Kdy jste začaly kupovat “obyč.” boty?

8. srp 2022

Ahoj holky, mám dvouleťáka a jedeme furt barefoot, teda teď v létě výjimka jedny sandálky z H&M jinak furt BF. Kdy jste už kupovaly jinou obuv? Mně se tak líbí dvoje kecky z H&M a ani nestojí tolik.. ale bojim se, abych třeba nějak neublížila malému nebo nevím 😏😅 když koukam na ostatní, mají kecky snad ty děti i od Vietnamců a ja tady resim toto🤦🏽‍♀️😅

A + kdybych je koupila v H&M nebo takhle v těch klasik obchodech, Sinsay, Reserved atd.. kupujete taky s tím nadměrem (0,5-1mm) nebo kupujete zrovna co sedí?

Díky!🙈🌹

takyjedna
9. srp 2022

Me vzdycky bavi tyhle diskuze na forech pro matky - jedině Barefoot boty, nikdy nic jineho, boty z Lidlu rovná se smrt a to nikdyyyy 🙅... A pak daji v Lidlu akci na dětské boty a prvni den hodinu po otevření obchodu už tam nejsou ani jedny 😁 Tak kdo to teda kupuje? 😁

betelgeuzz
9. srp 2022

@takyjedna no ty, co nepíšou do skupiny BF. Těch je podle mě pořád nejvíc, hlavně, když jsou boty levné.

elesse
9. srp 2022

@hojda k moji praci patri vypadat dobre ve formalnim obleceni, coz proste podle me bez lodicek nejde a muze si rikat kdo chce co chce. Ale ja nemam ani sirokou nohu, ani vysoky nart, takze je to mozna jednodussi. No nic, to neni vec k debate🙂

ellyem
9. srp 2022

Syn má rok. Začíná chodit. 80 % času chodí bosky, když někam jdeme a vím, že bude chtít ťapat, tak má Nike sandálky, které jsou lehké a mají ohebnou podrážku a nebo mu klidně dám conversky. Stejně toho ještě tolik neujde a barefoot boty se mi prostě nelíbí 😁.

veronicka89
10. srp 2022

@andelka ano ale tim ze je bota d
@andelka presne tak a kdyz ma vetsi nadmerek a bota je siroka znamena to ze prsty vubec nevnimaji tvar spicky

veronicka89
10. srp 2022

@takyjedna ne me se libi zase lidi co jako 100% zdrave barefoot boty ... A pak sobe nebo i diteti objednaji obuv z aliexpress co smrdi na 100 honu ftalaty...skodlive latky...zmeckovadla ...hlavne ze maji ohebnou podrazku...

Bf boty jsou perfekt je spoustu znacek co jsou fajn. Drahe mi neprijdou. Nektere jsou hnusne nebo mi prijdou tvrde nebo nekvalitni...
Existuje uz i spoustu znacek co bf nemela a nyni ma nebo se k ni blizi...bezne znacky...
Lurchi. Superfit.Geox.

elesse
10. srp 2022

@ellyem tak pockej az zacne chodit a vude ti v tvrdych botach chodit jako robot nebo vubec ne…

elesse
10. srp 2022

@veronicka89 to ale pak neresi cenovy problem, bf, geox i superfit, neusetris🙂)

andelka
10. srp 2022

@veronicka89 no mně přijde normální koupit botu se správným tvarem a vyhovujícím nadměrkem než kupovat větší, širší botu,aby mohla noha fungovat. Zbytečně velký nadmerek na obě strany není ok.

ellyem
10. srp 2022

@elesse Já barefoot neměla a chodím normálně 😀

elesse
10. srp 2022

@ellyem to já taky. Stejně jako jsem chodila na rehabilitace a fyzio a dodnes mám z některých bot křeče v klenbě chodidla. Tak jako většina lidí z naší generace má problémy s klenbou, páteří, haluxy atd. Ale jak říkáš, my to taky přežily🙂 Jen já za sebe chci mít čisté svědomí, že jsem se na základě dnešních informací rozhodla podle svého. Tak se rozhodni podle svého taky a buďme každá v klidu.

veronicka89
10. srp 2022

@andelka boze ...nikde nepisu ze ma sirsi botu nez ma mit ...!!

Jo hlavne ze vidis dominantni palec 😅
Coz uz nesedi hned od zacatku ...

a proc ptz jsem mu je mohla vyzkouset a hned koupit ;) a do jakych stran ma proste normalne 1cm dopredu a ano miminu co se uci chodit kupuju s 1 cm a predstav si meric +12 mam doma...

Me je jasne ze si myslis ze vsechny tyhle veci nevim ...
Ale ja se tim zabtcala dost kdyz jsem to u 1. syna resila...jenomze kdyz jsem postupne zjistila ze je fakt lepsi chodit. Co nejvice bez bot a v zime se na nejaky bf vyprdnout a jen hlidat at noha neni stlacena a muze se hybat ptz jsem za 10 let nenatrefila na komplet nepromokave bf ...

A tim ze jsme vetsinou i v zime cele dny v Alpach venku kupuju jen goretex ! Ten nezklamal !

Hledanim bot jsem kdysi stravila tydny a pak stejne prisla bota na prd...
Nyni v obchode s bf v cr malemu zadne boty nesedely ackoliv to byl hezky obchod s ruznymi znackami
Chtela jsem obyc capacky s gumou a nemeli nebo co meli bylo mic tvrde...

andelka
10. srp 2022

@veronicka89 a sleduješ jak na té fotce je nožka úplně mimo tu botu? Palec nemá místo, malíček taky ne. Dominantní palec je,ale ne výrazně. Syn má podobnou nožku.
Capáčky ideální nechat ušít. Za dobrou cenu máš přesně to co hledáš. Vloni jsem nechávala sit látkové capáčky s plotnou. Předloni na první léto taky.
Jinak teda souhlas,že hledat boty je boj. Můj začal chodit v době prvního lockdownu. Pak zas odmítal zkoušet boty. Takže většina je o měření, čtení, zjišťování skutečných rozměrů, hledání na netu...
Zimní jsou oříšek. My máme super zkušenost s Beda, kožené i broušená kůže. Držáky. Chodil v nich většinu zimy. V těch nízkých kotnikovych. Vyloženě do sněhu měl vyšší konfekční,ale u nás je to otázka dvou týdnů v sezóně.

veronicka89
10. srp 2022

@andelka on tu botu nema snad obutou ! Kdyz je obuta je prece vice vzadu...ne tohle je fakt marne pisu porad to stejne dokola 🙄 ta posledni fotka ma jen ukazat tvar nohy ta s tou botou nema nic spolecneho ptz je uplne asi o 2 cm vic vpredu nez je doopravdy ....

veronicka89
10. srp 2022

A hlavne jako spravna barefoot clenka bys mela vedet ze noha se meri a hodnoti vzdy ve stoje ;) v zatizeni

andelka
10. srp 2022

@veronicka89 no jasně. Máš pravdu. Ale i tak prostě ta bota má jiný tvar než nožka.