Sojanéza, tofu, jáhly. Měním životní styl

adajar
27. pro 2009

Toto tema zakladam abych nabrala inspiraci a treba i s pomoci ostatnich maminek zkusila nove recepty. jsem kojici maminka a memu detatku nevyhovuje normalni strava proto chci prejit na tyto jidla a taky chci zhubnout neco malo a zmenit styl jidla. Pokut mate nekdo podobny pocit tak sem. 😉 😉 😉 😉

nevestinka2010
28. pro 2009

ahoj, myslis jako makrobiotiku, vegetarianstvi? Nebo alternativni vyzivu jen tak.
jahly moc nemusim, ale hodne pouzivam treba pohanku
mleko pouzivam pouze sojove, ale jogurty zase normalni
ja tohle resim uz dlouho a se ted navic pomalu chceme pripravovat na poceti, tak se urcite tim budu zabivat jeste vice
A co konkretne mimiskovi vadi?

adajar
autor
28. pro 2009

nevestinka chci kombinovat normalni stravu a tuto zdravou. jinak me prijde ze malemu vadi vsechny tucne veci.
Proste bych chtela kombinovat tofu a nektere veci z normalni kuchyne. Proste alternativu k nekterym pokrmum viz sojoneza vyborna. A moje mimco je nedonosene tak se o nej vic bojim, ale normalni jidlo jen bych mohla jist tak 3-4 dokola.

lenam
28. pro 2009

Ahoj, to je super téma! Já mám hrozně ráda tofu. Hodně ho používám tam, kde se může dát klidně i maso např. do rizota nebo ho zapékám s bramborem a nebo jen tak uvařené na páře s bramborem a zeleninou. Teď také kojím. Mám malého chlapečka a tofu mu problémy nedělá. Hlavně tedy nakupuji marinované tofu a nebo uzené. Dělala jsem si i z něho "hamburgry". Pečivo, do toho plátek tofu, zeleninu a náhražku tatarky. Ráda se ale dozvím i něco jiného. Mám pár receptů, které opakuji 😀

adajar
autor
29. pro 2009

lenam no super ze nejsem sama ja teda jedla uz v tehu neco, ale po narozeni maleho jsem jezdila za nim do nemocnice 3 mesice tak to neslo moc dodrzovat jidelnicek a ted pomalu to chci zavest. A zacala jsem ze salat bramborovej jsem udelala se sojonezou. Jinak dneska chci udelat kuskus s kurecim masem orestovanym a rajcetem, olivami a troskou cesneku jen pro chut. Tak dam pak vedet.

lenam
29. pro 2009

Já se musím přiznat, že mám hrozně ráda "normální" tatarku a majolku. Ale už v těhotenství jsem začala tatarku nahrazovat bílým jogurtem. V těhotenství jsem dělala bílý jogurt s česnekem a solí a teď si připravím bílý jogurt, který posolím a dám do něho kopr. Kuskus jsem už také zařadila do našeho jídelníčku. Mám také ráda luštěniny a v těhotenství jsem trochu experimentovala s různými druhy fazolí a čočkou. Ale moc receptů neznám. Spíš taková klasika jako že jsem to přidávala do zeleninových salátů apod. Zkoušela jsem i péct ze špaldové mouky švestkové koláče a chutnaly mi. Je to asi o zvyku. I manžel to jedl 😀 Použila jsem recepty z kuchařky, jen jsem nahrazovala bílou mokuku špaldovou.

adajar
autor
29. pro 2009

lenam koukam ze jsi muj clovek proste normalni jidlo jen ho nahradit necim jinym to mam rada. nemam rada specialni jidla. 😀 😀 😀 😀

A kolikaty jsi TT

leonik
30. pro 2009

Ahoj, tak my jsme na tyto věci přešli celá rodina co jsem začala přikrmovat dceru 🙂 Začala jsem se o tu zdravější stravu víc zajímat, jak jedla s náma, přizpůsobili jsme naši stravu jí 🙂 Takže místo majonézy používám do salátu sojanézu, není to skoro poznat od majonézy, pokud se jí tam teda nedá moc 🙂 Místo bílý mouky používám na zahušťování pohankovou, jáhlovou mouku, občas teda namíchám s bílou. Do zeleninových polívek dávám pohanku, jáhly, červenou čočku..Tofu jsem už taky párkrát zkoušela dělat, jako na guláš. Teď na vánoce jsem poprvý zkoušela píct špaldový sušenky, a super 😉

adajar
autor
30. pro 2009

leonik no sojoneza mi chutnala a manzel nic nepoznal taky. Jinak jsem rada ze tohle resi vic lidi a nejen ja.
Jinak cervena cocka je dobra ja delala i takhle karbanatky das tam stejne masa a cocky a vubec nic nepoznas. (cocka cervena je povarena a vychlazena) ostatni se dava jako normalne.

herminka
31. pro 2009
zuzka11
3. led 2010

Cauki, doporucuji koupi knizky od V.Strnadelove - Radost ze zdravych deti, ted ji zacinam cist....je tam spousta receptu, dneska jsem zkousela spaldove palacinky ze zeleninou a cervenou cockou a byla to parada! Jinak jahly miluju - rano kase, tofu s rasou je uzasne........a to nejsem vegetarian ani makrobiotik, proste mi to strasne chutna 😉