Těhulky nad 40...

agilitykemp
11. črc 2009

Ahoj holky, je tu někdo "starší a pokročilý" ?? 🙂 Mám tři skoro dospělé kluky a pár let se snažíme o čtvrté - holčičku. Teď jsem v 5tt, ještě moc nejásám, protože už jsem jednou v 7tt potratila 😒 😒

hanula11
4. zář 2009

Jsem to sem ztáhla ze snažilek a opět zjišťuju, že to na Koníkovi mají ňáký divný. Když to chci spravit, tak to nejde (deletem). No příště se na to vyfláknu a budu víc psát a míň kopírovat, njn 😒 😖 😅

gejbule1
6. zář 2009

Ahojky,teda hanule to to letí ty už to máš skoro za chviličku.Já mám všechna vyšetření před sebou tak bojím bojím ☹ ☹

hanula11
8. zář 2009

Gejbi, neboj, neboj, to bude všechno dobrý, prcek určitě není žádná máčka 😉 🙂 😵

jirca
9. zář 2009

Ahojky holky, chvíli jsem tu nebyla, omluvám se, ale v naší pracovně pod střechou vydržím tak 3 minuty a je mi blbě a prchám 😎 . Teď už chodím do práce, tak můžu psát z chladné třídy 🙂 🙂 . Gejbi neboj, utíká to a za chvilku budeš mát to nepříjemné za sebou.
Byla jsem na 1. screeningu - negativní, kromě 1:50 Down, ale to je holt riziko věku. Včera jsem byla v genetické ambulanci a po poradě s paní doktorkou nepůjdu na amnio, protože ten podrobný ultrazvuk a biochemie je negativní a navíc mimčo má nosní kůstku, takže riziko Downa je zase o kus menší, půjdu až v říjnu ve 20. týdnu na další ultrazvuk a na kardiologický ultrazvuk, tak doufám, že to bude v pořádku.
Už jsem kupovala nějaké malinkaté věci, objevila jsem prima sekáč, mají tam toho hrozně moc a všechno je to tak krásné, dofám, že jsem to s tím množstvím nepřehnala 😉 . Nemůžu to ani říct mužíčkovi, protože jeho "báječná" sestra mu řekla, že se nesmí NIC kupovat předem, to bych ho pak chtěla vidět, jak až budu v porodnici shání dupačky a košilky a čepičky 😀 😀 .
Mějte se hezky těhulkovsky.

gejbule1
11. zář 2009

jirca a to jsi se dohodla s gynekolo.že nepůjdeš na amnio?S Luckou jsem měla Downa 1:600 a stejně mi doporučili amnio.To máš pravdu to je věkem.Jirco jestli ti nevadí že se ptám kolik ti je let?Já na ten podrobný UTZ jdu 29.9.kde to budu mít zároveň s krví.Tak jsem nervní znáte to ☹ .Ještě ti je špatně od žaludku?U mě už se to zpelšuje k lepšímu.Proti tomu jak mi bylo je mi už krásně 😀 .
Já taky takhle nakupovala.Neměla jsem nic na zdědění a pak najednou se to koupit nedá.Jen kočárek jsem dodržela 😉 .A už víš co to bude,nebo se necháte převapit?Já to tentokrát vědět chci 😅 .
tada hanule to to utíká už 33tt.Jak ti je?Kolik jsi přibrala?

pet.s
11. zář 2009

ahojky holky, můžu se přidat do vašich řad?
Gejbule máme stejný termín porodu 4.4.10 😀 tak z tebe bud tahat rozumy. Mám nějaké trable s gyndařem. Můžeš mi prosím napsat jaké vyšetření máš už za sebou a a jak často si tě gyndař zve? Už máš průkazku?Díky za odpověd.

