Svátky, dovolené, víkendy a jiné pohromy...🙂

dukie
25. pro 2009

Ahojte maminky. 🙂

Nedávno jsem v knize "Matka v krizi" četla zajímavou myšlenku, že dovolené a tomu podobné dny jsou pro rodinu vlastně "nestandardní situace" (během běžných dní rodina přeci jen není tolik dní pohromadě) a je štěstím, když se během těchto výjimečných dní její členové (především se to týká samozřejme manželů či partnerů) nepozabíjí. 😀

I vzpomněla jsem na svoji kolegyni, která už po 25 letech manželství taky ledacos pamatuje a která mi to samé ze své praxe tvrdila asi před 2 lety (během svého manželstství dozrála do stavu, kdy bylo naprosto nezbytné, aby si s manželem vybírali dovolenou každý zvlášť 😀 ) a já ji nechápala. 😀 😀 😀 Ovšem postupem času začínám nabývat pocitu, že na tom přeci jenom něco pravdy je... 😀 😀 😀

Jak to vidíte Vy? Jen tak pro zajímavost... když jsou teď ty svátky... 😎

berenika39
25. pro 2009

... 😀 😀 no je to asi hodně dané délkou hromadného soužití 😀 😀 😀 . Syna, kterého mám na krku 😀 😀 už dvacet let s radostí na volné dny vybavím buchtama a čokoškou, jen aby se ztratil z dohledu a přestal mi radit, co mám dělat....naopak partnera, s kterým jsme spolu relativně krátce, si hýčkám a doufám, že je to oboustranné - jsme zatím rádi za každý společně strávený den 😀 😀 😀 . Já vím, asi to taky jednou bude o těch buchtách a čokošce🙂))))

p.s. dobrý téma

kopa39
26. pro 2009

Nevím, jestli je to dané délkou soužití.
Jsem šťatně vdaná cca půl roku (pravda, už několikátý pokus), a zcela zřetelně si uvědomuju, že svého manžela nejvíc miluju, když je služebně pryč. 🙂
S dětma je to trochu jiný, zatím jsem docela ráda, když je mám okolo. Na druhé straně - ten pocit svobody, když jsou z domu (v péči otce) - je někdy až extatický!

danfal
26. pro 2009

Já mám taky pocit, že člověk si tu lásku nejvíc uvědiomuje, když toho dotyčného nemá vedle sebe.

ronie
26. pro 2009

můj muž má nějakou psychocomatickou poruchu a kdykoliv má volno a mohl by se věnovat dětem a mě případně, tak má rýmičku a clý dny prochrápe-já už nemůžu. Opakuje se to 3. vánoce

julie123
26. pro 2009

Tak u nas to tak zatim neni, ale asi to bude tim, ze jsme spolu jen 6 let .... buh vi co bude za dalsich 20, ze? 😵 Co ja bych nekdy dala za nejakou dlouhou spolecnou dovolenou, holt pracovni vytizeni manzela to casto nedovoluje ☹

pipisek
27. pro 2009

ronie
tak to já znám...kupodivu letos a minulý rok ho žádná choroba neporazila 😉 jinak to bylo pravidelně...buď choroba, nebo práce ....to mi tak lezlo krkem 😠 těšila jsem se, že vypadne na odpoledne z domu s dětma a já budu mít aspoň klídek a místo toho jsem dělala vše já a ještě děti k tomu...letos zatím manžel "drží" ale ještě máme před sebou Silvestr...sice v obýváku a u sousedů, ale doufám, že na něj nic neskočí 😀

sisi.v
27. pro 2009

dobrý téma 😉. manžel létá každý měsíc na 4 - 5 dní pracovně pryč - a je to moc krásných pět dní 😉, máme doma dámskou jízdu a pak se zase těšíme, až se k nám vrátí. ale jsme spolu 11 let, zezačátku bych se dobrovolně nevzdálila na 2 metry 😵.

filipal
27. pro 2009

no, moj muz mava vikendovu migrenu! 😝 😝 😝
takze v sobotu, ked by bolo treba nieco robit, lezi zniceny na gauci....aj ho lutujem, ale niekedy som uz zuriva... 🙄
inac vikendy nemam velmi rada....mam pocit, ze mam najviac roboty a najmenej sukromia... ☹
na dovolenky chodime spolu a zhodneme sa... 🙂

vitty
28. pro 2009

No, něco na tom bude. Letos jsme se synem vyrazli na dovolenou sami 😀
Prostě si to naplánoval tak, že to vyšlo již na mou zamluvenou dovolenou a nevěřil, že bych odletěla bez něj. A byla to ta nej dovolená 😝 Máme každý jinou představu a nehodlám se kvůli tomu hádat nebo se podřizovat. Hodlám to praktikovat každý rok. Společeně jsme pak ještě vyrazili do hor, to nás baví všechny tři.
Vánoce...tři dny stačí maximálně, pak už mi doma někdo přebývá. A všude borčus na kolečkách.
Jediná doba, kdy je dlouhodobé soužití ok, je v zimě na horách. Lyžuju tak, abych s ním jela na lanovce jen vyjímečně 😀
A večer se na něj pak strááášně těším 😉

kristi
28. pro 2009

mame zajetej svuj rezim s Miou, kdyz jsme samy,je nam tak nejak lip, nikdo do niceho nekeca atd....dovcu dame poprve asi v lednu, pojedem holky s detma na hory

pepibubu
4. led 2010

My se zhádali za jeho dovolenou jednou, kdy on mi doporučil ať si políbím a já jemu že až po něm... Přitom šlo o prkotinu... Ale o den pozdějc jsme se tomu už smáli 🙂