Strážnici v supermarketoch. Čo si o nich myslíte?

susik77
11. bře 2008

Ahojte, aky mate nazor na straznikov v obchodoch? Neviem, ci sa mi to len zda, ale vacsina mi pripada akokeby ich prave prepustili z kriminalu 😎 Osobne ich nemusim 😎 .Mam skusenost, ze ked je poloprazdny obchod a nieco hladam-napr. v drogerke, tak ma sleduju na kazdom kroku, zavadzaju akokeby som chcela kradnut 😠 Keby aspon vedeli poradit co kde najdem, ked personal sa vacsinou flaka 😎 .
Minule ma v potravinach zastavil jeden a spustil na mna nej. divnym jazykom-neviem ci to bola bulharstina al;. rumunstina 😝 cesky teda vobec nehovoril-ukazoval mi na kosik-v kociku-nech mu ukazem, co tam mam 😝 Tak to som mala fakt dost...

mataharyy
27. dub 2008

Oni taky dle zákona nemají nárok, když ti v obchodě prodavačka chce zkontrolovat datum narození, když si kupuješ flašku, nejsi povinna jí ukázat OP, ale ona není povinna ti prodat tu flašku 😝 Jsem si tím 100% jistá, máme v rodině poliajty. Navíc jsme takhle kupovali nemalé množství alkoholu a cigaret na rozlučku v devítce 😉 To že jim takové věci ukazuješ je tvá vůle, ale nejsi povinná ji to ukázat. Je to tak, zkus se na to někdy zeptat 😉

dalas1
27. dub 2008

mataharyy ale ja nehovorkam o prodavacke sbs nato robia odbornu sposobilost a to je vsetko ministerstvo vnutra a asi podla teba aj oni klam vsak a ak rozpravas ked idu deti a kupuju si lahev tak pokladnicka tiez ma pravo si od nich opitat op hadam nebude predavat detickam alkohol keby tam bola kontrola tak leti a obchod dostane pokutu
😀

irenkat
27. dub 2008

mily dalas, to co vy mate v internych pravidlach, to nezaujima nikoho. ja som si to, ako to vlastne je zistila aj u veduceho sbs, aj u policajta... takze sbs moze poziadat zakaznika aby ukazal napr. kabelku, ale ten moze odmietnut. v tom pripade musi sbs zavolat policiu a potom je dotycny povinny ukazat tu kabelku. a to mas pravdu, ze ho tam mozte drzat do prichodu policie.
vela, hlavne mladych sbs-karov sa hra na frajerov...a viem o pripadoch kde v urcitom hypermarkete kradli najviac prave sbs-kari.

lukin
28. dub 2008

dalas: Pleteš se, irenkat a matahary má pravdu. Raději si zjisti nejdříve zákony a pak tady někomu pleť hlavu. Zákon je nadřazený nad vaše interní předpisy.

dalas1
28. dub 2008

lukin pracujem v sbs a viem co je dovolene a co zakazane a ty si taka ista ako tieto ostatne ja som zo slovenska a nie cz mojko ja studovat nic nemusim lebo nevies nic ale mudrujes 😀

dalas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dalas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pacna
29. dub 2008

dalas kde sa stratila fotka? 😀

lukin
29. dub 2008

dalas: Možná to na Slovensku máte jinak, ale v ČR to je tak, jak jsme říkaly. Bylo to dokonce i v televizi, nevím zda v Testovinách nebo Občanském judu nebo v něčem takovém.

irenkat
29. dub 2008

dalas laskavo ma neurazaj! ja s nikym nespolupracujem, ale robim v jednom obchode, kde funguje aj strazna sluzba, takze som sa pytala priamo ich. a nemas pravdu aj keby co bolo. treba ti to zopakovat?
vy to mate mozno v internych pravidlach ale ako spominala lukin zakon je viac...
a coze si si tak odstranil foto?

