Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

jasekd
5. led 2011

Dotaz, kdyz je na krabici od Nutrilonu napsano C/PAP, muzu to hodit do recyklace mezi tetrapacky? To plastove viko jsem sundala a dala do plastu. Protoze cistej papir to jasne neni, ma to ten potah.

aemmi
5. led 2011

@jasekd my na to teda ted taky nemáme, já ještě studuju, pak půjdu doufám na mateřskou, takže ještě budeme aspon chvíli spořit a pak bude úvěr, nebo hypo, bez toho to nepůjde....stavět taky asi nebudeme, manžel na to není 😅 a můj brácha a táta, který k zedničině přičichli jsou ted daleko 😒 takže nejlepší by byl starší barák, ale rovnou k užívání, nebo nechat postavit na klíč, což je zase drahý...ale ted je na to ještě čas, uvidíme, jak se tu chytneme 😉

jasekd
5. led 2011

@aemmi Bez hypo to nejde,ale kdyz jsme ted zadali do kalkulacky na netu nase prijmy a uspory, tak nam nikdo moc nepujci, a pritom bychom se uvazali na strasne dlouho a pomerne vysokou castkou. A jeste tam bylo, ze MD aRD se bere jako prijem, ale ze berou max. tech 7600. Coz jsem nepochopila, jak to myslej, protoze ja mam RD na 2 roky, cili asi 11400, a to je jistej prijem, tak proc ho nebrat v potaz. Nebo jestli tim mysleli, ze musis mit aspon tech 7600, aby te vubec brali jako osobu s prijmem, nevim... Ja se v tom nevyznam, prachy a banky u nas resi spis manzel, ze sleduje, kde je to nejvyhodnejsi a tak.

aemmi
5. led 2011

@jasekd já se v tom taky neorientuju, nechávám to na manžela, ten má nějakýho poradceho a s tím vše řešej... v MD a RD se vůbec neorientuju, to jde mimo mě, zatím...švagr staví bez hypo 😕 měli vlastní pozemek, ale je to v ůplným zapadákově, nevím, jak budou jezdit do práce a děti do škol, chodí tam po práci s kamarádama a je to fakt mazec, už to dělá snad pět let a hned tak to ještě hotový nebude, veškerý volno tráví tam, už mu z toho začíná hrabat....do toho bych fakt nešla, to radši hypo 😕

jasekd
5. led 2011

@aemmi Presne tak. My to zaprve neumime, zadruhe nemame nikoho v rodine ani kamarady ochotny pomoct. Navic manzel je takovej pohodar, vikendak, neprinuti se jenom makat 😉 Takze v nasem pripade, kdyz nemame ani pozemek, to skutecne bez pujcky nepujde.

aemmi
5. led 2011

@jasekd no, ono co pak člověk z toho života má, když jen a jen maká, odpočinek a relax je taky nutnej, strávit několik let života na stavbě fakt nee 😝 tak a já vyrážím na kožní 🙄

abra
autor
5. led 2011

jasekd tady roiboos: http://cs.wikipedia.org/wiki/Rooibos
zelenej bych rozhodne nedavala, kvuli kofeinu

jasekd
5. led 2011

@abra Dekuju, mrknu 😉 A ten odkaz, co mi posilala Olina, tak tam prave pisou, ze je to nejak upravovane, ze tam skoro neni. Mne to taky prislo, nepiju zelenej a cernej ani v tehotenstvi nejak casto...

abra
autor
5. led 2011

@jasekd tenhle typ caje neznam, no zapatrej a nezapomen se podelit o vypatrany poznatky 😀

taxem prohledala ruzny homeopaty, pisu tyhle pani http://www.ehomeopatie.cz/index.html doufam, ze tim nic nepokazim a male aspon trocha pomuzu, no sem na to zvedava

petuli80
5. led 2011

@jasekd Já osobně si myslím, že způsob narození na miminko vliv má. Už jenom, jak je vidět na videích s bondingem, novorozenec po medikovaném porodu mnohdy ani cestu k bradavce nehledá. Myslím, že ta zkušenost s první větší námahou a cestou prostě může (ale nutně nemusí) chybět. Ale věřím, že se to dá nějakým způsobem, hodně častým kontaktem, mazlením atd., vynahradit. Co už bych nadělala taky, hlavně ať jsme obě v pořádku.

