Ve 23 letech chci druhé dítě. Je to brzy?

zuzka.l
28. lis 2007

Ahojky vsem!me je 23 a mam uz skoro16mesicniho chlapecka a clovek uz tak uvazoval o druhem,aby mel sourozence blizko k sobe,ale rikam si,nejsem jeste hodne mlada na 2deti?rada by vedela jestli nekdo mel uz tak brzo dve deti nebo planuje 🙂

smiling
1. bře 2008

ahoojky 🙂 ..taky u vás tak strašně funí děs se dneska ani nedostanem ven páč bychom asík ulítly i s kočárkem 😒 ...tanuki co na to říká taťulda no jako každej chlap je jasný že si určo ve skrytu duše přál kluka ale ted je rád že má zdraví holky...my to tiž máme dva synovce a ty nám toho kluka vynahradí tisíckrát páč ten starší to je eeero co se hned tak nevidí...stačí s ním být pár hodin a hned si říkáme zlatý naše holky 😝 😅 😅 ..jinak máte se dneska?

zuzka.l
autor
1. bře 2008

To ja varim polivku kazdy den,jsem na nich zavisla a taky,aby mel maly pravidelnou stravu a polivka je zaklad 🙂 To tu taky maji ty znacky obchodu co jsi psala,ale to mothercare se specializuje primo na tehotne a tolik krasnych vecicek na deti a hracky.
Ted dodelavame kureci rizky a opekane brambory,uz mam taky hlad,ze silham.
To u me bohuzel nehrozi,pokud neni Petr v praci tak jsme non stop spolu,to vize pak cloveku uz vadi i prkotiny. 😠

zuzka.l
autor
1. bře 2008

Ahoj Luci,tady taky fuci,ale sviti slunicko.A o 4 jste uz neuvazovali? 🙂 I tak to musi byt narocne,ne?Ale clovek do toho vlitne ani nevi jak.Ja uz se tesim,az budou oba starsi,spolu si hrat.

tanuki
1. bře 2008

Já jsem si zrovna dnes vzpomněla na jedny anše známé - mají holky 15, 13 a 6let a jsou naprosto báječné. Ta 6ti letá, je hrozně vzdělaná a správňácká, jak má starší ségry a snaží se jim vyrovnat🙂 Tak uvidíme, jak dopadneme, viď Zuzko 😀
tady to dnes taky dobře rachotí, hlavně věci na balkóně, takže se člověk nemůže ani v klidu natáhnout 😠

smiling
2. bře 2008

zdravíím holky při dnešku 😉 zuzka.l..ne zatím mě nějaký fantas nechytá 😅 anych chtěla 4 já jsem spokojená s tím co mám 😝 ..naročný to někdy je to je jasný,ale jsme sehraný tak to zvládáme 😎 ..jinak jak se dneska máte?

zuzka.l
autor
2. bře 2008

Ahojky uz se chystam do pelechu,dneskem zacinam druhy simestr,tak doufam,ze bude uz jen lepe 🙂
Dneska jsme byli obejit mesto,maly je naprosto hotovy z motorek,tak jsem mu dnes koupila dalsi do sbirky,kdyz nakou vidi muze na ni oci nechat.
A jak se citis Peti?nake zmeny pocitujes?A tlak v pohode?
Luci a mas takhle cas na sebe sama?Ja bohuzel ne ☹

zuzka.l
autor
3. bře 2008

Ahoj Peti,tak jak se mas?Co uceni leze do hlavy?
Maly mi spi po obede,ale uz bude kazdou chvili vzhuru,ani nevim co budeme delat.Petr je v praci.Ve ctvrtek se doufam,uz objednam u te midwife,nebot chytracka,ze mame zavolat a domluvit schuzku,ale nenapsala zadne cislo do papiru,tak nevime nic.Ve ctvrtek mame jit s malym mezi deti,to je rovnou kliknika,tak doufam,ze poradi.
Jinak uz pocituji vetsi prijem jidla a jak ty,zadne ranni nevolnosti?

