Trochu jiný životní styl aneb návrat k přírodě

abra
8. únor 2010

tema o cemkoli, co se tyka alternativnimu pristupu ke strave, vychove a peci o dite, volny pokracovani pokecu o detech z tematu "trochu jiny zivotni styl aneb navrat k prirode".

andelka
24. bře 2011

@herminka to mám radost že už se to zlepšuje, jen tak dál 🙂

@butt taky už se těším na další těhu, stýská se mi po miminku. Už jsme s tchánovci domlouvali oslavu 1 roku 😅

Já si myslím, že to druhé těhu bude určitě jiné než první. Nebudu mít čas se tak sledovat, fotit každý týden, hledat soupisy výbavičky, řešit porodní plán a podobně, většinu už člověk má a už to zná, není to jak poprvé. Taky nebudu tak opečovávaná, no a budu mít navíc Danečka. V těhu sjem byla celou dobu doma - sice taky plno starostí s hypotékou, rekonstrukcí, stěhováním, sem tam škola, ale jinak pohoda doma. Tak aspoň bude změna - něco zvláštního - že si nenecháme říct co to je. Aby i to druhé těhu bylo v něčem výjimečné. 🙂

jasekd
24. bře 2011

@butt No uz vidim naseho Martinka, jak "ceka" na chodbe 😀 Plazil by se tam a jecel, fakt vtipna predstava. Ja budu mit dve miminka a to vetsi bude velkej bracha 🙂 Navic jak je motoricky pozadu, tak se chova jako 9mesicni, fakt jeste uzlicek malej. Ono to tehotenstvi je pekne, kdyz je vse OK, libi se mi brisko, jenze brisko ja mam tak v 5. mesici, pak uz je to balon, libi se mi kontroly a UZ, kdyz je vse OK. Jenze ja uz cejtim, ze mam fakt dost, ze me to vycerpava a nici, uz je to moc dlouho (tehot. kojeni, tehot.). Navic s obema detma jsem 5 mesicu zvracela, s M. brala Utrogestan, k tomu placenta pr. marginalis, naplno v praci, pak mu nasli ty ledviny... Ted je mimco OK, jenze ja mam krecaky, opet jsem anemicka, takze nemuzu dejchat i kvuli tomu... Proste tady uz musi zvitezit zdravy rozum a rict dost bylo deti!!! 😀
Ja mam navrch 11 kg (ale celkem 15, nebot 4 mi zustaly po Martinovi). Vazim ted cca 71 kg na 167 cm a uz jsem tezsi nez muj tata, ktery ma 183 cm 😀
@herminka ty jo, uz mate po 6tinedeli, to to leti...
@abra No kdyz to jinak nepujde, bude muset bejt ason chvili u segry, i kdyz to bude asi obtizne pro obe 😅 Ale hlavne ze ji mas kam dat. Co bylo napraskly? Nejak jsem nepochopila. Ta voda je hrozna, ja ji mam teda jen v brise, ale kamoska nabrala 30 kg a asi 25 nechala v porodnici, proste voda a otoky 😝 Ale dneska se mi na noze taky udelal dulek a nechtel zmiznout, takze trochu otekla jsem taky.

betelgeuzz
24. bře 2011

@herminka vydrž, určitě se to brzo spraví. Malá se kojila hodinu a za chvíli chtěla znovu, ale kolem 3. měsíce začala pít jako ostatní děti. Taky si zvykla spávat v kočárku. Jestli máte balkon, tak doporučuji kočár na balkon a tam uspávat. To pak byla pohoda.
@alpiinka to máš dobrý, že můžeš zakázat služebky. M měl jet týden před termínem na 3 dny do Prahy na školní výlet. Z tama by dojet nemohl. Naštěstí jsem porodila dřív a při výletě jsem byla ještě v porodnici. Ono to nakonec nějak dopadne. 🙂
@butt já čtu teďka Stadelmann (znovu 🙂 ) a zrovna tam byl příběh, jak neměli při porodu dát prvorozenýho, tak ho vzali do porodnice, otec ho strčil doktorovi, že on se musí postarat o ženu. Dr se ani nezmohl na protest, u porodu byla PA a dr pak říkal, že takovou pomoc u porodu ještě nezažil 😀

betelgeuzz
24. bře 2011

@jasekd tak placentu pr. marginalis jsem měla před měsícem taky. Tebe to nějak omezovalo? Kdyby mi to neřekli na screeningu, tak ani nevím.