@betelgeuzz Promiň, já si neuvědomuju, tys teda taky nakonec rodila císařem kvůli kp? O butt to vím, že to měla akutně. Zajímalo by mě totiž, jak dlouho trvá narkóza, jestli je částečná, nebo úplná a jestli je po probrání možný mít mimčo u sebe na pokoji, popř. jestli je možný mít pak nadstandard a manžela u sebe (nechci, aby byla sama, když už nebude moct být hned se mnou). Ale to jsou možná otázky spíš pro konkrétní porodnici.
@butt, díky moc za info o Milouších. Já jsem nad tím taky uvažovala, že když by to tak mělo být, tak nemám důvod být na Obilňáku (Bohunice ne ani tak, ani tak), kvůli šestinedělí, přece jenom zrekonstruovaná část a okna, kterýma netáhne, plus levnější nadstandard, mluví za Milouše. Taky dobrý info o tom doktorovi, zkusím po něm popátrat, jestli u p.a. neuspěju.

@betelgeuzz Pomohlo mi doporučení abry, ať důsledně dbám na příjem bílkovin, takže tofu, tempeh, sýry, mlíko, maso atd. skoro při každým jídle. Taky víc jídel denně. Byla jsem schopná do sebe přes den fakt nic takovýho nevpravit, a neměla jsem vůbec pocit nedostatku, narozdíl od malé ☹

petuli80
5. led 2011

@abra Byla jsem u homeopatky A. Matiášové - homeopatie-brno.ic.cz, je příjemná, sympatická, podle mě i dost důsledná. Ale jestli to fakt zabírá nemůžu soudit, pořád nemám dobraný homeopatika od ní na p.d.

abra
autor
5. led 2011

@petuli80 peti, vedle me na pokoji byla maminka po cisari, mela u sebe celou noc i den manzela, ten se staral o mimco, maminka jen rozkojovala. Dite jim teda chudak jecelo celou noc i den, rikala me pak dr, ze je to nejakym sokem z toho cisare, neboco, ale tim te nechci desit, mohlo to byt tisic jinych duvodu. Jinak kamoska taky v ty porodnici mela dite po cisari az dalsi den,ale proto, ze se narodila holka malinko driv, myslim na prelomu 36tt a 37tt. Kdybys chtela, dam ti na nu kontakt.

petuli80
5. led 2011

@abra Dík, to by bylo super v rámci možností, kdyby tam mohl m. fakt pořád být, měla jsem z toho nejistej pocit. Ale samo se ještě poptám. Paradox je, že organizuju přednášky na téma přirozený porod, čtu si o tom x měsíců, připravuju se na něj, těším se - a malá mě možná takhle převeze 😀 Hádám to nebude poprvé 😉 No kdo ví, jak to dopadne. Akorát o tom císaři nic nevím, teda průběh znám, ale co po něm následuje a jestli je to horší, než operace břicha, co mám za sebou 😖 , zas na druhou stranu, zvládnout se to určitě dá. Jenom by mě prostě mrzely všechny ty věci kolem kontaktu s malou.

abra
autor
5. led 2011

@petuli80 hele, treba se to jeste zvrtne a mala se otoci, nehazej flintu do zita, fakt vyzkousej konzultaci s tou pa, jsou na to myslim i nejaky cvicky nejenom ty hmaty.
Prosimte, neobjednavas si nahdou ten rybi olej z nutraceutica? Ze bych se pridala a mely bysme postovny zapul.
Jo a dikec za seznameni s lenkou, mam doma pixlu jecmene a vazne me uzasne pomohl 🙂

betelgeuzz
5. led 2011

@petuli80 já jsem neměla císaře, rodila jsem KP. Ale kamarádka na vedlejším pokoji byla po císaři (taky KP) a m s ní byl jen první den po porodu, kdy tam měli i malou, ale pak už byla malá u sester a vozili jí tam ne zrovna moc pravidelně 😒 Fakt to záleží na konkrétní porodnici.
Takže hodně bílkovin. Já teda snídám denně jogurt a maso jsem jedla dost často, i když jak jsem pak byla už na mateřský, tak jsem si dělala dost jenom zeleninový jídla. Příště na to budu víc dbát. Zajímavý, že dr mi akorát doporučil sladit glukopurem a předepsal magnézko 😠

petuli80
5. led 2011

@abra Neházím, ještě doufám 🙂
Jmenuje se Lucka 😉 , a rádo se stalo - jak to na sobě během toho měsíce pozoruješ?
Ten rybí olej jsem si v budoucnu chtěla objednat, vůbec jsem uvažovala, že možná s tebou ten svůj plán proberu - kvůli kojení. Je to on, že jo?
http://www.nutraceutica.sk/cz/produkty/omega_3_...
Mě překvapuje, že se dá objednat i za czk, naposledy tam tuším byly jen eura. Poptám se, jestli by ještě někdo nechtěl.

