Těhulka XXL, máte zkušenost?

mellisek
19. říj 2014

Dobrý den,
můj problém jsem četla podobné zkušenosti jiných těhulek "baculek" ale né vždy jsem se dočetla odpovědi nebo spíše se jednalo o problém psychický.
V lednu 2013 jsem porodila syna bohužel těhotenství cukrovka nabrala jsem 47kil. I přes váhu 107kg jsem se pořádně nedokopala k hubnutí, problémy po císaři bolesti kritická domácí situace ( již rok nežiji s partnerem s kterým mám malého) nebyla ani chut ani čas. No syn má nyní 21mes, pred mesicem jsem si rekla a dost váha 98kilo výška : 178cm koupila si rotoped, začala jsem cvičit a bum těhotná. Sice jsme to plánovali ale nečekala jsem že to půjde tak rychle =) / ironie ale tak stává se /
Nyní mám trochu deprese těhotenstvím jsem si prošla na slovensku i porodem a pamatuju si jak mi řekli po porodě kdyz me prendavali na klasickou postel, ze bych mela zhubnout. Coz mi nebylo prijemny kdyz jsem mela pred 60kilo kdyz jsem zjistila že jsem těhotná. A nyní se toho bojim ze pri porode budu mit okolo 120-130kilo.
Je tu nějaka maminka ktera ZDRAVE hubnula v tehotenstvi nemyslim hubnuti jako hubnuti je jasne prece ze nebudu hubnout zatimco mi brisko poroste jenom se bojim asi jak pak budu vypadat popripadne jsem rozhodnuta radikalne hubnout bez vymluv po porode ( cerven 2015) coz je dlouha doba a celkem me to deprimuje. A tak me napadlo zeptam se tady =) Co a jak 🙂 Jestli mate nejaka podobne zkusenosti a tak nebo co byste mi doporucili predem rikam momentalni financi situace nedovoluje plavani aspol. Cviceni maximalne doma. A prochazky atd mam dneska treba skoro 2hodiny v lese =)
Děkuji

petrastudio
19. říj 2014

Ahojky...řešíme podobný problé, jenže já zatím nejsem těhotná a asi i proto, že jsem dosti vyžraná a ta váha mě fakt děsí. když to tady u tebe čtu, tak si říkám, že mám ještě šanci něco dělat,nejsem těhu..ale můžu jen těžko radit,moje slabá vůle mě vždy doběhne. jinak kdybych byla na tvém místě, tak bych se snažila jíst dravě, pravidelně a třeba rychlejší chůzi-sama nebo s kočárkem.:o) přeji hodně zdaru a sil

mellisek
autor
20. říj 2014

@petrastudio No já prave kazdej den nekolika hodinovy prochazky s malym jiz chodim bez kocarku aby si do porodu zvyknul poradne chodit a tak ale i unava od tehotenstvi a bolesti jsou proste no doleha to na me 🙂 I Vam preji hodne zdaru a sil 🙂

smirda
20. říj 2014

Kopíruji z článku tady na wiki: https://www.modrykonik.cz/nadvaha-a-obezita-v-t...
Co lze dále dělat
- navštěvovat pravidelně poradnu pro těhotné ženy,
- promluvit si s lékařem o přijatelném váhovém přírůstku v těhotenství - ženy s nadváhou by měly přibrat maximálně cca 14 kg, ženy potýkající se s obezitou pak 7-10 kg,
- nesnažit se cíleně hubnout v průběhu těhotenství,
- vyhnout se dietám - některé diety mohou mít za následek snížený příjem potřebných živin, které plod potřebuje pro svůj zdárný růst a vývoj,
- vyhledat optimální cvičení - zde je nutná porada s lékařem o vhodnosti daného cvičení, doporučená je chůze, plavání, těhotenská jóga a pod.

Takže bych asi zašla k doktorovi do poradny a zkusila se s ním poradit.
Pak je ještě stránka STOB, tam jsem našla tuhle diskuzi, úplně neodpovídá na Tvou otázku, ale možná bych, být Tebou, neváhala a zkusila kontaktovat některého z tamních koučů.

rory_g
20. říj 2014

Ahoj, nezbývá Ti, než jíst zdravě, často a tak. Samozřejmě žádné diety, jen prostě čistě životospráva, pravidelnost, v rámci možností pohyb (svižnější procházky atd). Já rodila se 120.kg a i to se dalo. Cukrovku jsem neměla, ale přibírala jsem závratnou rychlostí...

editah222
21. říj 2014

Já jsem v těhotenství nabrala jen 4kg. Měla jsem těhotenskou cukrovku takže jsem se musela opravdu hlídat a jíst 6x denně malé porce. Před porodem jsem vážila 95kg a nikdo na moji váhu nic neříkal, naštěstí 🙂 Doporučuju se nepřejídat a přemýšlet o tom co jíš. Já si říkala, že to nedělám pro sebe, ale pro dítě a ono to šlo. Jo a taky jsem hodně chodila.