Zubní implantát. Máte s tím zkušenosti?

mmmk
8. črc 2007

Ahoj holky, mám dotaz. Chybí mi už asi pět let čtyřka nahoře (vinou špatně provedeného stomatologického zásahu). Nijak zvlášť mi to nevadí, jen to jde vidět při širším úsměvu a na fotkách to musím retušovat 😒 Zubařka (už jiná, nová, lepší) mi doporučila implantát. Jenže stojí asi 15 tis. a není jistota, že to tělo přijme a není to napořád (asi na 10-15 let). Máte s tím některá zkušenost? Bolí to moc (děsím se představy vrtání do kosti)?
Dík za odpovědi. 😉

lslzm
8. srp 2018

Dnes jsem byla na zavedení 2 implantátů. Doktor opíchl vnitřní i vnější dásně. Nepříjemné, ale v pohodě se to dá vydržet. Potom nebolí rozřezání dásně, vrtání do kosti, zatloukání implantátů kladívečkem ani šití. Injekce mají působit asi 2 hodiny. Na rovinu říkám, že po 3 hodinách to opravdu bolí. Vzala jsem si prášek na bolest, nezabral. Vzala jsem si ještě jeden, i přesto bylo mírně bolest cítit. Po dalších 4 hodinách bolest "přituhuje". Jenže prášek se má brát nejdříve po 6 hodinách. 8 dní budu brát antibiotika, stehy se vytahují za 8 - 10 dní. Nadarmo se neříká, že pro krásu se musí trpět. Nikoho nechci strašit, ale otevřeně píší svou zkušenost.

lacehea
8. srp 2018

@lslzm mam pet implantatu. Je to neprijemne, ale ber si Ibuprofen 600 nebo dve ctyrstovky.

Klidne si to vezmi a jdi spat. Delali mi to na 2x, nikdy jsem opravdu "bolesti" nemela. je to neprijemne, citlive, moc se prvni dva dny nenajis, spis presnidavky. Atb. se berou, to je normalni. Delka podavani je ruzna podle druhu. Chlad to ledem. Muzes mit i modriny na obliceji.
Ne ze by to nejak nebolelo vubec, ale s temi tabletami je to normalne snesitelne. 😉
Drzim ti 👍, bude to dobre. Mas titan nebo keramiku?

lslzm
9. srp 2018

@lacehea Mám titanový implantát. Dnes mi to hodně oteklo, tvář mám horkou a mám zvýšenou teplotu. A to nejsem "teplotový" typ. Chladila jsem. Uvidíme. Bolest je dnes malá, ale včera jsem si užila.

lacehea
10. srp 2018

@lslzm mam taky titan, vsechny.
chlad ledem, lez, ber ibuprofeny 600 nebo 800 (2x400)a moc na to nejez jen presnidavky.
Mel ti dat kortison, je to skoro lepsi nez ATB.
Drz se.

lslzm
10. srp 2018

@lacehea Díky za rady a podporu. Asi jsem netrfila na nejlepšího doktora. Před zákrokem mi nic nebysvětlil, ani potom. Injekce vpíchl docela natvrdo. Neupozornil mě na bolest, co dělat, že mi ozeče, apod., vše jsem hledala na netu. Jen perlička - po zákroku odešel do kanceláře napsat mi ATB. Bylo 10.50 hodin. Záhy se vrátil, že mu nejde tiskárna a mám prý si pro recept přijet kolem 15.hodiny. Řekla jsem mu, že nejsem místní. Na to mi odvětil - jestli je to problém přijet. Zeptala jsem se ho, proč mi recept nenapíše ručně. Nakonec souhlasil. Vůbec jsem nepochopila, proč bych tam měla znovu jet pro recept a proč je problém jej napsat ručně.

lslzm
10. srp 2018

@lslzm Omlouvám se za chyby.

bayt
10. srp 2018

@lslzm ja ti nevim, byla jsem na implantatu, jediny co mi rekli bylo, abych jedla prvni dva dny tusim kasovitou stravu a proplachovala hodne hermankem...zadna bolest ani otok ani nic se neobjevilo

lacehea
11. srp 2018

@lslzm drzim palce aby bylo vsechno ostatni uz dobre.
Podle toho receptu jsi opravdu netrefila na to nejlepsi v oboru.
Pokud bude jeste nejake priste, tak priste zvolis nekoho jineho.
Opatruj se.
pa

jj v kazdem pripade neni na zuby nic lepsiho nez je proplachovat necim takovym, u nas se to da koupit v rossmannu.
https://www.amazon.de/Munddusche-Reinigungssyst...
ne ted hned po tech cerstvych implantatech, tam tri mesice nic takoveho, ale generel mne to myslim zachranilo ostatni zuby pred dalsimi implantaty. Poradila mi to jedna zubarka, je to fakt lepsi nez elektricke kartacky.

Jinak ja jsem jezdila za zubarem 200 km, nasla jsem si sveho stareho oralniho chirurga i po letech, protoze vzdycky je to zasah do kosti a mezi odborniky je velky rozdil. Musi se davat pozor i na nervy.

Drzim palecky, hoj se dobre.

lslzm
12. srp 2018

@lacehea Díky moc. Mi neřerkli, že si mám pusu vyplachovat a ani to, že mám jíst kašovitou stravu. Prostě nic, vůbec nic. Vše jsem se dozvěděla v diskuzích. Otoku jsem se lekla, protože byl dost velký, ale na netu jsem se dočetla, že je to normální, dokonce jsou běžné i modřiny. Ty já naštěstí nemám. Dnes už nemám zvýšenou teplotu, otok je o něco menší, tak snad to povede k dobrému konci. Ale znovu bych do toho nešla. Zdravím všechny dobré lidičky.

terkavil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
terkavil
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
anna0002004
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
15. čer 2022

@anna0002004 trošku reklama, ne?