Vrány v žitě 😃

val123
1. únor 2010

Je na čase začít veseleji a proto Snažíme se od ledna 09 a pořád nic ☹ uzavřená kapitola 😅

eustoma
23. únor 2010

ono asi ten planovany styk, hraje dost na psychiku.

darkwitch
23. únor 2010

pit sestra to mela stejne a dvakrat za sebou proste se rozhodla pro mimco jednou meli sex a hned nasla dve carky a me bude rikat at na to nemyslim...

pitrisek26
23. únor 2010

jj, holky to známe .. mi za tři týdny bude 30 a to mi taky nepřidá ☹

tereza1980
23. únor 2010

eust - každému asi doporučují v car dle jeho sitauce, jen říkám, že nám doktorka řekla, že dle ní je IUI zbytečné, když ovuluji v pořádku a manžel má spermio ok, že by pak asi šla rovnou do IVF. jasně že když budeme chtít předtím IUI tak můžeme, je to jen o tom, že to můžeš podstoupit častěji a o tu hormonální stimulaci, možná nakonec budeš mít folíků hodně a doporučí ti rovnou IVF. tak uvidíte.
my zatím jedeme bez hormonů, jenom s pregnylem, až další cyklus když tak clostyl a pregnyl a teprve pak se rozhodneme, jak dál, ale asi bysme pak šli rovnou na IVF.

pitrisek26
23. únor 2010

terez a za jak dlouho ti nabídlo to IVF, jak dlouho se snažíte? máš krásnou dceru

tereza1980
23. únor 2010

pitri, řekla bych, že tento cyklus je asi 16 našeho snažení, když jsem byla v lednu na hysteroskopii tak mi doktor potom řekl, že nevidí důvod otálet s IVF, mám deformitu dělohy, chybí mi pravý roh a mám neprůchodný pravý vejcovod. nicméně ostatní je ok, takže jsme se rozhodli,že tento cyklus zkusíme plánovaný styk, příští když tak s clostylem, i když já mám ovulaci pravidelně a i bez léků jsem dnes měla folikul 17mm a to jsem 10DC a ještě na druhém vaječníku nějaké malé, a pak záleží na nás jestli IUI nebo IVF, ale nám dr.radí spíš IVF.
u nás je asi problém v tom, že se mi vajíčko vlastně dostane k oplodnění jen z levého vaječníku, sice se vejcovod umí prý natáhnout i pro druhý vaječník, ale jen tak na 10%, vaječníky se prý nestřídají pravidelně, tělo se přizpůsobí a jede třeba 2 měsíce ten "lepší" a pak měsíc ten druhý, což je zrovna nyní. tím pádem z našich 16 snažení jich třeba 6 vůbec nemohlo vyjít, na konci roku sjem měla potíže s cyklem a ovulací, takže všeho všudy jsme měli tak dle mého 8 cyklů, kdy se to mohlo povést. jen je otázka, jestli jsme se trefili do ovulky a taky to uhnízdění.

jinak díky za pochvalu, je to už velká holka, i když pořád moje malý voňavý batolátko 😀

eustoma
23. únor 2010

ano tak ako hovoris, mono folikov bude vela a bude rovno IVF.
my sme tiez skusali closty, clostyl + utrogestan, iba pregnyl, potom tamoxifen+pregnyl a nic moc na nas nefungovalo. tak dufam ze tie hormony zaberu a je jedno co bude IUI, alebo IVF. hlavne nech je s toho mimco 😉 😉 😉.

eimmy: to zamrazenie je dobry napad, kedze bude cestoat. to ste dobre vymysleli 😉

alienka24
23. únor 2010

ahoj holky, tak už sem doma, dneska sem se v práci nezastavila, sesšlo se mraky zboží 😝

darkwitch
23. únor 2010

ali a nejaka zajimava novinka?

alienka24
23. únor 2010

no docela mě zaujala kniha s názvem Slepota, no a jinak přišlo hodně doprodanejch knih a brown 100ks, a dotisky

darkwitch
23. únor 2010

ali a az te budu dotazama na praci stvat tak me upozorni, jsem si ted uvedomila, ze co je pro me milovany konicek je pro tebe tvrda drina

alienka24
23. únor 2010

no já si vždy jen při tomhle návalu zboží říkám jak jsem byla naivní při nástupu že mi všichni říkali že je to čistá a lehká práce 😅 😀 a přitom ti třeba o svátcích přijdou dvě palety knih o 800kg a jsou zasraný ze skladu až hrůza 🙂 😀 😝 😎 a to je fakt na palici to má člověk pocit že má uplně vytahaný ruce z nošení encyklopedii a těhle velkejch a těžkejch mrch 😝 😀

darkwitch
23. únor 2010

ali me o tom povidej, taham kartony a krabice...

alienka24
23. únor 2010

no holt to k tomu patří, ale je fakt že to co se děje vždy o vánocích jsem si teda představit nedokázala ani nááááhodou 😝

darkwitch
23. únor 2010

ali to jo vanoce jsem bleee, teda v obchode...

alienka24
23. únor 2010

no je to mazec no, ale dá se to, holt každá práce má něco
no dám si mojži čajík a půjdu upíct šalamounovy řezy pro Matýska na zítra ke svátku

eimmy
23. únor 2010

jsem tady holky...

