Zimní boty pro batole. Kupovaly jste dvoje?

terkezz
28. říj 2022

Ahoj holky😁

Malej má 16 měsíců ( chodí sám teprve cca měsíc)
Měli jsme klasiku capáčky, teď máme Lurchi. Jde mi o to, že vleze venku všude, kočár u nás už neexistuje😃
A nemůžu se rozhodnout, co se zimními boty.
Mám vyhlídlé DD step, má vysoký nárt a širší nožku.
Ale ty asi nejsou úplně do sněhu co😂
Kupovaly jste dvoje? Jedny třeba zateplený tenisky a druhý sněhule přímo do sněhu?
Já se nemůžu rozhodnout jaké a jestli i sněhule

kristyn86
28. říj 2022

Porid nejake zimni s goretexem. Ty zvladnou jak brecku,blato,tak snih. My meli KTR,dcera pak Primigi...Jeste dalsi znacky to budou. V tomto veku mi pro deti vzdy stacily jedny boty. Kdyz jsme pak jeli na hory,porizovala jsem snehule z Lidlu jako nahradni.

badyr
28. říj 2022

@terkezz každý rok kupujeme Primigi Gore-Tex, tudíž stačí jedny a zatím opravdu zvládly vše.

me_druhe_ja
28. říj 2022

Vysoký nárt a širší nohu a má Lurchi? Dcera má celoroční Lurchi a má normální az nižší nárt a spíš užší nohu. 🙈 A přijde mi, že je to tak tak.🙈

zmrzlinka
28. říj 2022

@terkezz já kupuju vždy víc bot.Jedny do sněhu,pak když sníh není+ nějaké na parádu např.k doktorce...

lenatko91
28. říj 2022

Já vždycky kupuju na zimu dvoje. Sněhule Demar Kenny a k tomu zimní na “slušné” nošení Bundgaard.

jipe
28. říj 2022

ve sněhulích moje děti neumí chodit, tak kupuju s membránou, chodí už do školy a školky, tak mají dvoje zimní. Mají ale spíš užší nohy. Na širokou bych koukla po Fare bare nebo Beda

majkaajka
28. říj 2022

Kupuji na zimu také vždycky dvoje aby měl jedny na hřiště, do bláta i do sněhu a pak nějaké "hezčí" které unosíme mimo aby se hned nezničili. Takže bych klidně doporučila koupit dvoje 🙂

antoinet
28. říj 2022

Zateplené tenisky jsou hodně málo, je potřeba, aby všechny zimní boty měly krytý kotník, za prvé kvůli mrazu, za druhé kvůli sněhu či blátu. Já jsem taky pro pořádné boty s membránou, pak se nemusíš bát promočení. Sněhule jsou vyloženě do sněhu, na chození to moc není. Ale je fajn mít dvoje boty.

aspie83
28. říj 2022

@terkezz kluci mají širší nohu a vyšší nárt a vyhovují jim Primigi 😉 většinou mají dvoje Primigi s Gore-Texem + sněhule. Ale jsme hodně venku za každého počasí....

konidana
28. říj 2022

Deti mely vzdy jen jedny boty. Vyssi celorocky nad kotnik nebo kotnikove zimni s koziskem. Kdyz byl snih, davala jsem navleky aby jim nenapadal dovnitr. U nas hluboky spis nebyl, a par dni na horach to bohate stacilo. Snehule mely az jako skolni deti, kdy jezdily na jarnaky na lyzak samy bez rodicu.

terkezz
autor
28. říj 2022

@me_druhe_ja faaakt? To ani nevím, my byly u nás v pbchode s barefoot obuví a dali nám toto, je to na tkaničky, tak se tam hezky vlezl právě
Máme tam teda celkem kus místo

terkezz
autor
28. říj 2022

@antoinet jojo, to jsem myslela, kotníkové zateplené. Blbě jsem to napsala
Já koukala práve na nějaké fakt měkké, našla jsem Jan and Jul sněhule ale nevím, všechny mi přijdou hodně robustné.
Na to, že nechodí moc dlouho.
Ale jak tu píšou ostatní, nejspíš koupím nějaké hezké s tou membránou ať to moc nepromokne a kdyžtak nějaké sněhule jen do toho sněhu.

