Tehuľky s PCO. Pridajte sa

ededik
21. kvě 2008

Ahojte babuľky,

rozhodla som sa znovu založiť túto tému z veľmi prostého dôvodu: Myslím si , že nás je veľa a ešte viac tých, ktoré sa o bábätko snažia a zároveň majú syndróm polycystických vaječníkov.

Tu je môj príbeh:

O bábätko sme sa chceli snažiť najprv prirodzene, bez liekov, ale môj doktor mi hneď oponoval, že síce by to bolo možné, ale málo pravdepodobné, že by sa nám to podarilo. Povedal, že moja diagnóza znie PCO syndróm a týmto stavom /ak sa to dá tak nazvať/ trpí 5% žien. Príznaky som mala typické pre PCO: Veľmi nepravidelnú mrchu /niekedy sa jej uráčilo prísť po 3 mesiacoch/, troška viac ochlpenia, nejakou veľkou nadváhou som nikdy netrpela, ale to len vďaka môjmu manželovi, ktorý je taký akčnejší typ, takže som sa takým typom stala aj ja. 🙂

Začala som teda brať clomexhal na rast folíkov, merať bazálnu teplotu, lenže v tomto smere som bola ešte dosť neskúsená a aj keď nám doktor presne doporučil snažilkovské dni, aj tak sa nezadarilo.
Po 7mich mesiacoch som prešla na merfotmin. Je to liek, ktorý keď počujem, tak sa mi stavia husia koža.
Tie ktoré ho berú asi vedia, o čom hovorím. Na začiatku mu bývalo z neho strašne zle, schudla som 5 kíl, ale potom sa to zlepšilo. Keďže ani tento liek mi nezabral /aj keď som vybrala len jedno balenie a až potom som zistila, že to treba brať dlhodobejšie/...Poslal ma doktor na hysterosalpingografiu, aby sa ubezpečil, že mám priechodné vajcovody. Dosť nepríjemné vyšetrenie, ale dalo sa. Keď som tam ale ležala, iný doktor ma prehovoril, aby som išla na laparku. Mala som na rozhodnutie 5 minút, ale aj tak som si povedala, že do toho idem.
Laparku mi teda robili v 08/07 a s tým aj drilling vaječníkov, ktorý mi veľmi pomohol.
Po nej som mala cykly /podotýkam bez liekov/ priam ukážkové, 28 dňové, ale znova bez úspechu. Keďže mal môj doktor veľmi dobré skúsenosti s metforminom, znova mi ho nasadil.
Neviem či kvôli tomu lieku, alebo kvôli tomu že už ubehlo dosť času od operácie, sa mi začali cykly predlžovať.
Cyklus v ktorom som otehotnela by mal 40 dní..a ovuláciu som mala až v 24 DC !!! Teraz s odstupom času mi to príde až komické, pretože doktor bol v ten cyklus strašne sklamaný, pozeral ma sonom v 12 DC a žiaden folík nevidel. Tvrdil, že to nechápe, prečo mi ten liek nezaberá.
O pár dní sme išli na dovolenku do talianska...a odtiaľ sme si doniesli ten najkrajší darček... 😵
Keď som u doktorovi utekala s pozitívnym testom, nechcel veriť vlastným očiam.....
Vysvetlenie bolo jednoduché, folík tam nemohol vidieť, pretože som v mojom prípade išla na sono veľmi skoro.
No a môj manžel ?? Jemu som to povedala až po týždni /uf...veľmi dlhý týžden to bol/...ale chcela som ho prekvapiť na naše 6. výročie svadby....
Prekvapenie bolo teda obrovské a tešil sa ako malý chlapec.

A ak by si toto prečítala aj nejaká pco snažilka, tak jediné čo doporučujem je to, aby verila vlastnému telu, a v neposlednom rade merala BT.
Mne meranie veľmi pomohlo, pretože ku koncu som tie cykly mala všeliaké, preto len na základe zvýšenia Bt som vedela, kedy ovu bola. Ja som bola zaregistrovaná aj na fertillity a aj na wunschkiner.

