Těhotenství, studium, zaměstnání. Valí se to na mě

jana.1
29. pro 2006

Chodím do práce v Praze, pokud mě neodveze partner autem, trvá mi cesta přesně hodinu - 4 přestupy, narvané metro, autobus a tramvaj, vydýchaný vzduch, připláclá na dveřích nebo v lepším případě visící na tyči se tam nakonec dobelhám. Do práce jsem chodila dříve velmi ráda, dělala jsem dobrovolně přesčasy, dost jsem s tím, co dělám, pohla. Panuje tady ale jakási firemní nekultura - mírně řečeno, takže to po třech letech dospělo tak daleko, že jsem alergická a naštvaná hned jak ráno vstanu. Dělám teď už normálně 8 hodin denně, každý den do půl páté, takže se domů dostanu v půl šesté. Co se týče pohybu, žádný nemám, protože furt sedím. Občas se přemístím a sedím v jiné části Prahy na nějaké schůzce.
Pak také dělám o víkendech dálkově VŠ stylem, že jezdím přes 100 km do Hradce Králové (teď už snad protáhli dálnici, uvidím, jaká bude, ještě jsem po ní nejela). Nemám žádná zkoušková období v lednu – jak to tak bývá, zkoušky mám průběžně. Např. v listopadu jsem měla 3, teď v lednu budu mít 2. Skripta dostanu až na přednášce. Přednášky jsou také průběžně, takže se stává, že je přednáška a za tři týdny zkouška okolo které jsou ale naplánované mezitím další zkoušky. Naposled mě naprosto vyčerpala mikroekonomie (poslední ze série tří zkoušek) a teď mě přesně za týden čeká statistika. Ještě jsem jí ani neviděla. Na denním je to určitě pěkný záhul, ale zase jsou každý týden pravidelně přednášky a cvičení. Člověk to pak při učení nevidí poprvé a není z toho pak tak vedle.
Doktor mě celý listopad nechal doma kvůli hematomu, kdyby to neudělal, už jsem z něčeho určitě vylítla. V praxi to vypadá po celý rok většinou tak, že přijdu domů z práce a tak do jedný do rána se učím v presu. Samozřejmě to tak není každý týden. Dovolenou jsem si v podstatě vybírala pouze na učení. Takže opravdovou dovolenou jsem měla 1 den v květnu a 2 dny v červenci – to jsme jeli do Českého ráje.
Školu přerušovat tak nějak snad ani nemůžu, jednak jí chci dodělat – alespoň Bc. Jsem ve druháku a je mi 26 a hlavně ještě nejsem na řádném studiu. Obor, co dělám, je pouze denní. Dálkově jde jen to, že člověk nastoupí na placený kurz celoživotního vzdělávání a po třech semestrech může být přepsán na řádné bezplatné studium, ale musí mít průměr do dvou celých a do určitého termínu musí mít hotové všechny zkoušky. Průměr mám po těch třech semestrech skvělý, ale teď v lednu, což je ten rozhodující měsíc, mě vyrazí a celá ta snaha byla marná a peníze v luftě.
Omlouvám se za ten román, ale připadá mi, že se to na mě nějak valí a to psaní mi pomohlo.

oktarina
29. bře 2012

ahoj slunecko123, co myslíš volnými chvílemi? Okamžiky, kdy 23:55 odevzdáváš seminárku, protože termín je do půlnoci, tak si pak s pocitem zadostiučinění čistíš zuby a už se fakt těšíš, jak budeš ráno vstávat v 5:15, abvys stihla všechny spoje do práce? Jo, tak ten pocit znám taky 😀 Ale až budem s prckama doma, tak se (snad) budeme moci věnovat jen prckům a škole = žádné pracovní starosti

danaruj
29. bře 2012

@slunecko123 ahoj, jsem na tom stejně 🙂 mám plný pracovní úvazek, studuji druhou vš, do které mám za měsíc odevzdat bakalářku, chci se hlásit k doktorskému studiu na původní škole a do toho čekám mimčo, takže jsem pořád unavená a manžel nechápe z čeho, když on taky ještě studuje a v práci bývá mnohem dýl 🙂

slunecko123
29. bře 2012

@danaruj no konečně nějaká spřízněná duše, já jsem sice na začátku těhu, ale ta únava byla a trochu i je pořád, mám příští týden odevzdat diplomku a když si k tomu po práci doma sednu, moc toho neudělám...kolem desáté už mám půlnoc....normálně jsem zvyklá chodit spát později....
A odkud jsi a co studuješ? Druhou VŠ? Tak to jsi dobrá, já jestli to dodělám, tak už nadobro :D

danaruj
29. bře 2012

@slunecko123 jsem z Brna, teď dodělávám fildu, ale mám hotová práva, tam taky chci jít na doktorské..S mimčem to bude vtipné 🙂 ale aspoň nezakrním a nebudu mít místo mozku plínku, což mi občas připadá, že hodně holek má..co ty studuješ? Na začátku je únava nejhorší, teď už je to o mnoho lepší..Takže i tebe to přejde 🙂

sissi26
24. dub 2012

@slunecko123 ahojky, no sama určitě nejsi🙂....já se těším na miminko, v jedné práci makám jak šroub, v druhé práci makám jak šroub, a ještě, aby toho nebylo málo dělám na živnost... a do toho škola....kterou jsem teď už bohužel vzdala, nedalo se to vydržet...vzhledem k tomu, že první 4 měsíce jsem prozvracela a prospala, tak to vše nešlo.... holt škola počká, dodělám si ji jindy🙂 asi budou všeci nasraní, ale já budu ráda, jak já i mimčo budeme OK, než neustále ve stresu, no to jsem sice i tak, ale i se školou, navíc bych asi u těch státnic porodila😀
ale je to šílené, každej mi říká jak to je škoda a kdesi cosi, ale prostě se to zvládat nedá...