Ještě mi zbyly dvě vydání té nové Markovy knížky - Nová doba porodní, nemá někdo zájem?
http://www.azrodina.cz/1890-nova-doba-porodni

blovitc120
5. led 2011

abra, petuli, ak by vám do ČR vychádzalo nejaké desivé komerčné poštovné, môžem vám to kúpiť a poslať, lebo aj ja si idem olej akurát objednávať

petuli80
5. led 2011

Tohle se mi líbí:

Myslím, že i když se třeba v těhotenství, během porodu či po něm trochu něco přece jen „zvrtne“ a nelze se tomu v tu chvíli vyhnout, nemusí to v člověku drhnout navždy, ale je stále možnost to docela dobře napravit – jen je to na rodičích. Nastavit míru doteků nad „obvyklý“ (navyklý) rámec (včetně nošení v šátku), neopomínat účast dětí při všech běžných činnostech dospělých, komunikovat i když dítě ještě nemluví (a mnoho dětí, narozených po roce 2000, prostě slova ke komunikaci prostě jen nepotřebuje, protože jsou možná empatické a telepatické) a řada dalších společných činností (i když si můžeme myslet, že to dítě z toho „ještě nemá rozum“) – prostě proto, že rodičovství JE prioritou, to vše pomůže „pochroumaný“ kousek života (pobyty v inkubátorech, odloučení, osamění při operativním porodu apod.) z paměti dítěte přece jen poměrně rychle vymazat a přepsat (nahradit) jej plnohodnotným vztahem, pocitem bezpečí a důvěrou – v rodiče a svět. Uzdravení vzpomínek je možné, jde to, jen se na to musí vynaložit mnohem více trpělivosti a nepodmiňované lásky a když tento krok udělají rodiče v ranném věku dítěte, nemusí si to nést do dospělosti ani dítě (jako psychické trauma), ani rodič (jako pocit viny)…

Jak píše Jean Liedloffová, dítě je přirozeně připraveno na určitou míru „předpokládaného“ stresu kolem svého narození, ale nesmí strádat trvale a narážet dlouhodobě na neznalosti a neochotu rodičů se vzdělávat, byť „staronovými“, ale přirozenými postupy. I proto plánuji debatní večer na téma „telepatické napojení“ rodičů na děti, jakousi besedu o komunikaci s dětmi, které nepotřebují slova (a rodiče mnohdy ani netuší, že nějaká telepatie, empatie či intuice existuje!)…

autor: Vl. Marek

blovitc120
5. led 2011

práve pozerám, že máte dobré poštovné, tak nič

petuli80
5. led 2011

@blovitc120 I tak díky za nabídku 🙂

alpiinka
5. led 2011

kocky, prajem vam vsetko dobre v tomto roku!

dakujem, za reakcie ohladne nt, na, kt. som sa pytala uz davno, stale vas citam a dozvedam sa nove a zaujimave veci

niekto sa tu pytal ohladne priberania, ja som zatial pribrala necele 3 kg, ale tuna (v irsku) to celkom nikto neriesi a vazena som bola iba 2krat za cele tehotenstvo a brusko mi vyskocilo len nedavno

niekde som tu zahliadla, ze ste mali aj udeneho lososa...ja som sa mu doteraz vyhybala, ale tento tyzden mam nan strasnu chut a po velmi dlhej dobe sme objavili divokeho, ziadneho z farmy a vzdy ked otvorim chladnicku tak na mna zmurka 🤐 viem, ze udene nic moc, ale odolala som zatial cele tehotenstvo, skor sa bojim, ze je to nedostatocne upravene pre tehotnu, co myslite? ked som bola na jednej priprave v nemocnici, tak sa tam jedna kocka nato pytala a povedali, ze je ok, ale podla nich su aj 4 mensie kavy za den ok...skoro som odpadla, co vsetko tam odporucali tehotnym....takze podla nich sa neorientujem...radsej....

a este sa chcem spytat, davate deticky ockovat proti tbc? alebo je to v cechach povinne? tuna je to dobrovolne, tak to chcem odmietnut, ale zaujimal by ma aj vas nazor...