tanuki
3. bře 2008

jak ho pociťuješ? 🙂 já našla jednu novou pidi strii na boku- nějak jsem teď to mazání flákala 😖
Učení mi nejde vůbec, nepočítám s tím, že to udělám. Smůla... Ranní ne, ale občas denní či večerní nevolnosti 😉 večer mám vždy hrozně nafouklé břicho, ráno se na záchodě pořádně vy... 🙂 a pak mám 58kg 😀 a když večer mnohdy 61...
Nejradši bych se jen válela a spala😉 nic nového 😉
Tak doufám, že se Vám bude zas mezi dětma líbit!

zuzka.l
autor
3. bře 2008

mam casteji hlad,rychleji travi.To mi uz jsme tam byli,jsou tam rodice s detma,jen maleho honim,aby neco nevylumpacil.Ted kouka na tom a jerry,byli jsme se projit,venku docela zima.
A pujde s tebou Martin na ultrazvuk? 🙂

tanuki
3. bře 2008

No já bych ho vzala, až bude normální- přeci jen ten vaginální...když tam do mě strká Dr. cosi s kondomem, toho chci chudáka ušeřit 😉 jsem zvědavá, co na tom screeningu- ale ten vaginální je přesnější, tak se obávám, že zas on 😅

Tak jsem zaznamenala první věc, která mi nechutná- mozarella s rajčetem, kořením a olivovým olejem. Ale možná je to tím olejem-je nový, extra kvalitní, extra virgin a asi trochu divný 😀 jakoby silný a pálivý?!? Jinak se po tom můžu utlouct..

Včera jsme měli trochu hádku, že to už vědí mamči kamarádky(tak se těší, že je hrozně ukecaná) a jeho rodičové ne... Tak to asi řekneme o víkendu, jestli bude kontrola OK.

Jinak, mi dnes zas kladla sousedka na srdce, jak musím být šťastná, nenervovat se, těšit se. Ale já mám asi nějaký psychický problém-já prostě nedokážu být delší dobu šťastná. Pořád na všech i sobě hledám co mi vadí... Když jsem měla //v říjnu, byla jsem happy, pak jsem byla nešťastná, že nejsem těhu, teď zas má každý den pochybnosti, zda to bylo správné rozhodnutí... Nemůžu si pomoct... asi ty hormony taky... taky mám výčitky, že chci dál studovat, že bych měla být první rok s malým... je mi jasné, že mě někdo odsoudí, ale stejně si myslím, že když se malému budu věnovat celý den (a noc 😀) krom dopoledne, že to přece nemůže tolik vadit- kolikrát jsou mamky s dětma celý den doma amají akorát zapnutou bednu.

zuzka.l
autor
3. bře 2008

Tak to bude neco rici poprve jeho rodicum,to budou koukat 😲 to pak musis napsat jak reagovali 🙂
To je jasne,kdyz budes mit tu moznost studovat dale,tak ze to casove skloubis jedine ti fandim!!!A kdo by ti dopoledne hlidal mimi,mama?Ty zacatky jsou nejhorsi po porodu,musis pravidelne kojit,aby ti nezatvrdli prsa,ale existujou odsavacky,takze zadny problem.A chces nakych par dni po porodu zustat doma uplne?Aspon to sestinedeli nebo chces chodit hned jak to pujde?Ja by to brala hned,mit mimi a jeste tu moznost studovat,sice to bude trochu narocne,ale kolik holek to tak ma a je to otazka casu kdy si zvyknes a pak uz by sis to ani jinak nedovedla predstavit 🙂
Jak jsem pred chvili koupala maleho a nesla ho z vany,tak ti mi tak skublo v brise jako by me koplo,ale to je brzo,tak jsem se tak lekla,snad to nic nebylo,ono se to neda,ze by maleho na ruce vubec nebrala,to vize se toho bojim ho tahat,uz prece jen vazi 11kilo.
Ja myslela,ze uz jdes na ten normalni ultrazvuk,ten vaginalni mi tady vubec nedelali.Uz se tak tesim na druhy,vedet pohlavi,prala by si holcicku 🙂

