Vana od dubové kůry. Jak to vyčistit?

lenka421
8. led 2021

Hezky den vsem,

Manzel si napustil na dne vany vodu s dubovou kurou, spatny napad, nevedeli jsme ze to tolik barvi. Tuto chybu jsme udelali jen jednou, nicmene vana je na dne zazloutla. Cistici pripravky z drogerie nezabraly, ocet se sodou take ne. Nemate nekdo nejakou zkusenost, jak to vycistit?

piggy123
8. led 2021

@lenka421 zkusila bych něco jako tekutý čisticí písek. Třeba Cif.

mamikry
8. led 2021

@lenka421 Taky bych zkusila Cif, tim jde dolu temer vse

goovana
8. led 2021

@lenka421 savo ?

maaaadlaaaaa
8. led 2021

@lenka421 Taky bych asi použila savo. Mohl by pomoci i citron spolu se sodou nebo cifem. Bělila jsem takhle wc po nájemníkovi, co na to rok nesahl. Šílený asi ob den jsem wc drhla gelem a potom zalila savem. Chvilku to trvalo, ale už je bílý.

lenka421
autor
8. led 2021

@mamikry
@piggy123
Cif jsem zkousela jako prvni a taky nic :-/

lenka421
autor
8. led 2021

@goovana
@maaaadlaaaaa
Diky za napad, savo zkusim, to uz je na me takova chemie ze me to nenapadlo, zkousim spis prirodnejsi veci jako prvni, ale vsechny selhaly. Vyzkousim 🙂

lenka421
autor
8. led 2021

@maaaadlaaaaa My jsme prave taky v najmu a proto me to stve o to vic, vse poctive pravidelne myju tak ted po nas nechci nechat strakatou vanu kdyz se zabarvila po jedny pitomy koupeli 🙄

madbetka
8. led 2021

Co ocet? Nastříkat a nechat působit. Na hodně zašlá místa jsem dávala hadr namočený v octu, nechala několik hodin. Ocet je za mě skoro na všechno 🙂

lenka421
autor
8. led 2021

@madbetka dneska pet hodin napustena horka voda s tremi lahvemi octa a tremi sacky jedle sody a nestalo se nic 🤔

slunea
8. led 2021

Perkarbonát znáš? Ideálně perkarbonát+taed. Sypnout 3 lžíce do vany a zalít horkoi vodou. Dá se sehnat v bezobalových obchodech nebo na netu. S dubovou kůrou nemám zkušenost, ale třeba konvici od čaje to vybělilo hezky. Nebo můžeš zkusit tabletu do myčky, tam je taky, ale nevím teda kolik.

lenka421
autor
8. led 2021

@slunea super napad, diky! Vim ze to existuje, protoze se tim snad beli pliny ze jo? 🙂

mundi
8. led 2021

za mně je nej TORO čistící pasta. Stojí pár korun a spolehlivě vyčistí lecos 🙂

jakreb
8. led 2021

@lenka421 Zaujímavé. U nás stačil Cif a pretriet handrickou. Stará 30rocna vaňa...

lenka421
autor
8. led 2021

@jakreb Sama to nechapu. Hlavne ta vana je stara tak 12 let, neni vubec poskrabana, zadne praskliny do kterych by to zalezlo, je jinak jako nova, proste se obarvila...

maaaadlaaaaa
8. led 2021

@lenka421 Já chemii také nemám moc ráda , ale na tohle nic jiného nezabralo.

lenka421
autor
9. led 2021

Tak vsem moc dekuji, inspirovala jsem se vasimi radami a zkusila belidlo na skvrny z dmka na bazi sody a taedu a vana je zase bila bila bila 🥳