Videá. Nemyslíš, zaplatíš...

aponchie
11. lis 2008
https://www.youtube.com/watch?v=XF22TbKdqe0


https://www.youtube.com/watch?v=Lgj-CU9ZR4g


https://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA


https://www.youtube.com/watch?v=TuhzRdJftqk


https://www.youtube.com/watch?v=wD_IdkN_I-E


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=Lb5q_YYpxB0

velmi smutne kolik lidi vidim nepoutat deti 😔 staci si stoupnout pred skolku kam vozi deti od baraku nepripoutane a skakajici na sedaku,ze je to jen po parkovisti...bez rozdilu znacky aut a movitosti.ja si netroufnu malou nepripoutat ani na metr...je smutne kolik maminek vidim mluvit o detech jak je maji nejradeji a jak je miluji a jsou prikladne matky a pak je vidim s nepriputanym ditetem..ja bych to poustela co 30min v tv a hodne.. 🤐

tilly
2. pro 2008

aponchie, ja zas stále predbieham, bývame 20 km od mesta kde pracujem, chodia tam stále domiešavače, kamióny, tatrovky... to mi príde bezpečnejšie predbehnúť ho ako sa za ním ťahať... u nás sa bežne predbieha proti autám, je to široká cesta, dokonca sa dosť často stáva, že idú 4 autá po ceste vedľa seba (je to dvojprúdovka)...

ja väčšinou proti autám nepredbieham, ale je to fakt taká cesta, že si niekedy ani nedovolím prehodiť CD, lebo niekedy sa treba uhýbať, keď je pred tebou prázdna cesta, lebo autá oproti predbiehajú a treba im uhnúť...

je to adrenalínová divočina tá cesta 😀 ale klop klop klop je tam menej nehôd ako na D1... ale ak sa už nejaká nehoda stane, tak má dosť často tragické následky 😔 naposledy mladá mamina dvoch detí (nevinne 😔 )

nikes
2. pro 2008

ta moje kamarádka nemá jeden pás přes bříško, ale ten systém pětibodového upínání. Jak říkám, já s tím nemám zkušenost . Bihan ty testy na korbičky se dělají s porovnáním s vajíčkem.Aspoň tak to kdysi psal klučina na emiminu, který prodává už několik let autosedačky a moc mi pomohl při výběru autosedačky 9-18 kg pro naši malou. Tenkrát mi dával i hodně odkazů na internet, ohledně testů autosedaček a nedělali je jenom němci.

kacka.va
2. pro 2008

nikes: no některé jsou něco mezi vajíčkem a korbičkou.

tilly
2. pro 2008

jané tuším také robí, že?

bihan
2. pro 2008

Aha... Janéčko má vlastne autosedačku ako korbu, ktorá sa dá dať naležato...myslím, že je to rada Matrix.. Tak isto Red Castle má také sedačky, ale nie som si istá.. neumiestňujú sa náhodou v protismere normálne vajce? V tom prípade by som ani nehovorila o korbe, ale skôr o autosedačke, ktorá ide do ľahu.

aponchie
autor
2. pro 2008

proc ti prijde bezpecnejsi predjizdet nez se tahat? 😀

tilly
2. pro 2008

neviem, nevidíš dopredu... náhodou niekto pôjde ako idiot, ten pred tebou sa uhne a ty... alebo prudko zabrzdí a ty nemáš šancu, alebo skrátka urobí nejaký nevypočítateľný kiks... príde mi bezpečnejšie mať pred a za sebou voľno...

tilly
2. pro 2008

ale nejdem do risku... nikdy nepredbieham, keď si nie som istá... a už vôbec nie, keď mám dieťa v aute...

kacka.va
2. pro 2008

Matrix je něco mezi, ale jinak má jané i tu klasickou korbičku certifikovanou

jabber
2. pro 2008

Já teda předjíždění na malých silnicích úplně nesnáším a pokud fakt nejedu krokem, tak nepředjíždím 😝 navíc mám pokaždý pocit, že mě to nějak táhne doleva do pangejtu 😀

Myslím, že německý sedačky jsou fakt špička, německá preciznost je pověstná a i když Němce nemusím, tak v tomhle jim 100% věřím. Na rozdíl třeba od Italů - kdykoliv jsem měla něco italskýho, třeba i blbý boty, tak to stálo za prd a nevydrželo to nikdy nic 😒

nikes
2. pro 2008

bihan, je to korbička. Vajíčko má taky a stejnou značku. Ta korbička se může dát na zadní sedadlo 3 způsoby. Ukazovala mi to na fotkách, které byly v návodě. Ale to je jedno, jenom jsem chtěla napsat, že existují i korbičky, které se mohou používat jako autosedačky. Víte, jestli je bezpečná ta značky nebo jiná, to my laici nemůžeme posoudit . My se řídíme pouze tím, co nám řeknou odborníci a kdoví, jestli zrovna firma těm odborníkům něco nepřiplatila, aby zrovna ta jejich autosedačka dostala nejvíc hvězdiček. Ono ne vždy , co je drahé, je taky nejlepší. I já jsem byla ovlivněna hvězdičkami a taky trochu cenou. Říkala jsem si, autosedačka má hodně hvězdiček je dost drahá, tak musí být i dobrá. Ten klučina mi vysvětloval, že ty testy jsou pekelně drahé, tak proto se netestují všechny autosedačky, ale především autosedačky těch firem, které na to mají.

tilly
2. pro 2008

jabber, s tým úplne súhlasím, myslím s tými nemeckými vecami...

toto nie je úzka cesta, je to dosť široká cesta a to predbiehanie chce podľa mňa aj trošku praxe, aby človek vedel odhadnúť situáciu... už som bola pár krát v takých situáciach 😝

jabber
2. pro 2008

ale jo, praxi mám 🙂 ale jakmile jedu v protisměru, tak z toho prostě nemám dobrý pocit, i když třeba vidím kilometry daleko 😀

bihan
2. pro 2008

Nikes, jasné... myslím, že niečo, čo má 5-bodový pás je porovnateľné s vajíčkom... ja som skôr myslela tie "klasické" vaničky s popruhom cez bruško, prípadne nejaké prepravné tašky... to je o niečom inom.
Ja osobne by som sedačku bez crash testu nebrala už len z toho dôvodu, že firma, ktorá má na crsth test má aj na zaplatenie vývojárov, testovanie materiálov a pod.

S tým predbiehaním v protismere som si práve spomenula ako som úplne prvýkrát predbiehala na dvojprúdovke taký pomalý traktor.. kurnik.. to bol adrenalín 😅 Ale keby som nevidela na kilometer dopredu, tak by som za tým traktorom asi bola ešte teraz 😀

lenkabu
2. pro 2008

Holky,je to trochu mimo diskusi ale zeptám se....řešíte tu autosedačky...my teď budeme kupovat pro malou nějakou 9-18 kg.Máte někdo tip která je nejlepší?Nemám čas dočítat,když mi někdo poradíte sem nebo do IP,budu ráda 🙂

aponchie
autor
2. pro 2008

ja s tim teda nesouhlasim,ze je bezpecnejsi neustal epredjizdet a "necourat"se za autem..to mi silne pripomina meho otce,kterej za kazdou cenu musi predjizdet jednou"at vidi pred sebe"podruhe at to ci ono proste pokazde si najde duvod jak a proc predjizdet ja si nachazi spis duvody proc nepredjizdet 😉

janulle22
2. pro 2008

holkz tak dobre i kdzy se muye pouyivat tak dobre, ale ona to dite jen supla do yadu ani ho nepripoutala asla ridit...a ja i kdzbz jsem tohle mela tak stejne dam dite do sedackz...tot muj nayor...

sirinka
2. pro 2008

lenkabu my sme spokojny so znackou romer.

ja na uzkych cestach tiez velmi nepredbieham, nemam este ani vela skusenosti, ani silne auto, takze pokial to nie je traktor, tak radsej vydrzim....
ale ked idem na muzovom silnom aute, tak sa skor odvazim, lebo viem, ze ked dupnem, tak zaberie...
a niekedy ked vidim pred sebou vdica, co stale pridava, brzdi, taha ho zo strany na stranu, radsej tiez obehnem...to mi pride bezpecnejsie, ako ist za niekym, kto svojou jazdou ostatnych ohrozuje... 😉

aponchie
autor
2. pro 2008

ne nadarmo se nejvice tragickych bouracek stava na prehlednem sirokem volnem useku kde to nikdo neceka a taky do 25km od domova..to uz je statisticky dolozene

