Zestárla jsem. Jak vnímáte svůj věk vy?

26. led 2024

Nikdy jsem si nemyslela, ze se me to nekdy bude tykat. Nebo respektive - to bude aaaz za dlouho! Doted jsem se povazovala za tak mladou! Ale pred par dny mi na stole pristala 15 let stara fotka, kdy jsme s muzem zacali chodit. Takovi mladicci, jsme byli! Ja vlastne ani nevim, cemu se divim. Tahne mi na 40, mam tri deti, o 6 kg navic (zadna hruza), ale ten ksicht je proste jinej. Ani nevim, jak to uteklo a KDY ta zmena nastala. Spis se chci s vami zamyslet, jak vnimate svuje vek vy? Ja jsem vlastne sama se sebou spokojena, neplanuji zadne esteticke zakroky a beru to proste tak, jak to je. Je to zivot a vsichni starneme. A ani bych nechtela byt mladsi, protoze kazdy den mi prinasi pouceni a citim se moudrejsi a vyrovnanejsi. Jen citim z te fotky jakysi sok 😀 Rekla bych, ze do tech 40 let je clovek jeste relativne mlady. Obavam se trochu, ze po te ctyricitce zacne zivot utikat jeste rychleji nez ted, a pak bude brzy 50! 60, 70, 80, smrt…! Citim v sobe, ze neni na co cekat, ze ten spravny okamzik na vsechna odhodlani je prave ted! Nechci svuj zivot promarnit! Mam svuj velky sen, je vsak na nem potreba hodne pracovat, mam k nemu dobre nakroceno, ale unava a prokrastinace me brzdi. Potrebuji se nakopnout. Pojdte si se mnou zafilozofovat. Jak vnimate sve starnuti vy?

odula
5. únor 2024

@zanett jejda a ja se tak snažila na ten tvuj podivuhodnej dotaz odpovědět tak, aby nebylo znát co si o něm myslím... 😬 inu, musím ještě trénovat.

sorboni30
Autor odpověď smazal
Zobraz
sorboni30
5. únor 2024

@konidana tak ono je dost zásadní, jakou práci člověk dělá a odkud je. Pokud ženská celý život dre, má doma hospodářství, pracuje ve fabrice, žije na vesnici tak bude vypadat jinak než ženská z kanceláře z města která má jedinou náplní odpo fitko a kosmeticky. Moje mamka pracuje v laboratoři ve zdravotnictví a je tam různá směs žen. Třeba malá, silná, dvě děti, doma hospodářství, čilá, trochu zanedbaná, věk 40 let s maturitou.. dalsi 50 let bezdětna, se vším hned hotová vysokoškolačka, která navstevuje jen salóny, vypadá lip než ta z vesnice.. a dalších x žen. Nějaký čínský muž řekl, že za každou hodinu denně cvičení, si člověk prodlužuje 20min sveho života. Já tomu věřím..cvičení je důležité, k tomu dobrá strava a tělo vypadá dobře. Když je žena zdravá, nikdy nemá žádné zdr problémy, může si hledět postavy a může být aktivní a krásná i v 80 letech. Moje babička má 86 let a běhá kolem domu, člověk by neřekl kolik jí je. Já na invalidním důchodu, trošku nadváha, si někdy říkám, že mám posledních pár hodin života. Hlavně když mám teď chřipku, doma 3 malé děti, taťka v práci. Každý strůjcem svého osudu. Už se těším na jaro. Budeme víc venku, víc procházek s dětmi, nemam ráda zimu. Vždycky nějak kynu v tomto období..jsem stále unavená. Na jaře v létě ani nestíhám sledovat svoji váhu. Vše jde hezky jak má a jsem víc nabitá energií. Prej po 40tce teprve začíná poradny život, tak jsem zvědavá 🤣

pampelina18
6. únor 2024

Tohle je hodně o genetice. Prostě někdo uz v 18 vypadá na 30 a někomu i v 60 říkají o 20 míň....