Včera jsem byla na umělém oplodnení. Byl někdo taky?

kacenka.p
29. srp 2006

Zdravim vsechny ve spolek.
Tak jsem objevila tyto stranky a hned mam jedno nove tema, ktere se tyka velmi konkretne me osubky.A to umele oplodneni. Totiz ja vcera mela prvni - a doufam i posledni embryotransfer.
Velmi by me zajimalo, jestli je zde nekdo, kdo prodelava to same. Rada bych si vymenila zkusenosti, rady, pocity, radosti, vysledky a to az do porodu. A naopak, kdyby nekoho zajimal proces, ktery jsem prodelala a co me jeste ceka, zadny problem. Budu moc rada.
A jak je to momentalne u me? Po ctyrdennich prisernych bolestech a krecich po punkci 16-ti vajicek-folikul, a jeden den po transferu je mi o moc lepe a co vic, citim se uzasne, porad se jen smeju, chci mit kolem sebe porad jen vse krasne a vonave a v noci jsem se vzbudila a uvedomila jsem si, ze si hladim brisko...Proste jsem blazniva Kaca. A do vcera jsem mela ke vsemu dost rezervovany pristup, nechtela jsem se moc tesit ci mit prilis mnoho nadeji, ale dnes, dnes to prislo samo a je mi opravdu nadherne.
Tak zatim s pranim vsecho krasneho
Kacenka a jeji dve embrya
😀

rozarka73
26. únor 2007

cauko umelinky!!! 😉 ako sa dari????vikendik je za nami, bolo super, dnes nam tu v BA napadol sneh, no velmi ma to nepotesilo. co ma tesi, ze som zatial ani ja ani fiaka nedostali mrchu,hura 😀 😀 😀 ale este sa netesim dopredu, lebo clovek mieni, zivot meni!!!! 😠 citim sa fajn, len hlava ma bolieva, to tymi hormonmi si namyslam. tak sa dievcata ozvite, ako sa citite tehulky aj tie co ste v pripravke tak ako ja!!!!pekny iked nie slnecny den vam zela rozarka 🙂

misa1
26. únor 2007

ahoj a priznaky tehu ziadne?

mayka
26. únor 2007

Aaandrejka,
a ako ti rastie brusko? Uz je vidiet ze si tehu? 😀

barca28
26. únor 2007

Tak to jste mě holky potěšily. 😉 Říkala jsem si,že budeme mít hodně malou šanci s tím jedním. ☹ Ale jak vidím,úspěchy jsou. 🙂

aaandrejka
26. únor 2007

mayka, ano, brusko mi rastie uz teraz naozaj (vid moj album), ale na mne to bolo vidiet uz prakticky od zaciatku, pretoze po stimulacii som mala obrovske vajecniky a cela som bola nejaka taka ako keby nafuknuta 🙂

barca, neboj, zvladnes to aj s jednym 🙂

fiaka
26. únor 2007

ahoj dievcata 🙂, aaandrejka zajtra je 14.testovaci den,test mam uz kupeny a som velmi nedockava.myslis,ze si ho mozem urobit už dnes?fialka.

fiaka
26. únor 2007

rozarka73 ako?dufam, ze ok.si pripravena?kedy ides do ba na krv?ja asi v stredu. 😀 .

misa1
26. únor 2007

ahoj fialka drzim ti palce nech ten test vyjde.ja by som urcite nevydrzala do zajtra a uz aj by som ho robila vecer.hned pis.

fiaka
26. únor 2007

trochu sa toho bojim, lebo uz raz som robila skor a nevysiel.ale dlane ma svrbia.ani sama neviem ale asi vydržim.dik .

aaandrejka
26. únor 2007

fiaka, ja som si robila 10 den po transfere a tie dve ciarocky tam boli slabulililinke, az som si povedala, ze si len namyslam, ze su... a to som cakala dvojcata... takze radsej vydrz do zajtra 🙂

tulina
26. únor 2007

Caute. ja som u dost mimo, skor nostalgicky. obcas ma rusi nasa skoro 2 ročná Zoja, ku ktorej nám dopomohli V Iscare.zo skusenosti viem, že hneď po transferi sa treba správať ako kráľovná, žiadne také, že do práce, či vysávanie. Inak moje utešovanie sa pri neúspechoch bolo, že do tohto sveta dieťa nie je vhodné priniesť, dnes sa o našu malú mrkvu bojím permanentne, asi viac ako keby nebola tak vybojovaná.veľa šťastia všetkým.

mayka
26. únor 2007

fiaka,
ja by som si asi robila test 2x denne od nedockavosti. 😀 Drzim palceky.

mayka
26. únor 2007

tulina,
ku komu si chodila v Iscare?

