Těhotná ve dvaceti. Jaký na to máte názor?

liliana1988
15. únor 2008

Ahojky, chtěla bych se zeptat, jaký mate nazor na tehotenstvi v takhle nizkem veku. Jsem detmi uplne posedla a opravdu to neni chvilkova zalezitost. Maturovala jsem v roce 2007, ted pracuji a vysadila jsem antikoncepci, s pritelem jsme 4 roky. Strasne moc chci miminko, ale bojim se, jak na me budou pohlízet ostatni... ☹

liliana1988
autor
15. únor 2008

u vas je prece jen vekovej rozdil... pritel je ucho 😉 , ale moje milovany ucho 🙂

ceeruti
15. únor 2008

Sgra také otehotnela v 21 letech-ted bude rodit a vubec mi neprijde na mimi mlada,prijde mi to naprsto normlaní,ja také chtela mimnko od 20ti,že to neslo a povedlo se až pomalu v 27 ti je vec jina 😀

liliana1988
autor
15. únor 2008

to te obdivuju...takhle dlouho cekat... muselo to byt strasne tezky. Doufam, ze to pujde vse dobre.

zanetka82
15. únor 2008

nikdy sem nelitovala...nepatřila sem k holkam co se chodili bavit,ani co mají potřebu cestovat...ja sem toužila založit si rodinu a rodinne zazemí. někdy my třeba přišlo že sem chtěla někde jít nebo někam utect pryč, aspoň na jeden den. ale to mě brzo přešlo jen co jsem se podívala na ten poklad co mam doma 😀

evamik
15. únor 2008

Lil, určitě bych se o tom hodně vážně pobavila s přítelem, jestli i on do toho chce jít. A hl. si promyslete, ne to krásný romantický, když objevíš //, ale probdělý noci, kdy se oba nevyspíte, čeho se budete muset vzdá...a jestli to OBA chcete... Pokud ano, tak se na okolí neohlížej. Proč se vlastně tak moc bojíš reakcí okolí? Někoho konkrétního?

ceeruti
15. únor 2008

lili-otěhotněla jsme pomocí IVF,ale i to čekaní stojí za to 😀 Bylo to těžký,ale ženský jsou bojjovnice a jen tak se nevzdavají 😀

janitchka
15. únor 2008

Lili já se taky nemůžu dočkat až mu to jednou povím, my už se snažíme půl roku a jsem ráda že jsem nedala na rady mého okolí,mě je 24 a taky mi říkaj že jsem mladá,ale já ne ně z vysoka prdim......Mám mladý rodiče,mamka má rok a půl starou holčičku, tak na prarodičovství nemyslej a zase naopak tchýně je úplně nadržená na nový vnouče 😀 😀 😀 A leze mi tim na nervy,pořád se ptá"Už?"Manža je o deset starší a v jeho případě je až teď zralý být tátou(muzikant a cestovatel 😠 )

inkaher
15. únor 2008

ahojte baby, ja mam 21 a snazime sa otehotniet...som na vysokej skole...ale priatel ma 30 a uz pracuje a tak...lilianka hlavny nie je vek ale hlavne je byt pripraveny...fyzicky aj psych. a aj materialne. fyzicky urcite si...priroda to zariadila tak ze najlepsie je mat babatko okolo dvadsiatky...mam v rodine vela lekarov a vsetci sa zhoduju ze...no poviem to hnusne ale dietatko je parazit a ked ma zena 20 tak ju vycicia ale vtedy ma zena dost energie a dobre to znesie...rozdiel je ze ked ma potom zena 40 a je tehotna, tak vyciciava ona to dieta...preto sa hovori ze zena omladne ked je tehotna...(ale to bolo trosku mimo) takze uz staci len aby ste boli na to zreli aj po psych. stranke. muzi su od prirody trosku nesvoji ked ide o buducnost a deti lebo su to oni kto ma na pleciach uzivenie rodiny...aj ked to tak nemusi v praxi byt, oni to beru tak, ze muz je tu na to aby zivil rodinu a preto sa obavaju...takze obavam sa z jeho strany nevyhnes...len ci 22rocny muz nie je na dieta este mlady...u zeny by som sa toho nebala...ale muzov ktori su v 22 zrely je velmi malo...to musis vediet sama.tak vela stastia a na ostatnych sa vykasli ide len o teba a o tvoje dietatko.

