Zestárla jsem. Jak vnímáte svůj věk vy?

26. led 2024

Nikdy jsem si nemyslela, ze se me to nekdy bude tykat. Nebo respektive - to bude aaaz za dlouho! Doted jsem se povazovala za tak mladou! Ale pred par dny mi na stole pristala 15 let stara fotka, kdy jsme s muzem zacali chodit. Takovi mladicci, jsme byli! Ja vlastne ani nevim, cemu se divim. Tahne mi na 40, mam tri deti, o 6 kg navic (zadna hruza), ale ten ksicht je proste jinej. Ani nevim, jak to uteklo a KDY ta zmena nastala. Spis se chci s vami zamyslet, jak vnimate svuje vek vy? Ja jsem vlastne sama se sebou spokojena, neplanuji zadne esteticke zakroky a beru to proste tak, jak to je. Je to zivot a vsichni starneme. A ani bych nechtela byt mladsi, protoze kazdy den mi prinasi pouceni a citim se moudrejsi a vyrovnanejsi. Jen citim z te fotky jakysi sok 😀 Rekla bych, ze do tech 40 let je clovek jeste relativne mlady. Obavam se trochu, ze po te ctyricitce zacne zivot utikat jeste rychleji nez ted, a pak bude brzy 50! 60, 70, 80, smrt…! Citim v sobe, ze neni na co cekat, ze ten spravny okamzik na vsechna odhodlani je prave ted! Nechci svuj zivot promarnit! Mam svuj velky sen, je vsak na nem potreba hodne pracovat, mam k nemu dobre nakroceno, ale unava a prokrastinace me brzdi. Potrebuji se nakopnout. Pojdte si se mnou zafilozofovat. Jak vnimate sve starnuti vy?

blondynka400
29. led 2024

@sarihy za mnou se otáčely vždycky. Dluhonohá 180cm vysoká blondýna, na podpatcích v krátkých šatech s nedostupným výrazem ve tváři. Vždycky jsem se tím bavila, je to pro mne prostě od mládí taková hra, která vím, že jednou skončí.
Já se toho nebála, ani se z toho nijak nehroutím, ale ta postava mne maličko zaskočila. To, kolik to fakt dá práce a odříkání a i to, že s něčím fakt asi nic dělat nejde (a do plastiky nejdu)
Uvidíš, třeba se ještě za tebou v 50 budou všichni otáček a ty si to budeš užívat 😀

drep
29. led 2024

@blondynka400 Mně to přijde jako hodně zajímavý fenomén. Já si dneska připadám vlastně mnohem atraktivnější než jsem byla v 25. Ale jak je milé, když mě někdo pochválil, jak mi to sluší, tak já to ztracený mladí honím úplně jinak, nejvíc stará si budu připadat, až si za mnou mladí kolegové přestanou pro radu. Víc, než vejrání do výstřihu, mě těší, když někdo přijde, že mu nejde echo, ať to jdu zkusit, že neví, co s tou nitrolební hypertenzí a já zároveň vím, že za spoustou starších kolegů by nešli, protože je berou za dinosaury, kteří už netuší, kam se věda posunula (a držet se uptodate mě s malým dítětem možná stojí víc sil než to plochý břicho🤣🤣)

nnnadja
29. led 2024

@zekrt 40 jeste ale me desi tech 41 co prijde. Mam z toho regulerne depky:( prijde mi,ze je konec vseho

ai30
29. led 2024

@zekrt Me ne. Opravdu. Jako mlada holka jsem to nesnasela, to cumeni, hvizdani, nenavidela jsem to, a to jsem nikdy nebyla zadna hyperkraska, takovy normal. Mam kamaradku modelku, takovou tu fakt prekrasnou, zadny vesak na saty a byt jsem ji vzdycky ten vzhled zavidela, v tomto jsem ji opravdu litovala, ze to 'otaceni' mela fakt furt, vsude, neustale. Uplne strasny.
Rada vypadam hezky, protoze se pak dobre citim. Ale delam to jen kvuli some a kvuli lidem, na kterych mi zalezi. Kdyby uz se nikdy za mnou zadny cizy chlap neotocil, je mi to jedno.

tehulinka91
29. led 2024

@sarihy děkuji, to moc ráda slyším ❣️🥰

tehulinka91
29. led 2024

@me_druhe_ja na tom něco bude 😅 od 27 jsem máma a únava je na denním pořádku 😅

zekrt
29. led 2024

@ai30 Já nemyslela pobudy a kopáče co pořvávají na ženský na ulici, to taky nenávidím. 😂 Ale takový to, když ti kolega co by ti věkem skoro mohl dělat syna řekne, že ti to sluší, nebo že na tebe někdo jen bez hulvátského pokřikovaní uznale mrkne. 😆

ai30
29. led 2024

@zekrt Ja ti nevim, mozna jo, ale ja tohle proste k zivotu vazne nepotrebuju, nebavi me to, nechci premyslet nad tim, jestli absence uznaleho mrknuti znamena, ze vypadam hnusne. Komplimenty mi dava muj muz, ja jemu stejne tak, od ostatnich to nepotrebuju, mnohem vetsi radost mi dela oceneni moji expertizy nez ucesu.

zekrt
29. led 2024

@ai30 Tak mě to těší od manžela i ostatních. 😃

zanett
29. led 2024

@ai30 Souhlas. A 'nejlepsi' je, kdyz clovek chytne pracovni kolektiv plny zenskych, ktere se prave v tomto vyzivaji a soutezi mezi sebou, ktera dostala od kolegu/klientu vice pochval a ktera je diky sve vizazi u muzskych kolegu oblibenejsi atd. Nejedna se o pubertacky na stredni skole, ale dospele zeny. Psychicky je to strasne ubijejici a pro me osobne klidne i duvod k tomu zmenit zamestnani.

bonavoxa
29. led 2024

V padesáti jsou některé známé ženy objektivně krásné. Ale škemrání o zájem je nedůstojné. Vyznívá zoufale. Za mě je to dané produktivním věkem. Kdy je žena viditelná. Vidím se za deset let s jednou dobrou kamarádkou nad dortem. Vzhledově taková tetička odvedle. A těším se😀

ai30
29. led 2024

@zanett To by pro me bylo taky. Ale jim vlastne nedivim, Vem si, kolika divkam a zenam je jeste stale cely zivot vstepovano, ze jejich hodnota se primo odviji od toho, jak se komu libi...

zekrt
29. led 2024

@zanett To se někde děje? Ufff.

zanett
29. led 2024

@zekrt Bohuzel ano. Myslela jsem, ze to s vekem prejde, ale bohuzel ne. Delaji to i zeny stredniho (a vyssiho!) veku.

evaviki
29. led 2024

je fakt, ze piskani a podobne veci mi opravdu nechybi. Nastesti jsem mela (a mam) bitch face, takze byl casto klid. Ze se nekomu libim je prijemne pouze tehdy, kdyz mi je ten clovek sympaticky, coz se o moc chlapech rict neda 😀 Par vyjimek se najde. Ale treba kdyz prisel v nove praci clovek a uplne slizkym zpusbem si me zmeril od hlavy k pate, tak to mi bylo neprijemne. Mela jsem saty s vystrihem, ale na tom svetr a nastesti zapnuty. Presto mi to bylo neprijemny. Ted si davam rolak, kdyz vim, ze ma prijet.

sarihy
30. led 2024

@zanett To si děláš srandu? Bože takhle se chovají děti ve věku mých dcer, ne ženy středního věku...to musí být opravdu nepříjemné pohybovat se v takovém kolektivu, to chápu. Jako jo, nezastírám, že mi nedělá dobře, když mi sousedka nebo trenérka mých holek řekne, že mi to sluší, nebo že šéf v práci okomentuje to, jak jsem hodně zhubla, ale jako že bych si honila ego na tom, to je - je to milý, ale to je tak všechno.

