• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Zákon o zrušení interupce. Co si o tom myslíte?

8. března 2012 
Ale věřící člověk má svobodu vybrat si církev, která mu nejvíce vyhovuje.
29. bře 2008 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelko, zrovna jsem si říkala, kolik nám toho daly starověký řecko a řím... hlavně ve vzdělanosti... teda v dnešní době věřit tomu, že Adam stvořil bůh a Evu z jeho žebra :sweat_smile: no, je fakt, že film stvoření světa mám ráda :grinning: ale jinak zastávám spíš darwinovskou teorii
29. bře 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andelka, já se chovám podle svého přesvědčení a nepotřebuji k tomu žádná pravidla, která mi určí nikdo jiný...Snad každý má svůj rozum
draga, cokoliv se stane, tak je k tomu nejaky duvod. Taky nad tim premyslim, proc my, co dite chceme, ho mit nemuzeme.....na tohle a podobne otazky odpovedi nenajdeme, ale to jeste neznamena, ze Buh neni.... :wink:
ygreen, s tim islamem fakt nemas pravdu :wink:
29. bře 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak tictac, já jsem nemluvila za sebe :wink: Taky se chovám zodpovědně můj první je zároveň i můj manžel, ale dokážu pochopit to "ujetí"...
29. bře 2008 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tictak: islámské právo není nikomu na škodu - tomu přece nevěříš??? Naprostá nesvoboda, cenzura, násilí ospravedlněné rodinnou čistotou. Kdy otec zabije dceru protože pošpinila čest jeho rodiny tím, že si nechce vzít vého bratrance. V tomhle odvětví jsem pracovala a pravá islámský zákon je krutej a nemilosrdnej.