markytkaaa
15. únor 2008

Ahojda, já jsem otěhotněla v 21 letech a nelituju 🙂

georgine
15. únor 2008

ahoj lili.. neřeě to pokud deti opravdu chces tak to proste nereš a jdi do toho.. me bude v srpnu 22 a mám dva klukany.. NELITUJI. S manzelem jsem svoji od r.2006 maturovala jsem s 2 etým synem a byla jsem 10týdnu tehotná s druhým.. proste kdyz to jde tak enni co resit.. Hlavne aby bylo vsechno v porádku, at uz vztah, finance a zázemí. to se mi zdá v dnesní dobe hodne dulezite.. 😉

andelka
15. únor 2008

Ahojky, mně je 24 a taky už pomalu přemýšlím o miminku (dokonce jsem si nedávno koupila časopis Maminka, asi mi hráblo či co), ale i když možná psychocky bychom to zvládli, materiálně ho ještě zabezpečit nemůžeme tak jak by potřebovalo. Manželovi je 29 a snad by se na mimčo už i cítil. Rozhodně nebudeme čekat až..až..Jakmile to bude možné, půjdeme do tho.
Na druhou stranu muž ve 22 letech je málokdy na dítě zralý, i když jsou i výjimky a třeba je to právě ten tvůj. Můj tchán měl 1 dítě ve 22 letech a 2 o rok později a zvládli to i s o 4 roky mladší manželkou skvěle. dodnes se o rodinu krásně stará a já doufám, že manžel bude po něm. Aspoň má dobrý vzor.
Pak znám ovšem 20 letou maminku, která říká, že kdyby věděla jaké to bude, počkala by. Že mimčo je nejlepší antikoncepce. Její malý nemá moc režim, chodí s ním pryč odpoledne, vrací se večer i v noci (o půlnoci), nevím, možná je malý flexibilní a zvykne si, ale já už bych byla asi trochu zodpovědnější a klidnější matka. Taky můj kamarád se stal ve 22 nechtěně otcem a nezvládl to, po 3 letech odešel. Nebyl zralý na takovou zodpovědnost, chtěl si užívat mládí. Každý člověk je na dítě připravený jindy.Bohužel se někdy stane, že ho má i přesto. Pokud to ustojí a zvládne to, je to obdivuhodné.

inkaher
15. únor 2008

pripajam sa k adelke...muzi dospievaju neskor ako zeny...pri takomto rozhodnuti musis sama vediet ci je ten tvoj muz ktory sa o vas postara, ktory bude pri vas a bude ti pomahat...ak mozte skuste si najskor spolu aspon rok byvat a uvidis ako sa budete delit o domace prace a podobne...ako budete zvladat stresove situacie...a tak predslen pocitaj s tym ze tvoj drahusik sa este velmi zmeni do 30 bude este dospievat...aby sa ti nestalo ze sa budes starat o dve deti 🙂 alebo by som si skusila mat maleho psika...to zaberie vela energie...a nervov...ale aj tak je kazda rada len velmi objektivna, pretoze len ty sama vies, aky tvoj priatel je...ak este spolu nezijete... no z vlastnej skusenosti ti ale mozem povedat ze je velmi zaujimave ako sa dvaja ludia zzivaju...kazdy je zvyknuty na ine veci a iny zivot...a ked svoje zivoty spoja, pridu obedzenia a podobne...a uz len to je namahava zivotna situacia zladit dva zivoty, urobit kompromisi....s dietatom bude na to vase zladovanie ovela vacsi tlak...pozri maj na dietatko vsetko pripravene...v srdiecku medzi jeho buducimi rodicmi a aj do buducnosti...a potom ti nikdy nikto nebude moct nic povedat na to v akom veku si svoje diatako mala...budes rovnako pripravena ako ktorakolvek ina, aj ta najopatrnejsia matka 🙂

lucijda
15. únor 2008

Ahoj holky, sice nejsem o moc starší je mi 24 a sm manželem jsme spolu 8let. O dítěti jsme nechtěli z počátku ani slyšet, ale došlo ná lámání chleba a po miminku už oba moc dlouho toužíme. Ale hle jakmile si to člověk moc přeje tak nic nejde. Snažíme se cca 1,5 roku a nic. U doktorů jsme jako doma a já propadám panice jestli se nám to vůbec někdy podaří. A tak říkám Milujte se a množte se a je jedno kolik vám je!

