Zahraniční platba Fio. Přes jakou službu internetbankingu posíláte?

danvitka
29. čer 2020

Hezký den. Dnes jsem na jistotu udělala objednávku v polském eshopu a myslela jsem si že snadno zaplatím, jenže teď sedím u internetbankingu a vůbec nevím jak to mám zaplatit. Prosím kdo má Fio a posíláte běžně zahraniční platby přes jakou službu internetbankingu to posíláte? Zkoušela jsem "zahraniční platba" kde to po mně chce i jméno příjmení ulici město toho příjemce a to samozřejmě nemám. "Tuzemská platba" to je platba do ČR. A "europlatby" v eurech a já to potřebuji zaplatit v korunách. Objednávku můžu ještě zrušit a zkusit zaplatit přes PayPal to bude asi snadnější. Ale docela mě zarazilo, že si s tím u Fio nedokážu poradit. Předtím jsem měla Českou spořitelnu a to bylo mnohem snadnější, běžně jsem platila platby v amerických eshopech. 🙄🙄🙄

somalicats
29. čer 2020

@danvitka Pokud platíš převodem, tak to je Zahraniční platba, adresa příjemce (tj. toho provozovatele e-shopu) musí být na faktuře, takže to tam dohledáš. Nic na tom není. Akorát je teda výhodnější zahraniční objednávky platit kartou, pokud nemáš euroúčet, to je bez poplatků za transakci.

zelenaesmolda
30. čer 2020

@danvitka
zaplatila bych pres paypal nebo pokud to jde primo kartou

danvitka
autor
3. črc 2020

Děkuji za rady, nakonec mi bylo doporučeno neposílat pokud nevim adresu a nakonec to byl fakt pochybný eshop 🙄