Uklízíte, když je potřeba, nebo máte harmonogram?

kessien
13. srp 2017

Holky jak to máte s úklidem? Uklízíte jakoby "když je potřeba", nebo máte nějaký harmonogram? Mě přijde že já uklízím stále dokola a bez výsledku,v pátek jsem dělala generální úklid. A dnes můžu znova, prach na oknech a na poličkách, poťapaná podlaha :(

ronja55
13. srp 2017

Já uklízím celý dům dvakrát týdně ve středu a v neděli. To znamená utrit prach, vyluxovat, vytřít, umít záchod, sprchač a umyvadlo. Samozřejmě uklízím i v jiné dny, ale spíš jen to co vidím že je potřeba. Třeba když se někde našlape apod. Nemáme tedy psa doma a zatím ani miminko. To čekáme za měsíc, tak pak bude potřeba asi více uklízet, ale jako dva dospělí toho bordelu moc neuděláme.

slunickova123
13. srp 2017

Mam 1 dite a dokud jsem byla na MD, uklizela jsem urcite 1x tydne podlaha, koupelna, wc, prach, drez, kuchyn. Stacilo to, ted co pracuju uklizim min. Manzel mi moc nepomuze ale zaroven sam rika ať se na to vykaslu a radsi spolecne delame neco jineho. Jsme hodne aktivní obecne, porad sporty, vylety, cestovani, i ted s děckem, a travit spolecny cas uklidem me ani nenapadne. Neni to u nas dokonale, ale je mi to fuk😁

listopadka1
13. srp 2017

ja mam podobny pocit, 1x tydne delam generalni uklid, ale stejne uklizim kazdy den a hlavne na obyvaku to neni vubec poznat. co mala chodi a kramuje vsude, tak to proste neudrzim. takze obyvak denne zametam, nadobi myju tak 2x denne (mame mycku, ale myju vsechno, v cem dceri varim, protoze to porad dokola pouzivam), do toho porad a v jednon kuse uklizet veci, co mala rozkramuje... taky uz mi to leze na nervy, zvlast, kdyz mam pocit, ze uklizim cely den, a vecer to tu vypada jak po uraganu. ale hadam, ze to je asi s rocnim neposedou normalni 😀

magdanaty
13. srp 2017

Já to mám podobne. 1x týdne větší úklid a pak v průběhu co je aktualne nejvic potřeba🙂

rajecka
13. srp 2017

Když byly děti menší, tak jsem se zaměřovala hlavně na čistotu, záleželo mi, aby všechno bylo hygienicky čisté a neřešila jsem takový ten povrchní bordel, rozházené věci po bytě. Jenže pak jsem zjistila, že jsem v tom stabilním čurbesu se necítím dobře, byť vím, že mám doma čisto, nemohla jsem si jen tak bez přípravy domů pozvat návštěvu, protože jsem se styděla, že mám sedačku a všechny stoly a stolky obsypané věcmi. Takže jsem se smířila s tím, že nejsem dokonalá a nemůžu zvládnout všechno (mám na mateřské home office na 5 hodin denně, takže čas opravdu kradu kde se dá) a snažím se, aby byl ten byt na pohled uklizený, takže pořád odklízím hračky do pokojíčku, nádobí do myčky, prádlo do skříně. Naučila jsem se ty věci dělat hned, co uvidím hned odklidit, zandat, vyhodit a člověk si na ten systém najede. 1x týdně se snažím vyluxovat kompletně byt (jinak luxuju lokálně, co je potřeba 🙂 ), vytřít, záchod, koupelna, prach, ale stane se, že jedeme pryč a vynechám. Rozhodně jsem zastánce toho, mít co nejvíc zážitků, než perfektní domácnost 🙂

jaja01k
14. srp 2017

Uklizim prubezne, co je zrovna nejvic potreba. Na nejaky pravidelny velky uklid neni cas. Ted v lete byvam cely den s detmi venku, o vikendu vetsinou jedeme nekam pryc. Vecer jdou spat v 22h a ja odpadnu s nimi. Ale zase uz plno veci zvladnu i s nimi nebo kdyz si sami hraji.
No a nekonecne to je. Vyluxuju, prijdou zvenku a vysypou na podlahu pisek z bot. Vytru koupelnu a pri koupani vycakaji pulku vany. Uklizeni hracek nema smysl. Nekde neco lezi pul dne bez povsimnuti a jak na to sahnu, ze to uklidim, hned to nutne potrebuji 🙂

konidana
14. srp 2017

a proto neuklízím 😂 - dokud je někdo doma (děti nebo manžel) tak to vůbec nemá smysl.

paja173
14. srp 2017

Driv jsem taky porad uklizela, rovnala, do toho varit atd... Ale kdyz clovek chodi do prace tak toho vecer ma tak akorat plne kecky.. Hlavne kdyz uklidite, treba v kuchyni, prijde manzel, otocite se a je to zase jako bych se niceho ani nedotkla. Tak uz to neresim. Velky uklid o vikendu, povysavat, podlahy, koupelna atd. Pres tyden uklizim za pochodu vecer, kdyz manzel dava spat maleho a mam klid a nikdo se mi nemota pod nohy. 😉