10měsíční nechce nic jíst. Jak to do ní dostat?

lila4
22. bře 2020

Ahoj holky, jdu si pro radu. Už jsem opravdu zoufalá každý pokus o jídlo je u nás horor. Kdykoliv jí dám lžičku k puse zamkne jí, začne se šudlit, mávat rukama, kroutit se, ale do pusy jí nedám ani ťuk. Občas se stane zázrak a něco do ní nacpu, ale poslední dny vůbec. Zkoušely jsme jíst s ní, ale chce maximálně to co máme my, jakmile jí dám její opět zamkne pusu. Zkoušeli jsme skleničky, domácí, různé konzistence, rozptylovat, nechat ji vyhladovět (radši bude o hladu), aby jedla sama to všechno jenom rozpitvá a nic nesní (jediné co vezme na milost je lyofilizované ovoce a křupky). Myslím že by jí to jídlo i chutnalo, protože rty si olizuje, ale jak to do ní sakra dostat? Máte nějaké zkušenosti, nápady?

hermia
22. bře 2020

hlavne nenutit! tim nic nedocilite, ba naopak! syn 15m taky toho moc nepoji a v 10m byl skoro vyhradne na mlice.. cim vic jsem to resila tim horsi.. na fb je skupinka malí nejedlíci urcite vam zvednou holky naladu.. kazdopadne hlavne nenutit a treba jeate zkusit koupene plnici kapsicky, ja do maleho do tet vetsinou presnidavku nedostanu bez ni.. kdyz ale nacham na stole treba topinku s cesnekem a tavenakem ukradne mi to takze tet par dni delam ze jsem tam to jidlo jeho zapomela.. kazdopadne ho netropim v zidlicce, to mi nesni nic

lila4
autor
22. bře 2020

@hermia děkuji za nápady. Každopádně kapsičky jsou u nás taky bez úspěchu. 😀

veruuu_kubesovic
22. bře 2020

a nerostou jí zoubky?

petrasipkova1
22. bře 2020

Malej má 2 roky a taky nic teď nejí. Vždycky má takové období, kdy mu rostou zuby, snad to teď budou ty poslední, trosku začal jist až tak v roce a půl snad.

lila4
autor
22. bře 2020

@veruuu_kubesovic roustou horni 1, ale uz je má prorezane... a je nejdelik celou dobu, jen ted uz je to uplnej extrem

martt
22. bře 2020

@lila4 Měla jsem to u obou synů kdy nechtěli vůbec jist a chtěli jen to co my. Tak to pak dopadlo, že jsem pro všechny vařila stejné jídlo, aby viděli že máme stejný jako on a to pak zas jedli pěkně.

miba10
22. bře 2020

@lila4 klidně dej co jíte vy. Mě dcera nejedla příkrmy skoro do 11 měsíců. Buď to to plyvala a prskala všude nebo jsem to do ní vůbec nedostala. A bylo jedno, jestli sklenička, nebo doma dělané. Začala jist až když jsem rezignovala a začala ji dávat co máme my. A světě div se, začala jist normálně. Mlíčko Teda chce do teď, ale jídlo už převažuje.
Vím, že všude píšou kuli soli, koření atd., ale upřímně jsem byla a jsem ráda, že mi holka začala konečně jist. Takže to prostě neřeším