hanula11
12. zář 2009

AHOJ Pets, tě tu u nás vítám 😉 🙂 😵
Jirčo, tak držím pěsti, moje milovaná tchýně a její rodina je taky "celá pryč" z toho, že budu mít třetí. Když čekala třetí děcko její dcera (už je to tedy 10 let), tak byli celí podělaní.
Ale mně to může být celkem jedno, jen mě opravdu "těší" jejich přístup. Chodím k nim teď zase ještě o moc míň než dřív, já je k životu nepotřebuju, ani prťolka. Já si vždycky poradila bez tchýniné péče (na rozdíl od výše zmíněné švagrové), na stará kolena se z nich nezblázním 😒 😉 😀.
Gejbi, kolem deseti kil mám navíc. Ale už od včerejška nemám vycházky, hurááá 🙂 😅
No a věcí na malou mám jako kdybysme měli mít dvojčata. Všechny jsem si posháněla sama, zatím mi trochu přispěla jen máma a holka něco symbolicky koupila. Milovaná tchýně si asi myslí, že naše mimčo vůbec nic nepotřebuje, njn.
Jinak to počasí se nám tedy zpodzimňuje, snad bude to babí léto trvat ještě aspoň do půlky října, jak slibují.
Tož se tu opatrujte, bříška ať nezlobí, hezké těhulkování 🙂 😵

gejbule1
12. zář 2009

Ahoj holky,vítám tě pet mezi nás 😀 .TO JE PRIMA ŽE MÁŠ STEJNÝ TERMÍN🙂Ten můj gynek.taky není žádný rychlík.Byla jsem na kontrole aby mi potvrdil těhotenství v 6tt.Za 14dní jsem si měla dojít na krev.Teď do poradny jdu 15.9a to budu 12tt.Takže skoro za 6neděl.Průkazku taky ještě nemám tu dostanu toho 15.9.Tak si myslím že to mám stejné jako ty ne?Na kontroly chodím za měsíc.Ale já jsem se z vlastní vůle objednala do nemocnice k Apolináři na 1.sceening na zjištění VVV tam jdu 29.9.Už jsem byla na krvi která je k tomu potřeba.Takhle jsem byla i s Luckou tak proto to vím. Odkud jsi ty?
hanula tak to máš krásný jen 10kg.Já už si připadám děsně.Přibrala jsem asi 3kg.Jsem šíleně rozežraná.

hanula11
13. zář 2009

No GEJBI, přijde mi, že se tam malá jen mačká a má málo místa. Ale ono to tak je, už je dost velká a teď hodně nabírá, aby měla "faldíky", jak všude píšou. Musí se ještě dost zaoblit a přibrat, a já mám proto takovej velkej balon. 😉 🙂 Ale jen ať roste, když vydrží u mne až do toho konce října, tak budu ráda, aspoň bude jak má být. 😵
Se nám tedy hezky ochladilo, nějak mě to slunko rozmlsalo a dnes je mi zima. Mladá naříkala už včera, jakou máme v baráku zimu, na mne to přišlo až dnes, chladno jde i z oken, když otevřu. Njn, máme holt starou studenou barabiznu (myšleno náš domeček), tlustý studený zdi, přes zimu dost studenej odchov. U nás musí být teplo hlavně rybičkám v akváriích, my ostatní se přeci můžem oblíct, no ne?! 😒 😉 Tvrdí muž, prostě studenej odchov. Se musím zase začít aklimatizovat, abych na zimu byla připravená. Mohlo by být zimně tak v lednu a dost.
Hezky těhulkujte, 🙂

