Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

hanula11
13. srp 2009

GEJBI, No prej je všechno zlý pro něco dobrý 😉 teď tedy mám na mysli ten tvůj rozvod, tak snad sis nakonec ještě pomohla 🙂 😵
Já dnes piglovala skříňku pro miminku, třídila jsem ty nejmenší (už nachystané) věci a cpala je do šuplíků. Tak snad se zadařilo jakž takž schystat. Jen už toho mám dnes plný zuby, docela mě bolí v podbřišku, malá by už taky asi byla nejradši, kdybych se přemístila do polohy ležmo a odpočívala. Tak ji budu muset poslechnout. 🙂 😵
a ZDRAVÍM všechny miminka stávající i budoucí, se mějte 😵

gejbule1
15. srp 2009

Ahoj hanulo,jak ti je?ještě ti je špatně?Měla by jsi odpočívat a nepřehánět to uklízení!Už máte vymyšlené jméno?

jirca
16. srp 2009

Ahojte,
Hanu,faktse šetři, až se malá narodí, tak se nezastaviš, znáš to 🙂 🙂 . Jsem ráda, že jste spřízněné duše i přes pejsany, my jich máme celkem pět, je to proto, že s nimi děláme sport, co se jmenuje agility. Každý můj syn má jednoho, já taky a kromě toho ještě jedno 9 měs. štěně. Nejbližšího souseda máme 2,5km, tak si smečku můžeme dovolit 😵. Až budu mít trochu času, založím fotogalerii.
Gejbi, já jsem se rozvedla po 21 letech (ale už 3 roky předtím jsme bydleli každý jinde) a jsem šťastná jako blecha, že mám teď hodného mužíčka, měla jsem to udělat mnohem dřív. Můj bývalý manžel je teď, co už není manžel, pohodový kámoš, navštěvujeme se s ním a jeho přítelkyní a vycházíme spolu fakt dobře. Včera jsme byli slavit jejich mimčo, Janu bohužel nepustili z porodnice, ale pojedem se na juniora v týdnu podívat.
Byla jsem v pátek v poradně, mudr. na UTZ říkala, že sebou mimčo pěkně šije, mylela jsem, že jeho pohyby tak brzo ještě nemůžou být moc vidět, tak to bylo milé překvapení.
Držte se, ať vám bříška rostou.

hanula11
17. srp 2009

AHOJte
Však víte samy, jak je to s tím šetřením. Já se snažím, ale rodinka dává někdy pořádně zabrat. Malá je snad v pořádku. Dnes odpoledne se asi stavím, jak dopadly testy. V pátek jsem se na to vykašlala.
O jménu se pořád nějak nemůžeme shodnout, ale však se nakonec shodnem 🙂 . Já bych nejradši Barborku, ale muž je dost proti.
My teď máme doma největší problémy s Ivou (t.č.23 let), ona byla živel odmalička, ale už to trvá moc let, začalo to s ní být docela drsný tak v 8. třídě, unavuje to. Njn. Manžel je pak nervozni, včera zase perlil. Dnes ráno už vypadal, že se zklidnil, ale ono to s ní bohužel je fakt pořád od desíti k pěti ☹ 😒 🙂 .
Tak se pěkně letněte, prckům pohodový růst, zatím čau 🙂 😵

kosilelaa
17. srp 2009

Ahoj těhulky,jsem ráda že jsem našla diskuzi starších maminek. 40 let mi ještě nebylo ale za nedlouho mě to čeká páč jsem 69 ročník. Mám dvě dospělé dcery,dokonce i vnučku 6 týdnů malinkou,mladší dcera si opravdu pospíšila. A tohle těhotenství je totální překvapení,protože jsem po několikatero testech byla ujištěna že těhotenství už u mne nepřipadá v úvahu a když tak mimoděložně ☹ ,ale vzhledem k tomu že jsem na konci 19.týdne 😀 se úvaha míjí se skutečností.

jirca
17. srp 2009

Tak to gratuluju kosi, to muselo být parádní překvapení 🙂 🙂 .
Já bych to doktorům až tak nevěřila, mně tvrdili cca od 14 let, že po zánětech pobřišnie a vaječníků nemůžu mít děti 😖. A tak jsem vklidu přežívala bez jakékoli antikoncepce (o AIDS jsme tenkrát nic nevěděli). Poprvé jsem otěhotněla naštěstí až ve 20 😀. Mudr. tvrdila, že je to veliká náhoda a teď je to náhoda počtvrté (popáté vlastně) 😅.

