Stravujete se v restauracích? Jaké jídlo preferujete?

aponchie
10. led 2009

Stravujete se v restauracich?A jak a ktere preferujete?Priadne jidlo a jsou zde gurmani jako ja oboru znali?Co rikate na preplnene jidelnicky a nekvalitni potraviny ,nahrazky a jine kreatury? 😀 Ja i manzel jsme prof. kuchari s vl.restauraci a rada bych se podelila o Vase napady prani a poznatky v teto oblasti..s manzelem jsme hodne cestovali, varili v cizich zemich a posbirali hodne zkusenosti..v nasem jidelnicku preferujeme spise jednu nez 12stranek nabidky,ale zato se velmi casto meni..Kdyz jdete do restaurace vadi Vam velka neprehlednost v jidelnim listku a vlastne ta sama nabidka se opakujic?napr//10druhu jidla z kureciho masa ,ktere je na jedno brzo at jiz klasicke gordon,smes ..(nejlepe nazvana tajmestvi kuchare a pod) 😀 😝 nebo je pro Vas lakavejsi si pochutnat na kvalitnimjednoduchem jidle?

aponchie
autor
15. led 2009

nemuzu tam nic najit..nicmene jak kliknu pise to fatal error 😝 ja praskove veci neberu pokud neni stav nouze ..ble 😝

filipa
15. led 2009

aponchie, a kde vsade ste zbierali skusenosti? to ma celkom zaujima...
najlepsie skusenosti mame s francuzskou kuchynou - presne ako pises, jedalnicek na 1 stranu, casto obmienany, 3-4 chody v menu, ktore dokazu uspokojit vsetky chutky zakaznika, oku lahodiace servirovanie, no proste kulinarsky zazitok... vo FR to dokonca funguje tak, ze do restauracie sa musis objednat (tej lepsej), lebo kazda sa v tom konkretnom obdobi zameriava na nejaku specialitku...no a tie ich dezerty, na to mam len jeden postreh - to treba vyskusat...
a este musim spomenut ochotu personalu ohladom pripravy detskeho menu - nie je problem urobit nieco aj mimo prave pripravovanych jedal... proste riadia sa heslom - nas zakaznik, nas pan....a do takych restauracii je radost sa vratit....
drzim vasej myslienke palce!!!

aponchie
autor
15. led 2009

filipa:amerika,dansko,svedsko,anglie,treba dneska pisu menickovej jidelnicek na tyden a je to zahul docela pac ja nemam rada a nechci at je denne kureci platek s necim pac kureci je od dodavatele levne tak je vsude a porad 😝 sice to nebude nejlepvnejsi to menu,ale chci at je dobre a at se strida zasada v tydnu mit nudle,ryzi,brambor atd jedno menu mam jako hotovkove vymyslene a druhe spise minutkoveho stylu(prece jen je to barova restaurace.)a chci kazdy tyden min jednu rybu kdybych pro ne mela jezdit do toho polska za tech par penez tak si myslim,ze lidi to jist budou..hlavne nesnesu ani na menu :maso dvou barev,tajmestvi kuchare,svej cu zou a pod.nesmysly 😝

nanyka
15. led 2009

vzdy si pri citani narobim chutky 😀
dala by som si nejaky poriadny steak a k tomu grilovanu kukuricu ..mnam mnam..
ale kludne aj bryndzove halusky - tie milujem,no v ziadnej restauracii ich nerobia poctivo 😒 ..raz mi ich dokonca "na okrasu" posypali susenym petrzlenom 😝

aponchie
autor
15. led 2009

halusky mam napsane na jedno menicko se zelim a uzenym nebo se smetanou uzenym a zelim ..jeste to prekombinuju..a na steaky budeme mit jednu stranku ...poradnej flak masa a grilovana zeleninka mnam 😵

kristi
15. led 2009

u nas doma je nejhorsi dohodnout se, ja rada zkousim nove chute a nove kuchyne, kdezto ten muj je furt na ten biftek apod. Do fr. restaurace ho nedotahnu, proste by nevedel, co si ma dat, pritom ja vzdy slintam, kdyz nekde ctu listek...

