Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

suki
28. bře 2008

Ahoj holky, včera jsme se dívala, na Máte slovo na Čt 1 , kde se probíralo téma o potratech. Tedy co si lidé myslí, jestli potraty zakázat nebo ne. No diskuse to byla bouřlivá a já jsem si uvědomila, (chci upozornit, že nemám nic proti věřícím lidem a plně je respektuji) v tomto ohledu jsou názory církve velmi fanatické a neuznávájí žádný jiný názor, ač je to názor odborníka. Nemyslím si, že jít na potrat je správné, ale každá z nás se může dostat do situace, kdy prostě na potrat jít musí nebo je to prostě jediná možnost volby v danou chvíli. Zajímalo by mě, co si o tom myslíte vy a zda souhlasíte se zrušením potratů zákonem? Já si myslím, že jsou lepší cesty jak snížit množství potratů na minimum a rozhodně to není zákon na zrušení, protože by to dopadlo mrtvými matkami při nelegálních potratech a spoustou sirotků, kteří by přišli o matky při těchto zákrocích. Poslanci by se měli spíše zamyslet, jak podpořit matky v těžké situaci, kdy jim pomalu nic jiného nezbývá, než na potrat jít. Doufám, že vás téma zaujalo a budete mi sem psát vaše názory. Podotýkám, nechci vyvolat hádku, protože předpokládám, že názory budou různé a každá se na to díváme jinak. Děkuju. 🙂

mataharyy
28. bře 2008

No to by bylo konečně kloudné řešení...

nobody
28. bře 2008

😀
ještě proberte víru a je to
každý, ať věří, v co chce --- někdo je ateista, někdo deista, hinduista, budhista, někdo přiletěl z kosmu, někdo věří v sám sebe, někdo v jiný lidi, někdo věří, že se tento týden vykaká, někdo věří, že ta veverka v parku do hodiny z toho stromu sleze

jj, církev je instituce ..a ty mají obecně strašně moc chyb

se opakuju sakra 😀

cumacek
28. bře 2008

Mě se hlavně nelíbí, že do toho tak kecá církev. Nejsem proti věřícím, ani trochu, ale copak má církev právo na to, rozhodovat o potratech?Sami si ani jedno dítě nevychvají a budou moralizovat. To se mi nelíbí...

susik77
28. bře 2008

ja si myslim, ze halika tam pozvali proto, aby tam byl jasny kontrast-aby se tam mohli hezky pohadat a aby se na to koukalo vic lidi 😀 😎

agnesska
28. bře 2008

cumacek 😉

agnesska
28. bře 2008

susiku,to je jasný-ono už jen když se řekne jílková,tak je jasný,že bude boj...

panterka
28. bře 2008

no, je fakt, že ten halík není důstojný partner do diskuze

mataharyy
28. bře 2008

No tak to očividně trefili... 😉
nikdo z nás církvi taky nic nenutí, tak ať oni nenutí nic nám, ani odpolední serenádu od pana halíka před porodnicí 😀

cumacek
28. bře 2008

Tu diskuzi jsem neviděla, ale asi to skouknu...Jinak si myslím, že takový názor na potraty má celá církev. určitě nevybrali jen jednoho zástupce, který je nejvíce proti...Sami si žijí ve skleníku a o životě ví hodně málo...

panterka
28. bře 2008

cumacku, určo na to koukni, to to pak bude v Tobě fakt vřít 🙄
a hlavně do toho nejvíc kecaj chlapi

mataharyy
28. bře 2008

no tak měli alespoň vybrat někoho, kdo dokáže kloudně argumentovat, ne??

kometka5
28. bře 2008

Panter, to máš pravdu, já když jsem to skoukla, tak ve mě vařilo kde co... 🙂

panterka
28. bře 2008

můžu se jen zeptat? on je pravoslavný kněz, tak ten asi nepatři pod římsko-katolickou církev?

agnesska
28. bře 2008

....co žijou v celibátu...

panterka
28. bře 2008

kometko, ještě jsem to nedokoukala, ale vůbec se tý jílkový nedivím, já bych ho musela nakopat

mataharyy
28. bře 2008

no to asine... 😉

agnesska
28. bře 2008

teda kromě Halíka 😀

cumacek
28. bře 2008

Mataharyy já myslím, že v tomhle jsou všichni za jedno. prostě pro církev je potrat vražda, ale když do toho začneš rejpat, atk vlastně neví snad ani proč...Prostě někdo jim vymyslel pravidla a oni se jich striktně drží...

panterka
28. bře 2008

agness, přesně 😠 to je nejlepší antikoncepce a nejlepší recept na vymření 🙄

panterka
28. bře 2008

teď mě halík dorazil, když vytáhl tu fotku plodu ve 22tt

mataharyy
28. bře 2008

Kdyby chudák Onanius tušil co zavinil 😀

susik77
28. bře 2008

my jsme s manzelem verici oba, ja jsem antikoncepci urc. cas brala- potom jsem prestala-protoze mi to uplne rozhodilo hormony-kdyz jsem chtela otehotnet. Tak si rikam, ze do hormon,. antikonc. pujdu, az kdyz uz nebudu chtit mit deti. Ale casto jsme to s manzelem probirali-proc cirkev nechce povolit antikoncepci. Manzel mi rikal, ze si mysli, ze proto, ze aspon nej. procento lidi to drzi na uzde. Kdyby to uplne povolili, ze to by se uz uplne uvolnila moralka 😀 😎

cumacek
28. bře 2008

Holky, kde najdu ten pořad?

mataharyy
28. bře 2008

No já myslím že morálka je v troskách tak, jak tak, i bez jejich řečí 🙂

cumacek
28. bře 2008

Susik, já věřící nejsem, manžel ano. Ale když jsme se bavili, co by kdyby....radši ani nechci myslet, tak byl jednoznačně pro potrat. Je to hlavně asi o tom, jak daleko každý tu svou víru bere...Jsou i mezi věřícími takoví, co jsouu v tomhle ohledu "rozumní"

agnesska
28. bře 2008

já taky myslim,že povolení antikoncepce morálku neuvolní...

panterka
28. bře 2008

á už jsme u poplatků 😀

mataharyy
28. bře 2008

Myslím že víra je založena na spoustě klamech... A každý věřící si musí stanovit vlastní morální zásady, nikdo mu nemůže přikázat, ty nesoulož když nechceš děti, protože antikoncepce je špatná... To co dělají někteří představitelé církve není nic jiného než sektářství a snaha vytřískat z toho ce nejvíc, ale to není víra... Víra je víra, je to jiné než církev kterou tvoří povrchní lidé... 😉

mataharyy
28. bře 2008

😀