butt
5. led 2011

@petuli80 ten doktor se jmenuje Nagy, neni teda zrovna moc prijemnej na pacientky 😀 ale asi fakt odbornik. co me teda u milousu stvalo a je potreba na to myslet, bylo prave novorozenecky oddeleni...jinak ja teda sice mela cisare akutne, ale ne v celkove, jen ve spinalu, ale malou mi po akci ukazali jen na chvilku, pak ju odnesli a me sili, a pak mi ji az manzel donesl na pokoj.rikala jsem mu, at za mnou posle sestry, ze chci malou prilozit co nejdriv, on tam byl, ale uplne se na me vyprdli a malou mi donesli az dalsi den (po tom spinalu musis lezet, ani hlavu zvednout nesmis, takze jsi uplne odkazana na okoli..) no a kdyz mi ji konecne donesli, tak mi ji jen pohodili na postel a kdyz jsem je prosila, at mi pomuzou(kvuli bolest te jizvy jsem s malou fakt nebyla schopna manipulovat...), tak mi bylo receno, ze nemaji na starost jen me 😠 takze kdybych s temato zkusenostma mela udelat neco jinak, tak se uplne na ty sestry vykaslu a zavolam si laktacni poradkyni...mozna by se dalo prilozit i na operacnim sale uz, ale tim, ze jsem s cisarem nepocitala, tak jsem to vubec neresila predem a v tu chvili jsem proste byla celkove dost mimo ☹ jinak na nadstandart se v podstate neda dostat, je o nej velkej zajem ☹ kdybys chtela vic a konkretneji probrat ty milosrdny a/nebo cisare, tak se klidne ozvi do ip, at tady holky nezahlcujeme podrobnostma 🙂

jinak holky ten rybi olej bych taky rada, tak se hlasim k hromadne objednavce!

petuli80
5. led 2011

@butt ☹ teda to jsou zážitky... Mohly bychom se sejít na společným kafi s @abra, což? Když budu vědět, že mě to nemine, tak bych byla ráda za doporučení, na co si dát pozor. Já teda ty oleje objednám, my chceme dva, abra jeden?, ty taky jeden?

butt
5. led 2011

@petuli80 no z myho porodu jsem fakt znechucena ☹ pro me oleje dva, diky moc!🙂 pak mi posli cislo ucitu a presnou castku, at ti to muzu zaplatit 😉 a spolecny kafe je super napad 😉 akorat teda bych se potrebovala rozkrajet 😀 co 18.?driv mi to fakt nevyjde ☹ no snad do te doby neporodis 😉 akorat me tak napada, ze to pretoceni jde myslim jen do urcityho tydne, tak at to neprosvihnes...

erinka83
5. led 2011

@petuli80 rybí olej jsem objednávala ani ne před měsícem, posílají ho z ČR, dobírka asi 8Okč... Vzala jsem ten bez příchuti a mám co dělat to pozřít 😒 Nejvíc se mi osvědčilo, mít sousto v puse, na to olej, rychle pokousat a polknout 😀

petuli80
5. led 2011

@butt Mně je to celkem jedno kdy, oficiální termín mám za 6 týdnů, tak minimálně do konce ledna se snad nic dít nebude 🙂 No a po tvých zážitcích teda, uff... Mám dojem, že jsem se taky po tý operaci nemohla hnout, resp. neměla jsem polštář a hrozně jsem ho chtěla, bylo mi na zvracení, nic moc stav, to je pravda. A vytahování drénu bylo taky "výborný". No nic, nechci to tak prožívat, dokud to fakt nebude nutný 🙂
To eventuální obrácení chci pořešit co nejdřív, akorát se mi p.a. zatím neozvala, zkusím eventuálně ještě jinou.

@erinka83 Wow, jak to? Je cítit rybinou? Nebo nejsi na oleje zvyklá? Viděla jsem, že mají i s příchutěmi, ale to mě nenapadlo v případě rybího oleje, že bych třeba pomerančovej 😕

butt
5. led 2011

@petuli80 tak pockame na vyjadreni abry jeste 🙂 teda pardon, ze jsem te tak vydesila 😅 ale ja si myslim, ze to, ze mas maly decko, tak te donuti mnohem driv fungovat, nez by to bylo po jine obdobne rozsahle operaci...ale ja ti moc drzim pesti, aby se to nakonec obeslo i bez rezani do bricha!a urcite nas tady informuj, jak to s pretacenim vypada 😉

@erinka83 to je jak vzpominky na detstvi 😀

chaarleene
5. led 2011

holky, mám si prý vybrat k narozkám parní hrnec - máte nějaké tipy?

erinka83
6. led 2011

@butt já si z dětsví olej nevybavuju, že bych o tu lahůdku přišla?? 😀

@petuli80 Rybí olej jsem fakt snad neměla, a možná že jsem těhu v tom taky hraje roli, nevím 🙂 Vyloženě nesmrdí, to ne, ale prostě to je divná chuť 🙂 Ale jak říkám, dám si něco do pusy a jde to líp 🙂 Pán mi právě doporučoval, ať vyzkouším i ty příchutě a já si všechny 3 vzala bez 😀

erinka83
6. led 2011

@chaarleene holky tady na diskuzi o parních hrncích chválí tento: http://www.sporilek.cz/parni-hrnce/morphy-richa... prý např. přes Ebay jde sehnat za slušnou cenu nebo bývá i různě v akcích....