jirca
13. zář 2009

Ahoj Gejbi,
že nepůjdu na amnio jsem se dohodla v genetické poradně, mudr říkala, že to chápe a že je to naše rozhodnutí. Je mi 44. Špatně je mi už jen tak 50:50 🙂 🙂 , tj. jeden den jo a další třeba ne. Taky jsem šťastná, že je to mnohem lepší. Ale pomáhá mi, když se najím, tak jím dost často a taky jsem přibrala už 3,5kg. Chceme vědět, co to bude, myslíme si, že holčička(po 3 klucích už by to mohlo vyjít), ale kdyby ne, tak ať stihnem vymyslet aspoň nějaké jméno. Budeme to vědět 13.10., to jdu na 2. screening.
Ještě k tomu amniu: moje kolegyně ve 41 letech po amniu potratila v 6.měsíci dvojčata - jedno dostalo sepsi a druhé se "svezlo" s ním, bylo prý úplně v pořádku, bohužel jen 550g, takže nepřežilo ☹ . Pak za rok opět po amniu v 19.týdnu přišla o holčičku (pokaždé byla na amnio jinde). teď je jí 47 a má 3 letou holčičku - na amnio už nešla, jen na podrobné ultrazvuky. Hodně nás to ovlivnilo v rozhodování. MUDr genetička mi řekla, že v mám věku je očekávané riziko Downa 1:40, takže mám menší riziko a navíc na 1. screeningu byla jasně vidět nosní kůstka, kterou děti s Downem většinou nemají, takže to risknem. Nechci to mimčo ohrozit víc, než je nezbytně nutné.
Hanul, máme taky studený odchov, jediný, komu je teplo je mužíček a pejsani 🙂 🙂 , holt si vezmu svetr navíc...
Mějte se hezky, přeju spokojené těhulkování.

gejbule1
13. zář 2009

jirco Já jsem taky po amniu potratila v 17tt ale pak jsem s Luckou stejně šla.Už před ní jsem musela na potrat kvůli VVV ale down to nebyl.Já vím že to riziko potratu je ale té VVVtaky.Tím tě nechci nějak ovlivňovat taky se to ve mě pere.Kolik ke riziko potratu po amnio?Já jdu na ten podrobný UTZ 29.9rovnou do nemocnice.Tak to máte úplně naopak jako my.My zase 3holčiny 🙂 ale hlavně ať je to zdravý.Vy jste teď miminko plánovali?A co doktor říká na tvůj věk?Ten můj se na mě dívá tak divně-jako že už jsem stará.
tak vám přeju hezký zbytek neděle a dobrou noc 😔

hanula11
14. zář 2009

Gejbi mně bude za měsíc taky 44. Divní jsou ti chlapi, ten můj taky divně čučel, ale teď už jen občas. ☹ 😉 🙂
Oni blbě koukají i ostatní, třeba moje tchýně má takovej divnej pohled, švagrová zase málem jako bych byla průhledná 😉 😀, ať si kouká kdo chce jak chce.
Je to naše volba a náš život. Nikdo jej za nás žít nebude 😵. Jo, Gejbi, a já to plánovala 😉 🙂
Já tedy na amnio jít chtěla, i když vím, že je tam to riziko potratu. Ale zase jsem chtěla aspoń trochu vědět, že prtě bude OK. Ono to není nikdy na sto procent, že je v pořádku, ale Dowmův syndrom by amnio odhalit měla. Na to mít postižené dítě se ve svém "postarším" věku už opravdu necítím. On se nějakej zádrhel může až do konce těhu objevit všude, i u mladé dvacítky, ani porod není nikdy bez rizika, to je holt život. Tak doufám, že to dobře dopadne (i Vám), my už pomalu finišujem 🙂.

jirca
14. zář 2009

Gejbi, četla jsem články o prenatální diagnostice a to, co odhalí amnio, dokáže schopný UTZ ve 20. týdnu taky a širší škálu vad a taky spolehlivěji (chybovost u amnia je až 25% "falešných poplachů", to mi připadá dost na to riziko (potrat 2%, ale některá pracoviště uvádějí míň, tím pádem na některých určitě víc). Na 1. screeningu jsem byla ve FN v Ostravě, na druhý tam jdu taky + jsem se ještě objednala na kardiologický UTZ.
Taky na té holčičce netrvám 🙂 , ty tři kluky mám z předchozího manželství, a můj mužíček ještě žádné děti nemá, tak by byl, myslím, šťastný, kdyby měl pokračovatele rodu 😉 . I když říká, že by radši holčičku 😵 😵 .
Mimčo jsme plánovali a skoro 3 roky se o něj pokoušeli, nebylo to jednoduché, tak proto ho teď nechci pokud možno ničím ohrozit. Pokud by byl nějaký větší průšvih, na 2. screeningu ho odhalí a ještě je čas na přerušení.
Můj doktor nám od začátku fandil a celý se rozplýval, když se to konečně podařilo. Všichni naši známí to taky věděli a nikdo se moc nedivil, co blbnem v našem věku (jen pár mých kolegyň, ale to jsou víceméně trhlé učitelky a neberu je vážně 😀 ).
Hezký začátek týdne.

gejbule1
14. zář 2009

S Luckou jsem absolvovala úplně všechno co šlo 🙂 Mě bylo letos 40 ale už jednou jsem čekala nemocné miminko tak proto se bojím.A to jsem byla ještě mladá proto hanulo s tebou souhlasím že i mladým mamčám se to může stát.Já jdu zítra do poradny teprve pro legitku tak doufám že budou samé dobré zprávy 🙂 .
Já to ještě vůbec nikde neřekla tak to ví jen moje ségra,manžel a holky.Čekám až budu po tom kritickém období 🙂

hanula11
16. zář 2009

Já to řekla dětem tak až ve čtvrtém měsíci, manžel to pochopitelně věděl a taky poznal hned.
Tchýně a spol. se to dozvěděli trochu později, když mě nechal gyndr. doma na neschopence, to by jí asi nešlo do hlavy, pročpak já nechodím do práce a kamarádkádkám a několika známým jsem že jsem těhu řekla až po amnio. A zbytek to poznával postupně, už to pochopili i všichni sousedi 😵 a asi půlka města. 😉 🙂
Jirco, když máš možnost toho kardiologického UTZ, to máš dobrý, držím pěsti, ať to i na 2. screeningu vyjde. Nejhorší je prý první trimestr, pak už ubývá samovolných potratů i rizika.
Tak se držte. 🙂
U nás bude ještě dnes hezky, podle lunárního kalendáře je 2. den lva, zítra už je panna. Tak chci zítra "sázet" jahody, doufám, že se v baráku najde nějaká pomocná ruka. Jinak dnes bych chtěla hodit ven na sluníčko košík pro malou, je u tchýně, sluníčko by ho ještě hezky prohřálo a vysušilo, jen jestli mi ho chlapi dovezou. Ani jednomu se moc nechtělo.
Včera jsem cestovala do práce a zpět s papíry na mateřkou, už to mám v kupě, ale ztahaná jsem z toho byla jako pes. Ráno 30 km v 5 do práce busem, před polednem 50 km zpátky vlakem. 😖 🙂
Tak hezký střed týdne, víte co se dělá ve středu 😉 😀

gejbule1
17. zář 2009

Ahoj holky,bohužel jsem se včera vrátila z nemocnice kde jsem byla na revizi dělohy.Když jsem byla v úterý na kontrole tak mi doktor řekl že nemám srdeční akci.Jednalo se o zamlklý potrat tak jsem se hned objednala do nemocnice na ukončení.Fyzicky je mi dobře ale psychicky nic moc ☹ ☹ ☹ .
Tak se držte alespoň vy těhulky 😵

pet.s
17. zář 2009

Gejby no neblni. To už jsi druhá. Chodím an jinou diskuzi a tam v 11tt+2 taky přestala srdeční akce. Holky vy mě děsíte.
Gejby je mi to líto. A budete se pokoušet dál? Achjo. Je v pr..jak je člověk bezmocný,co? 😖

gejbule1
17. zář 2009

pet já zatím sama nevím ☹ Ale úplně vzdát se mi to nechce.I když teď si připadám že je mi sto let a už další těhotenství psychicky nemůžu vydržet.Za měsíc po menzesu ti možná řeknu jestli jo nebo ne.Už máš průkazku?
A co ty?Jak ti je?Tak se opatruj a držím palce.

