Zmizela vám endometrióza po hormonální léčbě či potratu?

maja1111111
8. říj 2014

Ahoj všem. Jsem dlouholetá snažilka o mimčo s endometriozou a ráda bych věděla, zda někomu z vás po hormonální léčbě či po potratu zmizela endometrioza a jak se to projevilo?? Moc díky a hodně štěstí!!

tiburcia
8. říj 2014

@maja1111111 nezmizela, po hormonální léčbě se jen její růst na chvíli zastavil, po potratu s další ms začla zase růst.

sim007
8. říj 2014

@maja1111111 mela jsem bolesti, sla sem loni na laparoskopii, zjistili loziska endometriozy, zadne hormony jsem neměla (doktor rikal ze budeme resit az v pripade ze by se nedarilo).....zacali jsme se snazit o mimco smireni s tim, ze to asi chvili potrva a ono se povedlo hned na druhy cyklus... doktor rikal ze jsme meli obrovske stesti.....budu koncit prvni trimestr a modlime se aby vse bylo ok......
Takze nechte tomu volny prubeh a ono se urcite zadari....miminko si vas najde az bude chtit 🙂

maja1111111
autor
8. říj 2014

diky za příspěvky 🙂
@tiburcia a když se zastavil,poznala jsi to třeba na menses že byla kratsi a slabší??

luciebx
8. říj 2014

@maja1111111 me jen zajima ze kdyz ti zjistii endimetriozu ( pri laparce myslim) proc ti ji rovnou nevypalili.. proc ti ji tam nechali 😨

tiburcia
8. říj 2014

@maja1111111 ne vůbec, poznal to jen dr měřením ložiska na utz... ale neboj, já mám silnou endometriozu a podívej do pasu, otěhotnět s tím jde 😉 🙂 držím palce...

kpslunicko
8. říj 2014

Podobně jako sim007 zjistili mi loni v prosinci endometriózu, polypy-skoro jsem neměla MS po vysazení HA, takže dr. začal s hormony na 3 měsíce kvůli mimča a nic-no a měsíc po hormonech jsem měla ovulaci-to už jsme začali chodit do centra as. reprodukce-jeli tam, udělali inseminaci a jsem ve 25. týdnu-nevíme, jestli přirozeně nebo díky ins.-ale jde to i endometriózou! Držím palce!

maja1111111
autor
8. říj 2014

@luciebx vypálili no to slyším poprvé ,odstranil srůsty(nevim zda se to vypaluje) kde mohl a tot vše a pry šup na ivf...a ted jdu znova na laprku po 3 letech,aby se tam mrknul co se změnilo...

luciebx
8. říj 2014

@maja1111111 ja mam laparku po 5 letech ted v sobotu.. na youtube hodne koukam na videa z endometriozy... oni to jakoby vypalujjou a propichujou proste aby ty krevni srazeniny atd zmozeli... mela sem jednani s pani co dela studii o tomhle a chtela me vyuzit vzit vzorky atd.. jenze mam operaci v sobotu a ona tam zrovna neni.. skoda.. sem chtela udelat neco dobryho... 😅 odstranit srusty jo to oni jakoby rozdeli co je potreba delali mi to asi 4x .. mam to chronicke takze se mi to bude vzdy vracet.. na houby.. nooo.. ale co bohuzel.. praveze ta endometrioza se neda urcite vubec nijak jen se daji urcit jeji priznaky podle bolestiatd.. ale podle utz.. krve a tak jinych testu se o endometriozi da jen spekulovat.. az jen laparo az se do tebe koukno tak muzou nastopro rict ze se jedna o endo... booooha co ja o tom nacetla a nakoukala videi. 😀 😀 uz si pripadnu jak blazen... muz si ze me dela srandu ze bych mohla jit rovnou slozit doktorske zkousky 😀 😀 😉

maja1111111
autor
8. říj 2014

aha tak to jsem neslyšela ,ale určitě se nato zeptám...já také něco četla,ale pak už sem se nato vyprdla,protože jediné co jsem zjistila bylo,že se musí nasadit pulroční lečba hormony a to bych teda chcípla...A stejně to nezaručí ,že se to nebude opakovat..Každy doktor mi řekne ,že musím otěhotnět...
no inteligentnější radu jsem neviděla.Jak to mám asi udělat ,když mám pry nepruchodne vejcovody(jsem závislá na doktorech .. A po 2ivf a 3 ket ani prd,experti,tak chci zkusit tu laparku aby mi tam mrnul ,zda se to nezhoršilo,odstranil srůsty a uvidíme co dál 😒
Ty máš prcka a to ti to těhotenství nepomohlo ?říkají ,že se to tím vylečí

janiju
8. říj 2014

@maja1111111
po mimču velké zlepšení...první otěhotnění trvalo 2,5 roku a druhé 3,5 roku, ale vždy to šlo přirozeně a vždy se endometrióza zlepšila
Držím palce 🙂

luciebx
8. říj 2014

@maja1111111 ja prave bojuji za tu laparku po minule sem do 4 mesicu otehulila... ty srusty ty se odstrani ale je sance ze se fakt budou vraceet... to same s endo.... je to na houby... no druhatko se nedari tak uvidme cco mi v ssobotu najdou.. ti napisu...
ja prave ctu a koukam kde co muzu... jako s lecbou ktera trva tak dloiho taka na to bych se mohla z vysoka.. to se radsi objednam na laparku.. oni to tam procisti.. kouknou.. opravi co pujde.. a jede se dal..

