Víte, co pijí a jí naše děti?

mamkamarketa
29. zář 2011

Syn pije a ma rad vody Kubik, kdyz jsem sundala obal z lahve, abych ji oznacila synovi do skolky, celkem jsem se zdesila. doba trvanlivosti je 02/12. pecet nebyla porusena.
bezne kdyz chce syn piti v obchode,otevru piti a dam mu ho. nechutnam,nekontroluji...koukam,ze to byla desna chyba ☹ 😠

evcafrank
12. dub 2012

@ikarkulka - co DM?

ikarkulka
12. dub 2012

@evcafrank taky s něčím přidaným... razím do lékárny a když neuspěju, tak holt net, přihodím k tomu něco, ať neplatím to poštovný zbytečně 😀

reruna
12. dub 2012

@ikarkulka lékárna je dobrý nápad... jinak - docela by mě zajímalo, jak poznáš kvalitu u čaje?

evcafrank
12. dub 2012

@ikarkulka - já mám odtamtud bez příchuti....

ikarkulka
12. dub 2012

@reruna no z krabičky ne, ale prostě v těch suvenýrech tomu nevěřím. nebudí ve mě důvěru, když tam prodávají čaje, kosmetiku, bytový textil, dárkové předměty atd. atd.
snad chápeš, jak to myslím.

reruna
12. dub 2012

@ikarkulka podle mě spíš záleží na značce, než kde to prodávají... když to koupíš na netu, tak jak víš, kde to skladují?

ikarkulka
12. dub 2012

@evcafrank a víš značku? nebo jak vypadá obal. možná jsem koukala do špatnýho regálu, měli tam dětský čaje, ale čistý roiboos jsem tam fakt neviděla.

ikarkulka
12. dub 2012

@reruna nevím, nemám nikdy 100% jistotu, ale mám obchůdky prověřený, kterým důvěřuju.
těm suvenýrům prostě nevěřím, není to opodstatněný, je to jen můj pocit, nedůvěra, nevím, jak bych ti to vysvětlila.

chtěla jsem dát tip, kde koupit, tys mi ho dala, děkuji. nechci se dohadovat, co kdo kde jak skladuje a jak to poznám.
ty máš určitě taky místa, kde bys nenakoupila, ačkoli jiní tam nakupují bez problémů. nebo prostě místa, kam bys nešla (nemusí to být nutně obchod).

xkacatkox
12. dub 2012

čistý roiboos někupuji naprosto bez problémů v lékárně, kupujiod Apotheke, ten dětský roiboos 🙂

evcafrank
12. dub 2012

@ikarkulka - hned ti oskenuju obal🙂

ikarkulka
12. dub 2012

@evcafrank stačí třeba odkaz na obrázek na netu, jen abych věděla, na co se mám příště zaměřit - jestli modrá nebo zelená krabička 😀

evcafrank
12. dub 2012

@ikarkulka tak tu...

ikarkulka
12. dub 2012

@evcafrank díky, tak ten tam zaručeně neměli (zličín, smíchov) 😝

evcafrank
12. dub 2012

@ikarkulka - on není mezi dětskýma😉

berenika39
12. dub 2012

@ikarkulka není nad Dilmah (jakýkoliv, kupuji ho pro všechny, černý, černý ochucený...), tenhle vařím i petrovi.
p.s. hit je karamelový s mlékem 😉 😉

http://www.napoje-online.cz/dilmah-rooibos-20x1...

germaine
12. dub 2012

@ikarkulka My kupujeme v lékárně Apotheke dětský bylinný čaj rooibos a je dokonce bio...cena tuším přes 30,- Kč a já ho dávám preventivně kvůli ekzemu už 3m každý den naředěnej s vodou a šťávičkou a bylo mi DR řečeno, že není problém 😉

ikarkulka
12. dub 2012

@berenika39 dokonce organic, díky 😵
dilmah máme taky rádi, ale tady u nás není k dostání, a já už jsem celkem dlouho nebyla v obchodě typu tesco nebo globus (tam ho mají určitě). a ani se tam nechystám, tak právě sonduju.

dala bys ten karamelový i 20měsíčnímu dítěti? páč karamelový doma mám.

skurinka
12. dub 2012

my pijeme od narozeni vodu a zustalo jim to do dnes a nebo jabkovou vodu ,jinak nic.v zime cajiky ..ale prevazne vodu.s jidlem ..snazim se aby bylo zdrave ale i kdyz usmazim jednou zacas rizecek tak se nic nestane...ovoce a zeleninu milujeme ale i tak sladke a to dostavaji fakt jen pridel,strasny pac kdybych je nechala o samote tak snedi vsechno...........

berenika39
12. dub 2012

@ikarkulka úplně určitě ano. je to kvalitní černý čaj, a malý není žádné miminko🙂.
nějaké ochucení - umělé - tam je, ale nejsem příliš zkoumací typ, nekupuji levné napodobeniny, ale k čemu mám důvěru, neřeším...nepije toho litr denně 365 dní v roce a na chuť a na zahřátí je super🙂

berenika39
12. dub 2012

jo a v tescu nakupuju přes itesco a nemusím mezi lidi, které v těch megasuperhyper těžce nesu 😀

luthien.k
12. dub 2012

@evcafrank
@ikarkulka
Tak přesně ten pijí i moje děti 🙂

ofelieee
12. dub 2012

@ikarkulka ahoj, přihřeju si polívčičku, pro mě je nejlepší rooibos fairtrade&bio, i co do chuti lepší neznám (sypaný, pytlíky nemusím), v Praze je obchůdek Korunní 91, Praha 3 (roh Korunní a Řipské)

@mamkamarketa nu... leckterý zdroje tvrděj, že taková potřeba mlíka, jako se běžně děje, je pro děti úplně zbytečná až škodlivá a to i co do potřeby vápníku... (že prej telátko pije mlíko max. půl roku, skončí, když má cca 250 kg, a pak jen z trávy doroste do tuny váhy se zdravou kostrou... takže coby děti potřebovaly tolik mlíka? ale to jen tak na okraj, je to z knihy "radost ze zdravých dětí")... každopádně i já se kloním k tomu, že půllitr mlíka denně je fakt nesmysl... neměla bych strach a nabízela bych a důvěřovala, že až ho začne potřebovat, začne ho i jíst.

michamicha
12. dub 2012

@ikarkulka já ho koupila ve zdravé výživě, měli tam snad 10 různých značek a sypanej v krabičce vyšel asi na 30,-Kč 🙂 co jsem koukala v Albertu, Tescu nebo v Globusu, tak všude měli jen s nějakou příchutí 😠 ale to je stejně jedno, protože malej ho nechce pít, vlastně nechce pít žádnej čaj 😅

reruna
13. dub 2012

@ikarkulka já jsem se nechtěla dohadovat, fakt mě to upřímně zajímalo 😉

wiwiane
13. dub 2012

ahojky co říkáte na http://kosticky.mojelucina.cz/cz/o-kostickach.html donesla nám jí babička ještě jsem ji nevyzkoušela, ale podle obsahu tam nejsou tavící soli

wiwiane
13. dub 2012

http://www.chemievjidle.cz/termizovany-syr/luci... tady je složení

a ještě jsem v Bille objevila Buko ale našla jsem odkaz jen na ochucené
http://www.chemievjidle.cz/termizovany-syr/buko...

co mažete dětem na chleba ?

luthien.k
13. dub 2012

Z mléčných výrobků jsou nejlepší ty, co procházejí fermentací a stávají se tak stravitelnější, dochází ke snižování obsahu laktózy a částečnému naštěpení BKM (například v tvrdých sýrech je kasein u těch hodně zrajících údajně naštěpen až na aminokyseliny atd.) - čili zakysané mléčné výrobky a tvrdé sýry. Já pro ty tvarohové nejsem, ani Lučinu.
Jinak jsou zdroje, co tvrdí, že mléčné výrobky okyselují organismus, který potom vyrábí neutralizační roztok, do kterého si bere vápník z kostí... Ono naše západní kultura má nejvyšší výskyt osteoporózy, ačkoli máme zároveň i nejvyšší konzumaci mléka, takže o vápníku mléko fakt nebude. Navíc krávy, co jsou konvenčně chovány, tak jsou krmeny třeba i plesnivým silem, které je plné toxinů a to vše jde krávě do mléka (jako u maminky do MM 😀). Potom jsem taky viděla zajímavou studii, kdy jen díky velikosti dávky kaseinu (mléčné bílkoviny) v krmné dávce u myší se reguloval výskyt karcionomu - dávka se zvýšila, karcinom rostl, dávka se snížila, karcinom mizel...

@wiwiane mažeme zejména domácí pomazánky, dáváme domácí šunku, někdy i kvalitní šunku kupovanou. Moje děti ale pečivo moc nejedí.

wiwiane
13. dub 2012

@luthien.k ja z mléčných výrobků dávám jogurt a od apetita nezrající sý

reruna
13. dub 2012

ad mléko a mléčné výrobky http://www.oliveriusova-vyziva.cz/mlecne.php

luthien.k
13. dub 2012

@reruna jo, to jsem četla a na mléko mám teda o dost jiný názor.