hanula11
18. zář 2009

AHOJ Gejbulko, to mě opravdu moc mrzí. Tak třeba Vám to zase brzy vyjde a bude ten kluk. 🙂 Držím moc všechno co držet můžu a drž se. 😵 Uvidíš za měsíc, za dva. Až ti bude líp. Stará určitě nejsi. Však Lucinka je ještě malá, bráška ještě může být
😵 .
U nás to vypadá že by mohlo být opravdu sluníčko, tak měj, Gejbi co nejlepší víkendík (v rámci možností), budu na tebe myslet, opatruj se. 🙂
Jinak, Pet.s, ty už máš kočárek, viď? Mám dojem že jsi ho dávala na sedmatřicítky. Já teď řeším košík. Jak ho zařídit, s těmi mantinely nemám zkušenost, ale snad to nějak půjde. 🙂

pet.s
18. zář 2009

hanula kočárek? Jak jsi na to přišla? Já nesmím koupit ani plenu. U nás jsou všichni pověrčiví. Kočár mám vybraný.
Gejbi průkazku mám.Je mi líp, ale pořád na vás myslím( na tebe a na nerru-stalo se ji to samé). Je mi vás líto.

hanula11
21. zář 2009

Pet, ale máš nějakej kočárek v albíčku, ne? Nebo se pletu, ale myslela jsem že to ty, ten vybranej, jak píšeš. 🙂
Jirci, jak ty?
Pet.s, co ten novej doktor? Hlavně že se to s mimčem zklidnilo.
Gejbi, snad se tu ještě objevíš, ono se to spraví, chce to čas, i když to bude pořád bolet. Drž se.
😔
🙂
Já v sobotu musela trochu sázet jahody, docela mě rodina "nadchla", pak jsem se pořád cítila skoro zralá do porodnice. Ještě že to malá snesla, to ještě mám doma už skoro týden macešky na hřbitov, snad se dnes konečně zadaří a manža nás tam i s mojí mámou doveze a pomůžou (!) mi s tím. 😒 ☹ 😉

Tady konečně padla mlha, tak hodně sluníčka ať máte, čauky

gejbule1
21. zář 2009

Ahoj holky,to byl krásný víkend co?Já si ho pěkně užila a odpočinula.Byli jsme na rodinné oslavě /segra narozeniny a v neděli jsme jeli na závody¨.Můj manžel totiž jezdí na okruhu.Trochu nervy ale dobrý.Jinak s dalším miminkem to asi nevzdáme ale chtěla bych jít nejdřív do poradny registrované imunologie.To mi doporučili v nemocnici.Mám už totiž za sebou 5 nechtěných potratů a prý to není normální.Spíš se divili že mě už můj gynek.někam neposlal.tak se na něj zítra chystám.Nejraději bych ho změnila ale nevím kam jít.Nikdy mě neléčil jen říkal že je to příroda a máme to zkoušet.Tak snad mi napíše alespoň doporučení.

jirca
21. zář 2009

Ahoj Gejbi, je mi to moc líto... Nevzdávej to, třeba v poradně na něco přijdou. Od tvého doktora bych horempádem utíkala k jinému, 5 potratů určitě není normální. Drž se.

jirca
21. zář 2009

Hanul, trochu se šetři, mimčo ve 34 týdnu sice přežije, ale asi to není nic moc, tak vydrž do toho 40!!
Byla jsem o víkendu v Rakousku fandit našim na Mistrovství světa v agility, bylo to prima, ještě příští víkend pískám Mistrovství republiky juniorů a pak mám od sportu tak na rok pauzu 😒 . 2. 10. jdu do poradny a nechám si napsat nemocenskou, všichni mě přesvědčují, ať neblbnu a zůstanu už doma a taky jsem po práci fakt hodně unavená, tak se budu holt povalovat doma 😉 . Už přemýšlým, co všechno stihnu udělat, zařídit a tak a když už jsem se rozhodla, že s prací končím, docela se těším, že nebudu muset ráno vstávat a dopoledna se nervovat, co zase ti lumpi z mé třídy vyvedou... 😠 😠 .
Pet, zdravím a vítám , i když trošku pozdě, když už to tady stíhám číst, málo stíhám odpovídat.

