Cesta s prarodiči do Španělska autem, pustit či ne?

mmirul
30. srp 2016

Ahoj, prosím, o radu, moje mamča se chystá ted o víkendu k moři, chce vzít s sebou i malou(v listopadu budou 4roky). Vlastně to má slíbený od lonska, že pojede s babi k moři. Původně, že Bulharsko,tak jsem řekla, že ji pustíme. No a tohle léto, mamča začala vymýšlet kam by se všude dalo jet, jen aby to moc nestálo. Došlo i na hádky neboť jsem zamítla destinace typu Tunis, Egypt, Řecko, že už to moc přeháním. Pak byl návrh cesta do Italie, což bych šlo, ale nakonec přišla perlička na závěr, že nakonec pojedou do Špaňělska, k jedné známé, autem. To už mi na hlavě stály vlasy. Upřímně, v dnešní době, a kort co se děje ve Francii(skutečnosti nám televize neřekne) se bojím... Dcera se k moři těší, ale zvažuji, že ji nakonec nepustím. Poraďte, necestoval náhodou ted někdo z Vás přes Francii? ☹ ☹ ☹

handous
30. srp 2016

Když chce babička tak moc ušetřit, tak ať jedou s malou na Lipno. Jezero je to dost velké, pro malou to bude jako moře 😉 , a vy se o dcerku nebudete muset bát, že je bůh ví kde.

tulikiss
30. srp 2016

@mmirul babicka ma odvahu, deti jsou sice zvykle na cesty autem ale teda na tohle bych si netroufla, i ja jako dospela bych autem tak daleko nejela.. me prijde ze hodne lidi pocita ze kdyz jedou autem tak usetri, ale nemusi to tak byt..letos jsme byly na Malte a letenka na osobu vysla na 4000 i s poplatkama.

nonnni
30. srp 2016

@tulikiss jet autem neni jen o usetreni za cestu, kde letenky opravdu byvaji stejne drahe, ne-li levnejsi, nez naklady na presun autem. Ovsem za predpokladu, ze se clovek nejede jen vyvalit na jedno misto a tam zustat celou dobu a nasledne se zase zvednout a doletet zpatky, tak si auto stejne budou muset pronajmout, coz je pridany vydaj.

Ja osobne po Evrope, pokud to neni prodlouzeny vikend za ucelem poznani nejakeho specifickeho mista, kam doletim, ubytuji se v miste a vse mam pod nosem, tak take uprednostnuji jezdit autem. Jednak neztracis cas cestou na letiste, cekanim na letisti a cestou z letiste. Za druhe si muzes z minuty na minutu neco vymyslet a sednes a jedes...za treti se muzes cestou stavit, kde uznas za vhodne, i bez predchoziho planovani...

Vse ma neco pro a proti, ale zrovna s ditetem a v situaci zakladatelky bych radeji jela autem, zejmena, kdyz se stridaji dva ridici.

Ted uz je sice vyreseno, ale osobne bych babicke nabidla prispevek/zaplaceni ubytovani cestou v kempu/motelu, ktery osobne vyberu a uhradim a tim padem mam jistotu, ze jsou vsichni v poradku a nemaji problemy s nezakonnym kempovanim.

Jinak je fajn, ze babicka a deda maji o vnucku zajem a chteji s ni travit cas.

V neposlendi rade bych jeste tedy podotkla, ze zalezi i na tom, kolik babicce je...muze ji byt 45, nebo take 75...i od toho a jeji kondice bych resila dalsi aspekty cesty.

tulikiss
30. srp 2016

@nonnni tak my si tam stejne pujcily auto procestovaly to tam.. a uprimne ja teda radsi s detma letim nez nekam jet autem, aspon moje deti to rozhodne lepe snaseji chvilku v letadle nez x hodin v autosedacce.

nonnni
30. srp 2016

@tulikiss tak to je fakt individulani...moje za sebou maji dalkove lety i dalkove cesty autem a to auto snasi daleko lepe, vic se to prizpusobi jejich potrebam..

tulikiss
30. srp 2016

@nonnni u nas je problem ten ze v letadle je mala vpohode vetsinou usne, ale v aute se ji obcas udela blbe a to pak je poblity cely auto 😖 ale je to jenom nekdy a clovek nikdy nevi kdy to prijde.