maja1111111
autor
8. říj 2014

@luciebx naprosto s tebou souhlasím,určitě písni 🙂

kaijko
9. říj 2014

Endiometrioza snad ani nezmizi :-/ Vzdy da pokoj na nejaky cas a pak se zase objevi.. Me dr rekl, ze nejlepsi lecba, aby dala na dyl pokoj je prave tehotenstvi a porod..Otehotnela jsem az po ivf. A kdyz jsem po.porodu vxsadila HA, tak to slo znat, tak jsem ji zase nasadila, protoze mala je jeste mala na to, abych sla na laparku na odstraneni lozistek.. Zalezi na rozsahlosti endosky ohledne prirozeneho tehotenstvi..Nekomu se zadari a nekdo ma "smulu" ☹

anemi83
15. únor 2015

tehotenstvo moze vyliecit ale nemusi, tak ako hormony atd.Mam pocit ze sa mi ta svina zase vratila dnes ked som dostala MS som si zase poplakala ..... neviem ci pojdem na dalsiu LPSK alebo co robit, ako nemam co nariekat sak uz jedno dieta mam 😕

horakovaa
15. únor 2015

Brala jsem v kuse 3 měsíce antikoncepci poté přišla MS a endometriózu byla fuč. Začala jsem stimulovat a po té oplodnění ,které se nepovedlo. Jsem měsíc po neuspechu IVF kdy tedy každým den čtu po internetu veškeré články . V pondělí jsem navštívila gyndaře ptám se ho zda by šlo s tím dělat něco jiného ,že to oplodnění je hrozná chemie a jeho odpověď byla " tehotenství" ,ale jak mám otěhotnět když má endometriózu je 2 stadiu a bud miminko budu mít teď ,nebo už vůbec:( teď se mě vše vrátilo a možná ve dvojnásobné velikosti . hrozný bolesti, tlačení ,křeče, bolest při styku , moje nálada je střídavá , občas mě bolí hlava. ☹ tak přemýšlím zda ze mě netahají peníze ,proč při zjištění mě to nevzali ,či proč mě nepošlou na laparku. Být Váma tak bych si zařídila laparoskopii a zkusila to přírodně , než bych se dala na cestu umelého oplodnění , mě to bohužel nikdo nenabídnul a byla jsem okamžite poslána na CAR , ted bych ale vše změnila.

horakovaa
15. únor 2015

@kpslunicko Otěhotnit s edometriozou ? mě bylo řečeno že to nejde. a už 2 roky se snažíme a nejde to. IVF neuspešný

melis7
16. únor 2015

@horakovaa no, a nechces si najit jineho lekare.Nekoho,kdo se endometriozou zabyva.Zkus pohledat nekoho takoveho najit.Nasla jsem tyhle stranky a jsou tam centra,ktera se tomu venuji,ale na netu urcite najdes i nejake http://www.bolestivamenstruace.cz/centra-kralov...

kpslunicko
18. únor 2015

@horakovaa možná záleží na stádiu,to nevím

horakovaa
18. únor 2015

@melis7 dekuju , ano přemýšlímnad tím,že si najdu jiného mudr , tento me jen říká tehotenství ,ale já už jsem zeoufala, mám neuveritelný bolesti . A dekuji za odkaz 😉

horakovaa
18. únor 2015

@kpslunicko na papírech mám 2stádium :( Mám chycený vajíčko a na druhý strane vejcovod :( takže to mám křížem:( plus strusty ,ale ted me příjde ,že me ještě huř než kdykoliv jindy:(

melis7
19. únor 2015

@horakovaa Drzim palec,at najdes nekoho sikovneho a pomuze ti.Ta endometrioza je previt.Ja znam z tech odkazu Dr Kopeckeho a je to hodny a sikovny pan doktor, byla jsem u nej ale s jinym problemem.Ale je z HK,takze to je trochu dal.Ale urcite na netu bude o endometrioze vic odkazu,tak treba najdes nekoho i bliz.Dost me prekvapilo,ze tam z Liberce a okoli neni nikdo.Fakt doporucuju si najit nekoho,kdo se tim zabyva,vetsinou ma vetsi prehled o nejnovejsich zpusobech lecby.Drz se a at je to brzy lepsi.

horakovaa
19. únor 2015

@melis7 moc dekuji ,ale u me jiná cesta než ivf není 🙂 bohužel mě to zjistily za pět dvanáct 🙂

melis7
19. únor 2015

@horakovaa a nezkouseli ti davat Visane?Nevim jak moc je to uspesne a jestli je jeste neco dalsiho,ale je tady o tom diskuze,tak zkus mrknout tam.

kijokena
Odpověď byla odstraněná
Zobraz