Znáte metodu no poo? (Mytí vlasů bez šamponu)

dvaka
10. dub 2016

Používám k mojí naprosté spokojenosti metodu mytí vlasů bez šamponu, návod jsem nedávno (asi 4měsíce) objevila na internetu ,trošku jsem se toho po přečtení různých zkušeností bála, ale byla jsem příjemně překvapená. Jde to a u mě došlo ke zlepšení jak vlasů, tak vlasové pokožky. Protože jsem nadšená, musím se o to podělit 😉 .Já používám kašičku z hladké žitné mouky místo šamponu a po opláchnutí přeliju vodou s octem.

diamanta
22. kvě 2016

Musi byt jabkecny? Ja co kupuju obyc, ani tam myslim nepisou z ceho je. Pouzivam jen jako prirozenou dezinfekci pri uklidu... Da se koupit v beznem marketu?

evulina77
22. kvě 2016

tak jsem právě umyla a teď čekám až mi vlasy uschnou, jsem zvědavá, jak budou vypadat. Ale připadám si jako octová princezna...

olga_
22. kvě 2016

@diamanta Určitě JABLEČNÝ ocet a stejně tak je důležitá ŽITNÁ mouka (např. pšeničná udělá kaši, kterou z hlavy nejde téměř dostat - nemám vlastní zkušenost, ale kdosi pak musel na ježka...). Jablečný ocet lze koupit snad kdekoli úplně běžně mezi octy.

olga_
22. kvě 2016

@evulina77 A ředilas to cca 1:10 s vodou? Trochu to cítit jde, ale je to otázka zvyku. Když vlasy usnou, už to je v pohodě úplně.

diamanta
22. kvě 2016

A vy uz ten ocet neoplachujete?

olga_
22. kvě 2016

@diamanta Ne, ten už se neoplachuje.

evulina77
23. kvě 2016

@olga_ jak to uschlo, je to v pohodě... Jinak vlasy mám v pohodě, jen trochu rozlítanější, ale fakt se umyly...

evulina77
23. kvě 2016

já myla sodou, představa mouky se mi moc nelíbí, ale třeba k tomu časem taky dojdu...

olga_
23. kvě 2016

@evulina77 A jak přesně? Já si zase nedokážu představit tu sodu 😀. Po mouce mi nijak "nelítají".

evulina77
23. kvě 2016

@olga_ http://akademie.inhair.cz/kompletni-pruvodce-me...
mě i po normálních šampónech lítají

dvaka
autor
30. kvě 2016

@diamanta já používám i normální ocet, třeba když si vlasy myju u mamky ,někdy i doma, ale jablečný bude určitě lepší. Jinak už jako dítěti mi mamka splachovala vlasy klasickým naředěným octem , to se ještě kondicionéry moc nepoužívaly a po octu jdou vlasy dobře rozčesat a pěkně se lesknou takže žádná novinka 🙂.

olga_
30. kvě 2016

@dvaka Já bych se s klasickým teda bála, že si vlasy poškodím. O jablečném octu se to učí prý i na kadeřnických učilištích. Takže je to opravdu prověřená klasika 😉.

kafr
10. lis 2017

Ahoj, začínám bez šamponu taky. Jednak jsem za posledních 15 let přišla snad o 1/3 hřívy a teď se mi do toho začaly dělat ve vlasech pupínky. Navíc jsem na rizikovce, takže na experimentování času dost...
Už to tedy zvládám měcíc. Poprvé jsem si vlasy umyla sodou a opláchla vodou s citronem a v noci mě probudilo strašné svědění a ráno hlava plná lupů. Takže jsem popadla kokosový olej a vmasírovala do pokožky. Vlasy se mi tím zmastnily po celé délce, hrůza, ale do večera se to jakoby vstřebalo, vlasy to snad vypily a byly hezké.
Hned jsem si pořídila žitnou mouku a ta je v pohodě, žádné lupy. Na oplach dál používám čaj (silný výluh z rozmarýnu a šalvěje) s citronem.
Překvapilo mě, že po umytí mám vlasy dost mastné, ale během noci se to srovná a ráno jsou krásné. Takže něco jako "umýt a jde se" neplatí. Dřív jsem myla ob den, teď 1x týdně, ale ke konci užje to opravdu potřeba (nastěstí mám delší vlasy a culík zachrání ledasco).
Bohužel bych řekla, že mi padají pořád stejně. V ponělí jedu na nákup, tak si koupím kopřivový čaj a zkusím i ten jablečný ocet...