nonnni
30. srp 2016

@tulikiss a kinedryl nepomaha? Me tedy zvraci obe a v obou prostredcich, ale zase jim to zacalo az kolem tretiho roku a uz mohly kinedryl...a ten zabira.

tulikiss
30. srp 2016

@nonnni on je problem ze ona nezvraci pravidelne tak ji nechci zbytecne dopovat pokazde, protoze jezdime pomerne casto.. nastesti v tom letadle vetsinou usne jeste nez vubec naberem vysku a naposledy se vzbudila az kdyz zastavilo letadlo a rozsvitily se svetla 😀

nonnni
30. srp 2016

@tulikiss jo, to my holky take delaji...ovsem bez niceho pak spolehlive vrhnou v okamziku, kdy je vzbudi, aby se pripoutaly na pristavani☹

tulikiss
30. srp 2016

@nonnni to mala chrape vzdy tak tvrde ze i pripoutani a to ze musi sedet ji nevadi a chrape si dal 😀 to ma to tatinkovi protoze me vzbudi vsechno

laska.nezna.hranic
30. srp 2016

tak zrovna Španělsko (jezdíme do Oropesy) je úplně v pohodě. jezdím tam s rodiči (a od narození i dětmi) každé léto už třináct let, někdy to dáme i dvakrát. cestou tam máme spaní ve Francii (třílůžák v průměru za 40 eur), cestu zpět už je taťka zatáhlý a jedeme non-stop. jinak v nouzi není problém zalomit to kdekoli na odpočívadle. policie je dost hlídá. děti s cestou nemají nejmenší problém, pokud někdo hudruje, jsem to vždy jen já, protože jakmile usnu, někdo po mně něco potřebuje 😀 nekoukejte tolik na zprávy, v Německu i Francii je to úplně vklidu. dva až tři týdny tam (dle termínu) nás vyjdou stejně jako bráchu jeden týden v Itálii, kde sice ušetříte za benzín, ale mnohdy musíte skládat kauci a ještě si dovézt vlastní povlečení. Francie vyjde dráž, pokud to hodláte utratit za mýtné, ale hned vedle dálnice vede silnice neplacená, která je zdarma a mnohdy rychlejší, protože narozdíl od dálnice v létě nebývá ucpaná a ani tak stereotypní. moře a pláže ve Španělsku jsou daleko čistější než ty italské (jasně, záleží na destinaci, porovnávám jen místa, která jsem navštívila). akorát je třeba jet trochu níž. Costa Brava nic moc. Dali jsme dvakrát autem s dětmi i Maroko - ne k moři, jeli jsme do Atlasu (tenkrát měl syn čerstvě rok a synovec šest - většinu cesty prochrněli), takže ve Španělsku, které je téměř o půlku blíž, bych neviděla problém. neznám vaše, ale se svými rodiči bych tam děti pustila 🙂

sara84
30. srp 2016

@maii a byla jste tam ted nekdy? My byli letos a rozdil od Chorvatska byl jen v mnozstvi lidi! A v teplote 🙂 a 40 ve stinu treba mi zrovna nechybelo 🙂

maii
30. srp 2016

@sara84 Ja u jednoho brehu baltu ziju ;) a v Estonsku, Lotyssku, Polsku jsem byla u more mockrat, takze jo. Ale fakt zalezi na tom, co clovek ocekava od dovoleny. Nekdo proste subtropy "musi mit".

hejsa
4. zář 2016

Ve Francii jsme byli a pohoda.Ale Španělsko,to teda nevím...cesta autem strašlivě dlouhá a navíc teď ve Španelsku nemají turisty rádi...je-li to ale k někomu,jako do soukromí,tak asi v poho.Jen ta cesta! 😨

xkiwi1
17. pro 2016

@mmirul
Svůj názor píši trochu pozdě, nakonec se cesta neuskutečnila. Podle mne jedině dobře. Babička by si ukrojila příliš velké sousto. Jezdím tam autem každý rok, dá se to ujet na jeden zátah,ale je to zápřah. Zvláště,když máte za zády 4leté dítě připásané v autosedačce. A přespání ve stanu někde???? Koledování si o pěkný průšvih. Buď policie nebo marokánci,kteří Vás oberou o vše. Letos poprvé jsem přespával v hotýlku pod Lyonem hned u dálnice (39 euro snídaně 5 euro). Každopádně je to lepší alternativa. Jedete přes den a Francie je hezká země.