kosilelaa
17. srp 2009

Nechtěla jsem už vlastní děti,ty dvě jsem měla jako hodně mladá před rokem se obě osamostatnily a já si užívala tu sladkou svobodu,rozvedené ženy v nejlepších letech. Nebylo to překvápko,ale šok jako prase. Zjistila jsem to na 6t a další měsíc byla v tranzu,vůbec jsem tomu nechtěla uvěřit.14 let bez antikoncepce,neplodná a pak tohle.Tvůj příběh je taky super když se po páté povede taková náhoda. Doktorům se věřit nedá. Paradox je,že když jsem vlastně 3 týdny před tím než jsme zjistili že jsem těhotná,byla u doktora na prevenčce ujistil mě že v tomhle věku se plodnost ženy rapidně snižuje...ha ha 🙄 .

gejbule1
18. srp 2009

Ahoj holky,vitám tě kosilela a gratuluju k miminku.Už víš co to bude?Taky jsem ročník 69 a s plodností to mám čím dál lepší.Otěhotním snad jen pohledem.Já jdu na kontrolu v pátek tak snad už bude něco vidět a bude vše v pořádku.To máte holky krásné příběhy,horší to je když někdo několik let chce a nic.A přitom je v pořádku.A je vám špatně?jak snášíte ta tepla?

hanula11
18. srp 2009

AHOJ Kos ii ostatní.
Kosi, gratulace k prťátku.
Gejbi, dnes se naštěstí ochladilo, včera to byla hrůza, už asi 3. den pořádně nespím, dnes tedy opakovačka, ke všem "rodinným slastem - s Ivuší" ještě to parno. V noci tedy krapet sprchlo, kolem to všude bouřilo ostošest, nám se naštěstí letní bouřková kalamita vyhla 😉 🙂.

hanula11
18. srp 2009

Jinak jak jsme (Těhulky nad 40 ...) v diskusích z "Těhotenství",
v diskusích "Snažilky" - hned první odstavec jsou
"+37let, maminky současné i budoucí prostě nadvodovky", kdybyste měly potřebu to tu ještě zkouknout jinde. Ještě chodím do jedné diskuse, ale tu teď nemůžu najít. 🙂 😵

hanula11
18. srp 2009

Tak jsem konečně "prohlédla" 😉 😀 a našla i ty druhý - "Snažilky - 40ničky, ozvite sa",
jsou taky pod Snažilkami. 🙂
Je tam i pár těhu, ale spíš holky, co se snaží aby otěhotněly. 🙂

gejbule1
18. srp 2009

ahojky,taky jsem koukala,jenže všude jsou ty diskuze už dost rozjetý 🙂 já chodím ještě na mnohonásobné maminy 😉 .

kosilelaa
19. srp 2009

gejbule děkuju za přivítání. Co to bude ještě nevíme a já bych to snad ani vědět nepotřebovala ale můj partner ano tak si to necháme říct na plodovce,která mě čeká 28.8. Čekají mě ještě nějaké ultrazvuky..no jo stařenka hold.. 😀 . Čím dál víc si uvědomuju když to robátko vidím na ultrazvuku se vyvíjet a růst jaký je to ohromný zázrak. Zrovna včera jsem byla na kontrole a ten šprot si dumlal paleček jsem se málem počůrala jak to bylo krásný. jedeme teď na týden na dovolenou ale už se těším až budu číst tu hromadu příspěvků,tak mi to nějak pomáhá přežít že moje tělo není moje a moje psychika je taky někde v dáááli za horama. Gejbule držím palečky ať ti to dobře dopadne. Pa 🙂

gejbule1
19. srp 2009

je to pravda že si taky teď uvědomuji čím dál víc jaký to je zázrak 🙂 .Taky se moc těším až uvidím alespoň srdíčko.Nejdeš nějak pozdě na plodovku?Já jsem byla už v 16tt.Určitě ti to dobře dopadne.I když už to neberu jako samozřejmost jako když jsem čekala holky 🙂

gejbule1
19. srp 2009

Hezky si užij dovolenou a ať prcek pěkně roste.kam jedete?

hanula11
20. srp 2009

AHOJ Taky bych někam vyrazila na dovču, ale až do 7.9. jsem na nemocenské, pak teprv budu "mobilní", ale zároveň už téměř nemobilní 😉 😀. Tedy na mateřské, konečně bez vycházek, ale už to budu mít skoro za pár.
Holky a odkud jste? Koukám, že k nám nejblíž je asi ta Opava, Jirci, ty jsi přímo z Opavy? 🙂
Jinak dnes bude zase pěknej pařák. Ty hice mi tedy poslední dobou už dávají docela zabrat. Zatím tu máme 10 st.C., ale obloha pěkně modrounká, zase to určo vyskočí na tropy.
Pěkné těhulkování,
😅 😵