lucim
29. dub 2008

dievcata a chlapec, neda mi, musim prispiet ..... bohuzial - realita je taka ze kvoli par nepoctivcom musime strpiet kontroly aj nas normalnych ...
robim v lekarni so samoobsluznym priestorom a fakt sa nam stalo, ze jedna mamicka si supla 2 nutrilony do kocika dole a treti na pult, ze iba ten zaplati .. este ze sme si to vsimli, lebo sbskara tu nemame.
a druhy krat sa nam stalo, ze nam jeden corkar pokradol dost vela kozmetiky, bolo plno a pred vianocami ... a podla fotky z kamery nam toto sviniara sbskari z obchodaku dovliekli za golier asi o 3 dni. takze sme im za to boli vdacni ....
takze aj ked cumia, ja im to tolerujem, je to ich praca...

pacna
29. dub 2008

baby nedajte sa vyprovokovať . dalas ma asi svoje pravidla a zakony 😒

martina.d.
29. dub 2008

Ahojte, pracujem v silovej zložke a viem, že SBS-kár nemá právo prehliadať tašky. Mne sa stala situácia v obchod.dome v BB, že ma obvinili, že som ukradla hygienické vreckovky. Údajne som si ich vložila do kočíka ku dcérke.Požiadala som ich, aby mi ukázali videozáznam, ktorý by ma usvedčil. Samozrejme, nemali kamerový systém a tak ma nemohli usvedčiť. Naďalej na mňa naliehali a keď som im odmietla čokoľvek ukázať, požiadala som ich aby zavolali políciu. Povedali, že nezavolajú, pretože ak by sa mi nič nedokázalo, tak by výjazd museli hradiť oni. Takže mali smolu.
Napodiv, v tom istom obchodnom dome som bola svedkom ako obvinila pokladníčka 75 ročnú babičku, že im ukradla suché rohlíky. Drzo jej vytrhla tašku z ruky a vytiahla z nej sáčok s rohlíkmi. Babička im vysvetlila, že ide od dcéry a tá jej dala rohlíky na strúhanku. Nechceli jej veriť a tak od nej žiadali aby im to uhradila. To som už nevydržala,a zastala som sa babky a požiadala som ich, aby mi ukázali, kde skladujú suché pečivo. Neukázali a povedali aby som sa do toho nestarala. Tak som im povedala, aby okamžite babke dali pokoj, lebo na nich zavolám políciu. Vyhodila som im na oči, že jej to nemajú ani ako dokázať, a aj to, že ona sa nemá čo obhajovať, že niečo neukradla, ale oni ju majú usvedčiť. Potom prišla vedúca predajne a zjavne ma spoznala, že už so mnou raz nepochodili a prikázala pokladníčke aby to nechala tak.
Je to trochu choré, nie?
Baby, v žiadnom prípade so sebou nenechajte kývať. Obsah svojich kabeliek a tašiek ukazujte len polícií a nenechajte sa od našich " veľkých" podnikateľov zatlačiť do kúta.

irenkat
29. dub 2008

martina.d.: mas uplnu pravdu, a bolo mile ako si sa zastala tej babicky 🙂 akurat, to co ti povedal sbs-kar, ze nezavolaju policiu, lebo ak by nic nenasli museli by vyjazd zaplatit, to nie je pravda. ja som si pred tym tiez myslela ze je to tak, ale spytala som sa na to priamo pribuzneho policajta a povedal ze nie, ze ony musia ist vsade kde ich zavolaju, kde je podozrenie z kradeze napr.

dalas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mataharyy
30. dub 2008

Dalas1, měj si svou pravdu, když chceš, ale to co píšeš je nesmysl a ty si to za boha živého nenecháš vyvrátit... Takže přít se s tebou nemá smysl, ale pokud nezdílíš naší pravdu, tak ji alespoň toleruj a nesekej tady patky 😉