pet.s
21. zář 2009

Hanulko, ano mám ho vybraný jako tip. Ale už jsme se na něj byli podívat v krámě. Koupený ho nemám.
Dr je fakt skvělý. Po prohlídce jsem si šla sednou na oběd do restaurace naproti ordinaci. V tom přišel pan doktor a přisedl si ke mně. Myslím, že mě zná. Ona MB je malá a černoušků jako mám já je jen pár. Popovídali jsme si. Schválně jsem se nezabrousila na téma miminka a těhotenství. Jsem ze zdravotnické rodiny a vím, jak bylo mámě trapně, když potkala nějakou paní a ta se div nezačala svlékat na ulici a ukazovat ekzém.
Bavili jsme se o dětech a adopcích.
Gejby spíš bych s těmi potraty zvažovala genetické vyšetření. Mohla by to taky způsobovat trombofilie.Alespon, co jsem vyčetla na netu když mi řekli, že mám trombofilii.Tohle vyšetření dělají v Gennetu v Praze, ale asi i jinde. My jezdíme sem.Jsme moc spokojeni.

hanula11
22. zář 2009

AHOJTE
Tak macešky zdárně zasazeny, sice jsem u toho byla, ale jen koukala a mluvila. Tak jsme to nějak s manž. zvládli a babičku náležitě zinstruovali, jak na to, tudíž by se květiny mohly uchytit. Zalito je taky, je to už jen na nich 😉 😀
Gejbi, s těmi pěti potraty, to jsi ale určitě měla nějaký i dřív, před Lucinkou, ne?
Držím pěsti, ať už máš jen štěstí a n toho doktora se přinejhorším vyflákni, když je takovej salámista. 🙂
Jirci a ty se taky šetři, zůstaň pěkně doma a klídek.
Pets, ty jsi z Mladé Boleslavi?
Tak mějte sluníčkovej den
😅 😵

gejbule1
22. zář 2009

Zdravím vás 🙂
hanula jo jo 3potraty jsem měla před Lucíkem a těď dva.Už jsem se objednala do Prenatalu-reprodukčí imunologie.Ale můj gyn tvrdí že nic nenajdou neboť moje potraty spolu nesouvisejí a pokaždé to prý byla smůla.Tak jsem zvědavá.Holky opatrujte se všechny ať vám miminka krásně rostou 🙂 🙂 Já jdu žehlit,dnes Lucka usnula nečekaně brzy 😀

pet.s
24. zář 2009

Hanulka ano. Pročpak. Jsi taky odtud?
Gejby jak se vede?
My byli včera sbírat ořechy a nějak jsem to přehnala.Bolí mě bříško ☹ Dnes jedeme na genetiku. Včera jsem po obědě ležela a najednou takový zvláštní pohyb v břiše. Jako když se mihne kapr pod hladinou. Nejprv mi to nedošlo,ale pak mě napadlo(asi po půl hod) jestli to nemohl být pohyb. Ale to asi ne, co? 😀 😀

janettka
24. zář 2009

omlouvám se,že vám sem lezu,ale jen vás sem tam čtu....gejbule doporučuji ti imunologii v Plzni,Mudr Gallová.
Specializuje se na imunologii a otěhotnění.Já jsem u ní byla po 2 MA,včera jsme měli výsledky.Našla zvýšené nějaké protilátky které pak zabíjejí plod v ranném stádiu.Podotýkám,že máme za sebou všechna možná vyšetření v Pronatalu,kde ale kromě protilátek na štítnou žlázu a toxoplazmozy na nic nepřišli.Zřejmě nedělali až tak důkladné vyšetření přez imuno.

gejbule1
24. zář 2009

janetka vůbec nevadí že jsi tady já už tu taky nemám co dělat.Jak dlouho trvají ty výsledky?A co ti teda ještě v Plzni zjistili?Léčí tě nějak?