A děkuji všem🙂

prejeta_zaba
28. říj 2022

Tak malému dítěti jen jedny. Stačí dobře naimpregnovat. Demary ani sněhule bych začínajícímu chodci nedala. A kupovat dvoje zimní barefoot, to fakt nee. 🙈 Stejně, jak dlouho reálně vydrží venku chodit? Půl hodiny? 🤷‍♀️ Pak se boty usuší a odpoledne znovu. Staršímu dítěti, když už jde třeba do školky a pak ještě bobovat, to je na dvoje. Takhle malému je to podle mě zbytečné.

terkezz
autor
28. říj 2022

@prejeta_zaba Tohle jsem asi i chtěla slyšet (číst)😁
Kvalitní impregnace by snad mohla vydržet
A tak do hodinky chodí no, pak už nechce
Tak by to ty boty mohly zvládnout

vikinkav
28. říj 2022

Ja bych koupila kozene s koziskem uvnitr, pak se nemusis bat, ze promoknou a tu jedno zimu urcite vydrzi

marianarem
28. říj 2022

@terkezz My sme mali jedny drahsie s gore-texom a potom pre istotu jedny zalozne lacne snehule. Najlacnejsie co som nasla. Tie sa ale ani nevyuzili.

surikata131
30. říj 2022

@lenatko91 Demar Kenny 16m začínající chodec bude mít jak 2 cihly, dvouletá mi v tom chodila jak robot.
@terkezz já jsem koupila zimní Bobux xplorer, ale ty asi nebudou na širokou nožku. Chtělo by to nějaké barefoot co nejměkčí a nejlehčí, ať v tom zvládne chodit, když chodí teprve měsíc. Mrkni na zimní capáčky Nohatka, nebo z klasických BF bot jsou širší třeba Fare bare, Beda

surikata131
30. říj 2022

@terkezz mojí malé navlečené v zimní kombinéze a botech se chodit moc nechtělo 😂 ale ona není moc akční. Kožené boty bych promastila a naimpregnovala a něco by to mohlo vydržet

kristyneckaa27
30. říj 2022

@terkezz malé kupuji už druhou zimu Superfit s goretexem. 😊 Jsme s nimi velice spokojeni.

terkezz
autor
30. říj 2022

@surikata131 no u nás tyhle právě nemají:( z internetu moc objednávat nechci, chci aby to vyzkoušel.
U nás mají značky DD step, Froddo, Primigi, Jonap
A z těch jsou za mě asi nejlepší DD step, byly nejměkčí

terkezz
autor
30. říj 2022

@surikata131 tak náš je akční až až😂 taky myslím, že by mohlo

lenatko91
31. říj 2022

@surikata131 To záleží. Naše malá v nich ve 2 letech chodila v pohodě, stejně starý soused naopak hůř. Nejlíp vyzkoušet, jako u každých bot. Ale do sněhu a mrazu jsou z hlediska tepelného komfortu skvělé.

surikata131
31. říj 2022

@lenatko91 jj jsou krásně teplé, ale absolutně tuhé, neohebné. Pro roční nic moc….

surikata131
31. říj 2022

@terkezz já po zkušenostech radši objednávám a vyzkouším v klidu doma bez nátlaku prodavačky. Některé eshopy nabízí i vrácení zdarma nebo za pár korun zásilkovnou, boty bývají levnější…

emillyhk
31. říj 2022

@terkezz Podle mě i záleží, kde bydlíte (ve městě bývá spíš břečka než sníh) a jak často chodíte ven. Pokud jdete každý den 2x, tak bych druhé boty pořídila. Ty druhé zkus kouknout, jestli bys nesehnala bazarové. V tomhle věku mají děti boty párkrát na sobě, noha jim vyroste dřív než stihnou boty zničit 😉

martiniquest
31. říj 2022

Vzdy nam stacily jedny.

terkezz
autor
1. lis 2022

Tak jsme vcěra koupila DD step, vypadaji, že by nemuseli promoknout😁 ano jsme z města
Když bychom jeli někam na víc sněhu, tak asi seženu jen nějaký na sníh obyč

surikata131
1. lis 2022

@terkezz kdyžtak se dají koupit i nepromokavé návleky, ale nemám vyzkoušené

hojda
1. lis 2022

jedny s goretexem stačí, v nouzi nejvyšší jsem měla doma nějaké poděděné, ale to jsme vůbec nepoužili.

terkezz
autor
2. lis 2022

@surikata131 ještě mě napadlo, koupit v hmku obyčejný zateplený, nepromokavý capáky a použít jen třeba na bobovačku