Jinak jsem se na to ptala a jak pro slovensko tak pčo česko platí: Nikdo krom policie nemá právo na to vidět váš OP, tašku vám nesmí prohledat nikdo (nepočítám nějaké estremní situace...) ani policie, ale ta vám může nařídit ať jim ukážet její obsah a v tomto případě nelze odmítnout. Hlášení o krádeži sepisuje policie a nesmí dát žádné údaje nikomu dalšímu (nevím jaký je dále postup mezi obchodem/bezpečnostní agenturou a policií), ale v případě že už jste zadrženi a krádež se prokáže spadáte do rukou policie... Pokud v obchodě, hospodě, erotických obchodech a videopůjčovnách kde mají dvd pro dospělé (nic dalšího mě nenapadá) vyžadují OP, nemají na to nárok a pokud odmítnete jediné co mohou udělat je že vám nenalejou, či neprodají to co chcete, nic víc nesmí! Výjezd policie se hradí pouze v případě že se prokáže úmyslné zavolání bez patřičného důvodu, jinak ne.
Mě někdo vytrhnout tašku z ruky a hrabat se v ní, tak volám policii já a ještě řvu jak tur, myslím že příště by to nezkusila 😀

dalas1
30. dub 2008

lucim no aspom jedna mudra baba berte si priklad tiez nemusely doniest toho lopkara do tej lekarne lebo to neni ich objekt ked ze tam nemaju sbs a sbs maju pravo a aj budu mat pravo skontrolovat tasku je pravda ked ma histerku ze ona neukaze tajasne ze zavolame policiu kto sa bude z nejakou zenskou alebo chlapom rozculovat ved policajzi dojdu a 1 2 hodinky prajem pekny den 😀

matullienka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dalas1
30. dub 2008

mataharyy ja mam svoju pravdu a nemal som doteras problem a chodia mi aj policajti na kontrolu a aj z ministerstva tak tvojek kec a aj tieto ostatne mam vies kde ...... 😉

matullienka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dalas1
30. dub 2008

matulienka vobec nie a davaj pozor koho obvynujes
😎

dalas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dalas1
30. dub 2008

martina vzdy ked ides do obchodu tak si povina nahlasit alebo oznacit tovar alebo mat aspom blocik 😠

mataharyy
30. dub 2008

matullienka 😀
no dalas, nikdo neřekl že všichni jsou pošahaný, že?? Jinak nemají právo, mají interní řád, kterej vám tam lejou do hlav a v něm si můžou napsat co chtějí, ale není to zákon, takže tak. Jinak ujišťuji tě že s tím co píšeš jsi přesně ten se kterým bych si postavila hlavu a neukázala 😉
Pokud jsou slušní, tak není problém a klidně si ten batoh vyházím (pokud si nevzpomene ve chvíli kdy ho zapnu, po tom co jsem do něj hodinu skládala nákup 😀 ), ale pokud je to nějaké pako, co seká patky... a řeší si komplex tím že buzeruje jiné lidi, tak si klidně i ty dvě hodiny na policajty počkám a pak ještě budu požadovat obluvu (prostě oko za oko, zub za zub... 😉 )

dalas1
30. dub 2008

matahary ma pravo poziadat tvoj opciansky vtedy ked mas vec z protipravnej cinosti a pise sa datum narodenia 😀

matullienka
30. dub 2008

dalas1: ja nikoho neobvinujem ale ty si uvedom co tu pises za kraviny

dalas1
30. dub 2008

matulienka ja viem co pisem moja robkam v sbs 5 rokou a nejake tu babule ma neoklamu lebo je to blbost a ak vies co je to preventyvna kontrola tak to sa robka preto lebo je to nariadene aby sme to robkal nemal som z tym vobec problem aj ked nejaka zena namna podala tresne oznamenie na policie a aj na firme proste neuspela lebo to je napisane v zakone o sbs

martina.d.
30. dub 2008

Tak mi ukáž bloček od napoly skonzumovaných rohlíkov. A určite v každom obchode predávajú suché pečivo. A predsa to funguje tak, že najskôr ti oni musia dokázať vinu, až potom sa ty môžeš obraňovať.

rinuska
30. dub 2008

ja neviem , ale zákonu o sbs môže byť nadradený nejaký iný zákon - hodte sem nejaké úryvky zákonov a bude to

dalas1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz