Jaké boty pro začínajícího chodce?

1leny
4. únor 2024

Ahoj, maminky dejte mi, prosím, tip na botky pro začínajícího chodce (17 mes). Chci teď jen nějaké capáky, koupila jsem na doporučení Bobux Explorer. Na nožku jsem mu je nazula, ale mám dojem, že ho škrtí ta gumka přes nárt.. 🤔 Má celkově baculatou nožku a asi trochu vyšší nárt... Poraďte prosím,děkuji!! 🙏🏻

lucifux
4. únor 2024

@1leny já kupovala Fare, nebo Protetika

krisstina93
4. únor 2024

Dcera měla D.D. Step, taky má takové baculate nohy.

1leny
autor
4. únor 2024

A můžu se zeptat, jestli jste kupovali přímo nějaké capáky nebo už přímo botky? Když teď koukám na capáčky od Fare i DDstepu, tak mi přijdou, že ty nartiky mají taky nízké 🤔 děkuji za radu🙏🏻

lucifux
4. únor 2024

@1leny měla jsem v podstatě tyto pro syna. Jen jiné barvy. Taky má vysoký nárt. https://www.fare.cz/detske-celorocni-boty-kotni...

mia_von_prag
4. únor 2024

Kupovala jsem dd step, normální kožené boty už na začátku. V zimě myslím, že jsou capáčky málo a když jsem sehnala takové hrubší, nedalo se v nich chodit, jak byly měkké zateplené polyesterem.
Ta hodina dvě, co jste v zimě venku mu nic neudělá.

krisstina93
4. únor 2024

@1leny přímo boty, jsou to barefoot, takže jsou takové měkké. Ty dd step jsou celkem prostorné, dcera má ty nohy hodně baculate, do většiny bot se nevejde a tady ty byly fajn, ale možná záleží na střihu, já je kupovala v kamenné prodejně, úplně jsem nezkoumala jestli mají nějaké řady pro děti se širší nohou.

martulka88
4. únor 2024

@1leny My kupujeme hlavně jonap ☺️ Když jsme šli do ovuvi, paní říkala, že malý musí ujít alespoň 3 metry v kuse.

lufinka90
4. únor 2024

První měl zateplené Frodda prewalkers,teď má už Superfit...Frodda měl cca měsíc,teď je.prodavam🙂

me_druhe_ja
5. únor 2024

@1leny ahoj, pokud chceš jet v BF tak je důležité změřit pořádně nohu a vybrat správnou značku. Takže vlastně je úplně jedno,.co ti kdo napíše, co nosil za boty. 😀 na baculatou nohu Bonux vůbec nesednou. Změř pořádně nožku (šířku ideálně suplerou) a můžeš vyhledat boty na "míru" třeba na littleshoes.cz.vetsina lidí, co dávají BF, dávají první botičky až po 3 měsících chůze. Já dala asi po měsíci, zas tak jsem to nehrotila.
Jinak obecně na baculate nožky a vyšší nárt sedí DD step co vím, ale zase nemám takovej přehled, protože dcera má nožku zase uzkou a nízký nárt. 😀 ta nosí právě bobux, koel, lurchi. 🙂

1leny
autor
5. únor 2024

Všem děkuji za rady!! 🙏🏻 Malý se ze dne na den rozchodil a najednou mi tu litá po bytě a podle fyzio bychom měli botky kupovat botky až po 2-3 měsících chůze, přesně jak píše @me_druhe_ja, a teď dávat jen capáky. Ale fakt je, že je teď venku blbě a malý u v kočárku nechce být🙈 zkusíme ty DD step ty jsem kdysi měla pro dceru než jsem zjistila, že má uzkou nohu. Jinak barefoot obou cestou úplně jít nechceme. Každopádně opravdu děkuju za všechny tipy a rady!!! ❤️