• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Vyrážka. Může to být alergie na slunce?

25. června 2008 
Ahoj vespolek, potřebuji poradit.
Asi před 4 dny se mi na rukou a nohou objevila dost ošklivá vyrážka malých červených pupínků,které velmi svědí, hlavně v noci. Jsem blondýnka s velmi světlou pletí a sluníčku se snažím vyhýbat a když už na něj jdu, tak se poctivě mažu (letos mám Daylong spray 25). Ten den,kdy se mi to vyrazilo, jsem byla dělala venku na zahradě a zapoměla jsem se namazat (ale byla jsem tam asi jen 20 minut , kolem 10-11 dopo)-pak jsem si vzpoměla,že jsem se nenamazala a šla jsem se domů namazat. Odpo se mi objevila ta vyrážka.
Myslím,že to bude asi ta sluneční alergie, od té doby jsem na slunku radši nebyla vůbec, jen pozdě odpo a navečer s malou a namazaná, ale vůbec to neustupuje a strašně to svědí,hlavně v noci.Tak nevím, co s tím- nic na to nemažu ani žádný lék proti alergii nechci, protože kojím.
Můžete mi někdo poradit, jestli taky máte podobné obtíže a co s tím ?
23. čer 2008 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
najdi si polymorfní světelné dermatózy na netu :slight_smile: (buď je to UVčko anebo světlo spustilo reakci látek pod pokožkou ... (třeba druh jídla a reakce, léky a světlo---- těžko říct, to bude vědět odborník po testech) )
ale na tu dermatózu se mrknout můžeš .. na netu něco bude
btw. dermatolog to jistí
23. čer 2008 v 15:20  • Odpověz  • To se mi líbí
nevim,ale myslim,ze by jsi mohla par kapek Zodacu nebo Zyrteku..ja ho v tehotenstvi i kojeni musela brat a nic mi to neudelalo ..teda nez se nechat tak svedit..
23. čer 2008 v 15:20  • Odpověz  • To se mi líbí
kalu, to je alergie, i já ji mám :stuck_out_tongue_closed_eyes: jen s tím, že jsem blondýna odbarvená, ale pleť jak vápno+pihy, slunce je úhlavní nepřítel
23. čer 2008 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
zkus mazat fenistil.
24. čer 2008 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Já sem na to dávala panthenol...příjemně to chladilo, ale jestli to nějak extra pomohlo, spíš ne, myslím, že by se to léčilo stejně dlouho i bez toho, ale příjemný to bylo, nebo led... :grinning: ...ale beru normálně xyzal (asi dvojnásobná dávka zyrtecu) a absolutně to na to nereagovalo, tak nevím...začala sem to řešit postupným opalováním, vylezu si každej den na terasu na 20 minut, dopoledne a zatím v poho, trošku hnědnu a nic mi to nedělá...možná to byl nějakej prvotní šok, co? Nebylas dlouho na slunci po dlouhý době?
24. čer 2008 ve 13:25  • Odpověz  • To se mi líbí
posledni roky mi slunicko taky dela potize a ani nepomuze,kdyz se namazu kremem na opalovani. Loni jsem se u more mazala detskym kremem s faktorem 50 a stejne mi to nepomohlo, a to jsem byla vetsinou ve stinu. Nejvice se osypu pod krkem,pak i ruce a nohy,ale pod krkem to svedi nejvic,zbytek ani ne. proste nemuzu byt dele na slunicku, treba opalovani vubec nehrozi. blondyna teda nejsem,ale svetlejsi typ ano.
24. čer 2008 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
napřed pár dnů fenistil gel plus nějaký prášek typu Claritine/Aerius a pak panthenol
já to vyřešila tak, že před sezónou beru betakarotenové kapsle a od té doby jsem malý dalmatin :grinning:
25. čer 2008 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak mě se alergie vyrazila poprvé před 3 lety u moře a pomáhalo mi se mazat Fenistil-gelem. Plus Fenistil kapky orálně. Osypu se jak píše lucivasu pod krkem- na hrudníku, pak většinou přední strana rukou a někdy i na nohou.....
25. čer 2008 ve 20:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek