11měsíční miminko. Kolik má vážit?

evulinka12
30. bře 2020

Dobrý den už jsem se jednou tady ptala po čem nejvíce přibere miminko a ptám se znova protože jsem zoufalá musím chodit k Mudr každý týden máme 11mesicu a měříme 74a vážíme 7kilo a půl na vážení a už nevím co jí mám říkat chce po mě vyjmenovat čím ji krmím atd vždycky mi řekne že kdybych ji takhle krmila tak že pribere víc ale já ji krmím tak jak mám a už jsem z toho na hlavu mohly by jste mi poradit jak to řešit děkuji

zuzita15
30. bře 2020

@evulinka12 dcerka vypada normalne zdrave, proste nektere deti jsou drobne, tabulky bych pediatrum zakazala. Ja jednou na popud puvodni pediatry dcerku ladovala horem dolem, akorat se poblinkala a vysledek nula. Taky je ziva, usmevava, nic ji evidentne nechybi, jen holt na kalhotach nosime ksandy 😉 a co jako

ah1234
30. bře 2020

Syn ma v roku a pol okolo 8200g vazeny obleceny. V roku mal okolo 7-7.2kg. Mudra neriesila. V 10 mesiasoch mu robila krvne testy, ci je ok a vsetky mal v poriadku, tak skonstatovala ze je hold taky mensi. Nie vsetky decka musia byt buclate.. ak mas zly pocit, popros mudru o krvne testy.

ladyhacek
30. bře 2020

Pokud se vaší DR něco nezdá proč vás nepošle na vyšetření? Např štítná žláza??
Jinak syn na roce 8kg a 73 cm DR nic neřekla.
Teď na roce a půl má pěkné bříško 🙂 má kolem 9kg a necelých 80cm ( nosí 80/86) je zdravý, živý, běhá vše v normě. Na vyšetření jsme byli, ale protože ti máme v rodině anamnéze.

merope
30. bře 2020

Mám taky šíleného drobečka - doktorka mi navíc nedonošence počítala klasický věk, takže v roce asi 7,5 kilo (73cm). S váhou válčíme pořád. To, co píšeš, je opravdu málo a bylo by fajn, aby to viděl i někdo jiný. Já byla s malým u neuroložky a ta říkala, že jí přijde v pohodě. On se prostě nezastaví. I za jídlo zvládne nalozit tak 100 metrů tam a zpátky po kuchyni.

Co se týče stravy, tak já mu to jednu dobu i pečlivě vážila a psala. Od té doby pořád vážím, kolik mu toho dávám, jen pak už nevážím, co nedojedl. Na tvém místě bych to prostě vážila, psala a když je doktorka "tak chytrá" tak ať ti řekne, kde přesně děláš chyby - anebo tě pošle za odborníkem.

petagr123
30. bře 2020

Vůbec se tím nenechte vystresovat, vim o čem mluvim. I my s vahou měli od narozeni hrozny problém. Doktor nas stresoval nemocnici, varoval stále před různými nemocemi kdy pro nachlazeni bude méně jist, dokonce jsme na doporučení prediatra kupovali mléka na podporu pribirani infatrini ( drahé bez předpisu a stejně nepomohlo), malá si jede v pribirani svoje. Zrovna dnes jsem ji vážila měla v prosinci 2 roky a ma 10,2 kg. Ale naprosto spokojena, šikovna holcicka. V ničem nezaostává, jen je váhové drobnější a samozřejmě obleceni je problém, kalhoty jsou všechny v pase velke. Každopádně s jídlem kolikrát ji jak malý “tančík”. Miluje maso 😉

moly001
31. bře 2020

Jak již bylo řečeno, změn pediatra...zbytečně jsi ve stresu ty, a pak určitě i malá. Prostě je takové konstituce, pokud jí normálně, neřešila bych to..Můj synovec měl v roce 7,5 kg, a te´d má 6 let, a je hubený, ale zdravý..prostě takový typ...

theuska29
31. bře 2020

@evulinka12 Jediná rada, vyměnit doktorku.

veronikav31
31. bře 2020

@evulinka12 syn měl v roce necelých 8kg.U nás začal víc jíst,když se naučil jíst sám-víc kousky místo mixování, nekrmila jsem ho, krom flašky s UM. Naše doktorka to řešila tak,že nás poslala na neurologii-tam je v pořádku.Od necelých 7m obcházel nábytek, začal chodit sám ve 13m.Upřímně, já měla taky v roce 8kg, je drobnější,ale nic mu nechybí. Teď má 2r a 1m a má 10kg

astyna88
31. bře 2020

Jezismarja,ti doktoi fakt jen dokazou stresovat....nez vaha je prece dulezite celkove prospivani, kdyby jsi dite zanedbavala,tak nejen,ze vypada jinak, ale i psychomotor je jinde. Ja mam dva syny,kazdy jel dle sveho.

fouskovi
31. bře 2020

@evulinka12 je na čase změnit doktorku takhle si malou vůbec nebudeš užívat furt budeš ve stresu aby vše snědla a přibrala ty jejich tabulky jsou na palici malá je jen prostě drobnější

evulinka12
autor
31. bře 2020

Já vam moc děkuji

inka02
31. bře 2020

@evulinka12 Taková krásná holčička! Poohlédni se po jiném pediatrovi. Tyto nervy jsou opravdu zbytečné. Sama nejlépe poznáš, jak tvoje dcerka prospívá a jestli je spokojená. Pro porovnání naše malá vážila na roční prohlídce 7,95 kg a měřila 70 cm (2,86 kg a 48 cm při narození).

benle
12. čer 2020

Moje holcicka pri narozeni 48cm 2,89kg a ted v roce 71,5cm a 7,94kg takze taky drobek. Doktor neresi, pry nemusi vsichni odpovidat tabulkam. Jidlo ji vazim, ale moc tohoto nesni a kojeni ma od roku uz jen na noc. Tobe basti hezky? Podarilo se ti, aby nabrala? Nezkousela jsi pivovarske kvasnice pro podporu chuti?

babanci
12. čer 2020

Máme právě tak starou vnučku a má 8 kilo. Taky to není zrovna obřík,ale hezky papá a je to vrtule. Kojená,miluje ovoce a zeleninu a baští tisíckrát radši kupované skleničky než domácí výrobek. Což nechápu. I moje děti měly max 9 kilo v roce a jaké jsou to dneska kobylky.😀 Jestli dobře jí a je zdravá,tak to neřeš.

babanci
12. čer 2020

A ozvi se,seš máma. Tak paní doktorce řekni,že děláš nejlíp,co můžeš,ať Tě nestresuje. To já bych jî utŕela jak máslo. Jsem dost od rány.