xxx3d
30. led 2024

je mi 50 🙂
vrásky mám, pečující kosmetiku taky, co mi dělá větší problém, je že jsem přibrala a nejde mi to shodit. ale musím. zjistila jsem, že když je ženská tlustá, a já si prošla všemi fázemi 🙂 takže vím jak jsem vypadala, když jsem tlustá byla i jak jsem vypadala, když jsem shodila, prostě když je ženská tlustá, vypadá na víc.
dost jsem si postavu pokazila, v soukromí používám ostřejší výraz tím, že jsem byla před už skoro dvěma lety na takovým tom cvičení s elektrodami, nějak se to jmenuje, no to je fuk, nechce se mi to hledat a totálně se mi rozjela celulitida dokonce i v místech o kterých jsem netušila, že tam může být... paradoxně jsem na to cvičení šla kvůli zpevnění postavy, svalstvu, ne kvůli hubnutí...
takže já teď aktuálně spíše řeším celkovou postavu, protože jaro je za rohem 🙂
jinak je mi fajn, svůj věk neřeším, cítím se mladě, oblékám se mladistvě, protože se tak cítím fajn, hezky. můj věk mi netipují, když se náhodou už kolem věku otázky vynoří, tak většinou slýchám údiv, a od mladých maminek 🙂, což jsou v podstatě všechny, jejichž děti chodí s mým synem do školky nebo na kroužky. 🙂

elfka21
4. únor 2024

Těch vrásek si taky všímám a úplně šedé vlasy barvím. Říkala jsem si, že je to z dětí, ale asi to bude i věkem a mou nechutí na obličej něco mazat. Nevím jak to bude za dva roky po čtyřicítce, ale zatím se díky mini-dětem cítím tak na hodně unavených 25. 😂 Pořád mám ale v hlavě spoustu touhy, kam bych se chtěla podívat, co zažít a to je myslím dobře. A pokud časem přiberu nad padesát kilo, budu jenom ráda. 😂

sorboni30
4. únor 2024

Ještě do minulého týdne jsem si připadala "mlade". Než mě zdrbala moje stylistika řas, že jsem vysušená a kašlu na sebe. Že jsem vždy měla hladkou pleť jak miminko a teď mám vysusenou pleť a pod očima vrásky. Jsem ji ve srande poslala do háje..ale pak mi začala vykládat, kolik jí tam chodí ženskych co vypadají v 60 letech líp jak některé ve 30 letech..Zamýšlela jsem se nad sebou a má pravdu. Poslední dobou doma hoňka s klukama, jen učení, škola, s maličkou, úklid, žádný relax, málo vody a večer padnu k tv kde usínám..žádná maska na obličej, kremy nocni..nic..jen v rychlosti ráno krém denní a pak nalíčit a odvést kluky do skoly..Za měsíc mám 40let. Musím začít něco dělat, je to mazec..fyzicky se cítím dobře, ale v zrcadle vidím to co nikdy. Procitla jsem.. No je to mazec. Asi jsem si myslela, že mě se to netýká..ale houby, čas neošálí nikdo

konidana
5. únor 2024

@sorboni30 jo mas pravdu, cas neosali nikdo. Ja osobne nevidim jediny duvod proc bych v 60 mela vypadat na 30. Proste jsem jaka jsem a vypadam na svuj vek. Asi. Nekdy. Holt mi bude 50 a zacina se mi zdrcavat kuze na krku a delat jemne vrasky v obliceji. Mnohem vic mi vadi fyzicke projevy stari (nemoci a fyzicka unava, pomalost, nepruznost, nutnost nosit bryle na cteni) nez ty esteticke. Nicmene smirim se s obojim. To je totiz zivot🙂

konidana
5. únor 2024

@sorboni30 ale i temi fyzickymi projevy to je ciste subjektivni. Uz si totiz rozmyslim, ze nebudu seskakovat ze 2m vysky ani bez batohu natoz s batohem, nebudu sprintovat na tramvaj, kdyz za 5 minut jede dalsi. Takze u mne jsem to redukovala ze ztrestenyho mladyho blazna na normal🤣. Chvilku pred padesatkou asi bylo uz na case😂

