Svobodná matka, jde to vůbec zvládnout?

simonabu
17. črc 2020

Ahoj, jste některá svobodná matka dvou dětí a máte psa? Jak to zvládáte?
S partnerem nám to dlouhodobě neklape a ja se bojím udělat krok ze vztahu pryč, protože mám pocit, že to nezvládnu hlavně finančně a nebudu mít čas na děti, abych pro nás vidělala dost peněz. Navíc jsou děti malé (2 a 4,5).
Děkuji za Vaše zkušenosti..
Simona

orisek56
18. črc 2020

@rezusesmichy to jsou ale zprávy se kterými nemám problém je zverejnit 😆😁 proto je sem klidně píšu protože si za nimi stojím, zbytek života, mnohem obsahlejsiho si nechám s dovolením pro sebe a sclve nejblizsi, do toho je ti uz hovinko. Navíc já když si o někom přečtu KZ tak si to pamatuju tak den, protože prostě mám v životě důležitější věci na práci a žiju reálný život, kdežto ty tím žiješ snad dalšího půl roku a vypadá to, jako by si, snad neměla žádnou náplň života, když si to tak dobře pamatujes. Tím končím, už s tebou nebudu ztrácet cas.

Škoda KONIKU, že tu nemáš funkci jako na FB, blokace nevhodných lidi, nebo jen sdílení, svých pocitu s určitou k skupinou lidi. Třeba by se pak nestalo to, že řada ženských má strach něco o sovlbe napsat.

rezusesmichy
18. črc 2020

@orisek56 amen, 😁👍😂

letalnica
18. črc 2020

@marcicek84 Ani ne, naštěstí je nemám šanci potkat 🙂 Spíš bych se bála, abych od nich něco nechytla 🙂

zelenaesmolda
Autor odpověď smazal
Zobraz
zelenaesmolda
18. črc 2020

@letalnica
no a to je prave ten problem,dostat dite do jesli nebo do skolky.proto jsem psala,aby pockala az budou deti ve skolce a ve skole.
Jesle jsou casto jenom soukrome a docela drahe...

zelenaesmolda
18. črc 2020

Jeeee,on se konecne nekdo hada a nejsem to ja :D

letalnica
18. črc 2020

@zelenaesmolda Já ho dostala do státních a docela bez problémů. Ve dvou letech. Dřív by s tím možná problém byl, to nevím.

zelenaesmolda
18. črc 2020

@letalnica
nevim jak u vas,u nas v Ostrave jsou jedny statni jesle a ty jsou spadove.zrovna bohuzel ve ctvrti plne neprizpusobivych spoluobcanu takze dostat dite do jesli je skoro nemozne.Ostatni jsou soukrome a ne zrovna levne....

orisek56
18. črc 2020

@zelenaesmolda no jo no, jsem udělala medvědi službu, taky se líp kouká na to jak se hádají jiní

letalnica
18. črc 2020

@zelenaesmolda Fakt jedny na celou Ostravu? To je masakr... I když v Praze netuším kolik jich dohromady je, jistě vím o dvou.

zelenaesmolda
18. črc 2020

@letalnica
statni jedny,aspon byly kdyz jsem se loni divala...

marcicek84
18. črc 2020

@letalnica myslim,ze jsi chycena dost sama o sobe,tak nemusis mit uz o sebe strach...jinak v Praze rozdavate body za ubytko a pamatky jsou zdarma v MSkraji se to uz rozkriklo,takze tam budete mit ted hodne rusno,teste se 😜😜😜

