Vánoce - nemůžu se dočkat. Je tady taky někdo takový?

princezna8
17. říj 2019

Ahoj. Je tu nekdo, kdo se nemuze dockat vanoc jako ja? Pojdte podebatovat, kdy budete pect cukrovi, kdy planujete vanocni vyzdobu... 🌲⛄🎄

hezz17
18. říj 2019

Já se těším každý rok 🙂 letos už z toho bude mít 2leta dcera i rozum, tak to bude zase hezčí🙂 s cukroví začínám koncem listopadu a s výzdobou s 1.adventem.

anakolut
18. říj 2019

@princezna8 já se taky moc těším. Výzdobu plánují se začátkem adventu. Od mala jsem slýchala, že Vánoce jsou jen pro děti a ze, co umřeli babička s dědou, tak jsou o ničem. Já si to nemyslím. Vánoce miluju i jako dospělá a rozhodně si nemyslím, že jsou jen pro děti.

lucifux
18. říj 2019

Vánoce jsou pro mě každý rok neskutečný zážitek. Hlavně od doby co se my narodil první syn. Začínám schromažďovat mikuláše, jukám po adventních kalendářích, chtěla bych zase si vyrobit. Cukroví začínám péct konec listopadu, abych vše stihla. Letos jsme se ještě rozrostli a máme půl roku starého chlapečka. Těším se až si všichni sedneme ke stolu, letos už i sprckem. Jediný, čeho se děsím, tak je ten velký úklid. Máme 4+kk, takže docela mazec. Musím si i ten úklid nějak šikovně rozvrhnout. Vždycky ho nechávám na poslední týden před štědrým dnem.

ahyt
18. říj 2019

ač je mi 65 let,miluju Vánoce, teď hlavně s vnučkama..Ale píšu hlavně,že jsem objevila úžasný puzzle 24 dílků-akorát na každý den do adventního kalendáře a nejsou drahé-Little Bears tak se jemnuje ta firma-a po sestavení je to nádhernej betlém a mají 4 verze, komunikace je skvělá,já si to teda osobně vyzvedla v Praze,ale jinak posílají- myslím 1 betlém asi 150 Kč a mají na stránkách i další krásné věci- teda ne vánoční.Jen pro info kdyby někdo chtěl, já to objevila náhodně na internetu a jinak firmu neznám,není to reklama 🙂

zelenaesmolda
18. říj 2019

@princezna8
Vanoce nemusim.Posledni dobou je to stejne jenom o darcich,o shonu.Nemela jsem volno na Vanoce nekolik let,musela jsem byt v praci a od te doby co jsou Vanoce v obchodech od pulky zari si je ani nevychutnam,spis uz se tesim az bude po nich.

jako_mala_holka
18. říj 2019

Ahoj, Vanoce jsem mela vzdycky rada, nez jsem zacala chodit do prace, bohuzel velkou cast vanoc stravim tam, nekdy i cast Stedreho dne... tohle bych zakazala :( no kazdopadne doufam, ze az budeme mit s manzelem deti, tak se to zmeni a ja budu mit Vanoce zas rada... tento rok snad budou posledni, co stravime sami a pristi rok uz s malickym ❤️
Jinak mam tedy moc rada nakupovani a davani darku, miluju vanocni vyzdobu, jen je blbe, ze uz to zacina cca v rijnu a tim opadne to kouzlo, vsichni akorat sili, jsou protivni a to mi to tedy taky kazi... a prijde mi to rok od roku horsi :(

laka_lacenda
18. říj 2019

Nikdy jsem Vánoce ráda neměla. Začalo to vlastně už, když jsem byla malá, na Stedrej den jsme byli i s obema babickama, prababickou a napřed i jedním dědečkem, než umřel. A pokazde se všichni dohadali. Ale ne, každej rok si znovu a znovu museli hrát na "harmonickou" rodinu. Všichni mi říkali, že se to změní, až budu mít dítě, tak uvidim - má se brzo narodit. 😀 Ale myslím, že letošní Vánoce budou ještě takové hektické, spíš až ty příští. Jediné, co jsem na Vánocích měla vždy ráda, byly ty pohádky.😍 Loni jsem poprvé trávila Vánoce mimo CR a jediné, co mi bylo fakt líto, že nemůžu koukat na pohádky.☹

