• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Tablety do myčky. Jaké používáte?

20. prosince 2009 
ahojky holky,chtěla bych poprosit ty z vás,které máte doma myčku,zda mi můžete dát tip jaké tablety používáte..vůbec se v tom neorientuju,myčku nám dovezli dnes,tak že nemám ani nic vyzkoušeného,budu ráda za každé doporučení.
7. lis 2008 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
není levnější prášek, leštidlo a sůl zvlášť? Já jsem slyšela, že se tablety nemají používat, protože je v nich obvykle ta kulička, která je z vosku a zanáší to odpad.
Jinak obecně z těch neeko je dobrej asi calgonit - ještě jsem neslyšela, že by si na to někdo stěžoval :slight_smile:
7. lis 2008 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
elitera:já právě vůbec nevím,než nám tu myčku zapojí tak si chtěla nějaké ty přípravky obstarat.snad mi tady některá maminka poradí co používá.
7. lis 2008 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
lepsi je prasek calgonit :slight_smile:
7. lis 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používám prášek, momentálně na běžně špinavý nádobí Sodasan a na víc špinavý Somat, co jsem vykradla mamce. Mam Sonet sůl do myčky a Ecover leštidlo, ale to nedoporučuju, určitě si koupím příště jiný.
7. lis 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem jednoznačně taky pro prášek, a to nejen z cenového hlediska... Našim právě ta kulička z tablet Calgonit ucpala čerpadlo, záruku jim neuznali a oprava byla drahá :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. lis 2008 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ufff,toho ale je,no snad něco koupím a hlavně dobře koupím :grinning:
ja mela tablety a malo se rozpousteji a spatne myjou ..prasek je lepsi teda pro me aspon :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jo, právě od len jsem to slyšela s těma tabletama :slight_smile:
7. lis 2008 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mela pul roku ten prasek zlutej !!!a delam denne jednu mycku v prumeru a ted koupim ten bilej me prijde ten zlutej,ze trosku vic smrdi citronem
7. lis 2008 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
moc děkuji za rady,ted jsem se tak trošku na netu dívala,co všechno ten calgonit vlastně nabízí.když tedy koupím prášek,tak musím koupit i zvlášt leštidlo a sůl,že????tablety raději vzdám at se nám myčka nerozbije hned po krátkém čase.
připadám si jako blbec,ale fakt se v tomhle vůbec neorientuju a z kamarádek myčku nikdo nemá,že by mi poradil.
7. lis 2008 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak že s vůní citrusu raději nebrat???
7. lis 2008 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, musíš, musíš... v podstatě nemusíš, ale leštidlo působí na schnutí (a nezůstávání fleků od vody) a sůl na změkčování vody. Mě teda akorát strašně rozčiluje to případný svítící světýlko, když něco z toho chybí :wink:
Já to tu šířím jako odstrašující příklad :grinning: Ale fakt je, že máma byla rozžhavená doběla, protože měla pocit, že když si koupí pěkně drahou myčku a do ní ty nejdražší tablety, nemá žádný opravář nárok jí říct, že udělala velkou chybu a že se to bohužel stává relativně často... A pak jí poradil, že jestli chce mermomocí ty tablety používat dál, má z toho tu kuličku předem vyrejpnout :grinning: Pak koupila nějaký bez kuličky a ty zase kompletně sežraly obrázky na hrnečkách, takže já jsem navždy věrná prášku... Somat nebo Calgonit jsou dobrý :slight_smile:
Ale tu sůl dosypávám tak jednou do roka (myju cca 1x za dva dny), leštidlo tak jednou za dva měsíce, určitě se to nemusí doplňovat pokaždý :slight_smile:
7. lis 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že lepší než prášek je gel.já jsem spokojená s práškem calgonitem, měla jsem somat, ale ten moc nemyl
7. lis 2008 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak četnost doplňování mě ani nenapadlo zmiňovat, ale máš pravdu. Ono se to možná vlastně nemusí dodávat, když se používají ty tablety X v 1, protože mě nenapadá, co jinýho by v nich bylo :slight_smile:
7. lis 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zatím používám Somat, chystám se vyzkoušet Calgonit. Máma vyzkoušela oboje a prý je lepší Calgonit. Já teda zase nedám dopustit na tablety (Somat). Prášku mám mohem větší spotřebu než je potřeba. Nejsem schopná tam toho dát míň. U tablety je to jedno, šoupnu tam jednu a hotovo... Mám starší myčku, taky mě štve, když jí tam svítí to světýlko že chybí lesk :D
Minule jsem koupila ty "lepší" tablety i s leskem a docela dobrý. TeĎ jsem omylem šáhla po těch bez lesku a myslím,že to myje úplně stejně. A lesk dolejvám, protože to fakt pak svítí,...
7. lis 2008 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
No když už gel, tak se tam rovnou dá dát prací sliz a místo leštidla ocet. Mimochodem, kdybys chtěla ekologickou sůl a počkala na poštu, mám doma přebytečný dvě kila soli od Sodasanu, protože jsem se posledně při nákupu uklikla.
7. lis 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
A mimochodem, snad s každou myčkou ti doručí 2 tablety Calgonitu jako reklamní dárek, takže to nemusíš hrotit :slight_smile:
7. lis 2008 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky moc děkuji rady už se cítím víc orientovaná a ne tak blbá :grinning: :grinning:
7. lis 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja se chystam tu mycku vycistit a nevim co se dava na cisteni poradite?
7. lis 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
On existuje i gel do myčky? Tak to jsem zase za opicema :grinning:
7. lis 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem taky za opicema ja prehlizim vse ..chci jen ten prasek pac vydrzi dlouho a pere paradne :grinning:
7. lis 2008 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aponchie:ted jsem se dívala a mají od calgonitu i přímo čistič myček 250ml/226kč
7. lis 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty vogo tak to je sila to je drahe jak ten prasek na pul roku skoro :grinning: :grinning: :grinning:
7. lis 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tam hodím vymačkanej citron na dodělání, leskne se parádně pak,voní taky, ale jak moc se vyčistí,narozdíl od toho čističe to netuším.ale co taky se starým citronem...
7. lis 2008 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Domina - to tam jen tak dáš citron? Jako třeba do přihrádky na příbory??
7. lis 2008 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
rozpůlenej a do přihrádky na příbory.
7. lis 2008 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za tip - zkusím to :wink:
7. lis 2008 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek