Zápach z tlamy u psa, jak vyřešit?

tomikjoejoe
5. zář 2016

Máte nějaké typy, jak vyřešit permanentní zápach z tlamy u psa - je to cítit jako hniloba? Konkrétně jde o čivavu, která žere granule minimálně .- jen v kombinaci s vařenou stravou, a občas sežere nějaké to hovínko. Momentálně vyplachuji tlamu heřmánkem nebo řapíkem, jen pro jistotu, protože se tam pořádně nedostanu, ale nevypadá to, že by tam měl nějakou ránu. Je to hamba, ale vzhledem k rodinému rozpočtu a nákladům na školku, mi prostě na ošetření u veterináře tento měsíc nevybydou peníze. Děkuji za odpovědi.

misicka1988
5. zář 2016

Nám bylo od veterináře řečeno , že je to zubním kamenem. Naší fence jsou sice zatím jen 3 roky , ale faktem je , že zápach z tlamy opravdu začal když jsem si všimla že zuby už nemá tak krásně bílé , a bez kamene. Pomůže tedy zbavit zvířátko zubního kamene u veterináře. Také se na to chystáme , protože je to děs 😀

kulihrasekzeleny
6. zář 2016

Ano je to zubním kamenem. Kupte kelpu to je morska rasa pro psy a kocky. Nekterym to sice nechutna, ale kdyz jim to nasypete na zradlo a nic jineho nedostane mel by to snist :D to je na zmeknuti kamene. A pokud nemate rozmazleho pejska dejte mu stary chleba nalamany na mele kousky tvrdy jako beton...tim si ten zubni kamen oskrabe. Ja mam pince 10let nechali jsme mu to ocistit u vetetinare a do roka to mel zpatky. Neni to na trvalo. Mala plemena maji sklony ke kazeni zubu.

puresin
6. zář 2016

@tomikjoejoe
@kulihrasekzeleny Stejne tak nas pejsek, ale my mame obrovskeho madarskeho ohare. A ten smrad se fakt neda. 😀
Uz jsme s nim byli jednou na lekarskem odstraneni a kdyz pominu tu nemalou castku, bylo to v celkove narkoze a to mu znovu udelat nechci. Zkusime ten tvrdy chleba, mame ho pro kacenky schovaneho dost. 🙂

kulihrasekzeleny
6. zář 2016

@puresin no prave neni to dobre je davat porad pod narkozu. S tim chlebem jsem to vycetla na psich strankach tak snad bude psikovi chutnat :D

frantiska85
6. zář 2016

Zubní kámen. Náš pes tu řasu taky žral, ale nepomohla ani trochu. Pak ještě speciální granulky-jako pamlsek a ty taky bez účinku. Jednou za čas mu to dáváme odstranit, ale už je to stařík a tak zvažujeme klady a zápory zákroku.

veraga
6. zář 2016

Hlavně ne čistit ultrazvukem. Mě se velmi osvědčily kosti - syrové (vepřové, hovězí..). Nejjednodušší cesta k odstranění kamene. To, co kosti nesvedou, oškrábe takový malý srpek. Ve zverimexech je k dostání. Výbornou zkušenost mám s pastou Orozyme. Psům chutná, třepou se na ni jak na pamlsek. Stačí po žrádle prstem namazat a za měsíc zuby jak z reklamy 🙂.