zikisek
18. říj 2019

Já se straaašně těším 🙂 jsem 6+4tt a stavíme dům, takže naše letošní vánoce dostanou úúúplně nový rozměr 🙂 Budeme s přítelem koukat na pohádky, žádný stres neplánuji, dárky budou tématické. I přesto, že to rodina už bude vědět (teď ještě neví), tak dostanou dárky pro babičky a dědečky a tak. Pohádky, chlebíčky, nechám se obskakovat a budu odpočívat :D <3 a ty další příští rok? ty budou perfektní! my jako rodina, nový dům, krásná výzdoba 🙂 my se těšíme 🙂

littlenymfadora
18. říj 2019

Také mám ráda Vánoce. Jako dítě jsem s taťkou zpívala koledy, taťka mi u toho hrál na trubku. Po večeři jsme chodili jen s taťkou na procházku, nakukovali do oken sousedům a povídali si o Ježíškovi. Ve 13 mi táta umřel já začala Vánoce nenávidět. Hrozně mi chyběl a nechtěla jsem je bez něj. Časem se to srovnalo a já mám ty nejkrásnější vzpomínky. V dospělosti zažívám nejkrásnější Vánoce poslední 3 roky, kdy s dětmi máme milujicicho muže a taťku a nejsme už sami. Výzdobu dělám už 1.12 a celý měsíc si ji užívám. Pečeme cukroví,tesime se na Mikuláše i sníh.

bruckner
18. říj 2019

@princezna8 nikdy😭

princezna8
autor
18. říj 2019

@zelenaesmolda Nemusi byt o shonu a darcich, zalezi na kazdem, kdo si je jake udela...

princezna8
autor
18. říj 2019

@zikisek Ja se taky na vanoce hrozne tesim. Uz kdyz jsem byla mala, nasi nam dokazali udelat tak kouzelne vanoce, ze se me to drzi i ted v dospelosti. My taky pristi vanoce budeme uz s malym.

princezna8
autor
18. říj 2019

@lucifux Ja adventni kalendare kupuju, letos uz je mam doma (pro sebe, manzela i hafana) 😊 I kolekce uz mam koupeny. Ja vanocni uklid vzdycky milovala a delala jsem ho dvakrat, v listopadu kdyz delam vanocni vyzdobu, a pak jeste par dni pred Jeziskem. Ale letos nevim jak to zvladnu, budu v 5.mesici...

princezna8
autor
18. říj 2019

A tesim se na peceni cukrovi ☺

jane46
18. říj 2019

Miluji Vanoce, jsou kouzelne. Kazdy rok se tesim uz od detstvi. Nasi nemeli moc penez, takze Vanoce pro me nejsou o darcich a nakupech, ale o tradicich, rodine, vyzdobe, cukrovi, miluji koledy a cely Stedry den...
Muj chlap s nadsenim prijal vse co jsem si z mych Vanoc prinesla (oni to meli spis jen cukrovi-rychla vecere-darky-pohadka-spat). Pry az se mnou zazil tu pohodu a kouzlo Stedreho dne (moc si uziva hlavne tech 7 chodu vecer 😀).
A s detmi? Jeste 1000x nadhernejsi. Nikdy jsem v rijnu nemela darky 😀 Rada tvorim, takze vyzdobu si uzivam, uz se tesim na prvni adventni Ne. To upecu i pernicky, pujdeme ven k velkemu stromku, zapalime svicku...
Do obchodaku nechodim, potraviny mi 23/12 prijedou az k domu... Veget 😉
Vanoce jsou takove jake si je clovek udela... Jo a obe nase rodiny uz pred lety zrusily darky pro dospele, nej rozhodnuti ze vsech. Sejdeme, povidame, pohoda.

princezna8
autor
18. říj 2019

@jane46 U nas to samy, manzel taky ziral jake jsou kouzelne vanoce u nas. A velice rychle si to osvojil, a nevim kdo to ted zere vic, jestli ja nebo on 😁 v rodine meho manzela to je divny, ja poprve kdyz jsem u nich byla na stedry den, tak jsem nevedela jestli to neni jen sranda. Zadny prostreny stul, jedli jsme u konferencniho stolu z gauce, ani se hezky neoblekli, jedli v teplakach, zadne stedrovecerni povery taky neznaji a jeste se mi tchyne vysmala co to je za blbosti. Jak ja pak byla stastna ze na druhou veceri jsme jeli k nasim...