evitam
26. únor 2007

Čaute babulky!To bolo dnes počasie,teda fakt! 😠
Si tu, Ika? Tak dnes som bola na kontrole v Iscare,robili mi aj krvný test aj usg,tak ako obyčajne.Dnes som stimulovaná 8.deň a najviac ma dojalo,že v piatok som bola na krvi tiež a dohodli sme sa s dr.,že keď budú výsledky,sestrička mi zavolá,ako budeme pokračovať v injekciách.Aj mi volala,no povedala mi,aby som pichala iba Cetrotide a Puregon a Merional nie.No a dnes som na jej otázku ako sme stimulovali povedala tak,ako mi sestrička kázala,no a pravdaže zle.Mala som pichať aj Mer.a Pur.Ten usg chvalabohu však vyšiel aj na to všetko celkom fajn,kinderiek tam je zatiaľ nej.8.Ale tak ma to vytočilo! 😠 Dnes mi po krvných výsledkoch pre istotu radšej už zavolala sama doktorka.No a okrem iného mi predpísala aj Utrogestan a Pregnyl a kázala mi prísť vo štvrtok na odber.Pregnyl si mám pichnúť zajtra o 22.00 hod,v stredu nič a štvrtok idem.Ozaj,kam sa ten Pregnyl pichá? Do brucha či do zadku?Poraďte mi... 😒

ika_ba
26. únor 2007

ahoj evitam,
vsetko sa picha do svalu, teda do zadocku, okrem Cetrotide, ktory sa picha do brucha
s tou sestrickou ma to mrzi, mne sa to nestalo, lebo mne nijaku krv nebrali pocas stimulacie, vzdy mi robili len sono
a ked som sa nemohla dovolat kvoli vysledkom krvi, tak mi nakoniec ta pani z recepcie isla kuknut vysledky, a dokonca mi ich povedala
na stvrtok ti drzim palceky, samozrejme ze cakam, ze napises ako si dopadla
a keby si mala nejake dotazy, napise, mozem to poslat info mailom

aaandrejka
26. únor 2007

ahoj evita, tej sestricke by som teda poriadne vynadala, ale vidis, vajka mas odolne, zvladli to aj bez dalsich davok stimulantov ;) pregnyl sa picha zo zadku

tulina, to spravanie sa po transfere je podla mna hodne individualne, zavisi aj od toho, na co je zena zvyknuta... ja som fakt na druhy den po transfere v cupeni sadila rastlinky do skalky a zadarilo sa aj tak, na prvykrat 🙂 takze tazko radit, kazda zena musi sama ohodnotit, co by asi mohla a co nie ;)

evitam
26. únor 2007

Ja som doteraz Cetrotide a puregon pichala do brucha a len merional do zadku-koniec koncov ako mi povedala vrchná super sestra.Ale aj som si myslela,že ten pregnyl do zadnice,lebo mám k tomu klasika dlhú ihlu.
Ty Ika,si to tak pekne nazvala-že zadočku...To ja mám teda celý pomarančový sad! 🙂 Babenky ale dík.
Aaandrejka,ja keby som vedela,ktorá je to sestra,tak by som si ju podala...Keby to nedopadlo tak dobre,tak si píš,že si ju vyhľadám.Teraz to už neriešim a duševne sa pripravujem na ten štvrtok.Babulky,kedy potom bude vlastne u mňa ten transfer,čo myslíte? A ešte kedy sa môže prvý krát prejaviť ten hyperstimulák?
Na ten štvrtok sa ale začínam troška báť.Bolí to moc?

aaandrejka
27. únor 2007

Evita, odber neboli vobec 🙂 zaspis ako drevo v okamihu, ked ta napichnu ta tiva anestezu a potom sa zobudis bud na posteli o par minut (odber trva cca 10-20 minut) alebo ta zobudia ako mna, rovno na koze a odprevadia ta do postele ;) ja som polhoidnu po tom, ako som opustila izbu a sla na tu "operacku" uz pisala drahemu sms (sice to bola riadna skomoplenina, ako keby som bola opita, haha, ale prisla a dalo sa jej porozumiet) ;)

Transfer zavisi od mnohych okolnosti - ak budes mat dostatok oplodnenych vajicok, odporucia ti predlzeny kultivaciu (ta trva 4-6 dni, podla toho, ako sa embrya vyvijaju...ale hlavne v heliose tlacia na tych 6 dni), ak by si mala malo oplodnenych vajicok, tak ti ich vlozia cca o 2-3 dni... je to naozaj velmi individualne... obvykle ti kazu zavolat den po transfere, aby ti povedali, kolko sa ich oplodnilo a podla toho ti urcita, kedy mas prist na transfer... ak by sa v priebeho tych par dni nieco menilo (ze napr. by sa vela embryi zacalo zastavovat vo vyvoji), zavolaju ti, aby si prisla na transfer skor...