andelka: někdo si i zázrak snaží vysvětlit vědecky.
29. bře 2008 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bůh není totožný s nemocemi, s tím, jaký vedeme život (vždy´t spousta problémů s otěhotněním vznikla proto, že žijeme nezdravě, ve stresu, ovlivňují nás látky různé apod.), Bůh svět stvořil, dal mu nějaké zákonitosti ale není všude. Na druhou stranu se říká, že Bůh ví, co činí. Samovolné potraty jsou většinou způsobem, jak se tělo vypořádává s tím, že se něco nepovedlo.
cumacek: rozum jo, ale kdo ho používá důsledně? :grinning: Chci říct, že nějaké mantinely by měly být.
29. bře 2008 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
tictac pak by ale všechny snažilky co chodí na umělý oplodnění a podnikají jiný aktivity pro početí byly proti bohu :pensive:
Ahoj holky,
já osobně jsem proti potratům, ale na rovinu říkám, že jsem nikdy v takové situaci nebyla a nemusela ji řešit. Myslím si, že zákon o zákazu potratů stejně nikdy neprojde, ale určitě je dobré o něm vyvolat diskusi, aby se obě strany mohly dozvědět něco z opačného tábora -- ale otevřeně, bez odsuzování a nadávání, že ten "náš" názor je jediný správný a kdo ho nesdílí je idiot.
Církev je lidem hodně vzdálená, na povrch se dostávají jen takové ty "skandální" věci -- zákaz antikoncepce, zákaz potratů, homosexuálové, atd., ale co je opravdovým kořenem křesťanství by už lidé definovali hůře. Ale naprosto souhlasím s andelkou, že opravdové křesťanství je o lidech. Ne o těch, kteří sice v neděli půjdou do kostela ale pak zapomenou, že tam někdy byli, ale o těch, kteří se snaží žít podle křesťanství a být lepšími lidmi. Záleží přeci na každém z nás (věřícím nebo ne) jak se chová a nedá se to brát hromadně, že všichni věřící, pražáci, blonďáci, ženy...dosaďte si jakoukoliv skupinu... jsou prostě hloupí, skvělí,takoví a makoví.
panterka, vis, ze na teorii evoluce toho taky spousta nesedi? Jeden cas se o tom taky vsude psalo, ale uz si konkretne nevybavuju, co presne byl za problem...
Ano, v to, že záraky se dějí věřit můžu,dá se říci, že věřím i v něco po životě, ale svůj život si hodlám žít podle svých pravidel a ne podle těch, co mi nařídí...Tak to myslím
29. bře 2008 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Souhlas s halibelou.
tictac:jo, jsou prostě věci mezi nebem a zemí.. :slight_smile:
29. bře 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
bůh uplácal zeměkouli a vypěstoval lidi a zvířátka a ostatní planetky uplácal nám pro radost, aby okolo nebyla tma :grinning: A pak zdrhnul a nechal tady lidstvo živořit, projít dobou ledovou, válkama - asi jsme se mu už nelíbili. Třeba teď uplácává novou planetku v jiné galaxii a zkusí nás vypěstovat lepší :grinning: :grinning:
29. bře 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Drago ted do toho pletes trosku jinou vec......Vsechno zle je pro neco dobre i kdyz to clovek v te chvili nechape.
No rada bych jeste diskutovala, ale syn ma na to jiny nazor a zacina ho davat dosti hlasite najevo - takze se loucim.
29. bře 2008 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tictac, jasně, protože to bereš tak, že islám je islám a fanatici jsou fanatici, ale ty atentáty, které dělají, tak u těch hlásají, že je to ve jménu islámu! Vím, že není - správně, jenže je to pod jeho hlavičkou, jako spousta jiných věcí jako "špatnost" homosexuálů, potratů aj. zase pod hlavičkou tohotéž nebo jiného náboženství, zkrátka pod hlavičkou boha! Všechny ty myšlenky už si toitž lidé dááávno interpretovali podle sebe a pod jejich jménem dělali různé věci, které nebyli vždy zrovna košér :wink:
cumacku: Ale i my si žijeme podle svého. Podle svého nejlepšího přesvědčení a tím je víra, nebo církev, kterou jsme si vybrali a s níž se můžeme ztotožnit.
no nic já si vyslechla tu debatu...udělala jsem si vlastní názor na fanatizmus církev opět nezklamala :grinning: a hádat se o tom co je a co není správné se nechci...ty kdo věřící jsou ať si žijí podle víry, my co nevěříme (já teda v jisté věci věřím ale v boha ne) tak zase budeme žít podle sebe... :wink:
hlavně ať jsme zdravý :dizzy_face:
29. bře 2008 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
hala: pokud křesťanství některým lidem dodává sílu žít správně a dobře, pak je to jen ku prospěchu. A je to v pořádku. V tom problém nevidíme.
29. bře 2008 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ygreen, to se na me nezlob, ale fakt nemas pravdu. Islam jako takovy nema s cenzurou, nesvobodou a tim, co popisujes opravdu nic spolecneho. To, ze si nevzdelani (a bohuzel v nekterych pripadech i vzdelani) lide interpretuji islam jinym zpusobem a to pak vsem bije do oci....proste je tu rozdil mezi nabozenstvim a lidskou kulturou, tedy tim, co lide povazuji za nabozenstvi.... :slight_smile:
tictac, taky nikdo nemůže vědět, co se dělo před miliony lety, ale já věřím, že stvoření adama bohem to teda nebylo :sweat_smile:
ygree: To myslíš vážně? No, pěkně řečeno. Ale pokud vím, posledního dne Bůh řekl, že je spokojený s tím, co vytvořil a že je to velmi dobré. O tom, jestli se dále vměšuje do života planety nebo ne, se vedly diskuse mnoho století. Já bych řekla, že skoro za všechno si lidé můžou sami. Bůh jim dal mozek, ale záleželo na nich, k čemu ho použijí.
29. bře 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a můžu se zeptat?Jak vy věřící si osobně představujete boha?Neberte to jako provokaci, jen by mě to opravdu zajímalo. Vždyť když v něco věřím, musím si to alespoň umět představit...
29. bře 2008 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nijak, cumacku, Bůh je muž i žena, alfa i omega, začátek i konec, ale je nejvyšším dobrem, je to hodně zvláštní, každý si ho asi představuje jinak, ale já většinou nijak, spíš je to něco jako dobrý duch.
29. bře 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tic: tak mi řekni co je na původním islámu tak skvělého - takovej wahhábismus - tenhle směr se snaží držet zásad tak jak byly v době proroka Mohammeda. A Wahhábisti jsou absolutní šílenci s vymytejma mozkama, který mají tak tunelový vidění světa, že už to víc nejde.
A já asi fakt nevím jak to myslíš, protože islám je o lidech, stejně jako jiná náboženství. Napsaná pravidla můžou bejt fajn, ale záleží na tom, jak se dodržují a interpretují.
29. bře 2008 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
panterka, myslim, ze tak dokonale si to ani nikdo predstavovat nemuze :grinning:

andelka, presne to je to, co se tady snazim rict...mame rozum a znalosti, je tedy na nas, jakym zpusobem jich vyuzijeme :slight_smile:
29. bře 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jiste tictac, jenze tak je to v kazdem nabozenstvi! Ale ten fanatizmus z nej bohuzel mnohdy vychazi! Interpretace je totiz na kazdem..
29. bře 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
panterka: já taky ne, přece jen znám dějiny pravěku. Jde spíš o to, že báje o stvoření je něco jako pohádka, aby tomu lidé rozuměli. Dnes se na tom třeba ukazuje, jak to Bůh myslel s mužem a ženou, že mu rozhodně nešlo o to ženu muži podřídit. Knihu Genesis nelze brát doslova. Je to spíš epos.
29. bře 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
andelka: a když nám tedy dal mozek a řekl, že je spokojenej, tak co pak? Šel na pivo?
29. bře 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ygreen tak to už byl asi ožralej protože já ho na pivo poslala před chvílí :sunglasses:

a ještě k tomu že všechno zlé je k něčemu dobréééé...no nemyslím si to :sunglasses: to nás učí jen tak říkat abysme se z toho úplně nezbláznili :grinning:
29. bře 2008 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek