Termoprádlo - vypráno v prášku a aviváži. Co s tím?

dukie
11. led 2015

Zdravím všechny, kteří by mi rádi poradili. Koupila jsem dětem funkční trička, vyprala je v tekutém prostředku na funkční prádlo - bez aviváže. Děti to měly jedou na sobě a následně se chopil praní manžel.:o( Takže vypral klasicky s ostatním prádlem - v prášku a s aviváží. Snažila jsem se to napravit a vyprat to tou správnou cestou - jako poprvé. Ale když jsem to vytáhla z pračky po prvním (tom správném) praní, byla ta trička lehoučká, skoro suchá - i při nejnižších otáčkách. Když jsem je vyprala teď (po tom manželově zásahu...), tak jsou mokrá a těžká. Dost se bojím, že jsou jejich vlastnosti fuč...:o(

Máte nějakou zkušenost, co s tím? Dá se to nějak napravit? Skoro se bojím, že ne... už mi takhle manžel vypral i několikery funkční ponožky a nikdy se to nespravilo.:o(

Předem díky všem. ... tohle jsou situace na rozvod, fakt. 😀 😀 😀

sarkar
11. led 2015

Já jsem to tu řešila asi před rokem, vyprala jsem v aviváži manželovo termotričko, ale nic se mu nestalo 🙂 Ale jak to tak popisuješ tak mi přijde, že ta tvoje budou zničená...to naše tričko je stále lehoulinké když ho tahám z pračky ale jestli ta aviváž má na tohle až takový vliv? Nicméně stejně to poznáš až to vyzkoušíš, nic jiného ti nezbývá 😉
Vlastně jo - ZAKAŽ MANŽELOVI PRÁT 😀 Můj manžel dostal nakázáno, že mi má vždycky nahlásit, když do koše hází termoprádlo, i když poslední dobou už to taky zapomíná hlásit, naštěstí já si toho už všímám.