jasekd
24. bře 2011

@betelgeuzz No prece jen jsem musela bejt opatrna a chvili jsem trochu spinila, ale hlavne, ze jsem nemusela lezet, zadny krvaceni atd, normalne jsem pracovala. Ale lepsi mit ji rovnou spravne, jako jsem mela ted 🙂 Tohle tehotenstvi mam naprosto v poradku, i co se miminka tyce, jenom ja uz nejsem tak fit.

juju
24. bře 2011

@herminka som rada s plienockami. ja, babysitterka a dokonca aj manzel latkujeme tiez takze som hrozne rada 🙂 aj ked teraz je to uplne ine. s tym stalym kojenim - nechem vnucovat nikomu moje skusenosti ale maly tiez stale papal, ale on sa navyse po 2 - 3 minutach odvratil a uz viacej nechcel (ja, uz teraz hrozne "mudra" viem, ze to bolo sposobene skrytym refluxom, kedze vtedy babatka chcu menej a casto,inak sa im to vracia a pod.) a so zaspavanim, nam zaspal len v kociku ked sme ho vozili po nahrbolatejsich cestach, potom uz ani to nepomahalo a cosi sme sa natrapili, najradsej bol prehodeny cez plece a tam odpocival - tiez kvoli skrytemu refluxu/kyseline - treba sledovat co je najlepsie pre bejby a vyhoviet 🙂 drzim palce!

aemmi
24. bře 2011

Holky, teda, těma předporodníma postřehama mě děsíte ☹

aemmi
24. bře 2011

@erinka83 Prosím Tě, kdyybych měla svojí PA, tak ji normálně vpustí do porodnice, kde třeba jinak nepracuje? Prostě si ji vezmu s sebou jako doprovod?

jasekd
24. bře 2011

@aemmi Cim konkretne? 😉 A jak ty se citis, v pohode? Mne treba bylo v tom stadiu, co jsi ted ty, stale priserne zle. Ale stejne je to hezky a je mi lito, ze uz to asi nezaziju, a taky je mi lito, ze z toho druheho pozitivniho testu jsem mela sok a ne tu cistou radost jako s Martinem. Proste ted jsem si to neuzila, nekdy si nadavam, ze si clovek toho vic nevazil, jenze s malym miminem to moc neslo, navic to nebylo planovane, na kazdou kontrolu jsem tahala Martina a ted ke konci uz teda prudim rodice s hlidanim, protoze uz je prece jen vetsi, vsude by tam lezl, ale zas jeste nesedi, tak nevim, jak bych ho tam pacifikovala... Treba jeste po letech bude dite na stary kolena, ale kvuli praci asi ne.
Martin dneska udelal prvni naznak, popolezl asi 20 cm 😀 Tak doufam, ze na to brzo prijde.

erinka83
24. bře 2011

@aemmi já zatím nic nevím 🙂 ale přepokládám že jako doprovod by to mělo jít určitě....

erinka83
24. bře 2011

@aemmi hele nebuj 🙂 já měla první těhu v pohodě, vlastně i teď je to zatím OK, jen občas mě zmáhá tahání malé od někud někam, když se naše cíle rozcházejí 😀 a jak se teďka pokouším balit, taky cítím, že to na břicho není úplně OK, ale co naplat...
Si to užííívej, to je to nejlepší, že nemáš druhý dítě na krku 😀 to už nezažiješ 🙂 já na to často vzpomínám, jaká to byla pohoda, se starat jen o sebe, vymýšlet výbavičku 🙂 břicho jsme fotili minimálně co dva týdny, teď asi jen dvakrát...