Teraz som momentálne 11tt, zajtra idem k doktorovi, tak dúfam, že všetko bude ok.
Verím, že Vás môj príbeh povzbudil....a celkom by som bola rada, keby sa ku mne pridali aj ďalšie PCO tehuľky.... 🙂

katuli
8. zář 2008

zdraviiim babulkyyyy .... ako sa maaate?
ededik ... vidim, ze vas pokladik je velmi rad tajomnyyyy .... 😉 moja svagrova, co ma dve deti, hovorieva stale, ze ona nepotrebovala uzv, ze ona to skratka vedela, ze co to bude .... ja pred nasim uzv som to tiez tak zhruba uz dva tyzdne nejako tak tusila, ze to bude chlapcek, dovtedy som to nejako tak neriesila, som bola hlavne stastna, ze cakame babo .... hlaavne, ze je vas drobcek zdravyyy
nas caka dalsia poradna buduci utorok, budeme koncit 20tt a ze nam bude robit nejake vacsie merania ..... som zvedava, ze ci nam lekarka potvrdi vysledok 3d .... len nejako sa nam trosku pohorsilo .... ten minuly tyzden bol dost lekarsky, najskor som v utorok bola u zubarky, co mi robila blombu, a bez injekcie, som normalne na seba hrda, ze som to zvladla bez injekcie, lekarka mi totiz hovorila, ze ked bude treba, ze mi zubar moze dat injekciu, ale zubarka mi povedala, ze by radsej vrtala bez injekcie .... tak ze ci skusim vydrzat ... ale kedze mam velmi zle skusenosti so zubarmi a zubami, tak pri takychto zakrokoch proste bez injekcie nejdem, no ale vydrzala som ... ale tlak som musela mat minimalne 200 na 150 ..... no a v piatok som bola zas u alergoligicky, sa jej nezdalo, ako dycham, ze vraj piskam ... tak neviem, ci pocula moje pluca, alebo maleho, jak si popiskuje :D .... takze nas tento tyzden caka aj plucny ... uf .... a take lieky mi predpisala, ktore sa v tehotenstve mozu a davaju sa bezne tehotnym astmatickam, ale ked som si citala pribalovy letak, tak som sa tak zlakla, ze som si radsej tie lieky nedala, pokym to nebude naozaj nevyhnutne ... tak uvidime ... babule, mate s tym niektora skusenosti? su to zodac, rhinocort a ventolin .... hlavne ten ventolin a trochu aj ten zodac ma vystrasil .... ventolin vraj sposobuje razstepy a take defekty .... dufam, ze s anam nezhorsi ...
dneska mame uz aj jednu zdravotnu prechadzku za sebou .... kakusa .... trasu asi poznas, pesi som isla z radku cez zamocky park poza postu okolo vrableca az na juh .... uf ... som sa presla ... potrebujem pohyb, aby nebol maly lenivy 😀
jejda ... jak som sa rozpisala ... ale sak som tu uz dlho nebola, neee 😀 hold, my ukecane baby, a ako moj najdrahsi hovori ... ze bublinka s tuningom 😀

levik82
8. zář 2008

Hehe, ze bublinka s tuningom, zlate 😀
S tymi liekmu ja skusenost nemam, ale s tym ze sama si ordínujem davku s tym ano. Mne lekar predpisal Magne B6 ze 3 x denne, ja som ho brala len 2 x a teraz posledne dni uz iba 1 x denne, lebo v materskom centre nam porordna asistentka hovorila ze je to najlepsie vysadit pred terminom, lebo deticky co ich maminy beru az do porodu tie lieky su take nekludne a vrtia a mrvia sa - kvazi abstinencne priznaky. A kedze krcok bol v poriadku naposledy na usg, tak som si davku este viac zmensila, ako hovorim, 1 x denne. Brsuko mi teraz az tak netvrdne (3x klop) a ked aj ano, pijem Magneziu, zda sa mi ze pomaha. No, uvidime co nam povie lekar v stredu. Mam ist zase, pre istotu, kedze hlavicka je velka ☹ a ci sa nahodou maly nechce ohlasit skor... Katuli a inak si myslim, ze ked razstep nemate doteraz tak teraz sa uz nevytvori. Hadam lekari vedia co robia... I ked, sama takisto overujem a pochybujem...
Ededik, sranda ako s vami to male uz teraz toci, hehe. Uz teraz si samo rozkazuje a robi co chce, a to este ani na svete nie je 😀

ededik
autor
8. zář 2008

Noooo...hádam točí ono a nie lekár...Lebo ja sa už v tom mojom nevyznám....
Normálne ma zvozil, že na čo to chcem vedieť....keď čakám prvé.... 😒
No nič, ale hádam mi to v pôrodnici povedia....pred pôrodom...
🙂

kakusa
9. zář 2008

No caute, ededik , ked nie pred porodom ,ak po urcite 😉
Ja mam alergie,ale lekar mi odmitolpredpisat antihistaminika, vraj pre istotu, nastastie mi to preslo. Inak razstepy s mylsim tvoria najma v prvom trimestry, preto aj treba brat kys. listovu, ktora tomu zamedzuje a katuli dychat niako musis...
Nooo ja som bola u lekar tiez vcera zase mam ist za 3 tyzdne,ale povedal mi, ze sa mu zda mala niaka velka, tak rychlo objednat tento tyzden utz a uvididime...Ja nechcem velke dieta...ja som dufala, ze tento raz sa stamene do niakch 3,3 , som sa hned pytala muza ako bol velky ked sa narodil....cez 4 kila asi ho zabijem , toto mi pred tehu neoznamil 😒

ededik
autor
9. zář 2008

Ale kakúš, nebóóóój, hlavne aby bolo zdravučké..... Rázštep je rizikový v 1 troch mesiacoch, potom už nie...
Ja som už pred mesiacom jedla aj pečienku /síce len trošku ale jedla/....

kakusa
9. zář 2008

No aj ja osm jedla pecienku, moc jej nemozem, bo mi je z nej tazko,ale ak mam chut tak si trosku dam...
No zdrava by mala byt,len kto ju vytlaci von...

levik82
9. zář 2008

Ja mam tiez "problem" s tym kto maleho porordi 😀 lebo sa zda byt zevraj tiez velky. Hm... A ja som este aj taka uzka v bokoch, tak neviem neviem kto to vytlaci... Ja neviem kolko mal manzel kg ked sa narodil. On asi tiez nevie. Ja som mala asi tak normalne, priemerne. Ja som zacala priberat, ale riadne baculkovito, az potom, hehe.
A co sa tyka papania, ja tiez papam vsetko na co mam chut. Od zaciatku som sa tym riadila, ze co si telo vypyta to som mu dala. Ale zasa pecienku nie, ale to len preto ze ja take nemusim...
Zajtra idem do poradne. Som zvedava co mi zase povie lekar. Drzte palce!

kakusa
9. zář 2008

No moj muz mal vraj 4,5 kila, tak ako moja mam a moj tatko mal 5,5, tak sommala asi stasite, ze MArecek mal "len" 3750g...Boze sa divim, ze tie zeny dali potom este niekedy nohy dokopy...
Ja mam siroku panvu o to pokoj,len vytlac dierkou pre citron melon a to teda niaky velky...
Levik ako je malinky otoceny? Hlavickou dolu? No budemem ti drzkat samozrejme palceky a ty nam das samozrejme vediet ako sste na tom...

levik82
9. zář 2008

Samozrejme ze dam vediet 🙂 Len moja mamka stresuje. Odisli na 12-dnovu dovolenku a boji sa aby som za ten cas neporodila. Ja som im ale povedala ze nech si pekne oddychnu, a nech sa neboja, lebo ja ich pekne pockam, ved ich potom tiez caka vypomoc 🙂 Tak nech este relaxuju kym sa da, hehe.
A maly je otoceny hlavickou dole. Cele tehu bol tak, takze sa mu asi paci ta poloha. Len niekedy vazne neviem cim kope alebo ako sa hybe, lebo podla mna sa hybe cele brucho 😀
Vidim kakusa ze tebe tyzdne tiez pekne pribudaju...