odula
5. únor 2024

@konidana jenom - o těch fyzickych pojevech - taky se daj slušně zpomalit - samozřejmě cvičením. Jak chodím ted pravidelně cvicit, vídám lidi o dost starsi nez ja, ktery jsou v naprosto perfektni formě. Muj kolega napriklad - tomu je 50 a beha cca 10k v pace tak 4:40 :O začal po 40. Nejvíc me dostal tuhle jeden typek, od krku nahoru určitě pres šedesát, od krku dolu okolo 25, naprosto dokonalý tělo ( ale twe ... zadnej svalovec, takovy to perfektne toned... 🤤) přišel, udelal stojku, a zacal v tom stoji klikovat.... to jako není úplně standard, jasny. ale prijde mi ze, pokud zdravi slouží, tak s tělem se da dělat vic nez s ksichtem ;) i kdyz to maj ženský trochu tezsi kvůli přechodu.

zanett
5. únor 2024

@odula akorat teda pro zeny je vetsinou dulezitejsi ten oblicej, kdybych vypadala v obliceji na 65, tak by mi bylo celkem fuk, ze mam telo jak 25leta. Proste bych byla porad stara baba a podle slov Pauliny Parizkove ne*ukatelna😀 Aneb jak rikala Samantha v Sexu ve meste; 'Zadnej chlap nechce sexovat s babickou'😎

konidana
5. únor 2024

@odula tak to je jasny, ze to jde udrzovat cvicenim, ale ono to jde samozrejmne ruku v ruce s tim celkovym opotrebenim a nemocema, kdy uz to cviceni/pohyb nejde tolik zvladat. Nepruzne oci co mi uz nezaostri na blizko taky nerozhybu😅

odula
5. únor 2024

@zanett no, vidíš. Pro me je důležitější to tělo. Pac na muj ksicht je manzel zvyklej, ( a ostatni chlapi me můžou... ;) ) kdezto telo urcuje, co můžeš dělat a hlavně jak se celkově cítíš. Btw - kdyz se staras o "telo" , gesicht většinou nasleduje, pac kdyz chodíš 4x tejdne cvičit, tak musíš dobře spát, jíst i hodně pít. Win win ;)

zanett
5. únor 2024

@odula Tak proc ma ten tvuj znamej oblicej sedesatnika a telo mladase (kdyz oblicej nasleduje telo udajne)? Ale jako jinak cajk, kazdy k svemu😉

odula
5. únor 2024

@konidana to je jasný no. Psala jsem - dokud zdravi slouží. Ale to celkovy opotřebení se da zpomalit - protože pohybem se startujou ozdravny a regenerační procesy - takze používáním a správnou zátěži se posili a rozejbou klouby atd... samozřejmě nemluvim o tom kdyz ma nekdo opravdu vážnou nemoc a je ležák. Jinak se da cvicit - aspon trochu - vzdycky.

odula
5. únor 2024

@zanett no - zkusis to vymyslet? asi proto, ze mu bylo pres sedesat? 😬 Kdyz se budes hejbat tak to jaksi neznamená ze prestanes stárnout ze, jenom ze u toho budes vypadat dobře a hlavne citit se zdravě ( a silně).

zanett
5. únor 2024

@odula Tak muzes si svuj sarkasticky ton strcit za klobouk. Ale jak rikam, kazdy k svemu.

odula
5. únor 2024

@zanett jinak teda .... eh... me to neda teda.... ale kdyz uz jsi to nadhodila - furt mi prijde vic s****telna zenska co v 65 vypada v obličeji na svuj vek a ma telo na 25 nez padesatka s nadvahou co nema vrasky kvuli mastickam s kyselinou hylauronovou a podkoznimu tuku a v posteli se nepretoci aniz by ji ruplo v zádech ;) ehm...🙈 ale jak říkám, každý k svému ;