V jakém prášku mám prát dětské oblečení?

alt
24. črc 2006

ahoj všichni Holky poraďte mi vjakém prášku na praní se perou dětské oblečky. už si pomalu začínám chystat výbavičku a potřebuji to v něčem vyprat, v něčem co dětskou pokužku nedráždí, v čem jste si vyprali oblečení pro svá miminka?

deathy
16. únor 2009

joo, a ještě...možná tě udiví, že je to tak malý balení. Ale ono se toho fakt dává málo, úplně malinkato..takže krabice vystačí na dost dlouho..

janulazaynab
18. únor 2009

Ahoj holky,
musím říct, že já mrňouse teprve čekám, výbavičku nemám a Lovelu používám přes dva roky..
Tím chci říct, že ji používám na naše normální oblečení (krom manželových monterek, na to už musí být extra vymizovač bordelu 😀 ). Zůstala jsem sama na baráku, koupila si pračku a uvažovala, co koupit za prášek - v drogérce jich bylo plno a jeden jediný byl v celkem dost velkém balení a oproti ostatním s velmi dobrou cenou - LOVELA. Sice na tom psali, že je to pro miminka, ale řekla jsem si, že pokud to vypere plínky a věčně ušmudlané věcičky, proč by to nevypralo naše propocené letní trička nebo uprášené kalhoty.. Takže v Lovele peru normálně naše oblečení a nebudu to měnit ani až se mrňous narodí, jen u něj počkám s aviváží nebo koupím nějakou sensitiv, ať z něj pak není velká citlivka 😉

helulicek
23. bře 2009

Čauky holky 😉
mám asi takovej blbej dotaz, ale přece....dostala jsem dost věciček na mimi od kamarádek, chci se zeptat, jestli je brzy ty věcičky už začít prát (cca 3 měs předem) a jestli je nutný oblečky vyvářet. Bojím se, aby se mi při praní nesrazily, jsou sice podle mého názoru kvalitní, ale přece jen....Jo a místo aviváže ocet? ☹
díky

svataterezicka
24. bře 2009

ahoj no já už taky chci začít prát.. mám nové věci i po kámoškách. Koupila jsem si prací prášek Lovellu i aviváž Lovellu. Ale taky nevím jestli to obnošené vyvářet...

lucie.krajcarova
27. bře 2009

Helu, možná bude stačit tak 6-.8 týdnů před porodem, hlavně ať to máš nachystaný, kdybys rodila dřív. ale třeba já dnes dožehlila poslední várku (a jsem 37tt), byly trochu jiné starosti a prozatím to oblečení stejně nemám kam dát. jinak jsem nic nevyvařovala, věcičky jsou napůl nové a napůl používané a vyprané, přijde mi to zbytečné vyvařovat, ale hlavně jsem všechny vyžehlila.

helulicek
28. bře 2009

No tak já už jsem se dala do toho 🙂 Jsem už na neschopence, tak jsem se do toho vrhla, co doma, když je venku tak hnusně 🙄
Taky jsem to nevyvařovala, jen jsem některý prala na 60 ale většinu věcí jsem prala na 40. V Lovele a ocet....jinak ocet nejde vůbec cítit. Přidala jsem tam máchání a žehlím po rubu i po líci (po líci to trochu sem tam flákám 😅 )
Já myslím, že to snad ničemu nevadí, když je to tak brzy ☹

helulicek
29. bře 2009

Holky, co ta aviváž od Lovely, ta by se taky neměla na mimi používat, nebo ji normálně přidáváte?

eva.85
29. bře 2009

Ahoj holky, můj syn má atopický ekzém a od narození používám Lovelu aviváž a prášek Persil sensitiv a je všechno v pořádku, naše kožní nám taky doporučila Lovelu a hlavně ten persil sensitiv, taky jsem měla plno věciček půjčených, ale žádné jsem nevyvářela, myslím, že je to zbytečné.

eva.85
29. bře 2009

Ještě k té aviváži, jednou jsem jí tam nedala a oblečení mi přišlo moc tvrdé 😒 , také prádlo žehlím z obou stran.

jmisa
29. bře 2009

Já místo aviváže používám ocet, zatím tedy pouze pro nás, ale budem používat i pro mimčo.

helulicek
29. bře 2009

já jsem taky prozatím používala na praní výbavičky ocet, ale někde jsem četla, že je to moc agresivní co se týče pračky....co takhle místo toho prací soda?

luccii
29. bře 2009

jmisa a kolik oho octa davas? ja to zkusila minule po 1. a o moc mekkci mi pradlo neprislo 😅

jmisa
29. bře 2009

Luccii, no jak se mi povede 😀 Většinou se uvádí půl šálku, tak já dám tak polovinu toho, co jsem dávala aviváže a doleju to vodou.

jeudi
29. bře 2009

ahojky ja pouzivam lovelu...

tamra
6. dub 2009

také peru v SA8 od Amway a jsem spokojena, hlavně s předpíracím sprejem. Myslím si, že u malých miminek by se aviváž neměla vůbec používat a dávala jsem raději ocet do posledního máchání.

vrtule83
21. dub 2009

Ahoj, mám malou atopičku, s exémem byl celkem klid, ale teď je osypaná po celém těle a pořád se škrábe. Mám podezření na prací prášek. Skoro od začátku používám persil sensitiv, v roce jsem začala dávat máchadlo batole a nyní lenor sens. Myslela jsem že to bude to máchadlo, ale vyprala jsem bez něj a přidala drobec octa aby nebylo prádlo tvrdé. Jenže se to nelepší, ba po kalhotkách z té nové várky to bylo ještě horší. Nedávno jsem načala nové balení prášku, myslíte že by to mohlo být po něm? Že by tam něco přidali?

Jakou máte zkušenost s prášky u atopiků aby i vypral skvrny? Lovela nepřipadá v úvahu, ta jí vadí.

dracekmracek
5. kvě 2009

ahoj holky,chci se zeptat praly jste výbavičku hned nebo až později?Dostala jsem velký pytel oblečení na mimi ale příliš teda nevoní 🙄 většina kamarádek mi říká že bude lepší když to vyperu hned ale najdou se i takové které mě od toho odrazují že to přinese smůlu...

wacinka
5. kvě 2009

já prala hned a mám to uložené ve skříni.
a prala jsem v tekuté lovele 😉

blka
5. kvě 2009

Dracku, smůlu to určitě nepřinese, teda pokud na pověry nevěříš. Co se má stát, se stane a neovlivní to vyprané nebo nevyprané oblečení 😉
Pokud toho máš hodně a vyprala bys to pak znovu i před porodem, tak můžeš i teď. Ale abys to teď vyprala a pak za x měsíců do toho oblíkla miminko, tak to asi ne. To nech na potom, jestli nechceš prát 2x.

dracekmracek
5. kvě 2009

děkuju za odpovědi🙂

blko já pověrčivá určitě nejsem,ani po tom všem 😅 jde mi jen o ty zasmrádlé věci,jinak zbytek co máme nesmrdí tak ty vyperu až pak 😉 ale jen pro to že už teď vím jak si to budu užívat i to žehlení 😀

bertica.h
5. kvě 2009

katuuuuuuuuu ahoooj 😵 😵

dracekmracek
5. kvě 2009

berti 😀 😀 😀 😵 😵 😵

bertica.h
5. kvě 2009

tak jak sa cítiš?
mám z teba radosť 🙂

blka
5. kvě 2009

Tak to vyper v obyčejném prášku a pak můžeš v dětském a je to 😉

dracekmracek
5. kvě 2009

asi to tak udělám 😉

berti docela dobře ale vůbec mi to doma neutíká 😅 ale ty už to máš za pár co? 😵

bertica.h
5. kvě 2009

ja mám pocit,že to strašne rýchlo ubehlo..ani som s nezbadala a zachvílku už budem chodiť bez bruška 😵
no veru..teraz len čakám,kedy nám Anetka na bruško zaklope 🙂

držím ti palce,pekne tehulkuj a občas napíš IP aby som vedela jak sa máte🙂

reruna
5. kvě 2009

Ahoj já peru v Lovele všechno i naše věci, abych to nemusela furt třídit, první tři měsíce bez aviváže, ale to je pak prádlo takový tvrdý, pak už s aviváží, taky Lovela. nepere moc dobře řekla bych a tak bych ráda zkusila i jiný přášek na praní. Taky jsem zkoušela ořechy na praní, ale moc mě nenadchly, velkou špínu nevyperou.

senja
11. kvě 2009

Holky, jeste jsem tu nenasla odpoved na otazku: Cim je lepsi tekuta Lovela nez Lovela-prasek? Diky za odpoved 🙂

wacinka
11. kvě 2009

pro mě je lepší tekutá, protože se pěkně rozpustí 😉

senja
11. kvě 2009

wacinka A co treba ta vune nebo praci schopnosti? Je v tom rozdil?