miluju rizoto, jako to vlacny, hutny, mazlavy....a kdyz si ho chci dat, tak mi neustale predhazuje, ze to neni jidlo, no proste chlap, no.

a v posledni dobe ujizdim na rukole, cpu to vsude, i na chleba s maslem 😀

nanyka
15. led 2009

supeeer 😎 presne - poradnej flak masa .. mnaaaaam ..
a grilovana zeleninka - to milujem..hlavne baklazan, papriku, paradajky, cibulu 🙂
aj grilovany syr ..mnami

monkula
15. led 2009

kristi, rukola je mňam, ako chutí na tom chlebe? 😀

kristi
16. led 2009

monkula, ja ti nevim, proste dobre, je takova horka, divna, proste zajimava chut

aponchie
autor
16. led 2009

kristi me rucola samotna moc nechutna,je pravda,ze je mirne nahorkle chuti,ktera se zase fajn na zaludek 😀 ale spise do salatu si ji davam.. 😀

aponchie
autor
16. led 2009

s tim zkousenim to je u nas velmi podobne,chlap si radsi da biftek steak nebo nejakou poradnou flakotu kdyz blouma jidelakem co ma 300stran a nevi co by ,jenze nekde je biftek zamrazenej a kdyz si ho objednas maximalne ho rozmrazi v mikru flaknou na panev!!a dej se vule bozi..chapu,ze nekde to nejde denne tudiz je nemohou mit cerstve pac je to hodne drahe,ale to si je radsi odpustim nez tohle,nicmene i taci co to nepoznaji a nevadi jim to s enajdou..a jeste vsuvka ohledne Haciendy Mexicany ve Zline..mela jsem cest tam pri jejich otevreni tenkrat pracovat v obsluze a muzu rict s cistym svedomim,ze to co tak a hlavne jak varili nevidelo Mexiko ani z plakatu na lednici aspon..blee 😝

nanyka
16. led 2009

mne tiez rucola nechuti..to mi pripomina taku modnu vlnu, ked rucola vobec prisla na nas trh..a v restikach ju pchali vsade 😝

ja mam zavislost na avokade..milujem z neho rozne pomazanky na opeceny chlebik v hriankovaci, s cesnakom ci bez, do salatov - hlavne ladovy salat + avokado + stava z limetky + olivovy olej + mata + trosku posolit = to jem cele leto dokola a neviem sa toho prejest..
alebo len tak si ho osupem, nakrajam, trosku posolim a vychutnavam ..
len treba mat stastie na kvalitne avokado - mnohi obchodnici predavaju zvnutra cele cierne ..

anaxamon
16. led 2009

tato tema sa cita veeelmi dobre 😀 😝

aponchie vy s manzelom musite byt super par 😵

kristi
16. led 2009

nanyka, ja jsem avokado snad jeste neochutnala, nevim v jakem stavu ho koupit, kdyz je tvrdy, tak to je asi blbe, ze? a da se doma dozrat?

zuzulik
16. led 2009

ano, avokado doma dozraje 😉

aponchie
autor
16. led 2009

avokado miluji moje vlasy ja moc ne,ale v salatu letnim na malicke kousicky ani nepoznam se zalivkou ..zitra hodim recept na halal kure a grilovanou zeleninu od me marocke kamaradky ted uz jdu chrapat dikes a cau zitra 😵

anaxamon dikes 😀 jo sme sileni oba dva a to je italie jak hrom u nas a to doslova kdyz jsme oba v kuchyni..kdyz vari on ja mu do toho nesmim kecat jinak se nervaci kdyz varim ja a on mi do toho keca tak to je v poradku posledne sme se pohadali kvuli palacinkam ale za 5min je to dobre jen malokdo nas chape tot vse ale muj manzel je mistr humoru a hlavne on je takovej pohadkar treba si sedne na schody v baraku obouva boty a jde sousedka ze spodu a on na me :co mame na obed?rikam kachnu a on coze??>zase kachna jezisi no jo kdyz je hlad i kachna je dobra a podobne ulety 😀 souseda rudne a vzteka se to je hruza a smejeme se jak blbecci 😀