k otázce proč jdeme do IUI: dnes jsem to probírala s primářem a volí vždy raději menší zásah do těle.. šance že to vyjde tady je sice je to 12% ale šance to je.. a myslím že i kdyby to nevyšlo tak to je 1 max. 2 cykly zdržení od IVF a to podle mě není zas tak hrozné. Manžel má spermio 95% ze 100% takže výborné

a co se týče zmražení spermii: byl to můj návrh a po objasnění situace doktorovi to uvítal.. nechci se stresovat s tím jestli manžel bude moc v daný den přijed ze zahraničí či ne... snažím se to co nejlépe zorganizovat a odbourat stres... už tak to bude celé dost náročné.. ale musím říct že přístup v USCARU byl dneska ukázkový.. jestli můžu doporučit některé kdo o IUI či IVF uvažuje tak pak neváhejte.... pan primář byl velmi milý a sestřičky také.. všechno mi vysvětlili do posledního detailu.. a přiznám se že jsem byla asi trochu natvrdlá protože jsem se 3x ptala na danou věc a oni s úsměvem 3 x vysvětlili... kdyby to takto chodilo všude tak si myslím že by se spousta holek tolik nestresovalo... 😉 🙂

eimmy
23. únor 2010

mysycka:........1 DC.......clostylbegit, Duphaston, kyselinu lisotvu
lichtakova: .... 3 DC...... prirodzene snazeni - sleduje hlen, mojzisovka, od 17DC-proveru
asus:..............4 DC.... prirozene snazeni
pitrisek26........6 DC ...... zdravotně oba OK, bude closti+pregnyl + přirozené snažení ..
alice35:...........8 DC ...... přirozené snažení, vitamínky
eustoma:........ 9 DC....... stimulacia Fostimonom, ultzv.ko.: 22.2. potom pravdepodobne bude IUI
mirkf:............. 10 DC.......přirozené snažení - horm. profil v pořádku - od 15DC Duphaston
tereza1980:.....10 DC....... 23.2. folikulometrie, vyvolání ovu, plánovaný styk, poté clostylbegit nebo injekce hormonu a pokud stále nic pak IVF s transferem jen jednoho embrya
bonifac...........12 DC........přirozené snažení,rok trvalo než se cyklus vrátil na standratních cca30dní,začínám 11.cyklus, kontryhel
alienka24........21 DC...... mojzisovka+caj - uziva si
darkwitch: .....22 DC......prirodzene snazeni - kontryhel, gyn.caj
val123:...........24 DC......prirodzene snazeni - odmítnuté IVF (ISCI) -sledování hlenu a čípku,kortyhel,jerab ptaci
mirenkam:.......26 DC..... vitaminky, sledovaní hlenu a čípku - změna CAR (neuspěšné 1.ISCI a 1.KET)
cell:................27 DC..... s Mojžíšovkou to nepřehání + ženský čaj od Serafina
eimmy:...........30 DC...... uziva femibion 800 ( příští cyklus IUI )
ajjka..... kontryhel, bylinné směsi
koblizek:........?

eimmy
23. únor 2010

jste tu někdo ?

alienka24
23. únor 2010

já jsem tu 😉

eustoma
23. únor 2010

ahoj holky. ja som neskutocne unavena a este musim trosku popracovat 😢

eustoma
23. únor 2010

holky ja som mala teraz dilemu. bola som s mojou velmi dobrou kamoskou, dlho sme sa nevideli a ja som nevedela ci jej mam povedat ze sa o babo snazime. ako neviem ci sa za 3 roky co sme sa poriadne nevideli nezmenila a ci by s toho nevzniklo take lutostne "joj chudacikovia nedari sa im". no nepovedala som jej to nakoniec, ale velmi som chcela, bala som sa tej reakcie. poradte. povedat, ci nepovedat?

cell
23. únor 2010

já jsem tu taky, opět v hluboké depresi ... ale vtipy psát nebudu, balím

eustoma
23. únor 2010

cell, depresiu zahod, ta je nafigu

cell
23. únor 2010

psala mi zoufalá kamrádka, snažili se s přítelem půl roku o dítě, v prosinci otěhotněla, v lednu potratila (asi jsem tu psala). Dnes mi psala, že je znovu těhotná, ale ne s tím svým přítelem a chce potrat a já to mám zařídit. Takže zařizuju u Apolináře a je mi z toho ještě mírně řečeno šoufl .... a psycicky mě to teda setnulo ☹

eimmy
23. únor 2010

cell: tak na to já bych neměla něco takového zařídit...

eimmy
23. únor 2010

eust: pokud se neuvidíte dalších pár let tak bych jí to neříkala ...

eustoma
23. únor 2010

jejky, teda to je prekerna situacia. ja by som na to tiez nemala. to je sila. neviem vobec co na to povedat. nechapem to.

cell
23. únor 2010

je to moje kamarádka z dětství. Udělala jsem to, že jsem napsala kamrádovi gynekologovi od Apolináře, ten řekl, že to udělá, dám jí její číslo, ať se domluví mezi sebou a víc o tom nechci slyšet. A jsem fakt ráda, že tu teď 3 týdny nebudu, už mi tu leze všechno na mozek ☹

eimmy
23. únor 2010

to se ti cell nedivím.... já nechápu holky co mají doma kluka/manžela se kterým se snaží o mimčo a pak se spustí s nějakým jiným a ještě se nechrání apřijde do jiného stavu... tohle je mazec