betelgeuzz
24. bře 2011

@aemmi ano, stejně jako by pustili třeba tvoji sestru, matku apod. Ale většinou jí nedají pravomoc vést porod. Jde to někdy, třeba když tam ta PA dřív pracovala a znají se tam.

aemmi
24. bře 2011

@jasekd Vším 😅 jak je to prostě těžký, tahat velký břicho, bolesti zad, nohou, blížící se porod, do toho starost od starší ,(tu teda ted mít nebudu) pořád kontroly...a u tebe kor, když máš ještě v podstatě miminko, to si teda vůbec neumím představit, jak bych v tom prvním timestru dávala péči o dítě, já byla jak lemra přichcíplá 😅 no, když to jinak nejde, tak se musí, že...
Jinak co se mě týče, tak mi přestalo být zle a najednou děsnej příliv energie, kterej teda už zase opadl 😀 jsem ted byla ve škole a jsem po 2 měsících u našich, tak se tak trochu rekreuju 😉 já teda musím říct, že z pozitivního testu jsem taky čistou radost neměla, spíš takový smíšený pocity, ikdyž to bylo plánovaný, no a v tom prvním trimestru jsem taky zrovna na větvi nebyla, spíš to bylo pořád takový zmatený, ale ted jsem si stetoskopem poslouchala, jak miminku bije srdíčko a úplně mě to dostalo 😵
Však on Martínek na to taky přijde a za pár let to bude úplně jedno, jestli byl pár měsíců pozadu 😉

aemmi
24. bře 2011

@erinka83 Ta možnost PA nebo duly mě ted docela zaujala, no asi se o tom pokusím něco zjistit...
@betelgeuzz Tak k čemu je tam? Jakože radí, nebo je jen taková morální podpora?

@erinka83 Já si právě říkám, že ted je to ještě pohoda, ale u druhýho, nebo u třetího... 😅 jo, vy se stěhujete? To teda nezávidím, to je další záhul, já to měla před vánoci ještě netěhotná a bylo to fakt hektický 😠

betelgeuzz
24. bře 2011

@aemmi jo, třeba jako ta podpora. Mně u porodu přišla nemocniční PA zkontrolovat 1x za hodinu, jinak se tam neukázala. Já jsem čekala aktivnější přístup, že mi třeba nabídne masáž, doporučí vhodnou polohu apod. Takže teĎ tam chci mít někoho svoje, kdo se o to postará, bude tlumočit můj porodní plán, řekne mi, jak to pokračuje apod.

erinka83
24. bře 2011

@betelgeuzz a spíš PA nebo dulu? já furt nevím 😒

@aemmi jo, příští sobotu je přesun, ještě 100% nevíme kam 😀 😅

aemmi
24. bře 2011

@betelgeuzz Tak to zní dobře, to co píšeš, tak se právě obávám, že mi v "klasický" porodnici nezajistí, tak by to možná vyřešilo problém kde rodit.

aemmi
24. bře 2011

@erinka83 Tak to je hustý 😀

erinka83
24. bře 2011

@aemmi no se nám byt krapet komplikuje, snad se to v sobotu rozsekne 😀 jinak bysme byli u našich 🙂

betelgeuzz
24. bře 2011

@erinka83 no PA má vždy zdravotní vzdělání a rozumí porodu. dula nemusí mít vůbec zdravotní vzdělání (ale může). Může to být třeba zdravotní sestra, dětská sestra, ale taky učitelka na mateřské, která si udělá kurz, umí třeba masáže, zná aromaterapii apod. Takže po odborné stránce je lepší asi PA, ale těch moc není a nejspíš budou mít i vyšší cenu.