monkula
16. led 2009

aponchie, potom m inapáš, odkiaľ si a ak budeme v Čechách ,tak sa prídeme najesť 😀 😀 😀 😀

nanyka
17. led 2009

kristi, tvrde ti kludne dozreje aj doma, ja ho necham pri izbovej teplote, nie do chladnicky..
najlepsie je,ked je take stredne tvrde, makke je zase uz moc prezrete..
a na rozne masky je tiez fajn 😉

aponchie
autor
17. led 2009

mon dobre 😀 az budeme na Sk napis kde ses ukazes nam restiky ve vasem okoli 😀

aponchie
autor
17. led 2009

slibenej recept na marocke halal kure a gril.zelenina a kuskus:
----------------------------------------------------------------------------------
zacneme zeleninou..na plech si pripravime velke pulky kapii cervene zlute i zelene vydlabane,na pulku prekrojene cibule,velke kusy oloupane mrkve,baklazan na vetsi kusy,pulky velkych masitych rajcat,cukety take na velke kusy.V postrikovaci (treba i na kvetiny co je)smichame oliv.olej a vinegar a trosku vody michame prudce pac olej se casto nesmisi s vodou,ale za neustaleho michani a strikani to lze,vsecku zeleninu spolecne na plechu postrikame vydatne a lehce posolime,dame do troubu na gril vrchni (pozor na zcernani)lehci teplota a peceme az do polozmenuti(nektera zelenina bude rychleji nez treba mrkev,ale to nevadi)pote plech vytahneme a nechame vychladnout zcela.az je zelenina vychladla,vse co ma kuzi budeme loupat viz paprika rajce slupka z lilku a cuket(marocane to tak delaji)a pote vse nakrajime na dlouhe prouzky sirsi nezli uzke..dame do velke misy na salat a pripadme nakrajenou na nudlicky cerstvou cibulku,smichame vinnej ocet opet s olejem plus nejake balsamico jeste dle chuti sul lehoucce pepr spise ne a zakapeme jeste sladkou limetkou nechame v lednici poradne vychladit..

maso kureci drumsticks nejlepe (pokud chcete halal tak udelejte halal,ale pochybuji,ze v nasich koncinach lze halal maso dostat ,ale pripadne exoticke natury si maso sami zabiji a nechaji dostatecne vykrvacet)takze postaci spalicky,omyte vlozene do vody a privedene k varu pouze za ucasti soli a uvarene zcela do meka.petrzel a listy koriandru pridame pred samotnym dovarenim do hrnce(nejlepsi je tajine hrnec ktery ma unikatni poklici ,ktera uchovava pokrm v jeho podobe)ale i obyc hrnec se hodi.po uvareni vyjmeme a dame opet na plech a dame mirne zapect na gril otacime!

kuskus je velmi lehky staci koupit orugunal sacek zalit vodou a nechat pod poklici ,anebo experimentalni povahy mohou pouzit tradicni vareni masa s kuskusem dohromady,ale tam se musi umet vychytat kdy kuskus pridat k masu...

servirujeme na taliri kuskus maso a k tomu bohate salatu z gril,zeleniny s bagetou ci arabskym chlebem
----------------------------------------------------------------------
😵

aponchie
autor
22. led 2009

restaurace se otvira o dalsich par dni pozdeji 😖 😲 naprosto nechapu nase ceske delniky..misto aby byli radi,ze maji praci a makali tak s eflakaji akorat umi nadavat a chovat se hnusne ..neprala bych vam slyset jejich slovnik a aroganci a to dneska dosli prej ochutnavat jidla co jsme zkouseli 😝 😝 drzouni..

