Sušička prádla. Co v ní nesmím sušit?

katarina82
18. čer 2008

Určitě tu téma sušička je, ale vyhledávač mi nějak nefunguje a tak projela jsem několik stran a poctivě hledala, leč nenašla, tak jsem založila novou. Vím, že na Modré střeše diskuze je, ale tam nikdo nechodí. No, takže jsem si to tu odůvodnila 😀 😝 a teď k otázce...

Holky sušičkářky, prosím HELP. Včera dorazila moje nová sušička. Vrhla jsem se na praní dcerčiných hadříků, byly to převážně starší kousky na doma, tak jsem je bez rozmyslu šoupla do sušičky. Vysušený krásně, nadýchaný... Paráda. Jenže...
Dneska jsem začala zkoumat naše oblečení a snad na 90% je značka nesušit v sušičce!!!
Dokonce i na těch miminkovských věcech, podotýkám, že obyč bavlněné tričko z Nextu bez jakékoli aplikace a je tam značka nesušit.
Všichni píšou, že suší košile. Přítel jich má fůru a když jsem je prošla, tak jen na třech z nich, je značka, že se můžou sušit, jinak na všech nesušit v sušičce.
Co s tím? Myslíte, že mám některé méně oblíbené kousky "obětovat" a zkusit je tam šoupnout? Na šetrný program s nižší teplotou?

marcihandr
5. pro 2016

Ahoj, tak i já přispěji se svou troškou do mlýna. Já dávám do sušičky i prádlo, které na to není určené, ale jen když pro něj mám na sušičce zvláštní program. Mám konkrétně tuhle sušičku: http://nejsusicky.cz/susicka-siemens-wt47w590-r..., ta má třeba program pro sušení košil a blůzek. Napřed jsem si to vyzkoušela na nějakých starších, obnošených kouscích, a pak jsem přidávala, až teď suším všechno a přijde mi to docela v pohodě. Ono záleží, jak je to prádlo staré taky, to, co jsi koupila třeba před třemi lety v tehdejších sušičkách sušit nešlo, v nových už třeba jo. Kamarádka třeba suší úplně všechno, i jemné prádlo, a říká, že je to v pohodě. Akorát teda něco, co je hodně drahé, bych tam asi nedávala. Manžel má třeba drahou outdoorovou bundu, je velký fanda turistiky, a asi by to hodně těžko nesl 😀 Ale jinak nemám strach 😉 Jestli máš na sušičce na to dané prádlo program, tak to klidně zkus.

dannyso
3. led 2017

Ahoj pořídili jsme si sušičku aeg lavatherm 76788ihcs. Prádlo jsem v ní sušila 3x jednou povlečení a 2x směs prádla vždy jsem dala syntetiku do skříně. Celkem mně zarazilo, že rovnou do skříně to nepůjde musí se prvně vyžehlit. Máte nějaké rady? Děkuji

spisilka
4. led 2017

Suším úplně všechno. Ale suším postupně, pokud mám jemné prádlo, fleece nebo funkční věci, cokoli co nechci zničit, suším na nejjemnější program. Trochu se prosuší, buď dám potom doschnout na balkón, nebo zvolím jiný program a dosušuji, klidně natříkrát, postupně. A vše ok.

krobotak
28. únor 2017

Sušičku mám rok a házím tam snad úplně všechno, svetry na jemnější program. Narozdíl od slečen nemám krajkové prádlo ani podprsenky takže u těch nevím.

Každopádně jsem byl podobně vyděšený jako ostatní - na většině mého oblečení je, že nesmí do sušičky takže jsem jako technicky založený člověk pátral po důvodu - jak jistě víte tak sušiček je hodně druhů, ty původní byly odvětrávací, které sušily vzduchem ohřátým až na téměř 100°C, dnešní kondenzační s výměníkem tepla suší cca při 60°C, což je samo o sobě poměrně bezpečné, ty programy na jemné prádlo suší ještě při nižší teplotě (40°C-50°C) což je už úplně bez problémů. Takže jsem došel k závěru, že tahle značka je spíš kvůli starým odvětrávacím sušičkám, které byly k oblečení dost nešetrné.

Koupil jsem si před rokem whirlpoolku (i s novou pračkou) a v podstatě všechno dávám na obyč program "bavlna" a zatím bezproblémů, i celkem drahé svetry to přežily...ovšem budu rád, pokud se někdo podělí se zkušeností, zda to může uškodit. Každopádně jen na povlečení použivám program "velké kusy" a na softshellovou bundu tam mám program na sportovní oblečení. Jinak ta bavlna to jistí. Jako každý chlap jsem v tomhle celkem líný takže to radši risknu než letět o patro výš na balkon a zatím bez problému.

zelenaesmolda
4. lis 2019

Nesmi se v susicce susit veci prane v avivazi