Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Zdrobnělina ke jménu Noemi? 🙂

vlada84
3. únor 2012

Dobrý den, brzy se naše rodina rozroste o dalšího člena, synovečka nebo neteř, pro chlapečka vybrali jméno Tobias, s tím problém není, ale u holčičky jsem na vahách, ke jménu Noemi si nějak neumim vybavit žadnou zdrobnělinu, poradíte?

moncas2
15. srp 2019

Noemka, Noeminka, Eminka, Noninka, Nomča, Nomi, Nona, Noe čteno jako Nouí (angl. výslovnost stejně jako u Zoe) ..celkem dost toho jde vymyslet...koukám, že to je už starý dotaz, ale nevadí, třeba se to bude hodit někomu jinému 🙂

calvac
15. srp 2019

@vlada84 kamoska ma Noemi a rika ji Nomi, Nominko, Nomul, Nomulko s samozrejme Noemi.

calvac
15. srp 2019

@moncas2 hmmm, tak jsem si taky vsimla pozde, ze je dotaz hooooodne stary. Nevadi.

zelenaesmolda
17. srp 2019

@vlada84
jak jste ji teda nakonec pojmenovali?

lennus
8. lis 2019

A proč se musí vše zdrobňovat? V zahraničí i ve školkách říkají dětem tak, jak se opravdu jmenují. A mně se to taky líbí. Pak se dítě skoro urazí, když není zvyklé na tvar jména z rodného listu. My říkáme naší slečně tak, jak se jmenuje velmi často, moc se mi ten tvar líbí, i když zdrobněliny existují.
A nebo se zeptám rodičů. Někdy se mi stane také u dospělého, že se zeptám, jak se mu líbí, když ho ostatní oslovují. Já osobně nemám ráda, pokud moje jméno zdrobňuje člověk, ke kterému nemám vztah, když se ještě moc neznáme.

denissima
8. lis 2019

@lennus Protože nejsme v zahraničí a tady se to prostě tak dělá😉

odula
8. lis 2019

@lennus jo jo, tady je to taky tak. Ani jsem si to neuvedomila, a taky mi to docela vyhovuje. takova anekdota. Jednou jsem vyzvedavala syna ze skoly. A tady (zahranici) je pro vsechny proste Josef (čteno Júsef). No a já na něj zcela spontánne pred jeho kamaradky zavolala hezky česky... kluk byl červenej až na zadku ale od tý doby je pro kamarady Phephiku.... :D off topic 🙊

lennus
10. lis 2019

@denissima Jak kdo, mně prostě přijde škoda komolit krásné jména!

Sem začni psát odpověď...

Odešli