princezna8
autor
18. říj 2019

A co vanocni povery, dodrzujete? Pripadne uz se vam neco vyplnilo? Treba se budem trochu bat ☺

jane46
18. říj 2019

@princezna8 My mame tedy cely rok jmeli nad stolem a nove jako darek od chlapa. Mela by tam vydrzet aspon 1 kulicka. Pri veceri mame pod stolem sekyru (kdo se dotkne nohou bude zdravy), provaz kolem stolu at zustaneme spolu, na stole mame talirek orech, cesnek, hrach, chleba, med. Kazde neco znamena. Sudy pocet taliru (v moji rodine nas bylo pet a ten extra byl pro nejakeho poutnika). Vecere s prvni hvezdou. Nevstavame od stolu. 7 chodu, 7 druhu cukrovi (za 7 dni v tydnu. Driv se drzelo 12 za kazdy mesic)... Supina pod talirem. Vic si nevzpomenu ted

princezna8
autor
18. říj 2019

@jane46 U vas musi byt super Vanoce, tolik pover bych chtela zazit 😊 u nas taky jmeli visi cely rok. Na stedry vecer se nesmi vstavat od stolu, nesmi viset pradlo, za svobodna jsem klepala bezem, abych zjistila odkud bude muj zenich...

jane46
18. říj 2019

@princezna8 Jj, pradlo a nezametat. Nektere mam uplne pod kuzi, protoze jsou se mnou uz od detstvi. Nektere, treba ten provazek kolem nohou stolu jsem si nasla sama, kdyz jsem jednou hledala, jak se driv slavily Vanoce. Jeste na stole by v kazdem koute mel byt chleba-aby bylo co jist, neco co clovek vypestoval-uroda, zbytky pro zvirata, aby se jim darilo a peniz, aby proste nebyla nouze

eithelwing
18. říj 2019

Vánoce mám moc ráda a letos to bude mít úplně jiný rozměr. Dcera, 2,5 roku, si hodně pamatuje z loňska, takže už se neskutečně těší. Najednou je zpátky to dětské kouzlo, které se s dospělostí vytrácelo. A přinesla ho k nám právě ona. 🙂

A souhlasím s @ahyt - přemýšlela jsem nad adventním kalendářem pro dceru a koupila jsem právě tyto puzzle. Přišly neskutečně rychle. 🙂 Tak jsem zvědavá, jak se dceři bude líbit.

princezna8
autor
18. říj 2019

@jane46 Jeste jsem si vzpomela na pousteni skorapek, ale to manzel odmita, protoze s tim ma spatny zkusenosti... Je to zvlastni, ze jsou to jen povery, ale funguji, teda alespon u nas v rodine s tim mame hodne velke zkusenosti, dobre i spatne...

princezna8
autor
18. říj 2019

@eithelwing Ja jsem zvedava jak to bude u nas az bude male... Doufam ze to bude vanocni maniak jako ja 😊

monfej
18. říj 2019

Vánoce miluju 🌲 hned jak končí léto, tak další v pořadí na co se těším jsou Vánoce 😊 letos budou ještě krásnější, našemu chlapečkovi bude 10 měsíců 👶💜 strašně moc se těším 😃

alcar
18. říj 2019

Od te doby, co mam male deti si Vanoce vubec neuzivam. 😕 Zadna hezka vyzdoba neni absolutne mozna, protoze by mi ji decka okamzite znicily. Vanocni stromek jsme loni hned po vanocich museli odstrojit, protoze na nej veseli vsechno mozne, Betlem uz jsem si nevystavila 6 let, na peceni cukrovi neni vubec cas a cele je to s tema deckama takove prilis hekticke a neuzivam si to. Takze letos se ani moc netesim.

princezna8
autor
18. říj 2019

@alcar Kolik let je tvym detem? 😮

mandala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mandala
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evaamy
18. říj 2019

test

jane46
18. říj 2019

@alcar Tedy, to je skoda. U nas mame pres 3 a 1,5 a stromek i vyzdobu, dreveny betlem s figurkami... maji normalne v dosahu a nikdy nic. Dokonce u vecere sedely v klidu... Snad i letos budou nadseni.