tanuki
5. bře 2008

No minule reagovali super- tatínek mě šel hned obejmout a maminka byla trochu zaražená, ale smála se. Celá ta situace byla kouzelná... proto mi to bylo pak tak hrozně líto. Takže aby to teď nevypadalo "Jo? Fajn, tak snad to tentokrát dopadne líp" Tak jsem si říkala, že jim dáme hezké přádníčko s textem a fotkou z UZ- nějak si začínám myslet, že jí v pátek nedostanu 😉 no uvidíme, ale byla bych radši, kdyby tam byla už i větší fotka a né jen ta naše pidi fotka s 5mm mimi- to mimi má na té fotce asi 2,5mimi, já to fakt nechápu, že tam mají takovou minitiskárnu která dělá jenom, takhle hrozně mrňavý fotky 😀 Tak jsem pro ilustraci přeměřila - celá fotka má 3,5x5cm a mimi má 1,75mm. 😀 V práci jsem jí kopčila, ale není to tak zřetelné, ale trošku jsem jí tam zvětšila.

S tou školou uvidíme..hlavně na tom, jak budeme oba zdraví..jestli teď budu mít ten tlak, tak bůh ví jestli dochodím čtvrťák..naštěstí mám už jen 1fakt těžkou zk v květnu, jednu docel příští týden-ale tam neberou termíny, takže míň stresu. Plus asi 4lehký..tak snad to dochodím bez většího stresu, ale musím k tomu přistupovat zodpovědněji než doteď- prostě se nemůžu učit do noci, dávat si budíka na ráno..spíš začít dřív a v klidu.. 🙂 je to jen o VůLI, což je problém 😀

zuzka.l
autor
5. bře 2008

to jo,ucit se tak,aby ti to vyhovovalo a zaroven lezlo do kebulky 🙂 Verim,ze to zvladnes kor kdyz se tak snazis.A co s tebe vubec bude,budes mit nakou specializaci nebo nevim jak to napsat zamerovat se na vsechno?A chtela by si pak do nemocnice?Tak mit vlastni ordinaci,ze?
Ja kdyby mela tu moznost a byla svobodna bez zavazku,urcite by sla do nemocnice a pokusila se studovat dal.Nekdy mi to je tak lito,nebot by si to taaaaaaaaaakkkk prala,ale rikam si,asi mi je souzene neco jineho.S dvouma detickama dokud jsou male se nic moc neda,ale az budou vetsi,tak ma clovek porad sanci.Do kolika let muzes jit studovat?Je to nejak omezene,nevis?

tanuki
5. bře 2008

a ty jsi byla na jakém oddělení? Já myslím, že je to super studovat až později- že si rozmyslíš, co vlastně chceš😉
Já nevím...kamarádka se rozhodla,že si dá nástavbu a půjde nakonec dělat zubaře 😀 no není to zas tak špatný nápad... ale když ono to tak bolí, to bych asi nevydržela takhle "ubližovat" lidem 🙂

zuzka.l
autor
5. bře 2008

Ja nebyla primo na zadnem,nebot po mature jsem jela rovnou sem,ale ve skole na praxi jsme byli na skoro na kazdem oddeleni i na pitve jsme byli.Po skole jsem mela nastoupit na detskou onkologii do Motoly v Praze,ale na posledni chvilku jsem letela sem.Zubare by delat nemohla,to musi byt clovek fakt na to narozeny 😀

tanuki
6. bře 2008

tak hlásím první ranní blití- nějak tu nic nemáme, dala jsem si k snídani 2sklenky kupovaného jablečného juice- který tu kupodivu máme (je to tím, že jsem ho celé dny podezřívala,že je rajčatový- on ten obrázek jablek na horní hraně je takový zavádějící 😀 ) no, tak tohle příště po ránu ne.. No aspoň,že to nebylo nic natráveného 😉
Tak v Motole 😉 to bychom se bývaly taky určitě potkaly 🙂

