Botičky pro roční dítě. Máte zkušenost?

terez317
12. črc 2023

Ahoj maminky, malá mi už cca tak měsíc chodí. Máme kožené capáčky. Chtěla bych pořídit další botky máte některá zkušenost tady s těma .. https://www.decathlon.cz/p/detske-cvicky-ekolog...

martulka88
12. črc 2023

@terez317 Důležité je, aby dítě udělalo několik kroků a aby nemělo skrčené prstíky. Jestli chcete kvalitu, zajděte do obuvi, kde mají správnou obuv (né decathlon, deichmann apod.). Důležité je, aby byly lehce ohebné, stejně vysoká podrážka po celé délce, dostatečně široké atd.. Pokud máte capáčky, tak je klidně přes léto nechte - nejideálnější je chodit bosky. A capáčky jsou dobra ochrana proti neduhům na zemi 😊 Naše první botky jsme synovi koupili na jaro (utekl roku, narodil se v zimě) a stály nás 1200,-, to samé sandálky - oboje značky Jonap (je několik značek, co jsou fakt top). Nemám problém kupovat levné oblečení, ale boty jsou velký základ pro postavení těla. I s fyzio jsem to konzultovala a ona sama říkala, že přes léto je vhodné bosky. I doma bez ponožek.😊

prejeta_zaba
12. črc 2023

@terez317 jsou lehké a ohebné, nemusí dítěti sedět v prstech nebo v nártu, pokud má širší nohu. Ale jinak rozhodně mnohem lepší než nějaké konvenční tvrdé botasky.

elesse
12. črc 2023

Klidně nechte přes léto kapátky. Nebo jsou z decathlonu lepší ty druhé cvičky, s dělenou podrážkou. Ve zbytku je to spíš záležitost rozměrů nohy a toho, zda chcete obuv konvenční nebo barefoot... Třeba Jonap jsou fajn boty, jen pro mé děti rozměrově úplně mimo, takže nosí Frodda, Koel. Syn si zamiloval Skinners. Ale prostě to není jen o ceně boty, spíš o tom, aby seděla

mama_mila
12. črc 2023

Osobně jsem kupovala boty, až když dcera tak dva tři měsíce samostatně chodila, žádné chození kolem nábytku atd, do té doby měla capáčky, i venku (začala chodit v létě). Kupovali jsme Barefoot (dd step celoroční, pak zimní Beda). Přes léto a celkově doma chodí hlavně bosky, bydlíme v bytě a sama ponožky moc nemusí, radši je úplně bosky. U syna to mám v plánu podobně.
Určitě doporučím zajít do obchodu s dětskou obuví a uvidíte, cenově bych počítala za boty podle druhu a značky 800-2tis, pokud tedy člověk chce opravdu dobré boty pro malé děti. Barefoot sandály stály necelé 1000 a zimní cca 1500, viděla jsem ale i dražší jinou značku pro užší nohu

jana_zofie
12. črc 2023

S temito primo ne. Ale mame tyto. Jsou mekke, a pomerne prostorne (teda vzdycky bude zalezet na sirce nohy, syn neni zadny extrem). Co vim, tak s nima nemela problem fyzioterapeutka a kupodivu je uplne neztrhal ani obuvnik, kdyz jsem sla koupit dalsi botky (tento konkretni vubec nejede barefoot, takze mekka obuv, certifikace, vsehno, ale nutnost zpevnenych kontniku, coz tyhle nemaji, coz teda okomentoval s tim, ze je to takovy ten barefootovy typ, ale na mekky povrch, na travu, hriste, dejme tomu. Bylo na nem videt, ze se mu uplne nelibi, ale kdyby byly spatne, verim, ze je ztrha mnohem dukladneji, uz jsem neco takoveho jednou videla).
https://www.decathlon.cz/p/detska-obuv-i-learn-...

U nas teda barefoot uplne nejede, ale tyhle jsme si vcelku oblibili. Jen bych si teda opravdu dala pozor na tu sirku.

kafr
13. črc 2023

Postav dítě na papír a obkresli chodidlo. Důležitý je tvar nohy a dostatek prostoru pro prsty.
Pokud mají tyto kulatou špičku, tak vhodné nebudou.
Bohužel, boty jsou na dítěti jedna z nejvyšších investic.

michaela666
13. črc 2023

Jak už psaly holky, důležitý je tvar nožky. Nejlepší je obkreslit, poměřit a až potom hledat konkrétní boty, aby nekrčila prstíky nebo nebyly velké u kotníku.

Hrozně se mi líbí boty od DD step, ale protože má dcerka úzkou nohu i kotník kupujeme Jonap. Boty jsou jediná věc, na které opravdu nešetřím. Každé cca 3 měsíce botky za 1200,- a nakonec stejně nejraději běhá bosa, protože je jí to nejpříjemnější.
Zkusila bych přes léto nechat jen capáčky a řešila boty až na podzim, tím určitě nic nezkazíš.

ada22
13. črc 2023

Chce si to udělat přehled a dát na intuici v čem vám přijde, že dítě hezký běhá. Dcera začala chodit v létě. Měli jsme jedny celorocky na hnusné počasí. Jinak bosky nebo ponožky. Často ve speciálních prodejnách s obuví ne schválně, ale spíše z nevědomosti doporučí i špatnou botu. Takže zjistit jak má širokou nohu a vysoký nárt a pak vyzkoušet pár typů a sama si uděláte obrázek. V té řadě pro nejmenší je slušný výběr. Člověk do toho časem pronikne. 🙂