Vánoční stromeček v květináči. Měli jste někdo? Vydrží déle?

alik20
20. lis 2020

Ahoj holky potrebuji poradit, meli jste nekdo vánoční stromecek v kvetinaci? Vydrzi dele nez normalni? Popřípadě mi můžeme poslat i fotky, jak vypadá, jestli to neni divny. Moc děkuji

andyskarsgard
20. lis 2020

Ahoj měla jsem loni, nebylo to špatný, chtěli jsme si ho zasadit pak nazahrade ale nezvládl to. 😳

alik20
autor
20. lis 2020

@andyskarsgard ok moc dekuji a kolik tak cca stal? A meli jste i vetsi? Treba 120cm?

andyskarsgard
20. lis 2020

@alik20 měli jsme normální velikost, já se zkusím podívat jestli najdu fotku. Stal plus mínus jako te
n rezany.

andyskarsgard
20. lis 2020

Měli jsme ho takhle na stole. Jediné co mi vadilo že byl celkem sikmej.

alik20
autor
20. lis 2020

@andyskarsgard jj vypadá moc pěkné 👏 a jeste jedna blba otazka 🤣 musim do obi nebo zahradnictvi nebo ho prodávají i tam kde prodavali rezany?

holubinka
20. lis 2020

@alik20 Kamarádka ho má a vypadalo to hezky. Akorát samozřejmě není tak vysoký, jako řezaný, tak ho měla také na stolečku. A je potřeba dát pozor na teplotní šoky, nejde ho z venku vzít domů do tepla a pak zas vyšoupnout na mráz. Koupila ho v zahradnictví, pak ho měla nějakou dobu na balkoně, pak na chodbě, kde se netopí a pak ho teprv dala do obyváku. A potom ho nechala doma v teple až do jara, kdy ho dala balkon. A letos ho bude mít znova, takže vydržel mnohem déle. Dokonce o něco povyrostl🙂

lucinka_16
20. lis 2020

@alik20 My koupili minulý rok u Tesca, mysleli jsme kolik roků nám pak vydrží (naší ho mají snad 4 roky). Začal nějak schnout,tak že ho přesadíme do většího květináče,že mu asi nestačí 🙉. No a když jsme se jali přesazovat,zjistili jsme,že je prostě sprostě uřezaný a strčený do květináče.... 🤣 Tento rok jsme si jeli radši vybrat na plantáž 🤣🤣🤣

gracinka7
20. lis 2020

Za mě nebrat. Většinou mají poškozené kořeny, takže se pak venku nechytí.

uzivatelkapetra
20. lis 2020

Určitě bych nekupovala u supermarketů, mají ukopnuté kořeny a uschnou. Kupujeme přímo u člověka,co to pěstuje a na vykopání si dá záležet. Máme už druhý stříbrný smrk a není tak dokonalý jako řezaný, ale vydrží 4-5 let a pak jde na zahradu

inkheart
20. lis 2020

Minulé Vánoce jsme ho koupili a super, od konce Vánoc je na balkoně a teď ho znovu použijeme 🙂

terezz29
20. lis 2020

Z 90% se stromečky v půdě pak nechytí ☹ Mají špatné kořeny, navíc lidé je sází ve špatnou dobu.

elencze
20. lis 2020

Měli jsme, i kvůli místa. Chtěli jsme pak zasadit ven, ale už 3krát po sobě nám pak doma uschl :( Netuším proč.

muchomuurka
20. lis 2020

My měli a podařilo se pak dát i do země, ale letos asi vezmeme klasiku bez květináče 🙂

andyskarsgard
20. lis 2020

@alik20 my jsme ho koupili předtím v obi kde venku prodávaly ty řezané měli tam i v květináči

michaela666
20. lis 2020

Měli jsme, ale do země se nepodařilo zasadit. Dřív uschnul, voněl krásně...Cena šílená metrový stromek za 800 a ještě dost omezený výběr. Vidina toho, že ho můžeme zasadit u tchýně na zahradě a zdobit časem s dětmi každý rok mi za to stála :D Řezaný co máme běžně cca 1,5m za 350,- udělal ve výsledku úplně stejnou službu.

alik20
autor
20. lis 2020

Holky dekuji 🤣 asi zustanu u umeleho kdyz to tak vidim 🙄

michaela666
20. lis 2020

@alik20 Kdybych chtěla znovu stromeček v květináči určitě bych šla někam do zahradnictví, před těmi nákupáky je fakt menší pravděpodobnost přežití do dalších let.

janety32
20. lis 2020

My jsme koupili v zahradnictví jedličku, vypadá pořád krásně, letošní Vánoce budou už její třetí. Na zahrádce se jí daří, roste a v zimě ji postupně aklimatizujeme a cca na týden ji máme doma a pak zase postupně ven. Snad s námi bude ještě dlouho 🙂