zuzka.l
autor
6. bře 2008

Pekne neprijemne,ze?Po ranu je to vzdy nejhorsi,dostat do sebe neco po cem ti neni zle je tezke>Taky sem po ranu jednou zvracela po dzusu,ale pomerancovem.
Dnes jsem konecne zmenila midwife tu kterou jsem chtela,tak jdu na prvni kontrolu konecne pristi patek,tak snad uz to bude v pohode.Ja dnes delala na obed cockovou polivku a kure s ryzi.Mam posledni dobou deprese,byvam 24hodin sama doma s malym,kdyz ma odpoledni,je to tak na kebuly,ale at se treba rozerves nic nepomuze.Petr to tak nechape,ma kamarady v praci,porad nekoho s kym je v kontaktu,ale verim,ze na mem miste by taky silel.Navic bydlime v takovem miste kde nic neni,byt mame hezoucky,velky,ale bez zahrady a okolo nic,jen za barakem velke tesco a tim to hasne,kdyzby aspon to mesto bylo blizko,aby mela kam chodit,tam bydli i znamy,ale tak nemuzu nic.Proto tak trvam na tom,aby jsme se prestehovali,ale neni to tak lehke.Tak mam nekdy pocit,ze vlastne skoro neziju,samo,ze by to me male nedala za nic na svete,ale okolnosti by mohli byti lepsi.
A jak pokracuje studium,jde ti to do hlavy? 🙂

tanuki
6. bře 2008

no ja jsem ted taky smutna- nasla jsem jediny vikend, kdy bychom mohli vypadnout...na hory...a Martin nemuze.
Ze skoly jsem vcera taky malem brecela- nekdo mi rikal, ze me tehu na tu jednu zkousku nepusti- celkem priprava na ni trva 5tydnu-takze budu pristi rok pekne v pytli,jestli mi k tomu pribyde jeste tohle. Jestli mimco nebude zdravé (pripadne i hodne), tak jsem si hezky pokazila zivot. To me desi... Jinak mam ted toho holtera - u Dr jsem mela 145/83, doma jednou 141/77 a ted 123/73, akorat ten puls mam porad 100. Tak jsem zvedava, jak mi tohle nakonec dopadne 😉

A co Bronia,ozvala se? a zkoušela jsi ty jiné diskuze- holek žijících u Londýna?
Snad se to s tím stěhováním vyřeší... a co parky,jsou nějaké blízko? Já tenhle americký styl- každý má svůj domeček se zahrádkou a je totálně závislí na autě nesnáším... Přijde mi to hrozně nesvobodné. Ale kompromis se hledá těžko. Já bych asi nejradši velký byt u parku. My teď máme 45m, budeme tu 4, no to bude...aspoň máme to patro na spaní a i s trochou úložného prostoru, krásně to šetří místo. kdybych měla v pokoji manželskou postel, už se tam nic jiného nevejde!

zuzka.l
autor
6. bře 2008

Tak si to prvni over jestli to je pravda,kdyz ti to jen nekdo rikal,treba to tak neni,ze te na tu zkousku nepusti.Mysli pozitivne miminko bude zdrave a bude ti delat nejvetsi radost v zivote,uvidis 🙂 Verim,ze ted skola hraje dulezitou roli v tvem zivote,ale hodne holek uz bylo v tve situaci a zvladli to.
Ja pujdu okoupat maleho,jak ho ulozim,tak mam chvilku cas na sebe,ale brzo to zalomim,nebot rano vstava brzo,Petr chodi domu kolem 11vecer,tak ho kolikrat ani nevidim,nebot uz spim.A jak Martin bere celou situaci v pohode?