liliana1988
autor
15. únor 2008

lucijdo, držím palce, určitě to vyjde, hlavní je, že oba miminko chcete a ona to už nějak příroda(nebo lékaři) zaařídí

mataharyy
19. únor 2008

Ahojte,
to jste má krevní skupina. V létě mi bude dvace, měsíc na to se vdávám a pak by jsme rádi přírůstek (snad to všechno půjde), s přítelem jsme čtyři roky (stejně dlouho spolu i žijeme) a je o deset let starší. Já jsem dítětomil a kdybych mohla tak už bych měla nejméně pět dětí 😀 , ale přítel se rozhodl až teď že je pravá chvíle a i když nemám dodělanou školu, tak váhat nebudem, pracujeme oba dva a já studuju dálkově, což se dá přerušit a za čas třeba navázat. Taky se "bojím" co na to okolí, ale čert je vem, je to náš život... Jen chudák táta bude trochu protestovat... Ale jen chvíli, však si zvykne 😀

mataharyy
20. únor 2008

Tady to nějak utichlo, to je škoda 😢

andelka
20. únor 2008

Co jsme měly na srdci už jsme řekly 🙂

peff
21. únor 2008

liliana- když máte kde bydlet a hlavně za co, proč bys s dítětem váhala? Já měla 3 děti brzo a teď se hrozně těším, že budu v září mladá babička.

mataharyy
21. únor 2008

No jo, já vím, kdo pozdě chodí...
peff: tak to gratuluji, alespoň se s vnoučatama pořádně vyblbneš 😉

kacka20
25. únor 2008

Liliana-jak říkají holky opravu se vykašli na to co říkají druzí my se taky snažíme teprve od naší svatby a taky mi bude 21 no a od´některých lidiček slyším kritiku a od některých jo přeju vám to jdite do toho!!!Záleží jenom na vás jestli se na to cítíte nebo ne.....Přeju jodně štěstíčka!!!! 😉

kacka20
25. únor 2008

pardon to bylo pro lucijdu 😀

glumy
26. únor 2008

Ahoj, to je tedy zajímavá diskuse🙂 Taky se přidám. Je mi 23 a přítelovi 27. V létě bude svatba a pak bychom sě taky chtěli začít snažit, tak snad nám to půjde. U našich kamarádů se v poslední době s dětmi roztrhl pytel, ale většinou jim je kolem 30, takže si budu asi taky připadat moc mladá 😀

andelka
26. únor 2008

No, mě dokonce napadlo koupit si halenku podobnou těm, co se nosí v těhu a pozorovat co na to okolí. Já se totiž bojim, že si budou myslet že jsem moc mladá. Zatím mi nikdo nehádal víc než 18 a víte co si lidi o tak mladých maminkách myslí.

janeyzelvicka
28. únor 2008

lili já maturovala taky 2007, pak jsem se vdávala... no a teďka už čekáme mimčo, k tomu furt chodím na výšku... a nemůžu říct že by se na mě někdo blbě díval 😉

ivanalysonkova
28. únor 2008

Ahojte holky, tak se k vám přidávám. za 14 dní mi bude 23. Manžel bude v dubnu slavit 30. O mimčo se aktivně snažíme od října. Zatím se ještě nepovedlo, ale doufám, že se to brzy změní. Sice někteří se na mě dívají skrz prsty, ale je mi to jedno. 😀

janeyzelvicka
28. únor 2008

ivi tak držím palce a na ostatní se vykašli... 😉

mataharyy
28. únor 2008

No ať si okolí říká co chce... Přítel řekl že je to náš život a můžem si ho zařídit jak chceme... Mezi kamaráda budeme (snad) druzí a je mi to šuma fuk a ať si kdo chce co chce říká... Jen se trochu děsí tátovo reakce 😒 no ale co... Kdo se bude starat, my... 🙂

ivanalysonkova
28. únor 2008

janey: dík, však ostatní jsou mi u..... 😀 Manželovi rodiče už se strasně těší, až budou vozit. Jak jste se dlouho snažili? 😉

martina.bebe
28. únor 2008

Ahoj holky lepší ve 20 než ve 40 néé 🙂 mě je 28 a stále nic ☹ 😠 ☹

janazizraele
28. únor 2008

ahoj holky,co já bych dala za to,kdybych stihla otěhotnět ve 20! ☹