kakusa
9. zář 2008

No to poznam ja niekedy ani neviem co su ruky a co nohy...a ked sa tak prevaluje , to ako by som sa ja valala...
Hej ubieha,len uz ma boli az rebraa chbat uz do polky...niak mi to lezie na nervy uz som aj dost pribrala a mam obavy ako to pojde teraz

Este rodit nemozete mate este casu a casu🙂 Musis podrzat🙂

levik82
9. zář 2008

Vsak drziiiiiiiiiim 😀
Ja si sama sebe uz tiez idem na nervy s tym bruskom. Jak bubon. Cisto ako keby som basketbalku bola zjedla ci co. Uz nech je maly tu a brucho prec!!!!!!!!!!!!!!!
Kolko si zatial pribrala?

kakusa
9. zář 2008

No zatial som 10+ co som boal zhrozena...pred 7 tyzdnami to bolo 6 plus, tak som zvedava ako je mala velka, mala by mat teraz tak 1,3kg,ale je vraj dost velka tak v piatok mi ju odvazia a zmeraju na utz tak som zvedava, co to bude za slonika asi ani nebudem uz kupovat veci newborn

levik82
9. zář 2008

Podla mna by sa do toho newborn mohla kludne zmestit. Ale aj tak ich nekupuj vela, zbytocne, lebo tie bude nosit len chvilku...

kakusa
9. zář 2008

No nekupujem vela, len mam teraz obavu, co nachystat od porodnice...som stresak, co? 🙂 a to este neviem , ci je naozja taka velak,alebo mam vela plodovej vody...
dnes ma prioserne boli chrbat uz aby som boal doma a lezala v postielocke

levik82
9. zář 2008

Ja som tiez cim dalej tym viac unavena a rada spinkam poobede. Akurat vcera sme sa s manzelom zamyslali, resp. ja som sa zamyslala, ze ked som teraz taka unavena ci budem vladat vstavat k malemu v noci a ci to cele budem vladat. Budeme musiet, nie?!
A do porodnice pre malu nepotrebujes nic na zaciatku odniest. Az na cestu domov pre nu nieco budes potrebovat, a to uz potom budes vediet aka je velka a co ti ma doniest manzel. Takze tym sa urcite nezatazuj, to sa vyrisei po porode 😉
Prave sa mi podarilo obarit si nohu horucou vodou zo zehlicky ☹ Uz som si to sprchovala, davala na to horcicu, lad, kadeco. Stipe to jak svet a je to dost velky flak ☹ Ale som si poevdala ze radsej stehno...keby sa bolo stalo nieco horsie, asi umriem... Manzel mi uz zakazal zehlit ked som sama doma. Ale samozrejme ze som musela dozehlit vsetko, to by som nebola ja...

katuli
9. zář 2008

zdravim babulky ..... za tie lieky tiez myslim, ze lekarimusia vediet, co robia a tiez som pocula viac nazorov od lekarov takych, ze ak treba dat liek matke, tak skratka treba, niekedy je vraj horsie neliecit, ako liecit, no tak uvidim, zajtra pojdem este na plucne a podla lekara sa uz nejako zariadime ..... hlavne, ze je zatial prcek v poriadku ... 😀

ededik
autor
9. zář 2008

Leviček, dávaj si na pozor...Ale nemysli si, aj ja som sa už stihla popáliť zápražkou z polievky - na nohe. Mala som tam chrastu asi 3 týždne....Najlepšie je to stále ovlažovať studenou vodou.