ja som mala napr. 8 vajicok, 7 sa oplodnilo, odber mi robili v pondelok, transfer v piatok a do piatku ostali 4 embrya (2 na vlozenie a 2 na mrazenie)

mufy
27. únor 2007

Ahoj holky, poraďte, měla někdo z vás dlouhý protokol?Dostala jsem papír, kde je napsané, že mám přijít 1 den MS a dostanu injekci Decaptylu, po injekci následuje 14 - 20 dní pauza,pak se mám dostavit v úterý na ultrazvukové vyšetření a pak mi budou napsány léky.Vlastní stiumulace bude začínat od následující středy, což budu brát asi Gonal.To vypadá asi do další MS. To tedy trvá skoro 2 cykly?A co se děje před ovulací a odebráním vajíček?Jsem z toho nějaká zmatená,poraďte. 🙂

aaandrejka
27. únor 2007

mufy, ja som mala dlhy lutealny protokol, ty budes mat dlhy folikularny protokol..rozdiel medzi nimi je ten, ze ja som dostala decapeptyl v 14. den cyklu, potom pauza a puregon (to je nieco podobne ako gonal, tiez chemicky gonadotropin) som si pichala od 1. DC... ty to budes mat o cca 14 dni posunute

dalsej ms sa neboj, ono, tym decapeptylom sa vlastne pozastavi zensky pravidelny cyklus a potom sa vyvola pomocou gonadotropinov, takze ten dalsi "cyklus" bude ciste chemicky (injekciami) ovladany.,.. pri odbere sa nebudu riadit tym, ktory den cyklu si...ich bude len zaujimat velkost a zrelost vajicok 🙂 je to bezny postup, nemas sa coho obavat 🙂

inak, vraj dlhe protokoly su uspesnejsie ako kratke... presne info o tvojom (ako aj o inych) protokole najdes tu:
http://www.iscare.cz/car.php?article=23

lia
27. únor 2007

ahojte,
vie mi niekto poradit prosim??pred chvilou mi volali zz centra,konecne nam schvalili ziadost na umele.Viete mi povedat,co nas caka??13.3.mame prist na konzultaciu.Uz vtedy mi nasadia nieco??
moooocccc dakujem za kazdu odpoved. 🙂

aaandrejka
27. únor 2007

ahoj lia, to je super 🙂
predpokladam, ze uz ste boli na odsledovani jedneho tvojho cyklu, takze lekar uz pri konzultacii bude mat aj tvoje vysledky.. cize na tej konzultacii ti odporuci, ktory protokov na ivf bude pre teba najvhodnejsi, pripadne, ci bude treba aj icsi a podobne a mozte zacat 🙂

ja som napriklad s doktorom dohodla tak, ze ked sme uz mali ziadost schvalenu, si sme tam uz rovno v taky den, ze sme hned aj zacali stimulacny protokol ;)

do akeho caru chodis?

inac, taky nejaky ten popis navstev je celkom dobre opisany tu:
http://www.gest.cz/ivf/cas-harm.php?pg=3

lia
27. únor 2007

chodim do gyncare v ba a ty??ja som z toho este magoires,ale ty si uz ako pani dr.vobec tym skratkam nechapem,ale som zvedava,co so mnou urobi doktorka,pretoze nic nam nie je ,tak nechapem preco sa to uz vyse dvoch rokov nedari. 😖

misa1
27. únor 2007

ahojte,ako fialka si dopadla?

sikulka
27. únor 2007

ahojte 🙂
rozarka,fialka tak ako sa citite?testovali ste?
misa a Ty ako?kedy sa chystas na krv?
ja cakam na mrchu a ideme do KETu,uz mi 3.den meska,sa neviem dockat,kedy zacneme s priprvou..... 😀 😀 😀
lia tak konecne si sa dockala...... 😎

misa1
27. únor 2007

ahoj,dobre ja idem na krv az 9.3.to mam cas.jedina nevyhoda po hormonoch je stale mastne vlasy a teraz po vklade pupaky na brade.co si vsetko zena vytrpi pre dieta.drzim ti palce

sikulka
27. únor 2007

misa, a to mas stastie ze si neabsolvovala 2x IVF za 3 mesiace ako ja!
Vies ako som pribrala a k tomu beriem kortikoid-Prednison na znizenie imunity,dava to aj vacsina ceskych centier pri IVF.Takze ja to berem od 1.IVF uz 3. mesiac!Ale co uz,ked to ma byz tak to bude...len nech to prinesie zelany vysledok a najlepsie co najskor.....Drz sa! 😉

mayka
27. únor 2007

Misa, Ty uz mas IVF za sebou? Drzim palce abx to vyslo na prvy sup. 😉

misa1
27. únor 2007

sikulka ahoj ako ze dva krat?

misa1
27. únor 2007

ahoj mayka ano ja uz to mam za sebou.10 som zacala pichat,19 odber a 24 vkladanie.rychlovka a teraz uz len cakat ci tam budu dvojicky alebo ...