yenn
2. pro 2008

Tillly, tak ja to mam presne opacne nez Ty ..... pokud jedu na ceste jako prvni, tzn nikdo nejede pred nama, jsem naprosto hystericka, porad cekam ze za horizontem uvidim dve auta vedle sebe, jak se predjizdeji a sejmou nas. Ja to zazila, jeden takovy debil nas celne sestrelil, protoze predjizdel kde nevidel.....takze ja jsem spokojena kdyz jedu za nekym, samozrejme s bezpecnym odstupem. Proste to beru tak, ze to neschytam ja 😅

lenkabu
3. pro 2008

sirinka:děkuju, o té taky uvažuju 🙂

nikes
3. pro 2008

Leni, taky jsem projela všechny diskuse, než jsme si konečně vybrali autosedačku. Váhala jsem mezi Romer a Maxi Cosi XP Priori. Trvalo mi to asi 2 měsíce, než jsem se rozhodla. Vyhrávala na plné čáře Römerka, ale pak jsme objížděli obchody a autosedačky vyzkoušeli. Já nevím, jak je to s novou verzí Römer, ale ta stará nám neseděla. Byla oproti Maxi uzší a malé se v ní moc nelíbilo. Nešla ani tak moc sklopit na spaní a docela těžko se nám upevňovala v naši rachotině (Škoda Felicia). Nakonec vyhrála Maxi Cosi a koupila jsem k ní i od jedné maminy na MMB potah, protože jsme vybrali černou autosedačku a malé v ní bylo v létě pořádně horko, ale díky tomu potahu se v ní už tolik nepotila . Ono se ty sedačky neustále vylepšují a letošní verze budou zase jiné. Ale je pravda, že tenkrát dostala Römerka více hvězdiček, než Maxi COsi. Doporučuji ale nejdřív autosed. vyzkoušet a pak si ji objednat. Na netu vycházejí o dost levněji, než v obchodě. Tak hodně štěstí při výběri-

aponchie
autor
3. pro 2008

ja mam pro malou Maxi Cosi Rodi a je super..jezdili jsme a zkouseli do toho malou posadit a nainstalovat v aute a sedla nejlip a je paradni..
http://www.babymania.cz/maxi-cosi-rodi-xr-citro...

jeste chci dokoupit letni potah a ma tu kotvu vzadu na uchyceni ,me prijde dost bezpecna..aby clovek mel podle nejposlednejsich testu tu nej nej bezpecnou tak by musel porad kupovat nove a navic opravdu do kazdeho auto nemusi Romerka sednout,obcas nam zustavala za zady volna dira jak to nelicovalo se sedakem

tilly
3. pro 2008

yenn, to je hrozná skúsenosť...
mne sa práve stalo, že som sa takto vliekla za autom, to auto sa uhlo a ja.... som mala čo robiť, aby som sa uhla tiež... keby som bola prvá, tak by som vedela niečo robiť, ale takto, brrrr...

inak, včera som išla ako posr... domov ,potom čo som videla to video...

a neznášam keď niekto ide rovnakou rýchlosťou v meste ako mimo mesta.... 🙄

sirinka
3. pro 2008

tilly to aj ja mam rada takych expertov, po d1 ide 110 a vleti do ba a stale ide 110...nechapem a nerozumiem nad cim premyslaju tito vodici... 😨

inac maxi cosi je tiez super znacka...my uzivame iba tieto dve znacky, mc a romer.

aponchie
autor
19. led 2009

zitra se rozjizdi dalsi kampan ...proc je dobre se poutat i v zadu... 😉

alcatko.j
19. led 2009

Ap, uz ndes jsme videla jeden novy spot 😔 No jo no, musim si to vice hlidat i ja...nekdy na to kaslu 😔

aponchie
autor
19. led 2009

radsi se poutejte vsichni a pred detma tim tuplem aby si na to nenavykly a nedelaly to take 😝 nerada bych nechala malou beze me 😔

alcatko.j
19. led 2009

😔

aponchie
autor
19. led 2009

hele nad nama sou lidi mladi a maji nove auto a ja blbka mam porad tendenci resit proc tak rizkuji..sem kula plan jak jim anonymne napisu dopis za sterac jenze me tady kazdej zna jakej sem pes na takove veci tak by vedeli,ale oni koupi nove auto a nekoupi sedacku!maji ten podprdelnik a to mala je stara jak nase a hlavne jezdi na nem uz od lonska!!!to mela o pul roku mene,vysoka je stejne.pan malou klidne da dopredu s bobkem na sedak spolujezdce a sam se nepripouta a jede a mladi krasni nadejni lide uspesni tohle nechapu a holcicka je krasnoucka blondynka uplne jak vila amalka 😲