Videá. Nemyslíš, zaplatíš...

aponchie
11. lis 2008
https://www.youtube.com/watch?v=XF22TbKdqe0


https://www.youtube.com/watch?v=Lgj-CU9ZR4g


https://www.youtube.com/watch?v=kOl5JCv91uA


https://www.youtube.com/watch?v=TuhzRdJftqk


https://www.youtube.com/watch?v=wD_IdkN_I-E


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=iO5ID13NsMc


https://www.youtube.com/watch?v=Lb5q_YYpxB0

velmi smutne kolik lidi vidim nepoutat deti 😔 staci si stoupnout pred skolku kam vozi deti od baraku nepripoutane a skakajici na sedaku,ze je to jen po parkovisti...bez rozdilu znacky aut a movitosti.ja si netroufnu malou nepripoutat ani na metr...je smutne kolik maminek vidim mluvit o detech jak je maji nejradeji a jak je miluji a jsou prikladne matky a pak je vidim s nepriputanym ditetem..ja bych to poustela co 30min v tv a hodne.. 🤐

marika80
12. lis 2008

Inac Katrin blahozelam malym k narodeninam 😀

katrin
12. lis 2008

wommne, ako prekrizit?

mame autosedacky, co sa priputavaju cez plecia, medzi nohami je taky kusok, do coho sa strkaju tie bezp. pasy. Tie uchytky z bezp. pasov su narazane a neda sa to prekrizovat (myslim, ze vsetky autosedacky funguju na pod. principe)... Nemas to nafotene? Neviem, co myslis, ako prekrizit...

katrin
12. lis 2008

marika, dakujeme 🙂

womenne
12. lis 2008

ja to nemam kamoška kupovala nejaku kde to išlo ale bola trošku ina myslela som že by to šlo,ale asi nie.
a to si nezapametaju ked dostali?

womenne
12. lis 2008

jej aj ja sa pripajam 😵 😵 😵
a to aj ked maju na tesno sa odtial dostanu?teda to musia byt fakt pružny

katrin
12. lis 2008

womenne, nie.. len sa rehocú 😀 😀

womenne
12. lis 2008

ty blaho mna by asi šlahlo keby sa mi škerili do tvare idem skuknut album 😉 maš ešte enjake nervy?ja už žiadne 🤐

katrin
12. lis 2008

womenne, IP 😉

jabber
12. lis 2008

katrin - to je teda na mrtvici 😖 no a co jim zatrhnout něco, co mají rádi např. večerníčka

womenne
12. lis 2008

jabber takym malim to nevysvetliš,ja tiež poviem kedže ste vonku neposluchali nebude rozpravka a mysliš že to zaberie?nadruhy den su taky isty ☹ my ked ideme na dlhšie ideme v tom čase aby spali,ale naši su celkovo dobry v aute lebo ho maju raz za čas kedže je tatiko stale preč aj s autom 😖 nejak ich zabavit napr,naši ked ide autobus alebo nakladiak vždy začnu kričat:maminka nyyyy 😎 😀

jabber
12. lis 2008

womenne - no něco na ně platit musí 😅, můj brácha má taky dvojčata a v tomhle věku kolem těch dvou let, to bylo fakt na mrtvici. Nasekat zadek nepomohlo - to se ti ještě vysmály (2 holky) do obličeje, to by je člověk musel snad utřískat 😒 😅 , ale zákaz oblíbených věcí celkem fungoval

prasiatko30
12. lis 2008

katrin - to nemaju 5bodovy pas - lebo asi ten by bol pre nich najbezpecnejsi lebo ide z pliec potom okolo bedier a potom je ta hlavna prichytka medzi nohami - ja mam tak zapnutu moju sojku a tam ked to dobre zatiahnem tak nema sancu sa z toho vyvliect - lebo z 3 bodoveho pasu som aj ja videla deti vyslobodit sa. 😉

nevesta
12. lis 2008

prasiatko maju 5 bodovy pas a predsa sa vyvlecu... 😔 To je prave ten jej problem...

marorlinko
12. lis 2008

tak tuna v uk musi byt kazde dieta v autosedacke az do 10rokov, priputane v nej samozrejme, ak sa tak nestane hrozi rodicom penazna pokuta a zbasa za ohrozenie dietata. myslim,ze aj na svk je povinne mat autosedacku a dieta priputane v nej, je v EU. ak nema autosedacku, nech nelezie s dietatom do auta, ak mu zalezi tak velmi na nom.

