Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Studium v uznané době rodičovství

ahedbav
30. pro 2016

Hledám maminky, které si zažádaly o prodloužení lhůty pro plnění studijních povinností z důvodu mateřské na MU. Nevím, jestli se to liší na různých školách.
Protože mám docela neochotnou studijní referentku, tak by mě zajímaly detaily o průběhu takového studia. Jak to funguje a podobně 🙂 Např. jestli si mám žádat o zápis do dalšího semestru, jestli vyučující automaticky o prodloužení lhůty ví nebo je musím o tom informovat.

martat
30. pro 2016

Zdravím, na které škole studujete? 🙂 Jsem ve stejné situaci

ahedbav
autor
30. pro 2016

Na MU v Brně. Konkrétně na Pedagogické fakultě. Žádost už mám podanou i zapsanou v informačním systému, jen teď úplně nevím, co to pro mě znamená 🙂

martat
30. pro 2016

Aha, já na UK v Praze - já si zažádala o individuální plán - jenže na naší škole je bohužel představa individuálu dost mizerna ☹ Mám na splnění studijních povinností 2 roku (kdybych ho neměla, tak klasicky rok jako normální student) Ale ta mizernost je v tom, že mě to neomlouvá z přednášek, zkrátka musím vše odchodit, jen na to mám 2 roky, což pro mě moc neřeší. Moje představa byla, že nebudu muset chodit na přednášky, jen třeba na povinné praxe a pak přijdu ke zkoušce, ale bohužel ☹

ahedbav
autor
30. pro 2016

@martat Tak to je u nás asi čistě v režii vyučujících. Takže záleží na jejich dobré vůli, jestli místo účasti v hodině zadají jinou práci a podobně.
Já se snažila hledat informace na internetu. Ale vše je jen obecně o tom zákoně a nic konkrétního.

derinne
30. pro 2016

Ahoj,já mám teď přerušené studium,chtěla jsem nastoupit už na jaře a dodělat to přes individual (chybí mi pár zkoušek ze zimního semestru,poslední letní,bakalářka a souvislá praxe),ale malovala jsem si to moc růžově,s ani ne půl ročnim miminem to prostě nedám. A u nás se u individuálu odpouští pár přednášek z méně důležitých předmětů,ale zase zkoušky a zápočty musíš udělat na první pokus ve stanovenej datum...

martat
30. pro 2016

@ahedbav já se na přerušení nechystám, přítel bude 22 týdnů doma mi nápomocný, abych školu zvládala, ale také nevím, jestli to není moc růžové. Na druhou stranu si říkám, když to nepůjde, tak toho prostě nechám a dodělám to "někdy"
Nejprve zkusím všechny vyučující obejít s prosíkem a zadání jiné práce atd, ale jak říkáš, je to čistě jen na nich

martat
30. pro 2016

@derinne a kde studuješ?

cizinkaa
30. pro 2016

Děvčata a přejít z prezenčího na kombinovaný studium by vám nepomohlo?

martat
30. pro 2016

@cizinkaa Bohužel můj obor (ergoterapie) v kombinované formě u nás v ČR zatím neexistuje, to by mi vytrhlo trn z paty ☹

ahedbav
autor
30. pro 2016

@cizinkaa na můj obor taky kombinované není, ale mě stačí ta uznaná doba rodičovství 🙂 chybí mi poslední semestr + diplomka a státnice.

@derinne @martat Přerušovat jsem taky nechtěla, proto mám tu prodlouženou lhůtu. Jen mi chybí bližší info, jaké mám díky tomu práva a povinnosti 🙂

martat
30. pro 2016

@ahedbav Tak to bohužel neporadím, protože se v tom také nevyznám 🙂

tulikiss
30. pro 2016

@ahedbav tak zadosti o zapis do dalsiho semestru rozhodne nic nezkazis. vyucujici by to u tebe meli videt, ale zalezi jak moc pracuji s ISem.

Sem začni psát odpověď...

Odešli