Video chůvička. Jak je to s dosahem? Zkušenosti?

mishulka26
3. únor 2021

Ahoj potřebovala bych poradit sháním video chůvičku. A nevím, která bude fungovat u nás v domě. Máme patrovou novostavbu s betonovým stropem a v podlaze je i odrazová folie. Tak mám strach jak to bude s dosahem. Nemá někdo podobnou zkušenost? Děkuji

alcaliaa
4. únor 2021

Objednala bych na netu, vyzkoušela a kdyžtak vrátila. My máme TrueLife V24 a používáme v patrovém domě a naprosto bez problémů, někdy malá spí i venku a já jsem v obýváku uvnitř, což je tak přes 3 zdi, a taky dobré.

mishulka26
autor
4. únor 2021

@alcaliaa nic jiného mi asi nezbyde, ale chtěla jsem to zkusit jestli někdo nemá zkušenost, teď máme klasiku audio od avent, ale do domečku bude potřeba video mám vybranou taky id truelife tak uvidím.

aneta_v
4. únor 2021

@mishulka26 používám aplikaci na mobilu Chůvička 3G, stojí jednorázově 99Kč, funguje na iOS i Androidu, na wifi i mobilních datech, má video a dosah neomezený. Stačí mít dva jakékoliv přístroje (mobil, tablet)

hojda
4. únor 2021

@aneta_v Nepřijde mi dobrý nápad dávat mobil k miminku v době, kdy spí.

sigyn
4. únor 2021

Máme také TrueLife V24 a patrový dům a signál úplně v pohodě. I přes zavřené dveře a ytongové zdi.

aneta_v
4. únor 2021

@hojda z jakého důvodu? Vlny vyzařuje i ta chůvička, nefunguje přes vzduch.

hojda
4. únor 2021

@aneta_v najdes chuvicky, ktere tolik nevyzaruji.

kaca_imrnous
6. únor 2021

Ahoj 🙂 Chůvičky TrueLife jsou obecně velmi kvalitní záležitost. Za mě bych Ti doporučila typ TrueLife NannyCam H32 - je stabilní, má perfektní obraz, nezpožďuje se a má opravdu výborný dosah. Použivala jsem sice 'jen' v bytě, ale při jakémkoliv odběhnutí třeba pro balíček od kurýra nebo do schránky vydržela perfektně a na displeji byly stále minimálně dvě nebo tři čárky signálu. I na dovolené, kdy děti spaly v patře rodinného domu a já jsem seděla na terase, tak za celý večer jsem neměla jediný výpadek. A navíc je cenově dostupná. Opravdu doporučuji 🌹

mazanamatka
6. únor 2021

@kaca_imrnous Přesně tuto jsme dostali od babičky, jsme spokojení, ale nevýhoda je, pokud bych chtěla dát kamerku ke kočárku venku, tak musí být zapojená v power bance (nebo v klasicky v zásuvce). Nefunguje na baterku. To je jediné minus, které jsem za téměř rok používání zaznamenala.

kaca_imrnous
6. únor 2021

@mazanamatka To máš naprostou pravdu - já jsem na to byla tak zvyklá v té zásuvce, že mi to nikdy nepřišlo jako vada. Ale samozřejmě by to pro jiné maminky mohl být problém, to je fakt - i když alespoň ta power banka je šikovné řešení. 🙂

mazanamatka
6. únor 2021

Jinak chůvičku používám v bytě, ve starém patrovém domě i v patrovém domě u babičky. Takže za mě prošla testem "různých stavebních materiálů".

bar_kr
12. bře 2021

Ahoj, máme chůvičku TrueLife NannyCam H32 a jsem z ní nešťastná. Signál je nestabilní, pořád padá. Když je syn v ložnici a já v obýváku, tak jsme od sebe jen cca 8 metrů. Může to být ale tím, že bydlíme ve starém domečku s kamennými silnými zdmi. Nemáte nějaký tip na video chůvičku s lepším dosahem?

emillyhk
12. bře 2021

My máme TrueLife NannyWatch A15. Zatím ji používáme cca týden a nemůžu si ji vynachválit 👍. Máme patrovou dřevostavbu, ale podlahy jsou betonové a signál je v pohodě. Navíc má super zobrazení i v noci, takže na malého vidím, i když má jenom noční světlo. Výhodou je, že rodičovská jednotka jsou hodinky, mám je celý den na ruce. Nevýhoda je vyšší cena a to, že dětská část je pouze do zásuvky, ale to nám nevadí, počítali jsme s tím.