BWL metoda - zkušenosti

kozaci
17. srp 2018

Ahoj holky, můžete mi prosím napsat vaše zkušenosti s BWL metodou? Především začátky? Nebo nemáte odkaz na nějaké dobré stránky na toto téma? Díky moc!

vikinkav
17. srp 2018

Je to spravne blw tak to mozna bude pro nekoho matouci. Ja se s malym, temer 9m pokousim, ale nic moc nechce, davam kousky zeleninky nebo ovoce, pripadne jogurt a kasicku na lzici, kterou sam drzi a zuzla. Ale zadny velky uspech to zatim nema... porad kojim tak z 98% ;) aspon s tim neni prace 🙂

jane46
17. srp 2018

Je tu skupinka a nebo jidlodotlapky.cz 😉 Syn takhle jedl a i dcera bude. Za nas spokojenost.

penelope87
17. srp 2018

@kozaci A taky zkus knihu Vím, co mi chutná!

olga_
17. srp 2018

Potvrzuji web jidlodotlapky.cz. Za nás super zkušenost 🙂.

olga_
17. srp 2018

@vikinkav Hele, syn se taky rozjídal hodně pomalu. Prostě ochutnával a nabízela jsem mu jídlo při každém mém jídle - i mě to donutilo k pravidelnosti. Zároveň jsem kojila na požádání a z 98 % jsem kojila tak do jednoho roku (ale krevní testy v roce byly zcela ok včetně železa). Rozjedl se více asi v 15 měsících. Teď mu budou na podzim 4 roky a jí všechno na první dobrou. Rád ochutnává nové potraviny, ničemu se nevyhýbá. Ochutnal už tolik druhů luštěnin, obilovin, zeleniny, ovoce a všeho možného dalšího, že to snad není ani možné 😀.
@kozaci A k těm začátkům mě ještě napadá, že je potřeba prostě počítat s nepořádkem. S tím jsem ze začátku já trochu vnitřně bojovala, štvalo mě to, ale když jsem si to v sobě nějak pořešila, začaly stejně převažovat benefity 🙂.

zelenaesmolda
17. srp 2018

Neni to BLW-baby led weaning?

martinka_33
18. srp 2018

Dcera byla neposeda, nenechala se nakrmit, protože neměla čas chvíli sedět, tak takto se najedla, ale u toho lítala a já za ní s hadrem 😀 Synovi jsem taky chtěla dávat jídlo do ručky, ale on nechtěl, byl nenažranej a nač by se s tím měl žužlat, když mu to mohlo přistát na lžičce rovnou do pusy, takže u něj klasické mačkané na lžičku 🙂 Radím vyzkoušet, co vám sedne líp, pak některý mámy maj doma "nejedlíka", přitom by normálně jedl, kdyby ho nakrmily anebo naopak nechce lžičku a rád by žužlal sám

kozaci
autor
18. srp 2018

@zelenaesmolda jj, je to BLW, změnila bych to, jen nevím jak ;)

kozaci
autor
18. srp 2018

@olga_ díky moc. Často slyším, že mlíčko pak už dětem nestačí. Tak jsem nevěděla, jak to je. Ale jestli měl váš syn krevní testy ok, nebudu poslouchat okolí a budu věřit mléku ;)

monny3
18. srp 2018

Na FB skupina "BLW/jídlo do tlapky" jsou tam i recepty a knihu "Vím, co mi chutná" se opravdu hodí přečíst (ne až tak moc kvůli tipům, co má dítě jíst, spíš kvůli metodě samotné a filosofii tohoto přístupu). My jsme začali v 6 měsících, poprvé měl malý meloun, vzal do ruky a cucal, teď má čerstvě 8 měsíců, jí sám vařenou zeleninu, placičky co mu peču atd. Ze lžičky mu nedávám nic, maximálně když jí něco kluzkého (hrušku třeba), tak mu pomůžu rukou do pusinky, ale nic mu nemixuji, nemačkám, nekrmím lžičkou. Určitě by jako krmený lžičkou snědl víc, ale nechávám to na něm, nechci do něj tlačit víc a dělat "éro letí do pusinky" jen abych do něj nacpala skleničku příkrmu. Ale to si právě člověk musí srovnat sám v hlavě (k tomu je dobrá ta kniha), jak to chce 😉

olga_
18. srp 2018

@kozaci Jo to jsou strašné kecy. Když budeš kojit na požádání, dítě by mělo prospívat. Syn přibíral stále co měsíc to kilo. Doktorka si myslela, jak už dávno baští maso a bůhvíco, když viděla ty přírůstky a vůbec to se mnou vlastně neřešila.

keicy
18. srp 2018

Jídlo do tlapky.cz . My začali menší mrkví jen povařenou do měkka,vychladnout a on už si ji ocucaval sám. S jídlem nebyl nikdy problém. Jí víceméně vše, především ryby, zeleninu. Začala jsem dávat ve chvíli kdy se mi sám začal zvědavě hrabat v talíři, cca 4-5mesicu. Věděl jak co vypadá tak neměl problém s ochutnáváním. Upřímně,, když jsem jednou koupila skleničku a zkusila to, to bych nevěděla to bych nejedla ani já.

kozaci
autor
18. srp 2018

@jane46 můžu poprosit o odkaz na skupinu? Nějak jsem to nemůžu najít. Díky moc!

oveckaluky
22. srp 2018

Nevěděla jsem, o co jde, tak jsem googlila, abych zjistila, že jsem takhle krmila dceru už před 17 lety - jen už to má dneska svůj název? Doba jde dopředu, pokrok nezastavíš 😀

felinegrace
22. srp 2018

Dcera 7m ukousne velký kus banánu, spolkne, zadáví se, přestane dýchat,vyvalí oči, vyzvrací a vyplivne. Může to být tím že dosud měla jen mixované a rozmačkané jídlo? A to je jen měkký banán, nechci se dívat jak se dáví něčím tvrdším a co případně ten velký kus udělá v žaludku a ve střevech když to nevyzvrací. Jak ji naučit to rozžužlat dásněmi? Díky za rady 🙂

keicy
22. srp 2018

@felinegrace může, jak jí banán když jí ho lehcce rozmackas? Zvládne ho sníst nebo se taky dáví?

keicy
22. srp 2018

@felinegrace můžeš zkusit křupky nebo něco podobného co se rozmáčí. Malý měl od začátku celé kusy, takže žvýkat uměl, první žužlal a pak zkoušel žvýka.

bayt
22. srp 2018

@felinegrace No tak to dělal malej taky a rozmačkaný neznal. Tak dávám klasicky pyré a tohle zkusím zase za čas.

bayt
22. srp 2018

@keicy Vidíš, dneska jsem malýmu dala od Babybio cuketu, brambor, telecí a tymián a to teda chutnalo i mně, ale i jemu, moc...

felinegrace
22. srp 2018

@keicy Jo asi teda zkusím nejprve něco co se nedá ukousnout a musí se to rozmočit..co pomačkám vidličkou tak taky rovnou polyká, ale to jsou dost malé kousky takže to je ok.