alpiinka
24. bře 2011

@erinka83 fuuuha, tak to mate vesele 😒 , aj my sme chceli stihnut stahovanie pred porodom, ale nastastie nam to nevyslo...ku koncu som si to uz moc nevedela predstavit...tak drzim palce, aby to prebehlo rychlo a tak ako ma 😉

erinka83
24. bře 2011

@betelgeuzz ono je asi dobrý, když ta PA pak přijde i domů, že? Vzhledem k tomu případnému ambu porodu... Kámoška uvažuje o dule i PA, ale na to prachy teda nemám 😅

erinka83
24. bře 2011

@alpiinka Díky, příští neděli dám možná vědět, jestli jsem to přežila 😀 i když asi nebudem mít ještě net 😅 😒

betelgeuzz
24. bře 2011

@erinka83 jako myslíš před porodem, nebo po porodu? A to si chce brát obě do porodnice? Já vím, že to tak občas dělají u domporodu, že mají dvě osoby, ale i doma se často rodí jen s PA. Tak do porodnice mi to příjde už zbytečný.

erinka83
24. bře 2011

@betelgeuzz myslím po porodu... Já pochopila, že chce snad obě u porodu, ale nevím přesně... Holky na Slepičárně mi poradily jednu PA, ale ta prý sama ještě neví, jestli na Obilňáku nebude v červnu končit :-/

betelgeuzz
24. bře 2011

@betelgeuzz třeba u nás proplácí pojišťovna 2 - 3 návštěvy PA po porodu doma. Akorát bych se s tou, co jsme měla minule musela domluvit, jestli by přišla i v případě ambuporodu. To by bylo fajn, protože ta, na kterou mám kontakt k porodu, je od nás skoro 70 km a musela bych platit cestu. Zkus zjistit, jestli ty návštěvy nefungují i ve Vyškově.

erinka83
24. bře 2011

@betelgeuzz a kde to nejlíp zjistit?

betelgeuzz
24. bře 2011

@erinka83 no buď od holek v okolí, nebo v nějakém centru, kde dělají předporodní kurzy. Nám to právě nabídly na kurzu.

jasekd
24. bře 2011

@aemmi Ja mela sok i u prvniho, ale hezkej, na Martinka jsem cekali rok, brala jsem hormony, ze kterych mi nebylo dobre, takze i stesti, ze uz to nebudu muset brat, bylo to neco uplne noveho. Ted u Venduly? priznam se ze zacatku cista hruza, asi tyden jsem se z toho sbirala, ale kdyz jsem sla na kontrolu, zda ma srdicko, tak uz jsem se bala, aby ho opravdu mela 🙂 A zacatek tehotenstvi s malym miminkem nebyl spatnej, moc nevazil, on i dobre spal, uz jsem teda nekojila, takze jsme byli srovnany i s jidlem, uz tak nezvracel, pak jsem teda zvracela ja, pekelne, kdyz se varily prvni prikrmy 😀 Trapne bylo, ze mi hned vyskocilo bricho a k tomu ten kocar s mrnouskem, no ted lidi cumi fest, on Martinek vypada i mladsi nez na rok, jezdi v kocaru na lezaka a ma takovej miminci oblicej, tak lidi fakt blbe cumej 😝 Akorat v te dobe, co jsem otehotnela, jsme se i dozvedeli, ze M. stav je horsi, nez nam puvodne rikali, tak to jsem tloukla hlavou o zed, ze si debil udelam druhy dite a bude tim trpet i to prvni ☹ Ale ono nic neni tak horke, vysetreni nedopadlo dobre, ale pak zas kontrola optimisticka, takze Martin zatim bez operace a je naprosto v pohode a druhe dite nas zatim limitovat v peci o nej nebude 🙂 Myslim jako stran hospitalizace, doprovodu v nemocnici atd, jinak asi jo, nebude tolik casu ani na jednoho, ale to dame. Takze si myslim, ze holky s behajicima detma jsou na tom hur. Martin sice uz je netrpelivej, hned jeci, kdyz neni po jeho, ale tim plazenim mi daleko neutece 😀 Akorat ze ho musim vsude nosit nebo vozit v kocare.

aemmi
25. bře 2011

@erinka83 Tak to držím palce, at to dopadne 🙂