marorlinko
12. lis 2008

navyse moj maly uz sam viem,ze sa musi priputat v aute, sadne si do autosedacky a ide sa zapinat,, prave,ze malemu vadi,ked ho hned nezapnem. som hrda nanho,ze vie,ze to treba.

prasiatko30
12. lis 2008

mne sa podla tej odpovede z 12:11 zdalo ze maju len 3 bodovy 😅 - tak to su potom sikovni chlapci - tam je kazda rada dobra

katrin
12. lis 2008

... aby som to uviedla na pravú mieru, máme 5-bodové zapínanie pásov, presne také, ako píše prasiatko, takže v tom som chcela poradiť...

tilly
12. lis 2008

myslím, že táto kampaň je brutálna, ale podľa mňa to aj tak nepomôže, veď ak ste len dnes pozerali správy na jojke... nemám slov...

o pripútaní dieťaťa v autosedačke vám ani písať nebudem, a hlavne o niektorých krkavčích matkách, čo vozia svoje deti po bratislavských hlavných (nebezpečných) ťahoch na zadných sedadlách a deti sú samozrejme medzi sedadlami...

blbé je, že ja môžem jazdiť ukážkovo, ale keď ma niekto ohrozí a zramuje ma, tak je to moja smola... vinník z toho väčšinou vyjde bez zranení...

podľa mňa by tie ukážky mali dávať v hlavných reklamných blokoch a mali by to robiť aj v našich TV, hlavne v tých najsledovanejších, možno aspoň pár debilných frajeríkov sa uvedomí...

inak, teraz kontrolovali používanie pásov a autosedačiek, mali by radšej kontrolovať svetlá a technický stav vozidiel, zastavenie na stopke, na červenej a pod....

sirinka
12. lis 2008

a mali by konrolovat ako sa jazdi v obytnych zonach, kde je povolena 20km/hod a casto sa tam deti pohybuju...lietaju jak sarkany ☹ ale policajta by ste tu za cely rok nestretli...

tilly
12. lis 2008

sirinka, hovoríš mi z duše... tiež bývame v obytnej zóne a každý deň niekoho posielam do autoškoly... vodiči totižto nevedia, čo značka obytná zóna znamenááá 😠

tiež to nenávidím, keď nám tu lietajú... ja som asi jediná, čo tú 20tku poslušne dodržiava 😠

veronikahel
12. lis 2008

do nas na začiatku roka naburalo väčšie auto a odvtedy nie som kludna, ked niekam ideme, hlavne ked vezieme aj nasho maleho syna. Keď vidím ako nezodpovedne jazdia vodiči, tak mi je z toho zle 😝
ale kto nezažije, tak si to neuvedomi...
je to smutne, že su nezodpovedny vodiči...
chcela by som si spraviť vodičak, ale takýto ľudia ma od neho stále odrádzajú...

tilly
12. lis 2008

ja mám auto, ktoré má 5 hviezd z NCAP, v tom sa cítim bezpečnejšie, ale muž má 7 ročné auto, ktoré už nie je tak spoľahlivé, tam mám trošku strach, ale myslím, že keby ma zramovala dodávka alebo kamión, tak mám molu aj s 10timi airbagmi a super deformačnými zónami 😔 osud je osud...

prasiatko30
13. lis 2008

katrin ja rozmyslam ci to nebude aj tou sedackou - lebo ja si myslim ze z tej nasej sedacky by to mala moja dcera dost komplikovane vyvliect sa - kebyze je taky prutik ako ti tvoji chlapci. my mame taku co je velmi hlboka a da sa este regulovat aj sirka - cize tie bocne steny sa daju este trochu otvorit alebo naopak zavriet - tym padom dieta je naozaj "vrazene" do sedacky a nema sancu ani padnut do strany ked zaspi a ani sa tam nejako mixlovat lebo mu to proste tie bocne strany neopovoluju - lenze pokial uz mate kupene sedacky tak je to neaktualne

najjulinka
13. lis 2008

porasiatko30: U muža kolegovci pipanie "odžubali" tak, že si zapli pás naprázdno a oni len sadnu a idú.. .Nechápem... 😠 Proste maju ten pas tam zapnutý nonstop... ☹ 😒 😖
Moj manžel sa tiež vzadu mnohokrát nepriputava a strašne sa za to na neho hnevám.. .Lebo vravím mu, že ked chce zabiť seba, tak nech, ale takto ohrozuje všetkých v aute a ked z toho auta vyletí, tak aj mimo auta ludí ohrozuje... Musim povedať, že príchodom detí sa aj jeho názor mení 😉 Mu to poviem názornejšie "Ked sa nepriputaš, tak rozpučíš Lucinku alebo iné okoloidúce také malé bábo".. .A na svedomie si ani Lucinku ani cudze bábo nevezme (dávam za príklad Lucinku a nie Kristiána, lebo Lucinka je taká krehká bábika, chudučká, že fakt pri nej má pocit človek, že keby na ňu spadol krajec chleba, tak ju to bude bolieť... 😨 🤐 😵 )... A musím povedať, že to zaberá najviac...Deti... A nad už v dnešnej dobe sa asi aj priputava.. .Už dlho som mu nič také nemusela povedať...
Je to všetko o výchove... Za našich čias pásy a autosedačky neboli,a le v aute sme my museli sedieť ako 5peňazí ako deti... Pamätám si to dodnes... Nesmeli sme ani kopnuť do predneho sedadla... Bolo nam vysvetlené, že šofer musí davať pozor a nikto a nič ho nesmie vyrušovať, aby sme nenarazili... A hotovo...

tilly
13. lis 2008

najjulinka, tak som mala pásy zapnuté aj ja, non stop, prevlečené zo zadu a zapnuté... už sa pútam, je mi to neprirodzené a vadí mi to, ale už používam pásy...

domko,keď sa vypúta z pásov autosedačky, tak mu poviem, že nám dajú policajti pokutu a nebudeme mať potom na hračky a predáme jeho najobľúbenejšie hračky, potom už pekne sedí, lebo u nás je dosť policajtov po ceste (dávajú pozor na prechodoch v rovinke a lužnej), tak mu stačí ukázať policajta a už sedí 😀

ella1
13. lis 2008

mi máme v aute tiež ten alarm, čo sa spustí, ked na predných sedadlách, nie je niekto pripútaný.
ale mm to tiež spravil tak, že si ten pás pripol poza sedačku 🙄 sa mu nechce v meste priputávať.
a viem, že v autoservisoch vám ten alarm aj vedia vypnúť.....
tiež sa čudujem, ked deti chodia bez autosedačiek.ja som tiež kúpila jednu z naj , hádam nebudem šetriť na živote svojho dieťaťa. stála 6 tis. ale stojí mi to za to.
čo sa týka podsedákov, nie som presvedčená, že stačia.napr. sme boli teraz na dov. v chorv. dve rodiny a išli sme veľkým 9miestnym autom. neter a synovec boli na podsedáku a videla som na nich, že tým trpia.
boli tvrdé,boli to hádam tie najlacnejšie a navyše ked spali, tak im hlavy padali.už som len trpla, kedy auto prudko pribrzdí a zlomí sa im väz 😒
veroni to mala super, lebo bočné opierky a hlavne pri hlave sú super, dá sa tam oprieť.

a ešte, už som spomínala susedu, ktorá si svoje novorodeňa pripútala tak, že bolo vo vaničke z kočíka, ale ten mäkkej (vložná taška) a na predné sedadlo. 😲 a ešte vraveli, že je ešte malé na vajíčko.pomyslela som si svoje.....

veronika sa tiež nie vždy chce pripútať, ale musí sa, či chce a či nie.
tiež sme mali v rodine dieťa, ktoré malo sedačku,ale skákalo všade možne a rodičia na to, že on tam nechce byť. 😠

womenne
13. lis 2008

a podsedaky sa ako riešia daju sa kupit aj nejake lepšie?ešte nam to nieje treba ale sestra si kupujeauto a sa mana to pytala.

ella1
13. lis 2008

to ti neviem povedať,
naša má 9 a v pohode v sedačke,takže pokiaľ to len bude možné bude v nej.
mne sa tie podsedáky nevidia......

jabber
13. lis 2008

no ale podsedáky slouží jen k tomu, aby dítě, které je malé na normální pás a uškrtilo by se, jen sedělo výš, ne? Tam snad žádná ochranná funkce není 😅

ella - s tou hlavičkou padající na všechny strany je to přesné 😖 -sedačka je daleko pohodlnější 😉

ella1
13. lis 2008

jabber, tiež si myslím.....