tanuki
7. bře 2008

Ahoj, tak já dneska nejdu do skoly- protoze mam kontrolu na gynde, a pujdu pak do prace,alespon na par hodin-tento tyden jsem tam totiz vubec nebyla!
Ty jo..no na te prvni casti=radiologie se jich jen ptali, zda nejsou tehu...ta trva 3tydny,tam by me mohli pustit, ale pak je jeden tyden nuklerni mediciny a tam pry vylozene podepisovali, ze nejsou tehu 😖 Nekdy pristi tyden nebo ten dalsi tam s Martinem zajdem...Já vím, že neradi dělajé vyjímky, ale kolik těhotných máme v ročníku??? Řekla bych že žádnou 😠 No zkusim všechno, budu prosit, že tam budu chodit příští rok...ale že teď se to chci prostě naučit a mít uzavřený 4.ročník...
Na Martina jsem byla včera a předevčírem vzhledem k okolnostem dost protivna, už se musím polepšit. A co vy. jak travite Petrovu dovolenou? My jsme premýšleli,když se teď nikam nedostaneme..kam v létě na dovolenou- napadlo mě západní pobřeží Francie- že je tam moře, ale chladné počasí, protože je to vlastně oceán a i lékařská péče je tak OK. Prostě bych těhotná nejela na žádný Řecký ostrov, Egypt.. strašně bych chtěla do Španělska- kamarádka mě zve v červenci do Barcelony, ale to si myslím, že už je pozdě a bůh ví, jak bych snášela let. škoda, třeba teď v udbnu jsem koukala na letenky s Ryanair - z Brna do Barcelony a vychazi to na 1400i s poplatkama 🙂 paráda... Mají tekay fajn ceny do Londýna 😉

tanuki
7. bře 2008

tak miminko má 1,9mm a jsme 8+4🙂 mam docela dobrou fotku! rozhodne zretelnejsi, nez to, co mi ukazovala na monitoru- to vypadalo jako takové kulaté mráčky..ale na fotce je hlavička i ocásek, no je to vtipné- začala jsem mu říkat, ježeček, protože na té fotce tak vypadá 😀

zuzka.l
autor
7. bře 2008

tak to je krasne,jak jsem byla v 11tt a 3dny na tom ultrazvuku tak uz melo 4,8mm.nemuzu se dockat na toho 15dubna,kdy nam reknou pohlavi.My jsme byli v tescu a pak v jednom mini parcicku,kde se maly vybehal,chtel jeste,ale ja uz umirala hlady tak jsem ho z tama tahala,tak se vztekal,takze nervy.No mi by jsme se chteli podivat do Parize,pry je to jen 2 a pul hodky busem,ale museli by jsme jeste asi lodi,no uvidime.Oni snad ve vysokem stupni tehotenstvi ani nepousti do letadla.A do jake to prace?Do te kancelare?

zuzka.l
autor
7. bře 2008

tak jsem ulozila maleho a jdu do sprchy.A jakpak ty budes traviti vikend?Ze svoji polovickou?Ja by potrebovala vypadnout,odreagovat se.Brala by damskou jizdu 😀 ale to je pro me bohuzel ted sproste slovo ☹
A jak jinak mas porad nevolnosti po ranu?

tanuki
7. bře 2008

já byla s mamčou v kině, protože martina odvolali, že je napsaný, že má být v práci 😠 naštěstí mamka mohla- už jsme měli lístky. Ale měl je u sebe on, tak jsme šli za ním do práce. Ukázala jsem mu fotku, bylo to úžasný- úplně zjihl, hrozně se na ní usmíval a zeptal se, jestli si jí tam může nechat 😵 😵 😵
Jojo, dnes jsem byla v té kanceláři, ale byla jsem grogy, vydržela jsem tam jen 3hod. Ale byla fajn příležitost jim říct o těhu- byl tam šéf(což je známý) a jeden zaměstnavatel. No oba reagovali hrooozně hezky, jak jsme udělali dobře 😵
šéf měl prvního syna (mého kamaráda) s manželkou taky asi ve 4.ročníku na vš a rozhodně toho nelitují🙂 Tak my to dává sílu. prostě takovéhle věci potřebuju slyšet, protože sama mám občas pochybnosti, že to zvládnem.
Ale dnes se něco zlomilo- tím že se mimískovi daří dobře, začínám se na něj soustředit, že je teď to nejdůležitější, komu všechno podřídím 🙂

zuzka.l
autor
9. bře 2008

Ahoj Petko,to je dobre,ze to tak citis.Uvidis,pak nebudes moci bez male,maleho byt jediny den,ze to je to nejkrasnejsi co te potkalo 😀
Ja zrovna dodelala polivku a jeste delam zeli,dnes jsem ve 14tt 🙂 v patek jdu na tu moji prvni kontrolu,uz by mohla poslechnout srdicko tak se tesim moc,moc 🙂
A co jste byli v kine?