jirca
20. srp 2009

Ahojky holky, to vedro je hnusné, když můžu, tak se zašiju v našem jediném severním pokoji.
Taky si to teď úplně jinak prožívám. předtím jsem to brala taky skoro jako samozřejmost, že čekám mimčo. Na tomhle jsme "pracovali" 😵 skoro tři roky, mezitím jsem jednou potratila, tak mi to taky připadá jako úžasný zázrak a strašně se těším na každý ultazvuk, že prcka uvidím. Hanul, to je prima, že to máš za pár, jen by mohlo být chladněji, že? Ale v září prý už žádná vedra nehrozí, tak snad bude líp.
Nejsem přímo z Opavy, ale z vesnice Větřkovice - asi 18km od Opavy směrem na Fulnek.
Kosil užij si dovču a vy ostatní se taky držte. 🙂 🙂

hanula11
20. srp 2009

Já jsem z Boršova, to je vlastně "součást" Moravské Třebové, asi 18 km od Svitav směrem na Brno.
Já mám další (poslední) ultrazvuk příští čtvrtek. Ve 31.tt., jestli neumluvím manžu, aby jel se mnou, tak vezmu asi mámu. I když už se nám dcera trochu "zklidnila", možná bych vzala i ji, ale babička to má trochu předslíbený, tak nevím. Nejradši bych tatina Pepina, ale on pořád neví, jestli bude mít čas (jako by mu ta jeho práce utekla, nikdo to tam za něj stejně neudělá), nevím, proč si nemůže vzít půlden, případně den volna, aspoň by si trochu spočal 😒 😉 🙂. No, chlap, no 😉 😀
Ať se daří vám i bříškům. 🙂

gejbule1
20. srp 2009

Vedra jsou šílený ale já se vůbec netěším na zimu 🙂 .Budou vánoce a zase chodit zabalený.Mám léto ráda 😉 ale někde u vody.všude chodí tolik těhulek!

hanula11
24. srp 2009

Trochu se nám přes víkend "ochladilo", ale na zimu si snad, gejbi, ještě chvíli počkáme 🙂 . Mně ty vedra tedy taky docela berou, ale lepší než plískanice a tma po ránu, večer, ☹ 🙂

gejbule1
24. srp 2009

Ahojky,hanula jak ti je?Mě je teda docela blbě ale hlavně to nějak blbě snáším psychicky.Moc se hlídám,čtu co všechno se může stát a tak jestli víš co myslím.Doufám že mě to co nejdřív přejde protože to je ne mrtvici.
už aby bylo září,začalo cvičení a neměla jsem tolik času na přemýšlení 🙂 A co ty?

hanula11
25. srp 2009

Ahojte
Já byla včera konečně u gyndr. zeptat se na ty krevní testy (se mi do toho pořád nechtělo). Těhotenskou cukrovku prý nemám, říkala sestřička a toxoplazmozu jsem už prodělala (doufám že už kdysi dávno, ale kdyby to bylo akutní, tak mi to snad řekla), tak je snad vše OK. O železe a tak se budu bavit s panem doktorem až v pondělí v "poradně".
Gejbi, mně ty vedra taky dávají docela zabrat. A já taky četla všechno možný, hlavně když jsem čekala na výsledky amniocentézy, to bylo docela hustý, tři týdny jsem neměla tušení jak to dopadlo a to pak přemýšlíš o všem možným, a to už mě prťule začínala "kopat" a já si říkala, že možná už za chvíli nebude, njn. Ale já bych si mrně kdyby to nevyšlo, nenechala, to podle mne není žádnej život. Je blbý, že se riziko postižení s věkem zvyšuje, ale zase je na druhou stranu je dobrý, že to můžou zjistit.
Ve čtvrtek uvidím zase prcka naživo na ultrazvuku, už jí asi bude pořádnej kus. A tata prej jede se mnou, 🙂 tož se mějte. 😵

gejbule1
25. srp 2009

Naprosto s tebou souhlasím.Jakmile bych zjistila že miminko není OK nevhala bych si ho vzít.Neměla bych sílu takové mimi vychovávat.Je super že to takhle poznají tak se chystám znova i když jsem už jednou po amnio potratila.Nejdřív se bojíš aby jsi nepotratila,pak aby bylo mimi zdravý a pak aby jsi neporodila brzy.Už na to nemám nervy.asi to bude i věkem 😀 😀 😀
Dobře dopadni u doktora už jsi skoro v cíli drž se!!!