martiina_k
19. črc 2020

Teda holky... jdu si přečíst odpovědi chuděře mamince dvou dětí, co má dělat a tady jsou dvě stránky o psychologickém rozboru diskutujících a náznak odpovědi asi tak dvakrát. To fakt nemáte tolik soudnosti, abyste si vzájemné urážky nechaly do jiných diskuzí? Založte si třeba svojí a tam se urážejte, špiňte apod.
Jinak tedy autorko - napsalas moc málo informací. Záleží, jak moc je to u vás špatné. Pokud není žádné domácí násilí, denně nalitý partner a já nevím co dalšího, souhlasila bych s tím, abys aspoň pár měsíců ještě vydržela, našetřila aspoň pár tisícovek do začátku a poohlídla se po jesličkách, nebo nějaké soukromé dětské skupině (ne všechny dětské skupiny jsou za tisíce měsíčně, můžou být financované z nějakého grantu a pak to vyjde v řádu stovek). Pokud ale u vás je situace neúnosná, sbalila bych kufry v době, co bude partner třeba v hospodě a zmizela byhc, i kdyby do toho azyláku. Nebo nemáš někoho z rodiny, u koho bys mohla pár měsíců přežít?

barulina
19. črc 2020

Ahoj, ja jsem svobodna matka. 8leta, 3mesicni mimino, psik, 4.patro bez vytahu. Chlapa teda mam, ale neni otec ani jednoho z mych deti a bydlet spolu planujeme az pristi rok. Jsem v najmu, zatim na materske, kd, tuto mam peknou, jakmile spadnu na rodicak, musim jit na dva roky, zadat o prispevek na bydleni atd. Jo a na jedno ditko nemam alimenty. Zvladnout to musis, pokud to tak je 🙂

kaja2016
19. črc 2020

@veronikav31 Tak pises to hezky, ale v praxi to tak uplne snadne neni. Soud sice vymeri alimenty, ale nikdo ti nezaruci, ze ti je chlap bude vubec davat, ani napr.ze bude platit vcas. Navic se povazuji jako prijem, takze kdyz si pozadas o prisoevek na bydleni, ktery ti dorovnava pouze do zivotniho minima, coz je se dvema detma asi 5000Kc, tak ti tam aliky zapocitaj ( at je fakticky dostavas a nebo ne). No a ostatni davky jsou uz fakt jen pro totalni socky bez majetku, jakekoliv rezervy na ucte, stavebniho sporeni. Nebo pro lidi, co vsechny tyto polozky prevedou napr.na rodice, protoze pro normalni lidi v nouzi zkratka tyhle davky nejsou. Takze totalne demotivacni pro ty lidi co je berou se nejak postavit na vlastni nohy, ze jo. Zkratka ona to opravdu s dvema malejma detma odejit od chlapa neni financne... vis co...

zelenaesmolda
19. črc 2020

@kaja2016
sranda je,ze se aliky pocitaji do prijmu jenom tam,kde se jim to hodi.
kdyz bys zadala o hypoteku tak se nepocitaji ale jak jde o socialni davky tak najednou ano.

kaja2016
19. črc 2020

@zelenaesmolda Haha, no vidis to... Je mnoho veci, ktere by se daly vylepsit, coz?

barulina
20. črc 2020

@drep to je vyzivne ja neprovdanou matku. Dorovnavaci vxzovne na manzelku se pocita a trva tusim az snad 5 let po rozvodu, ale tim si jista nejsem. Jen ze to jsou dve ruzne vevi

veronikav31
20. črc 2020

@kaja2016 no,ale přídavek na1dítě je 800Kč/měsíčně, což na 2 děti je 1600Kč/měsíčně.Je spoustu soc.dávek co se vyplácí hned,nemusí se čekat na soud na alimenty.A jinak,pokud chlap alimenty neplatí není nic jednodužšího než jej zažalovat, i dá se třeba domluvit s jeho rodiči na placení alimentů místo něj, znám takové případy. A určitě jen kvůli penězům a zabezpečení bych s chlapem nebyla, pak to dopadá tak,že ženskou mlátí a ona s ním přesto je. A jinak předpokládám,že tazatelka by na nějaké sociální dávky dosáhla,když se na toto ptá,asi těch peněz nemá nazbyt. osobně bych to nezatracovala,je vždy lepší se zeptat na Ospod a úřadu práce,poradí,zvlášť když v tom jsou děti.Existuje mimořádná okamžitá pomoc.když si pořádně člověk nezjistí o co jde,nezeptá se,tak to předem vzdá,vykašle se na to,tak se pak nelze divit,že i když to stát nabízí a měl by ten dotyčný na to nárok,že se to nečerpá a ví o tom jen určité skupiny lidí

barulina
20. črc 2020

@veronikav31 podat to na vyzivne neni jen tak. Musi splnovat radu podminek, a vetsinou to ti chlapi vy a jedou tak aby pidani to nebylo mozne. To uz je rychlejsi exekuce, ale neni ucinna pokud neplatic proate nwma nic legalne.