tanuki
10. bře 2008

Teda já jsem dnes přišla domů až teď 😠 Aspoň jsem se odhlásila ze zkoušky, kam jsem měla jít ve středu a začnu se učit tu autoškolu, už mě tlačí čas... Martin včera udělal super jídlo- kuře- myslela jsem, že na smetaně, ale pak z něj vypadlo, že jsou tam 3druhy sýra včetně Nivy 😲 😖 V pátek zapomněl, že mám být v práci, včera rozbil svůj krásný hrneček a dnes mi koupil lístek do divadla a zapomněl jim ukázat ISIC kartu, za což měl dostat 50% slevu. Já ho asi zabím, má teď fakt super období... Asi nedostatkem sexu 😉

zuzka.l
autor
10. bře 2008

Tak to je pekne do divadla 🙂 to ja byla naposled ze skolou.Ve me se taky nejak ty hormony bouri,na sex jaksi telo nema pomysleni.Zacinam mit pekne bolesti v trislech a dnes me boleli pekne zada a jeste ted,ale hrozne.Mame tady skarede,fuci,prsi.
Tak to sis pochutnala na kuratku se syrem ne?To ja muzu,taky nekdy delam zapecene kureci prsicka se syrem.Tak to se mas autoskolu,taky by chtela,snad se casem zadari,v dnesni dobe to uz je pomalu povinnost mit ridicak.Uz mas zkusenosti s rizenim?

tanuki
10. bře 2008

Dneska mě dost bolí břicho ☹ mamka mi říkala, že jí bolelo v době, kdy měla přijít potenciální menstruace, to by sedělo, ale mám z toho celkem strach... No a záda mě bolela už po probuzení, asi jsem spala v ěnjaké nevhodné poloze.
Řízení mi nic neříká, dost mě to děsí😉 odhad na rychlost, vzdálenost, to si ve svém podání nějak nedovedu představit😉
Normálně jsem zjistila, že snad všechny miminka, co znam se narodi v srpnu! Ty, kamarádova přítelkyně (Němci), moje známá, kamarádky kolegyně z práce, to je neuvěřitelné 😉

zuzka.l
autor
11. bře 2008

Jo jo,taky mame puvodni termin koncem srpna,tak jsme byli radi,malej je narozeny v srpnu,ale porad se v srpnu male muze narodit 🙂
mame tady uprsene pocasi,unava na me doleha,chodim totiz pozde spat,kdyz malej usne,tak jsem rada,ze mam cas sama na sebe a pak rano nemuzu vstanout,jak se mi nechce,ale musim,maly je po ranu aktivka.
Petr si delal srandu,ze uz mam bricho jako by cekala dvojcata,ne ze by to nebylo pekne,ale jedno navic staci 😀
ja jsem taky predtim pocitovala take divne tlaceni,jako vzdycky kdyz jsem cekala MS,ale za par dnu to vymizelo.Uz chci slyset srdicko,nemuzu se dockat 🙂
A kdyz jdes na dalsi scan?

tanuki
12. bře 2008

tady se chystaji zas nějaké vichry a o víkendu oblačno, tak nevím, jak to dopadne s těma našima Jizerkama. Ale je to naše poslední společná šance se dostat na hory...
včera mě zas bolel břuch, jsem z toho byla dost na nervy..no snad to bylo fakt jen tou "menstruaci"
Dnes večer jdeme s kamarádkou na balet, tak se moc těším - když jsem byla mladší, tak jsem taky baletila. Vždycky mě chytne pak rapl a doma tancuju. To mi připomíná, že se mi už dnes v noci zdálo o tom, jak jsem se rozcvičovala 😀