icon

Manželství na hraně. Je lepší společné sezení nebo každý zvlášť?

avatar
jana5382
22. čer 2026

Co je podle vas lepší, když už je manželství na hraně. Společné sezení, nebo každý zvlášť?

avatar
l_
22. čer 2026

To asi bude zalezet i od problemu.. s byvalym partnerem jsme zacaly spolu, ale bohuzel pozde.. ja pokracuji sama dal..

avatar
elvira
Včera v 06:11

@jana5382 myslím, že nejdůležitější je začít cokoliv dělat.
Takže klidně i sama. Pokud chce i manžel, tak ve dvojici, pokud nechce, sama.
Pomůže ti to podívat se na věci z jiného pohledu. Někdy je prospěšné vykročit ze své bubliny a nahlédnout jinam.

anonym_a21cd6
Včera v 06:36

@jana5382 Společné, psycholog pomůže abyste mluvili o svých pocitech a problémech, a zase můžete k sobě najít cestu. Je to cesta na delší trať, ale jde to.

anonym_a21cd6
Včera v 06:37
@elvira

@jana5382 myslím, že nejdůležitější je začít cokoliv dělat.
Takže klidně i sama. Pokud chce i manžel, tak ve dvojici, pokud nechce, sama.
Pomůže ti to podívat se na věci z jiného pohledu. Někdy je prospěšné vykročit ze své bubliny a nahlédnout jinam.

@elvira Pokud on nechce tak je to k ničemu.

avatar
elvira
Včera v 06:41
@anonym_a21cd6

@elvira Pokud on nechce tak je to k ničemu.

@anonym_a21cd6 myslím, že to není k ničemu. Pomůže jí to urovnat myšlenky, ujasnit si některé věci a je klidně možné, že za pomoci terapie zjistí, že v tom vztahu nechce být.
Já netvrdím, že když půjde sama na terapii,tak zachrání manželství...

avatar
jana5382
autor
Včera v 06:44

My víme, že se máme rádi, ale zároveň spolu nedokážeme běžně komunikovat..

avatar
lv
Včera v 06:58
@jana5382

My víme, že se máme rádi, ale zároveň spolu nedokážeme běžně komunikovat..

@jana5382 tak to je k řešení ideální, držím palce.

avatar
l_
Včera v 08:18
@jana5382

My víme, že se máme rádi, ale zároveň spolu nedokážeme běžně komunikovat..

@jana5382 pak bezte spolu, at najdete zpusob, jak spolu mluvit ☺️

avatar
levandule_k
Včera v 09:12

Těžko říct, každý potřebuje něco jiného. Začala bych spolu, podle pocitu dál pokračovala spolu, přidala pár sezení individuálně u někoho jiného jen pro mě, nebo pak přešla na individuální u obou, protože si napřed budete muset vyřešit nějakého svého kostlivce.

avatar
patypresdevaty
Včera v 09:52

To takhle těžko říct. Často je potřeba jak společná terapie, tak každý zvlášť.

anonym_82714f
Včera v 17:21

My byli prvně na společné, a pak šli každý zvlášť 🙂