Noční hlídání 7měsíční dcerky, není to brzy?

luckattt
16. bře 2015

Ahoj maminky, ráda bych znala Váš názor....malá má 7M (od 6M nekojím) a vypadá to, že bych mohla dostat po necelém roce a půl oficiální vycházku😀. Je to asi normální, ale přesto, že se na to těším jako malá holka, přepadají mě výčitky přenechat malou na hlídání u mých rodičů. Jezdíme tam celkem pravidelně a když jsem si potřebovala přes den něco zařídit třeba ve městě, tak malá s babi úplně v pohodě, ale na noc jsem tam byla vždy s ní. Vidím to tak, že večerní rituál s ní projdu a i uspání bych zajistila a pak vyrazila🙂 a po večírku zase dorazila. Jen ještě upozorním, že taťka hlídat nemůže, je pracovně mimo. Co myslíte není to brzy?? Děkuji za vaše názory.

japona
16. bře 2015

@luckattt Na vyrazit si někam večer a odpočinout si od dítěte brzo není nikdy🙂 Známá dávala stejně staré dítě jako vaše měsíc babičce na chalupu. Třeba na mě by to bylo brzy, ale u ní to byla otázka zachovani duševního zdraví. Péči o dítě (měla ještě jedno o dva roky starší) nedávala a rodiče na to nemohli dále koukat.. Ale vyrazit vecer po uspání dítěte mi přijde normální a nutné🙂 Sama jsem byla na firemním večírku asi ve třech měsících dítka. Hlídal tatínek, ale babička by taky zvládla🙂

hrasok100
16. bře 2015

Neboj, my dali naši malouv 6ti měsících na 10 dní babičce a byli jsme v Pekingu na pracovní konferenci oba 🙂 Babička to bez problémů zvládlá a malé nic nescházelo. Navíc, je dobře občas dítě nechat u jiných lidí (myslím babičky), ať není na Tebe úplně závislé.

andrrriiik
16. bře 2015

@luckattt Ahoj,výčitky mít vůbec nemusíš.Já mám 5m syna,ten byl několikrát hlídán taky na noc,už od 4m,i když částečně kojím 😉

alboo
16. bře 2015

@luckattt jé, tak to já bych neřešila, mít babičku, která mi nezhatí za jeden den/noc náš režim, tak tam spí dost často... ale když jí bylo 6týdnů byla přes noc už u babičky a v pohodě, jen mě štvalo, že babička z toho dělala kovbojku, proto už tam nespí

avantgarda
24. srp 2015

Já jsem kojila do 9.měsíce a když bylo synovi 10. měsíců tak spal poprvé úplně sám u babičky. Vyzvedla jsem si ho až další den. Zvládl to bez problémů, protože byl na spaní u babičky zvyklý.

blanka.k
24. srp 2015

@luckattt Syn byl porpvé ve 2 letech na hlídání (babičky jsou daleko = takže byl přes noc).... Dala bych ho mnohem dřív, klidně v těch 6 měs., ale on ho nikdo nechtěl 😀 😀 (a taky jsem teda kojila 😅 )