kakusa
10. zář 2008

Ahoj koculky,
joj levicek preco nepocuvas manzela...Kocky moj sef chce aby som s nim isla na rokovanie tak o 2 tyzdne sa zblaznil...Musim mu niak povedat, ze to asi teda ozaj nepojde...
Hodina v aute tam , 2 hodky stretnutie a viac a hodina v aute spat...to nevydrzim... 😝
Ja sa uz tak modlim nech je november, ze mi je az zle...Niak to tehu nezvladam... 😀

giuli
10. zář 2008

kakúúúúúúúúúús,ja som stále tu...chodím babulky povzbudzovať 😵
čakám bud,týždeň na sono,dúfam,že sa šťastne dočkáme srdiečka,som napätá,verím,že to bude OK
bruško sa mi parádne naťahuje,cítim,že to tam rastie,hlavne večer,keď si ľahnem 😵
prajem Vám krásny deň 😀

kakusa
10. zář 2008

Neboj mojka vsetko bude ok 😵 😵 😵 sa tak tesim budeme na tom rovnako...deticky 10 rokov rozdiel...budeme menit skusenosti,len ti mas dcerku ta bude mat asi trosku lepsi nez ten moj galgan
😕

giuli
10. zář 2008

to dúfam,kakus,že to bude OK...sári,tá je taká rozumnejšia ...už sa nevie dočkať,teší sa ako bude pomáhať,kočíkovať...

kakusa
10. zář 2008

😀 no moj maly sa tesil dokial sa nedozvedel, zeje to dievcatko...V piatok mame velky utz a uz mi dal za ulohu preverit, ci je to ozaj baba🙂

giuli
10. zář 2008

neboj,bude sa tešiť,aj keď ja predpokladám,že tá radosť bude trvať aj u nás max.2 týždne,potom už bude mimi otrepané...ono, 10ročná puberťáčka má už iné záujmy 😀

kakusa
10. zář 2008

Joj aj vas uz chyta puberta...no u nas hotova pohroma, vcera si vymyslel niaku uzasnu kombinaciu obleccenia, klasicke tielko na to sveter a k tomuriflove trojstvrtaky, coi tak moze ist do skoly...no neslahlo by ta????

giuli
10. zář 2008

chytá a parádne...najobľúbenejšia tém v škole je...Kto je do koho,kto s kým bude chodiť,kto má aké handry ,aký telefón..viem očom hovorím...pracujem ako vychoška na ZŠ a sára je u mňa v triede 😀

kakusa
10. zář 2008

joj no to som vzdy bola stastna, ze moje dieta nevidim este aj v skole 😀 😀 😀 😀
Klobuk dole...pubertaci...to ej teda ozajnieco

giuli
10. zář 2008

no,sára sa vždy sťažuje,že o všetkom hneď viem,nič nemôže ututlať 😀

kakusa
10. zář 2008

sa jej divis???ja by som sa tiez stazovala...
😉

ededik
autor
10. zář 2008

čavte holky, ako sa dnes mááááme ????
Tak aký kočík si to kupujeme ???? 🙂

levik82
10. zář 2008

Aky kocik Ededik??? Uz mate kocik???
Ja som dnes bola na poradni. Sme 35+6, velkost hlavicy zodpoveda 38 tt a stehenna kost + brusko nejakemu 37 tt. A predpokladana vaha je 3.200g - co je velaaaaaaa. Ved to do porodu mozeme mat tymto stylom aj 5 kil, kedze minuly tyzden sme mali na poradni 2.600g! Asi aj ja pomaly budem moct vytriedit saticky newborn 😀 Kontrola je o tyzden, tak som zvedava...
Ta popalenina ci obarenina je uz v pohode. Pomohli tie kadejake obklady a ledva nieco vidno, tak aspon to.
Kakusa, to stretko s tym cestovanim, no, ja by som sa urcite ozvala a nesla. Mna sef automaticky ked sa dozvedel ze som tehu prestal aj posielat niekam s autom , aj ked slo iba o nejake vybavovacky. Ale mne to len vyhovovalo.
Giuli, urcite bude vsteko ok a tesime sa s tebou! Takze vesele tehulkovanie 😉