veronikav31
20. črc 2020

@barulina zkusit se má všechno.na Ospod poradí

simonabu
autor
20. črc 2020

@veronikav31 Bohuzel se k rodicum vratit nemohu. Otázku bydleni musim zjistit, ale obávám se, ze se na takove bydlení asi ceka fronta. Mame dohromady dum, ten bych nejdriv musela prodat, abych dostala jakykoliv příspěvek na bydleni.

simonabu
autor
20. črc 2020

@zelenaesmolda hmm, take z tohoam strach. To bude nejspis oboji az za dva roky.

simonabu
autor
20. črc 2020

@letalnica A co pak casove s detmi? Take si myslim, ze je to ta jedina cesta. Stat stejne vse vyplácí se zpozdenim. A zvlast teď po te pandemii... ☹️

simonabu
autor
20. črc 2020

@marcicek84 Abych rekla pravdu, druhe dite jsem chtela a za dceru jsem nesmirne rada. Je úžasná. Vypadalo to chvili lépe, ale bohuzel je to jak na houpačce. Bohuzel pije a pak jsou hadky ma dennim pořádku a sproste rvani pred detmi a tak.
S tim nasetrenim mas pravdu. Jestli se z toho nezblaznim, pak se budu snazit. Ale oorad je to setreni z mateřské... Tatínek se o deti nepostara, abych nekam pravidelně chodila si neco přivydělat. A kdyz ano, je to zase dalsi stres pro vsechny zucastnene.

simonabu
autor
20. črc 2020

@barulina To mas taky dobre. A super, ze mas chlapa. Rikam si, ze nevim, jestli po tech zkušenostech nezustanu uz snad jen s detmi. A jestli vůbec nejaky chlap ma odvahu jit do vztahu s matkou dvou deti... Diky moc.

marcicek84
20. črc 2020

@simonabu tak alkoholik jiny jen tak nebude...otazkou je,zda to jde v teto situaci vydrzet jeste rok a usporit,nebo stejne realne ke sporeni neni prostor...no jestli je sprosty,tak kdk vi jak daleko by to jeste mohlo casem zajit,mizna je bezoecnejsi si pozjistovat moznosti rychleho odchodu do azylaku...

simonabu
autor
20. črc 2020

@marcicek84 Jsem dost vahava uz sama o sobe a je mi líto deti, ze na ne budu muset mit pak moc casu a babicky nefunguji, tak nevim, jak to budu zvaladat. Ale deti to odnasi i ted. Jenze maji tatinka radi i tak.. Pak to nebude žádná dovolena, zadne moc výlety, žádné drazsi hracky. Bojim se, ze me pak nebudou mit radi, za to v jaké bychom byli situaci. Na druhe strane jsem na pokraji sil. Dcera je sice dost sikovna a samostatná, ale stejne je jeste 2 roky malo. Budu se to muset snažit vydrzet....

simonabu
autor
20. črc 2020

@marcicek84 Zase to neni ale alkoholik, ze by lezel kazdy den tu opily. Staci mu malo, moc neji.. Nebije nas. Ale neni mi v nicem oporou a zhorsuje se to jen. I kdyz o tom s nim mluvim. Deti ho pry stresuji. Neposlouchaji na slovo. Sam ale nesplni jediný slib.

veronikav31
21. črc 2020

@simonabu alkoholik nemusí pít každý den. Jak ho takhle malé děti mají poslouchat na slovo,když to skoro žádné nedělá.A léčit by se nešel?