martimarti
5. bře 2009

Nekoukáte někdo na Primě na Ano,šéfe? Docela zábava. Taky konečně vidím Zdeňka Pohlreicha v akci. 🙂 Zatím jsem o něm jen slyšela.

schwarzovka
5. bře 2009

koukala jsem, docela povedenej pořad...škoda, že si šéf té restaurace nic nevzal k srdci...

aponchie
autor
5. bře 2009

nekoukam..silne mi to pripomina Hells Kitchen 😝

martimarti
5. bře 2009

Zábava, personál byl docela povedenej 😀 😀 A pan vedoucí tady. 😀 Tak se těším na příště. Ale to, co Z. ukuchtil, to byla paráda.

martimarti
5. bře 2009

Tedy alespoň na pohled 😀 😀

schwarzovka
5. bře 2009

aponchie....máš pravdu, je to vlastně skoro to samý akorát, že u nás...ale aspoň vidíme, co nám v restauracích nosejí pod nos 😝

martimarti: na pohled to vypadalo, fakt dobře....to jo...

aponchie
autor
8. bře 2009

tak sem kukla na streamu na to ..nooo co rict..hodne se to snazi napodobit neco co uz je a to Ramsey coz me desne vadi i komentare kuchare radoby nadavky atd proste kopiruje a neni prirozenej 😝 dalsi vec co me udivuje je sestrihani hlasek ..mela jsem moznost porovnat sestrihane a nesestrihane a je to rozdil 😀 nicmene v kazde restauraci je na vine ta i ta strana nikdy to neni jen majitel anebo jen kuchar anebo jen cisnik pokazde to musi byt zavisle jedno od druheho..

ad oblohy:to je jedna z nejstrasidelnejsich veci,ktera me v gastronomii tankuje ty hromady zeli cerveneho bileho s koprem octem sterilovana kukurice a jine bludy proto ja nesnasim treba Babice jak vari a mnoho lidi ho miluje me teda na taliri ten jeho blabol prijde jako s prominutim vyblita brecka vsechno natapane moc barevne zamichane clovek nevi co je co a kde se to jako prolina ci co..no ja k nemu nemam co rict a ke stylu jeho vareni uz vubec ne.. 😝 ale moje babka je z nej na vetvi pokazde mi vola at se koukam jak dobre lidove vari..

obloha nema co delat na taliri s jidlem jestli ma nekdo chut na zeleninu ma si objednat salat!!!

taktez vareni z kecupu nesnasim a tech lacinejch uz vubec ne viz treba tomatova polevka/..neco jineho je ji mit na beznem menu listku k menicku za 10kc porci ta se dela z protlaku jisky aj a neco jineho je mit napsanou na listku italskou polevku za 49kc to uz ocekavam,ze bude delana na minutku z pasirovanych rajcat a bylinek a nechci v ni citi mouku a zadne konzervovane protlaky...

kdyz to tak pozoruju lidi jedi v hospodach porad to same dokola samej platek kureci s necim fuj...a hotovky dobre udelane neoceni..vidim to kdyz piseme menicko na celej tyden a porovnavame ceho jde kolik je to s podivem ja bych si na menu (nemyslim na minutku)dala radsi dobre udelanou koprovku nez platek kureciho s hranolkama.. 😝 cesky narod se musi co se jidla tyce trochu prevychovat,ale bude to tezke ..

martimarti
8. bře 2009

Je to hodně podobné...nebude ono to tím, že je to licence??? 😉

aponchie
autor
8. bře 2009

no asi jo,ale i tak mohli bejt svi ne? 😀 ja nevim jak to funguje s licenci prave jestli jako musi napodobovat..radsi bych uvitala na CT1 nejakeho pruvodce restauracema od wc kuchyne personalu meni listku atd nejakou nerada to rikam pac Michelin neni co bejval,ale recenzi a bodoveho ohodnoceni..a ne jen Praha a Brno a velke zname hospy ,ale i zapadle a spis naucnej porad neco jako Food chanell proste kde by ty lidi ucili nenasilnou formou jak lepe jist a zmenit svuj jidelnicek 😎