hanula11
28. srp 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš AHOJ Tak jsem včera byla na posledním ultrazvuku. S tatinem, ale málem se tam nakonec nedostal, protože jsme měli trochu skluz proti jeho programu, musel jít na rentgen zubů a místo aby dorazil na místo, kde jsme se měli potkat a vyrazit spolu k doktorovi, čekal na rentgen. Tak jsem tam nakonec vyrazila pěšo, stihla jsem to tak tak, ale ultrazvuk začal bez otce. Ještě že aspoň zaklepal trochu pozděj. Chtěla jsem se s doktorem domluvit, ať nám malou nějak hezky vyfotí, ale "prcek" je už tak velkej (1,460 g), že by se na fotku pořádně nevešla, tak foto není.
Ale jinak je pěkně v pořádku, jen mi u třech rozměrů, které dr. psal - délku kyčle, hlavičku a ještě cosi - u každého napsal úplně jinej akt. stav, tak si můžu vybrat, jestli jsem 30+4, 31+5 nebo 32+5. Stejně je to podle nějakejch jejich tabulek, takže malá jak je vidět si roste jak chce a ztabulkovat se nedá

Zítra prej snad má pršet, no my máme posečenou "zahradu", které je pořádnej kousek, synátor odmítl seno kopit, tak doufám, že nebude lít od rána do večera. Chvílemi jsem dnes přemejšlela, že vezmu hrábě a pár kupek udělám, ale na tohle se fakt necítím, ohánět se hráběma by mi asi moc nesedlo.

Tak se mějte vespolek co nej

kosilelaa
31. srp 2009

Ahoj holky,tak jsem zpět z dovolené. Byli jsme ny týden v Chorvatsku. Příšerná cesta ale ten relax za to stál. Gejbule,jj na plodovce jsem byla docela pozdě ale prý ne ještě tolik pozdě. Namotala se nám do toho právě dovča a taky můj gynekolog nabral krev později než měl a tak se nám to trochu šouplo. Taky doufám že bude všechno v pořádku,dneska jdeme jen na kontrolní ultrazvuk jestli je po tom zákroku všechno v pořádku.

hanula11
31. srp 2009

AHOJTE Tak jsem "vyfasovala" železo, musím si pro ně zajít do lékárny a za poslední tři týdny jsem přibrala jen jedno kilo, což jsem myslela, že budu mít aspoň o dvě navíc 🙂 Jinak srdíčko malé zase bilo jako zvon, tak je snad vše v pořádku. Jen si připadám už jako lokomotiva, a to mě čekají ještě dva měsíce. ☹ 🙂 než se to prtě vyklube.
Tak se holky držte. 😵

gejbule1
1. zář 2009

kosilela jak jsi dopadla u doktora?Kdy budeš mít výsledky?
hanula to už je jen kousíček.2.měsíce utečou a prtě bude doma.Jaké jmeno jste vymysleli.Možná jsi to tu psala ale nevzpomínám si 🙂 .Přibíráš málo já měla snad každý týden kilo.Hrůůůůůůůza.I teď už mám asi 2kg nahoře.

hanula11
2. zář 2009

Já jsem u Ivky (první) přibrala taky docela dost, už si to přesně nepamatuji kolik, ale hodně. Nakázali mi tehdy nejíst vůbec nic sladkého, pak mě nahnali snad měsíc před porodem do nemocnice a tam mi přišli na to, že mám mít vlastně neslanou dietu, takže úplnej opak toho, co mi tvrdili předtím. Byla jsem ráda, že jsem se ještě chvíli před porodem dostala domů na revers. 🙂 Mně se líbí Barborka, ale manžel zásadně nesouhlasí. Jinak se na pár jménech shodnem, je jich pěknejch moc, možná jsem to tu fakt psala. Nemůžem se pořád rozhodnout a shodnout. Tak snad to stihnem než bude podzim. 😉 🙂
Kosi, tak jak ty výsledky? Držím pěsti. Jinak všechny zdravím, moc nás tu tedy není, ale aspoň někdo 😉 😵, prtě zas dnes kope jako by hrála za peníze 🙂 😀

gejbule1
3. zář 2009

Zruš zdravím vás holky.My dnes byly nakupovat knihy do školy a hrůůza všude mraky lidí.Kačka letos maturuje tak to budou pro mě pěkné nervy 😉 .Snad nebudou státní ☹ .

hanula11
4. zář 2009

Která pravidla porušuje: | Zruš ZDRAVÍM vespolek. Zase nespím, tak jsem tu na chvíli sedla. Muže mám v Itálii, naštěstí už v sobotu přijede. S těma chlapama je kříž, ale bez nich to taky není vono. Už je tam týden, řídí autobus s handik. dětmi a mezitím se válí u moře. Se to někdo má. Majko, Yanny, to určitě zmáknete a bude zahnízděno, uvidíte.
Já bych k výměně kolena potřebovala vyměnit ještě žebra, ale poňádž to jde jen virtiuálně, tak mě do nich malá bude ještě asi kopat dva měsíce. Už nemá tolik místa, tak má novou "zábavu" a otlouká mi je. Ale hlavně že ji to baví
Tak hezkej letní den všem, u nás bude spíš pod mrakem, zatím tam jen padá voda.